Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit tegyünk, ha mindig mindenkit irányítani akar a gyerek? fórum

Mit tegyünk, ha mindig mindenkit irányítani akar a gyerek? (tudásbázis kérdés)


1 2
11. BayBanya (válaszként erre: 10. - Clugie)
2011. ápr. 13. 09:12

?? ezt nem értem.

Én örökké második voltam annak idején ... máig emlékszem, hogy mennyit 'dolgoztam' azért, hogy a Májer Viktor nevű osztályelsőt letaroljam.

Mi az, hogy nem érvényesülnek mellette?

Hát a versenyszellem hol marad?

Vagy az is elavult az elmúlt 16 évben? :S

10. clugie
2011. ápr. 13. 09:10
Én is ezt mondtam a barátnőmnek, hogy örüljön, hogy nem egy lusta, lassú, hanyag gyereke van. Mindig ő az első az öltözésnél, a házi feladat írásnál, mindenhol. Ez jó... De a többiek nem tudnak érvényesülni mellette és ez a probléma.
9. BayBanya (válaszként erre: 8. - Clugie)
2011. ápr. 13. 09:08

Háát ... ha az ofőnek is csak most esett le a dolog ... akkor bizony no comment :S

Viszont ... hmmm ... szerintem nem is annyira zsarnok az a gyerek, mint gondoljátok :)

Egyszerűen csak maximalista lett ... nem látom, hogy ez miért lenne negatív - most még.

Ha azt vesszük, és valóban mindenhol ő akar lenni az első, akkor ez előnyére válhat ... tanulmányok, sport ... stb.

Vagy ezt az oldalt csak én látom ?

2011. ápr. 13. 09:04

Amúgy nagy focista, nála 2 évvel idősebbekkel játszik és ott is azt tanulja, hogy mindenáron mindenben elsőnek kell lenni. Simán megállja a helyét az idősebbek között is.

Az osztályfőnök meg most jött rá, hogy nem kellett volna a farsangi főszerepet ráosztani, mert ezzel is csak azt erősítik, hogy ő a király....

7. 22342e0151 (válaszként erre: 3. - Clugie)
2011. ápr. 13. 09:03

Az is más ha valaki egy kimondottan vezető tipus-de ez a leirásodból abszolút nem jön le. Egy kis elkényeztetett akarnok.


Nálunk a legkissebb lányom skorpió-az erősebb fajtából-ő is megpróbálkozott ilyennel. Abban a pillanatban léptem rá.

Mára megmaradt benne a vezető tipus, de nem zsarnok, hanem igazságoys, és mindig az elesettek mellé áll és felemeli őket. Az oviban hire volt...(poz.módón)

6. 22342e0151 (válaszként erre: 3. - Clugie)
2011. ápr. 13. 09:01

Elkényeztetett kis zsarnok.. ha nem lép a kedves anyuka, a fia pillanatok alatt ki fog csúszni a kezéből és mindenki útálni fogja a kissrácot, barátai(igaz barátai) meg nem lesznek....


A szülőn múlik, hogy tud tovább látni az orránál és a "pici" fiánál vagy sem...

2011. ápr. 13. 09:00
Ne hagyjátok! Ha már most irányítani akar, akkor mi lesz később??
4. 22342e0151 (válaszként erre: 1. - Clugie)
2011. ápr. 13. 09:00
Beinteni... Te vagy a főnők...
2011. ápr. 13. 08:59
Barátnőm teljesen kétségbe esett 8 éves kisfia mindig mindenhol első akar lenni, mindig mindenkit leirányít az osztályban, a játszótéren, otthon. A tanárok szóltak neki, hogy már nem bírnak vele, bár az osztálytársak egyenlőre szeretik és elfogadják a parancsait, de azzal ijesztgetik, hogy ennek kiközösítés lesz a vége. Egyke gyerek.
2011. ápr. 13. 08:57
Hány éves?
2011. ápr. 13. 08:56
Mit tegyünk, ha mindig mindenkit irányítani akar a gyerek?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook