Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit tehetek/tehetünk mi lakók? fórum

Mit tehetek/tehetünk mi lakók? (tudásbázis kérdés)


2015. febr. 2. 17:59
Hasznos lehet: [link]
2015. febr. 2. 17:03
Nos tudatom veletek hogy mivel én vagyok az egyetlen aki szólni mer mindenért,ezért annyit értem el az egésszel kapcsolatban hogy ma 6 kor lesz gyülés (hát persze hogy sötétbe nem lehet látni semmit szinte a beázásból) ja és persze hó legelején mikor még senki sem kapott pénz sehonnan!na mindegy kíváncsi leszek!az tuti valami nem oké a k.k.pénzzel hazudik össze-vissza a képviselő.
11. syria (válaszként erre: 10. - Fincsi5)
2015. jan. 28. 17:35
Erről beszéltem. :(
2015. jan. 27. 15:39

Mi is nagyon- nagyon sokáig vártunk, mire a lakók összefogtak, és lemondatták.

S 37 000 ért elvállalta egy hölgy, aki ilyenekkel foglalkozik.

9. syria (válaszként erre: 8. - Fincsi5)
2015. jan. 27. 15:33

Persze, hogy összehívhatnak. De nem teszik, mert minden lakó a másikra vár, hogy elkezdje. Ezért élnek és virulnak a semmit tévő k. képviselők.

Tudok olyanról, aki a pincéből a társasház közös villanyszámlájára vezette fel az áramot a saját lakásának fogyasztására.

8. fincsi5 (válaszként erre: 7. - Syria)
2015. jan. 26. 16:37
A lakók maguktól is összehívhatnak lakógyűlést; előtte 9 nappal mindenki kapja meg. Napirendi pont: k. képviselő leváltása, és utána ha van a házból jelentkező, mérlegelik.Ha nincs, lehet hirdetést feladni, v. pályáztatni.
7. syria (válaszként erre: 6. - Viva70)
2015. jan. 26. 16:26

Aha.

Azok a lakók, aki elnézik a közös képviselő semmittevését, megérdemlik, hogy ne működjenek a villanykapcsolók, egyebek.

Baromira kényelmes álláspont: fizetek, tehát jár nekem ez-meg az. (Többnyire a szám.) :D

6. viva70 (válaszként erre: 4. - Fincsi5)
2015. jan. 25. 15:46
Ez pontosasn így működik.
5. fincsi5 (válaszként erre: 4. - Fincsi5)
2015. jan. 25. 14:36
ő általa kifizethető összeget...
4. fincsi5 (válaszként erre: 3. - Syria)
2015. jan. 25. 14:35

Azért gondolják, mert a k. képviselőnek az a dolga. Ha ilyen beázás, kapuelromlás stb. előfordul, az ő dolga utánanézni, mennyibe kerül a javíttatás, és ha az meghaladja az ő általa kifizetett összeget, akkor közgyűlést kell összehívnia, és ott döntenek.


Bizonyára feketén végzi, nem hiszem, hogy ingyen....és még 2-3 ellenőrző tagnak is lenni kell, na ők nem kapnak semmit.

3. syria (válaszként erre: 2. - Tündi0318)
2015. jan. 25. 14:26

Olyan közös képviselő nincs, aki nem kap valamilyen ellenszolgáltatást azért, mert képviseli a társasház érdekeit.

Az, hogy pici babája van nem kifogás. Elvállalt egy munkát; miért nem szólt időben, hogy nem tud teljesíteni.


Kötelessége minden évben elszámolást készíteni, tehát ebben nem mulasztott, mert kaptatok tájékoztatót, hogy mire ment el a közös költség; illetve kinek milyen (rezsi, egyéb) tartozása van.

Ha nem végzi tisztességesen a feladatait (ahogy írtad, ez így néz ki), össze kell hívni egy közgyűlést, számon kell kérni, s ha belátható időn belül nem orvosolja a hibákat, le kell váltani. Na, az se lesz fáklyásmenet, megbízható másikat találni helyette.


Amúgy nem értem: miért gondolják a társasházban lakók azt, hogy mivel van közös képviselő, és fizetik a közös költséget, majd mindig minden rendben lesz...

2015. jan. 25. 13:46

Szaisztok!A kérdésem arra irányul hogy 2014 áprilisában költöztünk egy 8 lakásos házba,a közösképviselő nem jár csak 3-4 havonta akkor is csak negyed órára,nincs semmi megcsinálva ami meg lett igérve,most a tető fullon beázik és a legefelső emeleten a lakók között egy asztmás kisgyerek van és egy asztmás felnőtt,szintén bérlők! Most is fel lett szólítva a közösképviselő hogy a biciklitároló alatti tető annyira beázott hogy omlik a vakolat,illetve szerintönk már a villanykapcsolo is megázatott mert nem kapcsolja a villanyt!Ja decemberbe megszült,és márciusba jön majd mert megszült.előtte novemberben volt és egy olyan közösköltséges papírt kaptunk(tájékoztató a közös költség időpontjáról)ahol mindenkinek személyre szabottan fel volt tüntetve hogy ő és a többi 7 lakó mennyivel tartozik!Tudok valamit csinálni!???

azt mondta neki nem kötelessége ez az egész ezért ő pénzt nem kap,meg ráfogja a gyerekre hogy nincs ideje stb!

Szerintetek?

2015. jan. 25. 13:41
Mit tehetek/tehetünk mi lakók?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook