Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit szóltok a különbözö vallási gyülekezetekhez? fórum

Mit szóltok a különbözö vallási gyülekezetekhez? (beszélgetős fórum)


109. kylling (válaszként erre: 107. - Cf0bd8c1ee)
2009. okt. 22. 21:22

Tudatlan vagyok, elismerem. rámentem a vallás.lap-ra, és le vagyok döbbenve! ennyi féle vallás és szekta és gyülekezet van ma Magyarországon? Döbbenet!

És igazad van!

108. cf0bd8c1ee (válaszként erre: 106. - Kylling)
2009. okt. 22. 21:22
Kivétel egy bűnöző elmeháborodott által alapított "vallás", a scientológia. Ott a hubbard nevű gonosztevő kieszelt egy komplett hülyeséget, amit leírt egy könyvben és most az a bibliája a scientológusoknak.
107. cf0bd8c1ee (válaszként erre: 106. - Kylling)
2009. okt. 22. 21:20
A keresztény hiten alapuló szekták valóban ezt teszik.
106. kylling (válaszként erre: 104. - Shaikan)
2009. okt. 22. 21:17

csak egy megjegyzés: a különböző vallásoknak pont az a lényege, hogy mindannyian egy könyvet, a Bibliát különböző szemszögekből magyarázzák! Nem?

(elkezdtem nézni a "Mi a csudat tudunk a vilagrol?" - t, de megfeküdte a gyomrom. majd akkor megpróbálom megint!

105. kylling (válaszként erre: 102. - Szivárványlepke)
2009. okt. 22. 21:14
hát nem tudom... no komment. valahogy másra számítottam, olyan nagy dologra!
104. Shaikan
2009. okt. 22. 21:11

Koszonom, SZlepke, hogy megosztottad velunk ezt a kedves tortenetet.


Kerdem mindenkitol (nem kell valaszt adni ra, lehet, hogy csinalok szavazast): Lattatok, olvastatok a "Titkot" vagy a "Mi a csudat tudunk a vilagrol?" - t?


Csak azert kerdem, mert nagyon sok olyan vallaselemmel (itt az osszes valasrol beszelek)talakoztam, amit mas szemszogbol megnvilagit. Es kiderul, hogy csak mi vagyunk azok, akik tobbre vagyunk kepesek, mint magunkrol hisszuk. Amugy tok jo konyvet olvasok az agy felepiteserol es a mentalis kepessegekrol.

2009. okt. 22. 21:11
Részemről is csak az emberek becsapásáról, és kihasználásáról szól, leginkább anyagilag, de lelkileg is... :S
102. Szivárványlepke (válaszként erre: 101. - Kylling)
2009. okt. 22. 21:09
Miért?
101. kylling (válaszként erre: 99. - Szivárványlepke)
2009. okt. 22. 21:07
hm... egy kicsit fura történet! ( bocsi, de ezt nem hagyhatom ki: nekem nem segítettt németből :( )
100. cf0bd8c1ee (válaszként erre: 98. - Kylling)
2009. okt. 22. 21:02
A megnevettetésre éppen most olvashattunk példát
2009. okt. 22. 21:01
15 és fél éves voltam mikor Jézust befogadtam a szívembe. Matekból és fizikából rosszul álltám és kértem Isten segítsen legyek 2-es és akkor elejétől végig, elolvasom a Bibliát. Természetesen megkaptam a 2-es. Elkezdtem, de eljutottam egy bonyolult részhez és onnan már nem értettem. Nem tudtam, honnan kezdjek bele a Bibliába, mert azt hittem olyan, mint egy regény és lemaradok a szereplőkről és hagytam végül. Aztán találkoztam egy rock zenekar énekesével, aki levágta a haját és furcsa volt. Megismert. Elkezdtünk beszélgetni. Én először vitatkoztam vele, mint nagy Biblia szakértő, de Ő mondtam, maradj már csendben, és akkor éreztem valami elnémult bennem és bement a szívembe, hogy Jézus szeret és értem halt meg a kereszten. Tudtam a régi életemet, nem folytathatom, de kértem egy hónapot Istentől, hogy eldöntsem mit is csináljak. Aztán a srác eltűnt arról a helyről, ahol mindig megtaláltam és ahol dolgozott. Én pedig megálltam ott és felnéztem az égre és kértem Isten vezérelje az utamba. Nemsokára jött velem szembe. Mondom, hogy, hogy került ide? Szólt neki egy hang, hogy itt szálljon le. Én pár nap múlva elmentem egy helyre és megtértem. Befogadtam Jézust és éreztem, hogy valóságosan belépett, amikor behívtam a szívembe, éreztem megvannak bocsátva a bűneim. Csodálatos volt. Azóta minden nap egyre jobban szeretem. Sose hagyott egyedül. Megbízhatok benne, és velem van mindennap.
98. kylling (válaszként erre: 93. - Cf0bd8c1ee)
2009. okt. 22. 21:00
:D az biztos :D de ez mégis kontaktus, és Isten hogy nevettet meg mondjuk egy üres szobában?
97. Szivárványlepke (válaszként erre: 90. - Kylling)
2009. okt. 22. 21:00
Ezt úgy oldja meg Isten, hogy megnevetett. Múlt szombaton kinevettem az összes nagy bajomat. Sajnos Isten nem látható, és ezért, amikor benézel egy ilyen gyülekezetbe akkor egy magába nevető embert látsz, pedig ott van Isten is, csak láthatatlanul.Igen olvassunk Bibliát.
96. kylling (válaszként erre: 91. - Szivárványlepke)
2009. okt. 22. 20:59
IGEN!
95. kylling (válaszként erre: 86. - Berillke)
2009. okt. 22. 20:59
no, akkor feldobok egy kérdést: mi a véleményed arról a bizonyos 2 grammról amit léleknek nevezünk? nem megfogható, de mégis van!
94. Shaikan (válaszként erre: 91. - Szivárványlepke)
2009. okt. 22. 20:59
mindenkeppen. Szeretem az ilyen torteneteket, es igerem, nem fogom kommentalni.
93. cf0bd8c1ee (válaszként erre: 90. - Kylling)
2009. okt. 22. 20:58
Közöttünk pl. nincs fizikai kontaktus, de tudok olyat tenni, amitől nevetsz vagy sírsz.
92. cf0bd8c1ee (válaszként erre: 86. - Berillke)
2009. okt. 22. 20:57
Mellesleg Ausztrália - számodra, itt és most - nem kézzelfogható, csak információd van róla, amit elhiszel.
2009. okt. 22. 20:56
Érdekel valakit, hogy hogyan letten hívő?
90. kylling (válaszként erre: 82. - Szivárványlepke)
2009. okt. 22. 20:55

de azért más egy fizikai kontaktus, azért ismrd el... pl nem tudom elképzelni, hogy hogy oldod meg a nevetést Istennel?

tényleg! a Bibliát olvassátok ti is?

89. cf0bd8c1ee (válaszként erre: 86. - Berillke)
2009. okt. 22. 20:55
Nemcsak kézzelfogható dolgok vesznek körül minket. Szeretet, félelem, hit, gyűlölet, stb. ezek létező dolgok, pedig nem materiálisak. Tudom, hogy te materializmust tanultál, de ideje átértékelni. Nem kell hívőnek lenned, már nincs is rá nagy esélyed, de el kell fogadnod, hogy vannak hívők.
88. Shaikan (válaszként erre: 84. - Kylling)
2009. okt. 22. 20:54

Igen, a hit a mindennapos ertelemben meg is lett magyarazva. Korabban tobben jeleztek, hogy hisznek az emberi akaratban. es idezek a bibliabol:


"Bizony, bizony, mondom nektek: Istenek vagytok."

Kiforditva: Isten mindenkiben benne van, vagyis mindenki resze istennek, ergo mindenki isten. Folyomanya: ha hiszel istenben, magadban (es masokban, az EMBEREKBEN) hiszel. Csak nezopont kerdese. Mert meg mi, ateistak is hiszunk. cSak masban. Tobbnyire egymasban.

87. Berillke (válaszként erre: 84. - Kylling)
2009. okt. 22. 20:54

én már csak ilyen materialista vagyok

csak amit tapasztalok és reálisnak gondolok, azt tudom elhinni

86. Berillke (válaszként erre: 80. - Cf0bd8c1ee)
2009. okt. 22. 20:52

azért kézzelfogható Ausztrália, Isten és egyéb dolgok pedig nem!

ez a nagy különbség! :-))

85. Szivárványlepke (válaszként erre: 78. - Kylling)
2009. okt. 22. 20:52
Az igazság rég volt már. De inkább az volt, hogy mindig mások döntöttek helyettem. Ami viszont fontos, hogy ott tértem meg és jó dolgok is történtek velem.
84. kylling (válaszként erre: 79. - Berillke)
2009. okt. 22. 20:51

erről szól a hit! nem kell kézzelfogható bizonyíték arra, hogy valóban létezik!

és egy személyes megjegyzés: akik főleg nem akarattal rendelkeznek, azokból lesznek az igazán hívők, mert valahonnan akaratot, erőt kell meríteni... és itt kezdődik a hit. csak ennyi erővel magukban is hihetnének!

2009. okt. 22. 20:50
felhaborito pénzhajhaszas. buntetotorvénykonyvbe felvenném.
82. Szivárványlepke (válaszként erre: 79. - Berillke)
2009. okt. 22. 20:48
Nem bántasz. Elhiszem, hogy nehéz hinni. Ez olyan mint a szerelem. Mindenki tudja milyen. Én szerelemes vagyok Istenbe. Ezt nem lehet kierőszakolni. És ez nagyon jó. Szoktál a pároddal nevetni? Én szoktam Istennel. Szoktál a pároddal úgy lenni, hogy teljesen a hatása alá kerülsz? Én szoktam Istennel. Csak Ő van és senki más.
81. cf0bd8c1ee (válaszként erre: 78. - Kylling)
2009. okt. 22. 20:46
Pontosan! Ezért nem kellenek szekták. Minden monoteista hitnek már megvan a maga egyháza éppen elég ideje, nem kellenek új szekták, hogy lenyúlják a pénzt.
80. cf0bd8c1ee (válaszként erre: 79. - Berillke)
2009. okt. 22. 20:45
Te kevered a hitet és a tudományos meggyőződést. Lehet hinni a szerelemben is, még akkor is amikor még soha nem voltál, csak mások mesélnek róla. Hihetsz abban is, hogy létezik Ausztrália, pedig soha nem láttad.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook