Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit szólnátok ha a játszótéren más gyerek bántalmazná a ti gyereketeket? fórum

Mit szólnátok ha a játszótéren más gyerek bántalmazná a ti gyereketeket? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
63. b486c9cf7d (válaszként erre: 1. - Reni80)
2012. aug. 22. 13:59

A ferjem egyszer odaszolt egy ilyen anyukanak, hogy ha nem allitja le a gyereket, ugy felrugja, hogy le se esik. (lokdoste a fiunkat, ha jol emlekszem es idosebb is volt tole sokkal)

Ez eleg hatasos volt.

62. b486c9cf7d (válaszként erre: 29. - 117b1693d0)
2012. aug. 22. 13:56
Azert 20 centi veres seb, lehet megkernem a szulot, ha mar karmol a kolok, vagja le a kormeit a leheto legrovidebbre.
61. b8103f009a (válaszként erre: 58. - 7796ae808e)
2012. aug. 22. 13:56
A csúnya beszédtől én meg a falra mászok. Annyira undorító, amikor kisgyerek csúnyán beszél, vagy káromkodik. Sokak szerint meg aranyos.... Hát, csak hüledezek ilyenektől néha. És sokan még csak rá sem szólnak, vagy ha mégis, a gyerek mintha meg sem hallotta volna. És ez biztos, hogy a szülőt minősíti. Elképzelni nem tudnám, hogy ne hallgasson rám a gyerekem, semmibe vegye amit mondok. Ahogy azt sem szeretem, ha többször kell szólni valamiért. Ez is mind csak szoktatás, nevelés kérdése szerintem.
60. 0a84e34983 (válaszként erre: 22. - Trapiti)
2012. aug. 22. 13:56
Én is pont erre gondoltam,hogy nem mindenki szereti ha ölelgetik puszilgatják.Persze az sem jó,ha a másik gyerek fejbe veri kisautóval.
2012. aug. 22. 13:52
Jut eszembe, én anno a fiammal azt szoktam csinálni, hogy ha verekedett, hogy leültünk a játszón egy padra, és kötelezően nézte mások milyen szépen játszanak, nem verekednek. Nézte egy darabig, majd visszaengedtem játszani. Ha még egyszer előfordult, hogy ő bántott ok nélkül valakit, hazamentünk.
58. 7796ae808e (válaszként erre: 34. - B8103f009a)
2012. aug. 22. 13:46
Teljesen igazad van, rá kell szólni, ha az anyja nem képes erre. Nekem is van egy ismerősöm, nagyon elcseszettül nevelik a gyerekeiket, és egyszerűen nem értem miért nem szólnak rá, mi jó és mi rossz. Olyan csúnyán beszél a kislány, (most megy első osztályba) hogy nekem ég a pofámról a bőr. Múltkor elkísértem őket egy hipermarketbe, űlt a kosárban a kislány, és ilyet kiabál a kislány: "Apu ne ezt a kefírt tedd bele a kosárba, mert múltkor is ettől f.sott a mama!" Az emberek csak néztek, komolyan mondom nekem égett a pofámról a bőr. Többet nem is megyek, ha vele lesz a gyerek:S Meg mindig kiabál, egyszerűen normális hangerővel nem tud beszélni a gyerek.
2012. aug. 22. 13:45
Szokták javasolni beíratni valamilyen küzdősportra ezeket a gyerkőcöket. Ott fegyelmet is tanulnak, és az energiát is kiadhatják.
56. d550c57e19 (válaszként erre: 54. - B8103f009a)
2012. aug. 22. 13:41
Na igen pont írtam is hogy amikor más veleegykorút lát.. nálunk sajna nincs nagy játszótéri közösség, nincs is csak egy csúszda-hinta játszó, igazából az oviban lesz az első megmérettetése amikor sok gyerekkel lesz.. biztos hogy először be fog próbálkozni de a nagyok helyre fogják rakni(vegyes csoport)
55. d550c57e19 (válaszként erre: 53. - B8103f009a)
2012. aug. 22. 13:39

Így van ebben reménykedek:) Hát én aztán nem háborodok fel rajta, sőt meg is lepődik ha egy durvább kisgyerekkel találkozik ,mindíg megbeszéljük hogy na ő is ilyen másokkal, és mondja is hogy ez nem jó és mondja is hogy nem tudja miért szokott ilyen lenni:)

Nem, persze hoiggy nem de ha otthon semmit nem tesznek hanem hagyják h a gyerek "kibontakozzon", akkor sztem annak a gyereknek nem sok esélye lesz megváltozni mert minek ..

54. b8103f009a (válaszként erre: 52. - D550c57e19)
2012. aug. 22. 13:38
Persze, nem is arra gondoltam, hogy hagyni kell, hogy baleset történjen, vagy durván bántsák, nehogy félreérts, vagy megharagudj. és szerintem semmiképp nem jó megoldás az sem, ha a szülő is megüti azért, mert ő is verekedett. Viszont ha hasonló korú társtól kap, ahogy ő is szokta tenni, abból talán több következtetést von le, jobban megérti átérzi milyen ha megütik őt is. Biztos, hogy lesz foganatja a nevelésednek, nem marad verekedős ne aggódj :)
2012. aug. 22. 13:34
Egyébként ez eléggé kényes téma szokott lenni a szülők között. Mert, a verekedős gyerekek szülei szoktak a legjobban felháborodni, ha véletlenül az ő gyerekük kap. És igaz, hogy nem egyforma vérmérsékletűek a gyerekek sem, ahogy mi sem, de aki tudja, hogy erőszakosabb durvább a gyereke, neki kellene annyi eszének lenni, hogy figyelje fokozottabban, és lépjen közbe azonnal ha szükséges. Egyébként nem feltétlen lesznek az ilyen gyerekek később is ilyenek, főleg ha következetesek a szülők. A jó példa mutatása otthon, és a szeretetteljes nevelésnek majdnem mindig megvan az eredménye.
52. d550c57e19 (válaszként erre: 50. - B8103f009a)
2012. aug. 22. 13:27
Ezzel egyetértek, remélem az ovi őt is rendezi meg kiderül hogy mi ragadt meg abból amit belé ültettem csírákat. Őt nem is kell megvédenem ,a kicsit inkább bár ő is elég talpraesett , bár ő nem simulékonyabb(17 hónapos), de azért ha vki le akarja lökni a csúszdáról rászólok más gyerekére hogy nem kéne:)
51. d550c57e19 (válaszként erre: 42. - Reni80)
2012. aug. 22. 13:22
Így van, nem fogja a gyerek megérteni.. csak aza baj hogy a gyereken csattan sok minden am ia szülő hibája... az én fiam is sokat változott a foylamatos nevelés hatására, de az ilyen vérmérsékletű neveletlen gyerekből tényleg nem tudni mi lesz.. De tényleg állj ki a gyerekért, ne mkell veszekedni sztem emiatt senkivel :)
50. b8103f009a (válaszként erre: 38. - D550c57e19)
2012. aug. 22. 13:21
Pedig szerintem nem árt, ha a verekedős gyerek is kap néha mástól, tapasztalja meg a másik oldalt is. Olyankor el lehet neki magyarázni, hogy más gyerekeknek is ennyire esik jól, amikor ő üti meg. Nálunk az oviba is van egy-két olyan gyerkőc, aki mindjárt üt ha nem tetszik neki valami, vagy csak úgy is ha olyanja van. Elmegy a másik mellett, rávág, vagy belerúg. Ha éppen nagy ritkán őket ütik, vagy visszakapják amit adtak, olyankor szokta az óvónéni elmagyarázni nekik, hogy ők is pont így viselkednek másokkal, és az sem jobb.
49. d550c57e19 (válaszként erre: 43. - 117b1693d0)
2012. aug. 22. 13:20

:))


Jah lehet, de ez az hogy anyukák és gyerkek vérmérséklete is más és más. Én pl sok mindenben nem állok ki magamért de pl a gyerekért szó nélkül. Nem mnodom hogy leüvöltö ma haját, ne azt lássa a gyeek, de elmondanám szép nyugodtan hogy mi a pálya. Így én is emelt fővel járkálhatok k ia játszótérre és nem kell stresszes helyzetnek lennie, meg a gyerekm is azt látja hogy le kell rendezni a konfliktusokat ne ma mási kháta mgött kibeszélni.

48. 117b1693d0 (válaszként erre: 45. - Reni80)
2012. aug. 22. 13:20
Hogy mennyi ilyennel találkozol még majd az oviban! :(((
47. Reni80 (válaszként erre: 44. - 117b1693d0)
2012. aug. 22. 13:19
Szerintem pedig ha igy viselkedik vagy csunyán beszél,igen is ki kell venni a közösségből ahányszor csak csinálja és megtanulja hamar ha jó viselkedik maradhat a játszin.Legalábbis én ezt csinálnám ha olyan lenne a gyerekem.
46. Reni80 (válaszként erre: 43. - 117b1693d0)
2012. aug. 22. 13:18
hát egy kis lökdösödést és is elnézek de ilyen fejbe vágást már nem tudok és még én nem szóljak az ő gyerekére rá.
45. Reni80 (válaszként erre: 41. - B8103f009a)
2012. aug. 22. 13:16
na igen engem tényleg kiráz a hideg,de rajtam kivül senkit nem zavar a játszin.Pedig más gyereket is szokott zaklatni.Csak rájöttemm hogy ezek az anyukák negyon sumákok.:(
44. 117b1693d0 (válaszként erre: 42. - Reni80)
2012. aug. 22. 13:16

Az se megoldás, hogy ha mindig kivonják a gyereket a közösségből, mert akkor meg azért nem tanulja meg, hogy miként kell viselkednie.


Nagyon bonyolult ez az egész. Ha egyszerűen lehetne, mindig A helyes és B helytelen közül választani, akkor nem lennének ezek a fórumok:)

43. 117b1693d0 (válaszként erre: 38. - D550c57e19)
2012. aug. 22. 13:14

Aztán majd a gyerekek ott szurkolnak a homokozóból, hogy kinek az anyukája győz :D


De tényleg nem szabad mindig szótlanul félrehúzódni.

42. Reni80 (válaszként erre: 38. - D550c57e19)
2012. aug. 22. 13:14
Igen innentől én is ezt fogom tenni.Te leglább teszel valamit hogy ne ilyen legyen a kisfiad,de ő szinte semmit.Szerintem egy sima bocsitól nem fogja agyereke abbahagyni.Az enyém lenne ilyen mi is hazamennénk.
41. b8103f009a (válaszként erre: 37. - Reni80)
2012. aug. 22. 13:13

Jáááájjj! Tudom miről beszélsz. Vannak ilyen gyerekek/szülők, akiktől mindenkit kiráz a hideg ha megjelennek.

Egyébként tényleg félreértettünk, bocs.

40. 117b1693d0 (válaszként erre: 35. - Reni80)
2012. aug. 22. 13:13

Ja, ezt tényleg félreértettem!


Így még bonyolultabb a helyzet. Valahogy tényleg kerülni kell, meg idővel meg kell tanítani a kislányodat, hogy legyen szemfüles, csak sikerül hárítania az ilyen támadásokat.

39. Reni80
2012. aug. 22. 13:11

Amugy ma is kint voltunk.Direkt jó korán mentem le hogy ők még nem legyenek.Aztán lejöttek és én folyton a nyomába voltam a kislányomnak ja amugy 3,5 éves a fiu meg most lesz 3 oktoberbe.Szóval folyton néztem nehogy baj legyen,nem engedtem hogy vele menjen bárhová is.

Mikor elövette a kisautóját kislányom szólt rá hogy ugye ma nem fogsz megütni :(

Olyan édes volt a kis drága.

2012. aug. 22. 13:11
Szia! Az én fiam is a verekedős kategóriába tartozik , pedig nem ütöm vágom. Minden gyerek más és más.Ismerem annyira a gyereket hogy látom ha kezd "bevadulni" és azonnal szólok rá, és ha mégis csinálja akkor elmegyünk a játszótérről . Rám is szoktak "csúnyán" nézni hogy miért verekszi ka gyerek , de nem tudok többet tenni minthogy foylton elmondom neki hogy mi a helyes és mi nem, meg eljövünk meg bünti stb. Ezt a gyerek "védelmébe" mondom. Az az anyuka hibája ha nem tesz semmit. Nálunk, ha több gyerek is kint van a játszótéren, én simán rászólok a más gyerekére ha az anyuka nem figyel oda, és a gyerek hülyeséget csinál, pláne ha bántja / bántaná az enyémet. Őszintén nem érdekelne ha az anyuka húzná rá a száját, vagy beszólna, vagy bármi mert ha én tudok tenni az ügy érdekében ha az én gyerekm kezd bepörögni akkor ő is tehetne... Szerintem simán szólj rá a gyerekre, és ha anyuka beszól emiatt mondm eg nek ia véleméynedet, hogy figyelhetne rá, ne hagyd magad.
37. Reni80
2012. aug. 22. 13:08

Amugy folyamatosan ezt csinálja.Már volt hogy kisfiut lelökött a mászokáról.Tavaly folyton harabdált más gyereket.

Egyfolytába lökdösödik homokotszor és hasonló joságok...

36. Reni80
2012. aug. 22. 13:07

Hú-ha ahogy olvasom mindenki félre értett.

Szoval nagyban játszunk tegnap a játszin,odajön a kisfiu és meg akarja ölelni az én kislányomat aki mástól akit kedvel attól szivesen veszi az ölelgetést,de ettől a fiutól akitől már annyi rosszat kapott eddig is tőle nem.Igy a kislányom elindul menekülve felém hogy nem akrja erre a gyerek hátulról fém autóval fejbe vágja de ugy hogy az jo nagyot szól.Erre anyuka bocsi és megy a "dolgára".

35. Reni80 (válaszként erre: 26. - 117b1693d0)
2012. aug. 22. 13:02

Ezek szerint rosszul fogalmaztam.

A kisfiu probálja ölelgetni de az én lányom nem hagyja és ezért jött a nagy bummmm....

34. b8103f009a (válaszként erre: 31. - 7796ae808e)
2012. aug. 22. 12:57
Hát sajnos mindenhol vannak ilyen szülők, aki csak akkor hepajoznak, ha az ő gyereküket éri sérelem, másé nem számít. De ott van az anyuka is a gyerekkel, a kicsinek meg kell mondani, hogy ne ölelgesse azt aki nem szereti, ha meg mégis nekitámad a másik gyerkőc rá kell szólni ha az anyja nem teszi. Kit érdekel ilyen esetben, hogy anyukának tetszik-e vagy sem?! Meg kell neki mondani, hogy lépjen közbe ő ha ilyet tesz a gyereke, de azt semmiképp ne várja, hogy más szülő karba tett kézzel nézi, amíg az ő gyereke veri a sajátját. Egyébként lesznek sajnos ennél nagyobb problémák is iskolában, középiskolában a magatartás miatt. Még csak ott derül ki, mennyien nem nevelnek gyereket, vagy mit látnak a szüleiktől :(
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook