Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit szóltok a homeopátiához? fórum

Mit szóltok a homeopátiához? (beszélgetős fórum)


1 2
2008. febr. 2. 20:10
vegyetek C vitamin cseppet
22. mihoca
2008. febr. 2. 17:11

igen

a kimikale adalekanyagok miatt

21. cskata (válaszként erre: 20. - Mihoca)
2008. febr. 2. 17:00

én csipkebogyó teát is szoktam betegség idején inni - de tény,hogy egyszerűbb bekapni egy C-vitamin tablettát, mint kivárni, hogy 5 óra alatt kiázzon a csipkebogyó-húsból a cucc..:)


hogy érted egyébként, hogy nem jó a patikában beszerzett C-vitamin? az adalékanyagok miatt?

20. mihoca
2008. febr. 2. 14:01

ezek jo dolgok!

a c vit a patikabol veszitek

mert azt mondjak az nem epp olyan jo!

2008. febr. 1. 15:37

mondom, és neked is ajánlani tudom ezt a bíbor kasvirágot, és még egy jó tipp, hogy olcsóbb legyen, nem muszáj a dr theiss-féle csomagolásút venni, mert az kb. 1400-1500 HUF, és nem is a déem vagy a rossmann (ott már csak 1200 körül van), hanem a mars téren, a sarkon van egy ilyen gyógyibolt, ott. 830 forint!!, igaz, nem dr theiss, de sztem biztos, h ugyanaz van benne :)

a sok cévitamin nagyon jó!

igen, én is ezt hallottam amúgy, hogy mindnek megvan a megfelelője

18. cskata (válaszként erre: 17. - Mandella)
2008. febr. 1. 15:34

igen, ezek elég durva mérgek a szervezetnek..

én most C-vitaminozom magam, jó nagy dózisban + tea.. ez már lemegy így, de ha esetleg újra lesz valami bajom, akkor szeretnék már egy homeopátiás szakvélemény alapján gyógyulgatni..

egy kollégámék évek óta csak ilyeneket szednek, valójában ő ültette a bogarat a fülembe.. tőle tudom, hogy lényegében minden gyógyszernek megvan a homeop.-s megfelelője..

17. mandella (válaszként erre: 16. - Cskata)
2008. febr. 1. 15:29

paracetamol: jaj, hát ne is mondd, azóta, ha meghallom ezt a szót, már csak a paráig jutok el...

én részemről soha többet, mert nagyon beijesztettek, meg úgyis annyi minden mérget megeszünk, szóval nem. inkább megelőzök, meg sok gyümi (mondjuk most nem, mert ma elkezdtem a *t), meg sok folyadék, satöbbi, ha meg mégis magas lázam lesz, borogatom, vagy remélem, majd egyszer már majd csak borogattatom magam...

antibiotikum: hát azt ne is! én azt már hosszú évek óta nem ehetek, mert bajaim voltam a beleimmel... na, ezt jól leírtam

16. cskata (válaszként erre: 15. - Mandella)
2008. febr. 1. 15:26

pl. azért, mert valamelyik nap elolvastam a hsz-ed és az ajánlott cikket a paracetamolról..;)

és most is náthásodom..

ezen a télen már 3.-jára, ebből az első kettőnél antibiotikum kúra volt..:S

de most már nem megyek el a háziorvosomhoz egy újabb adag antibiotikumért..

15. mandella (válaszként erre: 14. - Cskata)
2008. febr. 1. 15:23
és miért?
14. cskata (válaszként erre: 13. - Mandella)
2008. febr. 1. 15:21

oké, köszi!:)

(ilyen dokit vadászok jelenleg.. na jó, nem olyan intenzíven vadászom, de azért próbálok nyitott szemmel járni..:))

13. mandella (válaszként erre: 12. - Cskata)
2008. febr. 1. 15:18

szia.

nem, egy barátnőm javasolta.

de van egy doki újszegeden, jaj, hát én nem tudom a nevét, de ha a Klauzál téri patikába bemész, és ott a homeopátiás részlegen érdeklődöl, biztosan segítenek neked.

12. cskata (válaszként erre: 11. - Mandella)
2008. febr. 1. 15:11

Szia Mandella!:)


Tudsz esetleg egy jó homeopátiás dokit ajánlani?

(gondolom, ő javasolta a bíbor kasvirág kivonatot)

2008. febr. 1. 12:26

sziasztok.

lázas voltam nemrég, elkapott az influenza, és a lázcsillapítók nem vitték le a lázamat, kicsit segített az ülőfürdő meg a priznic.

Aztán elkezdtem szedni jó nagy adagokban, ma már csak napi háromszor a bíbor kasvirág kivonatot, hol teába, hogy gyümölcslébe, hol csak vízba csöppentve, és meggyógyított!!!!!!

Mindenkinek ajánlom. Legfőképpen persze megelőzésre!

10. nettas
2008. febr. 1. 07:45

Üdv Mindenkinek!


Én is ajánlom mindenkinek ezeket a készítményeket ( kémiát tanuló egyetemistaként is)! Nekem a párom vett teljesen véletlenül (sedafit)mikor erős migrénem volt, mellé folyamatos szorongás, idegesség párosulva . Szóval helyretett annyira, hogy nem hetente 2, hanem havonta 2 migrénem van és a közérzetem is teljesen jó a másfél hetes kúra óta.

Ja és a dokik persze, hogy mosolyognak... nincs érdekükben az ilyen gyógyszer terjesztése, illetve nem tanítanak erről nekik túl sokmindent.... szegények... csak szedjék a mérget meg azok mellékhatásaira az újabb adagot...

viszont vannak nagyon kedves gyógyszerészek akik segítenek és válaszolnak a kérdésekre! (vannak nem kedvesek is azért :) )

2008. jan. 13. 07:09
Szerintem nagyon jó dolgok,és hatásosak is!!Mindenkinek csak ajánlani tudom!
2008. jan. 13. 00:43
Én is csak jót tudok mondani a homeopatiás készítményekről . Évek óta használom a családom körében, ajánlom barátoknak. Kutatom szakkönyvekből, hogy mit mire használhatnék még .A körülöttem dolgozó dokik meg csak megmosolyognak , mikor a náthára , torokfájásra, köhögésre,..... elő veszem a kis bogyókákat, nyelv alá a tablettákat.
2008. jan. 12. 23:04
Nekem lelohasztotta az allergiámat. Nem vagyok egy gyógyszerpárti, a szteroid tartamú allergia gyógyszerekre meg végképp nem voltam vevő. A köhögéscsillapító szirupot is próbáltuk már. Az is bevált.
2008. jan. 12. 22:12
Először inkább a homeopátia, mint antibiotikum! Nekem bejönnek ezek a készítmények!
5. bucimami (válaszként erre: 3. - LoLiNa)
2008. jan. 12. 18:34
Hm...Ha a gyerkőc ott üvölt lázasan, köhög, folyik az orra, netán épp végighányja a lakást, akkor esetleg érdemes próbálkozni segíteni valahogy rajta...És akkor inkább a mellékhatások nélküli homeopátia.
2008. jan. 11. 07:21
ém most "kóstolgatom",eddig bejön....nem vagyok nagy gyógyszerpárti,tehát ezt sem használom csak úgy,viszont vannak esetek amikor muszáj...azt nem tudom kimondani hogy "nem használok gyógyszert" pedig szeretném,de ma már nem lehet elvonatkoztati tőle.
2008. jan. 11. 05:49
se gyógyszert nem szedek se ezt. egyiknek se vagyok a híve :)
2. bucimami (válaszként erre: 1. - Macoka3)
2008. jan. 10. 22:20
A Boiron cég termékeire rá van írva, hogy a tejcukorérzékenyek vegyék figyelembe a tejcukor tartalmát, mivel laktóz a vivő anyag. Viszont- bár nincs ilyen problémánk- pár napja megtudtam, hogy a Remedia termékeket ők is szedhetik, mert azokban mást használnak. Szacharózt. Ezeket nem műanyag csövecskékben, hanem kis csavaros barna üvegekben árulják és a bogyók is kisebbek bennük.
2008. jan. 5. 17:40
A személyes tapasztalataim azt mutatják,hogy nekünk jobban bevált mint a normál gyógyszerek.Viszont olyannal nem vagyok tisztában,hogy ha valaki tejcukorérzékeny,akkor használhatja-e ?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook