Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit Tegyünk ha hisztizik a gyerek? fórum

Mit Tegyünk ha hisztizik a gyerek? (beszélgetős fórum)


1 2
18. 32787c09c7 (válaszként erre: 12. - Tinti8)
2010. ápr. 15. 10:52
Ez nagyon jóóóóóóó!!!! Bár nincs még sajátom! De 4 évig együtt éltem a kereszt fiammal. Most 5 éves. Nagyon jó gyerek évente 3szor ha kijön rajta a hiszti! Én olyankor csak leülök, megtámasztom a fejem és nézem rezzenéstelen arccal. Ha hozzá szólok és megint kezdi akkor megint csak nézem! Volt olyan is hogy egyszerűen otthagytam.. aztán ő jött utánam amikor már lehiggadt...:) és normálisan tudott viselkedni! Sosem emeltem fel a hangom és most már ő sem!! Legalább is nekem!!
17. Roni24 (válaszként erre: 1. - Emoncsika)
2010. ápr. 15. 10:47

Maradj nyugodt, próbáld megvigasztalni szeretettel, magyarázd el neki a dolgokat, sose bántsd!

Ha mindezek után is folytatja a hisztit, akkor hagyd rá, ne vegyél róla tudomást tovább!

A lényeg, hogy te legyél a kitartóbb, mert ha csak egyszer is ráhagyod amit akar, holott egyszer azt mondtad NEM, akkor soha többé nem fogsz tudni hatni rá, elveszted a tekintélyed. Ha következetes vagy és kitartóbb mint ő (ami néha lehetetlenségnek tűnik), hamar rá fog jönni, hogy hisztivel nem ér el semmit és abbahagyja.

Sok türelem kell hozzá, mert a gyerekek sokkal kitartóbbak mint a felnőttek!

Ne várd, hogy 2 alkalom után már megtanulja a leckét, de addig kell csinálni a dolgot, amíg eredménye nem lesz, és mindig ugyanúgy!

Vagyis, ha egyszer azt mondod hogy NEM akkor az maradjon is NEM!

16. d560948772 (válaszként erre: 2. - Sutoczkine)
2010. ápr. 15. 10:45

... hááát... én ezt nem annyira tartom jónak, de kinek mi jön be. ;))


Nálunk lehetett hisztizni, amíg kicsik voltak... leguggoltam hozzá, megkérdeztem, hogy tudok segíteni... néha tudtam, néha meg "Neeeeeeeeeeeeeeem, hagggggyááááááááááááá!" ... és akkor mondtam, hogy nagyon sajnálom, kicsim, pedig nagyon szeretnék, mert fontos lenne nekem, hogy jól érezd magad, de ha nem, akkor nem... menj be szépen a szobádba, bosszankodj nyugodtan, és ha megnyugodtál gyere ki, mert én naaaaagyon váááárlak! :o))

Ez bevált... sőt ha később én hisztiztem, akkor megkértek, hogy menjek be a szobámba megnyugodni... :o))

2010. ápr. 15. 10:44
3eves volt novemberbe
14. tinti8 (válaszként erre: 9. - Katinkaboszi)
2010. ápr. 15. 10:43
nálunk ez már otthon tisztázva van kap de csak egy valamit és csak akor ha jól viselkedik azt is meghatározuk mik közül válszthat és ott eböl már nincs gond
13. sutoczkine (válaszként erre: 7. - 5e76004fb5)
2010. ápr. 15. 10:42
Köszi :-). Az én fiam nagyon rossz evővé válik az édességtől. Ezért azon a napon amikor hisztizik és sikerül megértenie a dolgokat és utána jól viselkedik akkor kaphat 1 kis édességet, de kizárólag csak vacsi után.
12. tinti8
2010. ápr. 15. 10:42
nálunk a hiszti büntivel jár és ha nem fogad szót ami nem más a játékokat kiszorom a szoba közepére és szépen vissza kell pakolniuk szétválogatva közben a testvérek megbeszélhetik nem lett volna jobb okasnak leni
2010. ápr. 15. 10:41
én mar mindent megpróbáltam vele de mind hiába , neha már az agyamra megy a hisztizése
2010. ápr. 15. 10:40
Egyébként néha? én is totál kudarcnak érzem magam mert nekem a nagyfiam (5éves lesz nyár végén)iszonyat hisztis örjöngős akaratos és már sokszor én is tanácstalan vagyok igyekszem következetes lenni de ahhoz meg kellene találnom a jó módszert arra hogy rávegyem tartsa be a szabályokat!
2010. ápr. 15. 10:40

régen volt már, de egyszerűen nem vettem róla tudomást,

majd megértette, hogy nem körülötte forog a világ, így elhagyta a hisztit.


egyébként a legtöbb gyerek a boltban hisztizik, mert egyik alkalommal kap egy csomó mindent, másik alkalommal is, harmadik alkalommal már követeli.

Nézetem szerint mindig csak egy kis valamit szabad venni nekik és csak akkor a kosárba rakni, ha nem veszi észre, majd otthon odaadni, akkor amikor már elfelejtette.


és igen, helyes a mondás, magyarázni kell akárhány éves, mert így tanul, így érti meg, még ha bizonyos korban a jelentésüket sem tudja a szónak :)

8. b2076ec79b (válaszként erre: 5. - Emoncsika)
2010. ápr. 15. 10:39
Mekkora a gyerek? Jelenleg mit csinálsz, ha hisztizik?
7. 5e76004fb5 (válaszként erre: 2. - Sutoczkine)
2010. ápr. 15. 10:39
Gratulálok a kifiadhoz. én nem biztos, hogy a csokoládét mint ételt jutalomnak használnám.
2010. ápr. 15. 10:39
A másik megoldás esetleg hogy megmondod neki nem figyelsz oda arra amit hisztizve mond ill. amiért hiszti van azt nem kapja meg.
2010. ápr. 15. 10:38
nálunk már sajnos ez se jön be már
2010. ápr. 15. 10:37

Ha van víz a közelben nomeg törülköző akkor érdemes egy kis hídegvízzel nyakon önteni!

Én még nem próbáltam nekem elég volt megfenyegetnem vele!

De ha beválik szólj!

2010. ápr. 15. 10:37

a következetesség a fontos, hogy valóban elérd a szándékod.

a hiszti a határok próbálgatása és csak akkor van, ha közönség is van.

én megmagyarázom a dolgokat és eéterelem a figyelmet. felajánlok két lehetőséget, hogy az érezze, hogy választhat.

2010. ápr. 15. 10:37
El kell neki magyarázni, hogy miért nem lehet azt amiért hisztizik és elmondani neki, hogy mit fogtok csinálni és, ha jó lesz kap vali kis meglepit. Pl kap a kedvenc csokijából. Nálunk ez eddig bejött.
2010. ápr. 15. 10:34
Mit tegyünk ha hisztizik a gyerek?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook