Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mit lehet tudni a SuperGreensről? Mik a tapasztalatok? fórum

Mit lehet tudni a SuperGreensről? Mik a tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
896. Pirosalma (válaszként erre: 891. - 471d5eded8)
2008. dec. 6. 19:51
Miért lett annyira divatos a kolloid? Tényleg nem értem...Az emberek általában azt sem tudják, mi az...
895. Pirosalma (válaszként erre: 890. - Cszsuka)
2008. dec. 6. 19:50

Szia!


"Biztos van róla tanulmány és más tudományos kutatás, mert a tgy. tankönyvben ennyit írnak róluk." - az nekem nem elég:-) Sok dolgot írnak.


"A gyógyászatban az állati eredetű enzimeket alkalmazzák elsősorban..." - szájon keresztül? A gyomorban stabil enzimeken kívül nem igazán lehet szerintem.


"Ha kapszulában étkezés közben fogyasztjuk, akkor nagy esélyünk van, hogy valamennyi hasznosul..." - hogy mi hasznosul? És mit fogyasztunk? Pontosíts, légyszi, mert így nekem kusza:-)


A gyomornak nincs felső traktusa tudtommal, a lekerülő táplálék egyből elkeveredik a gyomor addigi tartalmával. Ha meg a gyomorban akarsz valamilyen enzimmel emészteni, akkor olyan enzim kell, ami 1-4-es pH-n aktív (ilyen a pepszin).


"ha a literszám elfogyasztott folyadékra gondolok, talán ott is az a lényeg, hogy azért kell olyan sokat inni belőle, hogy a gyomron valamennyi átjuthasson" - nem hülye gondolat, csak nem egészen értem. A nagy mennyiségű vízzel a pH-t kb. 3-5 tizeddel tudod megemelni (és akkor úgy számoltam, hogy az egész gyomrodat feltöltöd vízzel), ráadásul a víz fölszívódik a gyomorból.


(Dehidratációról természetesen nem beszélhetünk, legfeljebb arról, hogy nem biztosan kifizetődő, ha éppen csak a szükségletünknek megfelelő mennyislgű vizet fogyasztunk. Lehet kicsit többet is, de nem szabad elszállni.)


"A celluláz segítségével főleg ízületi problémákon tudnak segíteni." - hivatkozás tudsz adni? De ha a hatásmechanizmust leírod, az is jó.

894. 1e958693ca (válaszként erre: 885. - Zöldségevő)
2008. dec. 6. 19:36
:-))
893. 1e958693ca (válaszként erre: 891. - 471d5eded8)
2008. dec. 6. 19:35
Ó, nem akarok mindent megfőzni. :-))
892. 1e958693ca (válaszként erre: 890. - Cszsuka)
2008. dec. 6. 19:32

Sziasztok!

Az enzimekről hasonló ismereteim vannak, mint Pirosalmának.

Oké, hogy vannak aki nem szeretnek zöldséget, meg gyümölcsöt enni, sok ilyen emberrel találkoztam már én is. Rendben, van rostanyag a SG-ben, ez hasznos. De nem lehetséges-e, hogy hosszútávon, pont a rengeteg gyógynövény miatt, ami a rost mellett benne van, kedvezőtlen hatása is lehet? Azért fordulnak meg ilyenek a fejemben, mert a gyógynövényeket is általában kúraszerűen alkalmazzák.

Úgy gondolom, talán egy kúra (mittomén, úgy 6 hét) hasznos lehet.

Nem lehet-e, hogy a szervezet hozzászokik (akik évekig egyfolytában alkalmazzák), hogy ni, mindent megcsinálnak helyettem, akkor nekem már nem is kell ?

Nem adunk-e a bizonyosnak egy pofont, ha zöldség-gyümölcs helyett ezt fogyasztjuk? Itt arra gondolok, hogy ha folyton tésztát, meg pörit, pizzát, hamburgert eszünk, s szedjük mellé a SG-t, vagy valamilyen vitaminkészítményt, nem leszünk egészségesebbek.

(Ezt azért írtam, mert elképesztő számomra, hogy vannak akik pipifasírton, sült krumplin, pizzán és tésztán le tudják élni az életüket, sajnos egyre több ilyennel találkozom. Aztán egészségmegőrzés címén szednek vitaminokat. Halottnak a csók esete.)

891. 471d5eded8 (válaszként erre: 884. - 1e958693ca)
2008. dec. 6. 19:12

A teáknál valóban ez van, de ha utánanéztél ezek csíra állapotban betakarított növények...ezáltal gyökerek nem lehetnek! Tehát főzni nem kell...

És egyébként is kolloid formában vannak, tehát ne főzzünk már meg mindent :-)))

890. Cszsuka (válaszként erre: 888. - Pirosalma)
2008. dec. 6. 18:32

Szia!



Biztos van róla tanulmány és más tudományos kutatás, mert a tgy. tankönyvben ennyit írnak róluk. Itt pedig sajnos csak általános "bekukkantást" kapunk mindenbe. (Biztos azt gondolják, ha érdekel valami bővebben, akkor kutassunk utána).


A gyógyászatban az állati eredetű enzimeket alkalmazzák elsősorban, de vannak, akik undorodnak ettől. Van már növényi enzimkészítmény is. Ha kapszulában étkezés közben fogyasztjuk, akkor nagy esélyünk van, hogy valamennyi hasznosul, mivel a táplálék akár egy órán át is képes a gyomor felső traktusában maradni, s a nyállal elkeveredett enzim "teheti a dolgát", mielőtt a sósavval találkozna. így még valamelyest én is értem, de ha a literszám elfogyasztott folyadékra gondolok, talán ott is az a lényeg, hogy azért kell olyan sokat inni belőle, hogy a gyomron valamennyi átjuthasson (bár, lehet, hogy ez hülye gondolat), s közben a dehidráció is megoldódik, s akinek pont a dehidráció okozta a gondjait, az is a zöld lötty csodájának véli az eredményt.


Egyébként az enzimterápiában az állati mellett régóta alkalmazzák a papaint és a bromelaint is.


A celluláz segítségével főleg ízületi problémákon tudnak segíteni.


Amit a kor előrehaladtáról írtam, az természetes, hogy általánosítás, de igaz. Ahogy öregszünk, mindennek a működése, termelődése is "öregszik" velünk.

889. Pirosalma (válaszként erre: 888. - Pirosalma)
2008. dec. 6. 18:28
(A sejtfalban természetesen egyéb anyagok is megtalálhatóak a cellulózon kívül.)
888. Pirosalma (válaszként erre: 886. - Cszsuka)
2008. dec. 6. 17:51

Sziasztok, szia, Zsu!


A növényélettanhoz nem értek, de szerintem a növény nem igazán bontja le a sejtfalat (cellulózt), az egy elég stabil képződmény, a turn-over igen nagy lehet (vagyis feltehetőleg kevés cellulázt tartalmaznak).

Az enzimek pedig a gyomorban jórészt inaktiválódnak (2-es pH-n nem valószínű, hogy aktív a celluláz), majd részben ott, részben a vékonybélben megemésztődnek, nagy valószínűséggel nincs már számottevő hatásuk.

(Természetesen a hőkezelés is károsítja az enzimeket.)


"A kor előrehaladtával már a saját enzimtermelés is csökken..." - ez általánosítás. Vannak, lehetnek enzimek, amik szintézise csökkenhet, de ezt szerintem nem lehet általánosan kijelenteni.


Ami még lényeges: a növényekben nem egészen azok az enzimek vannak, amik nekünk is kellenek. De igazából tárgytalan, mert az enzimek nem valószínű, hogy számottevő mennyiségben túlélnék az emésztést.


A cellulózt a vastagbélben bizonyos baktériumok meg tudják emészteni.


Milyen betegséget okozhat a cellulóz hiánya?


Amit írsz, teljesen abszurdnak látom, sehol nem olvastam még szakmai cikkben még csak ehhez hasonlóról sem (ez persze nem azt jelenti, hogy nem lehetetlen).

887. Honleány (válaszként erre: 886. - Cszsuka)
2008. dec. 6. 17:50

Igazad van, nagyjából megfogalmaztad a lényeget. A mai világban sajnos nagyon kevés zöldséget fogyasztunk, ezért kellenek a kiegészítők, mert szervezetünk nagyon elsavasodott.

A mértékletesség mindig fontos, a SG-nél komoly előírások vannak, és természetesen figyelni kell a szervezet reakcióját. Ezt sem lehet nyakló nélkül vedelni !

886. Cszsuka (válaszként erre: 884. - 1e958693ca)
2008. dec. 6. 16:55

Az egésznek az elméletét a következőképp értelmezem:

Amikor az ember megszületik - ha egészségesen működik a szervezete -, akkor az ételek emésztéséhez, a tápanyagok sejtekig való eljutásához szükséges enzimeket megtermeli (kivétel a celluláz).

Nagyon sok esetben az emésztési problémák kialakulásának gyökere (és sok más betegségé is) a rosthiányos táplálkozás. Amikor az embereknek azt javasolják, hogy egyenek több rostos ételt, akkor akik meg is fogadják, elkezdenek sok főzeléket és párolt zöldséget enni, ezzel egyetemben kevesebb húst.

Ahhoz, hogy a zöldségekben lévő tápanyagok eljussanak oda, ahova kell, celluláz szükséges, amit a szervezetünk nem termel. A természet úgy alkotta meg önmagát, hogy amit a szervezetünk nem képes előállítani, azt beleteszi abba a táplálékba, amelynek a megemésztéséhez arra az anyagra szükség van. Jelen esetben pl. a celluláz benne van a zöldségekben, ill. a papayában is. Csakhogy, a hőkezelt, mikrózott, konzervált és egyéb élelmiszerekben ezek az enzimek elpusztulnak, károsodnak, nem tudják a feladatukat ellátni. Az Sg-ben lévő anyagok ezt hivatottak pótolni. Mondhatnánk az embereknek, hogy egyenek több zöldséget nyersen, de -ezt tapasztaltam- sajnos nem szeretik megenni ilyen állapotban.

A kor előrehaladtával már a saját enzimtermelés is csökken, károsodik, a helytelen, hiányos táplálkozás rátesz erre egy lapáttal. Kialakulnak különböző betegségek, amelyeket (nem klinikai) enzimterápiával még helyre lehet hozni.

Az SG és a hozzá kapcsolódó ajánlott táplálékkiegészítők ezt a felborult egyensúlyt hivatottak helyrehozni. A zöldségek mellé azért vannak kül. gyógynövények kivonatai is keverve, mert amikor a szükséges enzimek megjelennek, a tápanyagfelhasználás is hatékonyabbá válik, a szervezet ebből gyorsan tudja magát regenerálni.

És itt kezdődik az, ami miatt én azt mondom, hogy módjával kellene alkalmazni az SG-t és más hasonló termékeket: amikor a szervezet eléri a szükséges egyensúlyt, akkor csökkenteni vagy abbahagyni kellene a fogyasztást, mert normális esetben közben megtanultuk, hogyan kell helyesen táplálkozni, s így már csak időnként valamennyit bejuttatva a szervzetbe elegendő a pótlás.

A másik pedig az, hogy más enzimek is hiányozhatnak, nem csak az, amit eleve nem tud a szervezet előállítani.

Ha véletlenül pont a celluláz hiánya miatt alakult ki a betegség, akkor az egyén elkezd gyógyulni. Ha azonban más enzim hiánya miatt, akkor az egyensúlytalanságot csak fokozza, s még betegebb lesz az illető. (Ez a saját gondolatmenetem, ha valakinek más a véleménye, akkor szívesen veszem)

885. zöldségevő (válaszként erre: 884. - 1e958693ca)
2008. dec. 6. 15:10
A lényeget fogalmaztad meg:)
884. 1e958693ca (válaszként erre: 883. - Honleány)
2008. dec. 6. 14:41

Á, nem olyan nagy különbség. Vannak teák, amiket forrázni kell, mert akkor oldódnak ki a hatóanyagok, amik hő hatására sem bomlanak el. Persze vannak olyanok is, amiket áztatni kell, hogy ne bomoljon el a hatóanyag (pl. csipkebogyótea C-vitaminja).

A gyógynövényeket is túl lehet adagolni, sajnos, és esetükben is létezik az a jelenség, hogy egymás hatását erősítik, vagy épp gyengítik...


Miért előnyösebb a szárított, porított változat?

883. Honleány (válaszként erre: 882. - 1e958693ca)
2008. dec. 6. 12:17

Arról nem beszélve, hogy a SG-ben nem forrázott - főzött - gőzölt tea van, hanem a sok (49 féle ? ) gyógynövény szárított - porított változata.


Mecsoda különbség !

882. 1e958693ca (válaszként erre: 881. - Honleány)
2008. dec. 6. 09:33
Dehogynem :-). De a saját tapasztalatom szubjektív dolog lenne( az is számítana, milyen életmódot folytatok, mit eszek, mennyit edzek, mennyi stressz ér, tudom-e kezelni, stb.). Lehet, nekem beválna, másnak meg nem....:-) Benne van a pakliban.
881. Honleány (válaszként erre: 880. - 1e958693ca)
2008. dec. 5. 18:50
Bocs, nem te kérdezted a helyettesíthetőséget ?
880. 1e958693ca (válaszként erre: 879. - Honleány)
2008. dec. 5. 18:20
azt hadd döntsem el én.....
879. Honleány (válaszként erre: 878. - 1e958693ca)
2008. dec. 5. 18:19
Próbáld ki és légy szíves számolj be az eredményről.
2008. dec. 5. 16:27
Kis angol nyelvlecke után :-), ahogy látom, a készítményben lévő gyógynövények főképp: vízhajtók, gyulladáscsökkentők, székletlazítók, gyomorsavcsökkentők. Nem helyettesíthető ez a készítmény valamiféle egyszerűbb összetételű (mondjuk 6-8 alkotóból álló) gyógynövényteával?
2008. dec. 3. 18:07
Azaz egy nagyon jó kezdeményezés, de sajnos nem egy ismert oldal...most néztem bele!
2008. dec. 3. 17:47

Egy hónappal ezelőtti hozzászólásom, amit örömmel másolok be, mert hiszem, hogy sokaknak erőt ad...és van mivel kiegészítenem!


"Sziasztok! de jó, hogy rátoktaláltam! Épp csak beleolvastam a leveleitekbe. Nekem úgy tűnik eléggé ellene van a többség a greensnek. Ezt tényleg sajnálom! Nekem nagyon bejött és örülnék, ha más, akinek használ is mesélne róla! Egy igazán súlyos betegségben szenvedek...4.5 éve. Megjártam a kómát, 1 évig magatehetetlenül feküdtem és jártányi erőm sem volt. Amit lehetett kipróbáltam. Az orvosok lemondtak rólam többször, csak a meditáció a hitem és a család tartott életben. És mindez 35 éves se voltam, amikor indult! Energikus, sportos valaki voltam, kitünő formában! A tüdőtranszplantáció többször szóbakerült, de nem adom fel...és a tüdőmet sem! Elkezdtem a greenst...tisztulásként kaptam egy tüdőgyulladást...majd a többi tünetet. ha valakit érdekel, részletezem...Mégcsak 1.5 hónapja iszom a greenst, de a folyamatos köhögési és fulladási rohamaim már nem gyötörnek. Reggel max. 1-1.5 órát tartanak, az egésznapos helyett! Akinek volt ilyen vagy ismeri, tudja milyen. Sajnos még mindig oxigénpalackkal élek, de már van erőm! Nem esem össze, tudok sétálni és menni! És magassarkú csizmát hordok!!! Eddig laposban is alig vonszoltam magam! Két tenyérnyi ekcéma szünt meg a hátamon! gyönyörű, sima, fiatalos lett a bőröm, minden apró ráncom eltünt! A térdem nem "akad ki" minden lépésnél és nem kattog. A gerincsérvem a tisztulás alatt fájdogált, de teljesen elmúlt...és sorolhatnám! és mégcsak 1.5 hónapja iszom!!! Tehát mindenkinek csak ajánlani tudom! Ha nekem segít, higgyétek el, nektek is fog! különbözően reagál minden test és különböző szintű betegségek vannak. van aki alig érzi meg a méregtelenítést...nekem durván, de lezajlott...viszont sokkal elviselhetőbb volt(sőt végig tudtam csinálni!), mint előzőleg, bármilyen kúrába belekezdtem. Azokat mindig abba kellett hagynom, mert túl erősek voltak a méregtelenítési tünetek, életveszélyes! Én csak ajánlani tudom! És persze az egész családom fogyasztja...a fiam is, aki 1-es típusú cukorbeteg. Hamarosan fogok tudni tapasztalatokat is mondani, sőt! Sikerült Amerikából megszereznem a könyvet, amit direkt cukorbetegről adtak ki.(1-es és 2-es) természetesen én beléptem a rendszerbe, mert hossútávon gondolom a fogyasztást és komolyan veszem! Szeretném, ha mindenki sikerekről számolna be és egymást erősítve tudnánk a pozitív tapasztalatainak átadni. Egy nagyszerű csapat alatt vagyok, ahol mindenki komoly betegségekből gyógyult ( pl. rák) és tapasztalataikkal szintén sokat segítenek. Sok sikert mindenkinek és jó egészséget! Az ellenvéleményt is meghallgatom!"


Azóta 3x hozták haza a gyerekeim a vírust...kicsit megéreztem, de nem viselt meg különösebben! Mindannyiszor csak épp érzékeltem. Hihetetlen volt számomra, hogy nem estem ágynak és a reggeli kisebb köhögések is alig erősödtek! Mert igen, a folyamatos, kínzó köhögésem és a rohamok ELMÚLTAK! 2.5 évig küzdöttem ellene...hiábavalóan.Lehet tudományos-fantasztikus adatokat gyűjteni arról, hogy miért nem működhet és miben sántit dr. Young levezetése...de a tények magukért beszélnek! Márpedig, ha az állapotom javul, hamarosan a vérképemnek is változnia kell! :-) Mindenkinek annyi örömöt, erőt és hitet kívánok, amennyit nekem a greens jelent...

875. 1e958693ca (válaszként erre: 874. - Cszsuka)
2008. dec. 2. 20:59

Darab veled is! :-D

Az igazságtalan vádakat nem szeretem. De darab, darab...és nyugalom. :-)

874. Cszsuka (válaszként erre: 868. - 1e958693ca)
2008. dec. 2. 20:57
Darab veled:))
873. Cszsuka (válaszként erre: 867. - 3e0ba54fb8)
2008. dec. 2. 20:56
Igen, utánanéztem:) (Pont írni akartam)
872. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 869. - 1e958693ca)
2008. dec. 2. 20:56
Nem is olyan hülyeség. Némelyeknek bizony szappannal mosnám ki a száját :))
871. 1e958693ca (válaszként erre: 870. - 3e0ba54fb8)
2008. dec. 2. 20:51

Nem is, csak hülyéskedtem. :-)

Darab, (össze)told.

870. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 869. - 1e958693ca)
2008. dec. 2. 20:48
Ez érdekes, ezt még sose hallottam.
869. 1e958693ca (válaszként erre: 867. - 3e0ba54fb8)
2008. dec. 2. 20:40
Meg szappant is. Ez jó: szappan veletek!
868. 1e958693ca (válaszként erre: 864. - Honleány)
2008. dec. 2. 20:39
Mi lenne, ha befejeznéd a személyeskedést? ÉN NEM dobáltam rád bombákat! Leírtam, mi van a SG-ben. Vagy nem is vagy rá kíváncsi, hogy minek köszönheted a javulásod? És halvány gőzöm sincs, hogy a hozzászólásaim visszaolvasva más fórumokn, hol fedeztél fel negatív hozzáállást. Mindenesetre 'örülök', hogy 'tanulmány' lettem.
867. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 866. - Cszsuka)
2008. dec. 2. 20:33
igen, darabot.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook