Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit szólnátok ha a játszótéren más gyerek bántalmazná a ti gyereketeket? fórum

Mit szólnátok ha a játszótéren más gyerek bántalmazná a ti gyereketeket? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
33. 117b1693d0 (válaszként erre: 32. - 7796ae808e)
2012. aug. 22. 10:18

Elméletben tényleg egyszerűbb, mint a gyakorlatban.


Pl. valószínűleg a kislány szeret vele játszani vagy valamiért tetszik neki a rossz kisfiú. Van, akiknek még felnőtt nőként is a rosszfiúk a vonzók. Lehet, hogy könnyen elfelejtik, ha kisautóval fejbe vágják őket? ;-)

32. 7796ae808e (válaszként erre: 29. - 117b1693d0)
2012. aug. 22. 10:07
Persze vannak lányokban is ilyen harci szelleműek, de meg kell mondani a csöppségnek, hogy ezeket a pajtásokat kerülni kell. Annyira végül is nem szeretnék belefolyni ebbe a témába, mert nekem nincs gyermekem, és nem szeretnék így olyanró beszélni, amiről nincs tapasztalatom:)
31. 7796ae808e (válaszként erre: 28. - B8103f009a)
2012. aug. 22. 09:59
Az ő feladata lenne az igaz. De ha primitív emberek nevelnek gyermekeket, akkor valószínű azt fogja látni, hogy minden csak erőszakkal érhető el, ésszel semmi.
30. 117b1693d0 (válaszként erre: 28. - B8103f009a)
2012. aug. 22. 09:56

:))) Bennem a mai napig agressziót vált ki az ilyen nem várt, nem kért közeledés, csak én már megtanultam kezelni (nem játékautóval verekszem).

Egyszerűen utálom, hogy betolakodnak az intimszférámba.

29. 117b1693d0 (válaszként erre: 27. - 7796ae808e)
2012. aug. 22. 09:54

:DDD

Most mondjam azt, hogy a fiam úgy jött haza az oviból, hogy közel 20 centis karmolás volt a hátán (nem csak piros csík, mert a trikója véres volt)? Azt egy kislány művelte, ő nem verekszik, "csak" karmol.


Ilyenek mindenhol akadnak, meg kell tanulniuk a gyerekeknek kezelni a helyzetet, egymást.


Én sem biztatom, hogy verje meg a kislányt, de nem is mondom neki, hogy tűrje, majd ő kitalálja, hogy mit csináljon.


Az ilyen történetből Dunát lehetne rekeszteni nálunk. De a fiam sem szent, biztosan volt és lesz olyan eset, amikor ő veti el a sulykot, amiért meg más szülők nem örülnek túlzottan.

28. b8103f009a (válaszként erre: 25. - Reni80)
2012. aug. 22. 09:52
Csak akkor üti meg ha ölelgeti a lányod? Mert a kisgyerekek így reagálnak, ha nem tetszik a másik közeledése. Az meg elég baj, hogy az anyja nem lép közbe, mert az ő feladata lenne megtanítani a gyerekének, hogy nem ütéssel kezelünk ilyen szitukat. Az viszont tényleg érthető, ha nem szereti a másik gyerek ha ölelgetik, erre nem reagálnak egyformán. Az én kisebbikem sem szereti mástól, csakis tőlünk, meg a tesóktól. Nincs ezzel semmi baj, én is ilyen vagyok, ne ölelgessen mindenki. Mennyi idősek a gyerekek?
2012. aug. 22. 09:47
Hmm... érdekes emberek vannak az biztos. Csak nekem tanították kiskoromban, hogy lányokat nem szabad ütni?
2012. aug. 22. 09:15

Az ölelgetés sem tetszik ám mindenkinek. Ti sem szeretnétek, hogy bárki megölelhessen benneteket. Így a gyerekek sem.


Az más kérdés, hogy ezért szegény kislányt nem szabadna fejbe verni, akármennyire is tolakodónak érzi a másik gyerek a közeledését.


Szóval, szerintem mindkét szülőnek van egy kis feladata...

25. Reni80 (válaszként erre: 22. - Trapiti)
2012. aug. 22. 07:48

Az a baj hogy mindig olyan gyorsan váratlanul történik hogy nem tudom megakadályozni.

Egyik pillanatban még okosan játszanak aztán hirtelen bumm....

A kislányom is azért nem kerülte el eddig teljesen mert volt hogy egy hétig sem nyúlt hozzá.Ő még nagyon könnyen megbocsájt,de szerint tegnapi eset után ő sem keresi majd a társaságát.

24. Reni80 (válaszként erre: 21. - Be749d73f9)
2012. aug. 22. 07:44
Igen én is azt vallom hogy a szülő a hibás minden esetben a gyerek viselkedése miatt.De ez már a sokadik eset volt és már a gyerekre sem tudok "szép szemmel"nézni. :(
2012. aug. 22. 07:07
Megfognám a kezét...
2012. aug. 22. 07:07

Ha megütné, bántaná az enyémet, mindenképpen rászólnék a gyereke, esetleg megfognám a kelt, nem nagyon érdekelne anyuka véleménye.

Viszont a sajátomnak meg megtanítanám, hogy idegen gyerekeket nem ölelgetünk meg puszilgatunk, mert nem mindenki szereti. Ettől még nem rossz ember szerintem valaki.... Egyébként ez etty elég gügye szokás, hogy az 1-3 éves gyerekeket simán ráuszítják idegen gyerekekre azzal hogy szeretgesse meg, az "áldozat" meg vagy menekül, vagy üt. A szülő feladata az is, hogy megtanítsa a gyerekének, hogyan közeledjen, hogy azzal a másikat ne zavarja, és ez mindkettőtökre vonatkozik, rád is és a verekedős gyerek anyukájára is.

21. be749d73f9 (válaszként erre: 1. - Reni80)
2012. aug. 22. 02:54

Elhiszem, h nem tetszik neked a dolog, én is kiakadnék, ha egy másik gyerek bántaná az enyémeket, de erről sajnos elsősorban nem a gyerek tehet! Hanem a szülő...

Finoman persze rá lehet szólni, de ha nincs megnevelve, márpedig az írásodból ez derül ki, akkor te sajnos nem fogod tudni!

Annyit tehetsz, h megpróbálod megelőzni az ilyen szitukat...mást nem nagyon...mert ugye az anyukát, ha érdekelné a dolog, m tett volna ellene!

20. Reni80
2012. aug. 21. 23:48
;)
19. mirtuszvirág (válaszként erre: 18. - Mirtuszvirág)
2012. aug. 21. 23:41
Ja most értettem meg. A szitura raktad a szomorúkat, amit írtam :) Bocsi, elsőre félre értettem.
18. mirtuszvirág (válaszként erre: 16. - Reni80)
2012. aug. 21. 23:40
Mert ez kapja otthon. De ezért ne rakj sok szomorú jelet:) Ez sok mosolygós jelet érdemel :))))))
17. mirtuszvirág (válaszként erre: 15. - Mirtuszvirág)
2012. aug. 21. 23:39
Mielőtt félre értés lenne, hozzáteszem, hogy azzal párhuzamosan, hogy nem minden ember jó ember, azt is megtanulta a drágám, hogy ami az övé azt joga van magánál tartani. Annak adja oda a játékát, akinek akarja. Ha valaki olyan veszi el, aki neki nem szimpatikus, kijelenti, hogy az az övé és elveszi. Tehát nem fut el sírva, ha konfliktusba keveredik. Ha ilyenkor bántja egy gyerek, vagyis nem érti meg, amit a lányom mond, akkor már én is közbe lépek.
16. Reni80 (válaszként erre: 15. - Mirtuszvirág)
2012. aug. 21. 23:37

:((((

Igen mi is ilyeek vagyunk,ölelkedős puszilgatósak.

És a kislányunk is ilyen. :)

15. mirtuszvirág (válaszként erre: 14. - Reni80)
2012. aug. 21. 23:34

Nem lesz böjtje :) Amíg a családban a szeretet dominál, nincs gond. Az életben meg sok negatív ember van, aki rosszul neveli a gyerekét is és belőlük nagyobb részt pont ilyen ember lesz. Majd megtanulja a tied is, hogy a szeretet nem árad mindenkiből.

A lányom is alapban ölelgető, puszilgató. Ezt látja, kapja otthon és a rokonságban is. De azt is meg kell tanulnia, hogy nem minden ember jó ember. Ilyen az élet.

Amikor először fellökte egy másik gyerek, mert az enyém megölelte, szegénykém…Sosem fogom azt a fájdalmas, csodálkozó arcot elfelejteni. A szívem szakadt meg. Meg persze az adott pillanatban haragudtam is a gyerekre meg az anyjára. De a józan ész azt diktálja, amit már írtam. Ilyen az élet.

14. Reni80
2012. aug. 21. 23:24

Párom is mindig az mondja hogy ugyis lesz ennek még "böjtje",mármint hogy ilyen a gyerek.

Ma teljesen kész lettem,ma telt be a pohár tőle.

Én elsüjednék szégyenemben ha ilyen lenne a gyerekem.

De ő a nevelés szikráját sem mutatja,előbbre valo neki a másokkal valo pofázás.

készen vagyok teljesen....

13. mirtuszvirág (válaszként erre: 8. - Reni80)
2012. aug. 21. 23:18

Meg fogja találni a gyermeked a módját. Az ilyen gyerekeket a többi szeretgető, nyugodt gyermek is kerüli.


Egyébként, ha az anyja üti a gyereket, szegénytől nem is lehet mást várni, mint hogy ő is így oldja meg a problémáit :(

12. Pen80 (válaszként erre: 9. - B81fcd1219)
2012. aug. 21. 23:17
Főleg, ha az én gyerekemet üti. Ha nem tudjuk elkerülni, és az anyja se képes nevelni őt, én is szólnék. Gondolom, ő akadna ki a legjobban, ha valamelyik gyerek visszaütne egyszer.
11. Reni80 (válaszként erre: 9. - B81fcd1219)
2012. aug. 21. 23:17
ha egyszer látnád készlennél tőle... :)))
10. Reni80
2012. aug. 21. 23:16
Még arra gondoltam hogy holnap ha kimegyünk és kint leszek azonnal szólok a gyereknek hogy ha mégegyszer meglátom hogy bántja a lányomat hát nem tudo mit csinálok vele....
9. b81fcd1219 (válaszként erre: 7. - Reni80)
2012. aug. 21. 23:14
Tudod én az ilyen anyukákat nagy ívben leszarom.Ha nem szól a gyerekére,akkor én küldöm arrébb és baromira nem érdekel,hogy mit szól hozzá más.Ha nem tudja megnevelni a kölkét elég szomorú:S
8. Reni80 (válaszként erre: 6. - Mirtuszvirág)
2012. aug. 21. 23:13
Hát igen igazad van.Olyan kicsi ez a játszi hogy nem tudom majd hogy kerüli a kislányom de én is ezt mondtam neki ma hogy kerül el ha kint lesznek.
7. Reni80 (válaszként erre: 5. - B81fcd1219)
2012. aug. 21. 23:12

Köszi :)

Már ezen is tul vagyunk már megkaptam hogy én ne szóljak az ő gyerkére...

6. mirtuszvirág (válaszként erre: 1. - Reni80)
2012. aug. 21. 23:11

Szia!

Sajna vannak ilyen gyerekek és anyukák. De nem hiszem, hogy sokat tehetnél ellene. Ha az anya eddig így nevelte a gyerekét, nem fog a te kedvedért változtatni rajta.

A gyermeked meg sok ilyen emberrel fog találkozni az élete során (csak nyílván nem fémautóval ütik meg, hanem esetleg szavakkal). A te feladatod szerintem ebben az esetben, hogy megpróbálod elmondani a gyermekednek, hogy az ilyen gyerekekkel (emberekkel) ne barátkozzon. Én legalábbis ezt teszem. A "mi" játszikon is van pár ilyen gyerek. Még csak a nyár elején kezdtünk el oda járni, most két éves a lányom. Mostanra az összes ilyen gyereket hanyagolja és csak azoknak a társaságát keresi, akikkel szépen el tud játszani.

2012. aug. 21. 23:11
Én simán helyre raknám a gyereket.Nyilván nem veréssel,de nyugodtan rászólhatsz te is.Inkább téled tartson,mint hogy azt szokja meg,hogy minden szart megtehet a gyerekeddel.
2012. aug. 21. 23:10
Na és tényleg nem értem hogy más anyuka miért türi el és mosolyog tovább mikor a saját gyeréknek majdem kiböki a szemét ez a gyerek?????
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook