Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit tegyek, hogy a kisfiam ne ilyen későn aludjon el? fórum

Mit tegyek, hogy a kisfiam ne ilyen későn aludjon el? (tudásbázis kérdés)


1 2
9. Roni1007 (válaszként erre: 7. - Kilimcs)
2015. jan. 24. 22:25

Ilyenkor érzem hogy, hogy a szerintem rossz alvó lányom, nagyon is jól alvó.:)

Minden elismerésem nektek.

8. Kilimcs (válaszként erre: 6. - Bobita0212)
2015. jan. 24. 22:14

hja, és hogy mi szülők hogy aludtunk mindemellett? felváltva :D


de tényleg midnen csak ideiglenes, a kisgyerekkor meg plne. nehéz napokon ez jusson ezsedbe, meg a jóbartok. így át lehet vészelni.

7. Kilimcs (válaszként erre: 6. - Bobita0212)
2015. jan. 24. 22:11

nekem mindkettőnek az tlagnál kisebb az alvásigénye.. szóval két évesen nappali alvás?? óóó... fenét :D vagy ha mégis alvás nappal, akkor garantltan csodanapokon 11, de inkább éjfélkor kidőlés.


mostmár nagyobbak.. a fiam a sulival (illetve miutn tvittük egy hajtós suliba azóta) alszik éjjel. de reggelek többségében nem kell ébreszteni mégse.


a lányom még ovis... mivel ott az új vezetés kitallta mégis altassk, (mostmr rendeztük... nem hagytuk magunk) cserébe nemhogy este nem aludt el, hanem az ovónők pihenése érdekében, vizsont itthon éjjel felkelt két órát az éjszaka közepén.. mondjuk hajnali kettő és 4 közt.. aztn reggel fél hétig visszalaudt...


kicsinek mégrosszabbakk voltak... a nagyobb 6 hónaposan kétszer 20 percet méltóztatott nappal, abból csinltam egyszer 45 öt inkbb....


meséljek még miylen egy nemalvós ygerek?


hja, és senkit se okolhatok, én se vagyok egy nagy alvós, szóval csak örökölték :D semmi bajuk. az átlag ugye úgy jön ki, hogy van gyerek aki sokat alszik meg van, olyan mint az enyémek :)


a tied kb átlag. ha hamarabb akarod este altatni, csípj le a nappali alvásából, ha más nem pluszprogramokkal . És kifog dőlni hamarabb ;)

6. bobita0212 (válaszként erre: 5. - Kilimcs)
2015. jan. 24. 21:51
Mesélj :) ti hogy aludtatok?
2015. jan. 24. 21:49

húú... te, én mit nem adtam volna egy ilyen alvós gyerekért! :O :D


Nem is alszik el későn, ha beleveszed a nappali alvást.


Szép lassan próbáld kevesebbet altatni. ígérj neki programot ha felébred, rápörög a délutánra... visszaesik a nappali alvás, és kidől korábban majd.


Bár nekem ez se tűnik későnek... ;) amúgy pedig, tudod, semmi se tart örökké... lehet mire trükközöl, magától is alakul a ritmusa :)

2015. jan. 24. 21:34

Reggel változó hogy kel, van hogy 7,8 ma pl fél 9.

Ha felebresztem délben akkor egész nap nyűgös, sírós.

2015. jan. 24. 21:30

Szia. Éjjel hány órát alszik?

Az én lányom lassan 2.5 éves de már régóta max 2 órát alszik délben. Ő este 9 kor alszik, de reggel 7-kor már fent van. Ha napközbeni kevesebbet alszik, akkor azt éjjel bepótólja, tehát annyival előbb megy este aludni, vagy reggel tovább alszik. Lehet ezt kéne kipóbálnod.

2. anya4005 (válaszként erre: 1. - Bobita0212)
2015. jan. 24. 21:27
Hát,ha napközben 3-3,5 órát hagyod aludni,de nagyon várd,hogy fél8-kor a szemét dörzsölgesse.
2015. jan. 24. 21:20
Lassan két éves. Most szoktattam le a szopizasrol egy hete. Pótolni nem akarja azt semmivel. Hiába adtam neki cumit nem kéri, tejet nem iszik. Nehezen de valamennyire meg baratkozott egy szundikendovel. Sok variációt kipróbáltam már de 9-10 -nel hamarabb nem alszik el. Sír, Nyuglodik, ugrál, beszélget stb ha bemegyunk hozzá sem alszik csak nem sír. Éjjel 1-2x kel. Nappal délben fekszik 3-3,5 órát alszik, ha felebresztem akkor sír, nyűgös stb.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook