Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit szólnál, ha a 17 év körüli lányod 50 körüli pasival állítana haza? fórum

Mit szólnál, ha a 17 év körüli lányod 50 körüli pasival állítana haza? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
59. fadigflo (válaszként erre: 54. - Katinka81)
2013. márc. 12. 19:56
Pont ebben másak. És régen a 17 éveseknek nem a pasizáson meg a fb-on járt az agyuk.. De mindez nevelés kérdése... Ha valaki félrenevelnek.. nos annak van következménye. De ma ne várd el egy 17 évestől, hogy minden este otthon üljön és kártyázzon a nagyival. Nem mondom, hogy szép világot élünk, de hasonlítsuk már össze az ő életünket a sajátjainkkal.. Abból jó nem kerekedik. ÉS teljesen felesleges is. És mint mondtam, nem jó családpolitika hisztizni, üvöltözni, meg kell beszélni, talán mondjuk azzal kezdeni, miért is egy 50 éves mellett keresi a vigasztalást.. Lehet a családnál is kellene a problémát keresni, nem feltétlenül a lányban. A lány is amikor megszületett még épp olyan volt mint Te vagy Én vagy Akárki más! A többi csak a szülőkön múlik... Hát akkor most is álljanak mellé, ne csak amikor diplomával meg unokákkal lehet büszkélkedni. Ez lenne a normális. I guess..
58. Pan Dóra (válaszként erre: 1. - Cae1442d98)
2013. márc. 12. 19:56

Az első ájulási roham után összeszedném magam, és megpróbálnék természetesen viselkedni. Az ottalvásról lebeszélném őket, mondván, hogy első alkalom, talán mégsem kellene. Vérre menő vitába nem bocsátkoznék, mert ha ilyen nyíltan vállalja, akkor már úgyis megtörtént, amitől meg akarnád óvni, így meg legalább tető van a fejük felett...


Aztán egyszer, ha végre kettesben maradtok, elmondod a véleményed. Nem számonkérsz, nem kioktatsz, nem veszekszel, egyszerűen felsorolod, mik azok, amiket kifogásolsz, és amiket nem szeretnél. Mik, amiket nem akarsz, és végül, hogy mik, amiket nem engedsz. Ezután jöhet az ő kívánságlistája, aztán az egyeztetgetés, az alkudozás, végül kialakul, ami mindkettőtök számára elfogadható. Nem kifogástalan, mert innen-onnan engedni kell - de elfogadható.


Ha veszekedésekbe bonyolódsz, épp az ellenkezőjét éred el, mint amit szeretnél :( El fog menni otthonról, és még annyit sem tudsz róla, mint eddig. Te folyamatosan rágódni fogsz miatta, alóla pedig kihúzod a szőnyeget, a visszavezető utat, ami igazi baj esetén pont a menekülési útvonalat és a biztos támaszt, segítséget, VAGYIS TÉGED jelentené.


Ne korhold, ne oktatgasd, hanem KÖZÖSEN állítsatok be szabályokat a kapcsolatra vonatkozóan, amiket mindketten szigorúan tartsatok be - onnantól kezdve NINCS ENGEDMÉNY! Aztán majd alakul magától, ahogy alakul, de mindenképpen a szemed előtt, és biztos támasszal maga mögött. Ha valóban világra szóló szerelem lesz belőle, akkor Te is örülj, mert boldog a lányod (a korkülönbségnek nincs jelentősége). Ha viszont nem illenek össze, vagy valami hátsó szándék, netán tisztességtelenség van a háttérben, a te segítségeddel és a köztetek kialakult őszinteséggel és bizalommal könnyebben át fogja látni a hibákat, és előbb szakítanak, mint gondolnád.


A környezeted meg a rokonság véleményével egyáltalán ne foglalkozz!!! Udvariasan utasítsd el a közeledéseiket azzal, hogy semmi közük a lányod életéhez, tudsz mindenről - ezt nem árt egyébként, ha néha ő is hallja.


És valóban az ő élete: hadd tapasztalja meg, hogy minek mi a következménye. Egyébként majd meglátod, hogy az fog a leghangosabban kritizálni, akinek (vagy az ő gyerekének) jóval cifrább az élete, mint a lányodé. Erre egyébként hívd is fel a figyelmét. Nugtasson meg az a tudat, hogy minden csoda 3 napig tart, aztán keresnek másik csontot, amin megint elrágódnak egy ideig :)

Meglátod, ha így állsz hozzá, hamarabb rendeződnek a dolgaitok, de ha veszekszel és büntetsz, egyre nagyobb ellenállást (csakazértis!) váltasz ki, és ezzel elveszted a gyereked - ÖRÖKRE :(((

57. Katinka81 (válaszként erre: 41. - 3f2a864951)
2013. márc. 12. 19:55
Igazad van Johny, ez tényleg szánalmas, biztos nem a roggyant arca miatt áll össze vele, hanem kizárólag anyagi érdekből.
56. kszb
2013. márc. 12. 19:54

"Aki 17 éves ma már nem 17 éves, más idők járnak, ilyenkor már a szülőnek semmi beleszólása nem lehet az életébe"

:OOOOOO

Tessséééék???? na a gáz itt van, ha egy 17 éves életébe a szülő nem tud, és nem is akar beleszólni semmiylen szinten....

(közben meg megy a hőzöngés, h ezek a mai fiatalok....)

55. Katinka81 (válaszként erre: 53. - Sunny1)
2013. márc. 12. 19:52
Szerintem nálunk is:)
54. Katinka81 (válaszként erre: 50. - Fadigflo)
2013. márc. 12. 19:52
Mi a különbség szerinted a mai és a "régi " 17 évesek között??? Harminc éve már 20 évesen nagyon sok nő férjhez ment és gyereket szült. A mai 17 évesek meg még buta libák, majd 25-30 évesen érnek be és gondolnak családalapításra.
53. Sunny1
2013. márc. 12. 19:50
Szerintem a férjem kibelezné a palit. Tuti. Nálunk ilyen nem fordulhatna elő.
52. spinneli (válaszként erre: 41. - 3f2a864951)
2013. márc. 12. 19:48

..és téged pattintottak a szuper bróker miatt?

:)

2013. márc. 12. 19:48
Nem egészséges egyik érzelem sem, én nem tudnék ennyivel idősebb férfival kapcsolatba keveredni, pedig már felnőtt vagyok. A 17 éves gyerek még miért nem az iskolában ismerkedik??? A férfi nem kicsit beteg, szerintem. A lánynak meg nincs apja??????
50. fadigflo (válaszként erre: 23. - Fdd93feee0)
2013. márc. 12. 19:45

Érdekes... ha 16 éves hapsival állítana be, lehet az a pasi több kár okozna benne testileg-lelkileg mint az 50 éves.. Már nem azért, de az ilyesfajta gondolkodás nem normális, még akkor sem, ha az sem normális, hogy egy 50-es pasi 17 éveseket szed fel. De hogy valaki ettől bűnöző legyen? Ki tudja, lehet működik köztük az összhang, és ha nem is ő lesz a férje, azért szép perceket tudnak egymásnak okozni.


Sajnos azt kell, hogy mondjam, csak olyan emberek állítanak ilyen dolgokat (mármint, hogy egy idősebb pasinak csak TISZTESSÉGTELEN céljai lehetnek..), akik nem sok tapasztalattal rendelkeznek a szerelem terén. Van ilyen férfi is- olyan is, a 'ganébbikja, disznaja' a tizen-huszonévesek között van, nem az idősebb korosztályban... Ennyit erről.



(Nem, nincs lányom még, de lehet ennyire szélsőségesen akkor sem gondolkodnék. Aki 17 éves ma már nem 17 éves, más idők járnak, ilyenkor már a szülőnek semmi beleszólása nem lehet az életébe, a törvény a lány mellett áll. Ha normális a családi viszony, akkor ezt a kérdést fel sem lenne szabad tenni, hanem hétköznap este 7-kor otthon nagy családi beszélgetés lenne. Na ez az aberált dolog, hogy valaki hoxán akar ilyen kérdésre választ kapni)...

49. syria
2013. márc. 12. 19:43

Minimum kitekerném a pacák nyakát.

És magamba roskadnék, hogy vajon mit rontottam el a lányom nevelésében.

48. kszb (válaszként erre: 47. - Kszb)
2013. márc. 12. 19:42
ja, és hamarabb adnám beleegyezésem az elköltözéséhez (lévén, h tutira haza hozná az élet), mint egy iylen pasihoz, mint "barátja"....
47. kszb (válaszként erre: 39. - Keresztesildi)
2013. márc. 12. 19:39

aztán meg rövid időn belül vissza haza.... 17 éves! Még gyerek! Megkapja az első pofonokat az élettől az elköltözése után, aztán észhez tér!

Semmilyen formában nem tudom elképzelni, h valaha is beleegyezésemet adjam ha a (leendő) gyerekem egy majdhogynem nagyapja korabeli pasassal hetyegjen. Pláne szinte gyerekként....

Elköltözne, belecsöppenne abba a világba, h ő a háziasszony, főzni, mosni, takarítani kell a párjára (esetleg folytonos féltékenykedés az idősebb pasi részéről, stb), nincs anyuci, aki kinyalja a s..ggét, nincs apuci, aki kislányként ajnározza. Suli után jön a házimunka. Nincs buli, nincsenek haverok.... Gyorsan elszállna az a rózsaszín köd, és rohanna vissza a gyereklány szerepbe.

46. f61909386c (válaszként erre: 41. - 3f2a864951)
2013. márc. 12. 19:36
Itt nem szánalmasságról van szó Johny...:)Itt egy 17 éves kislányról és egy ötven éves vénemberről van szó...
2013. márc. 12. 19:35
Én 21 évesen egy 35 éves pasival kezdtem járni.A kapcsolat 3 évig tartott.Végig az orromnál fogva vezetett,érzelmileg megalázott,lelkileg meggyötört,idegileg összetört,az önbecsülésemet szétzúzta.A nagy korkülönbség nem normális.Egyik félnek se tesz jót hosszú távon.Nekem szerencsém van,mert a mostani barátom volt olyan türelmes és megértő,hogy megvárta,amíg visszaváltozom a torz,gyanakvó,idegbeteg,állandóan támadva védekező szörnyből egy normális fiatal lánnyá.
44. Fülemüle01 (válaszként erre: 43. - F61909386c)
2013. márc. 12. 19:35
akkor te nem voltál tinédzser.
43. f61909386c (válaszként erre: 40. - Fülemüle01)
2013. márc. 12. 19:34
Dehogy cselezi...:)
2013. márc. 12. 19:34

Szóhoz sem jutnék.

Nálam tuti nem aludnának, az biztos.

Amúgy gondolom ha akarnak, úgyis együtt alszanak.

De lenne 1-2 szavam mindkettőhöz.

Mondjuk túl sok sokáig úgysem tart egy ilyen kapcsolat.

41. 3f2a864951 (válaszként erre: 1. - Cae1442d98)
2013. márc. 12. 19:33

Értelmetlen ez az egész, csak indulatokat kelt. Az már szánalmasabb, ha egy 29 éves jogász gyakornok csaj, akinél állítólag baromira magasan van a léc, összeáll egy 55 éves szuper-sikeres brókerrel, akinek megroggyant arcát a NIVEA termékcsalád teljes palettája sem tudja fiatallá változtatni.


Na az tényleg szánalmas...

40. Fülemüle01 (válaszként erre: 24. - F61909386c)
2013. márc. 12. 19:32
azzal értek egyet, hogy úgyis kicselezi a szüleit.
2013. márc. 12. 19:30
Az a baj, hogy a tiltás csak olaj a tűzre. Le kéne ülni egyszerre velük beszélni, elmondani az ellenérveket, megkérdezni őket, hogy meséljék el, hogy mi szól a kapcsolatuk ellen és mellett. Ha még mindig folytatni akarják akkor meg szerintem jobb, ha az ellenőrzésem alatt tudom tartani a dolgokat, mint a hátam mögött csinálnák... És ha akarják akkor úgyis fogják. A nagy tiltás csak ellenségeskedést fog szülni és a leányzó az első adandó alkalommal el fog költözni otthonról.
38. Puszitolvaj (válaszként erre: 23. - Fdd93feee0)
2013. márc. 12. 19:29

Pont igy. en is...talan a sorrend valtozna.

Az 50 eves hapsinak tobb esze kene legyen minthogy 17 eves lanyokkal kezdjen...szoval ott a nagyobbik "bibi"...en ott kezdenem :-/

37. 6b006fc769 (válaszként erre: 30. - F61909386c)
2013. márc. 12. 19:29
Nem vicc volt. Egyébként.
36. kszb
2013. márc. 12. 19:26

hát, én is kiakadnék, az tuti.... (még a szitu elképzelése is határozott undort váltott ki belőlem)

És az is tuti, h sűrű veszekedéseket vetítenék előre....

Tény, h hazudozás árán megoldhatja a jövőben is a kislány a talikat, de hogy én is megleckéztetném utána, az is biztos!

35. 973d9d6ecf (válaszként erre: 1. - Cae1442d98)
2013. márc. 12. 19:26
Meg a kispöcsöm...az ..na ne már...
34. babszibobó (válaszként erre: 29. - F61909386c)
2013. márc. 12. 19:25

Én büntetőjogról nem írtam, mert ez nem a helyzet..


Lehet ütni vágni, nem biztos, hogy bejön...

33. f61909386c (válaszként erre: 31. - F2eaa09170)
2013. márc. 12. 19:24
És lehet, h az anyuja miatt viszi haza?:)
2013. márc. 12. 19:24
Valószínű kiakadnék, de tenni nem hiszem, hogy tudnék ellene. HHiszen minél jobban tiltanám, annál közelebb taszítanám a lányt a pasihoz. Szóval nehéz kérdés...
31. f2eaa09170 (válaszként erre: 19. - F61909386c)
2013. márc. 12. 19:24
lehet hogy egyedül neveli,nincs férje.
30. f61909386c (válaszként erre: 25. - 6b006fc769)
2013. márc. 12. 19:23
Panna...ne vicceljünk már büntetőjogról...:)egyébként...:)
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook