Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mit lehet tudni a SuperGreensről? Mik a tapasztalatok? fórum

Mit lehet tudni a SuperGreensről? Mik a tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
626. 471d5eded8 (válaszként erre: 625. - Pirosalma)
2008. nov. 24. 16:03

Én nem nevezném elfogultságnak az ember pozitív tapasztalatait! Ha valaki éveken át próbálkozik különféle dolgokkal és a szervezete reagál, mert minden szervezet reagál, csak nincs mindenki azon a szinten, hogy ezt érzékelje...Tehát a reakció annyira pozitív, hogy még maga sem meri elhinni, hogy van ilyen...akkor ez nem elfogultság, ez tapasztalat!

Egy bizonyíték a sok közül: 2.5 éve oxigénpalackhoz kötve élek, mert a tüdőm nem vesz fel oxigént, gyulladásban van, nincs légzőfelület! Nem tudtam semmit sem csinálni, csak ülni. Mióta fogyasztom a greenst, már KÉTSZER felmentem OXIGÉN NÉLKÜL a felső szintre! Elötte nagyon nehezen, oxigénnel, rohamokkal, komoly fulladással...Igaz, oxigénnel, de mosok, főzök, takarítok!!! Ezt talán csak észreveszem, hogy jobban vagyok??? És javul a tüdőképem!!! ha voltam röntgenen, elmondom, hogy mennyit...de megúszom a tüdőtranszplantációt! Ha ez elfogultság? lám legyen...nekem mindegy minek hívjuk, de gyógyulok tőle, mint még semmitől eddig és nekem ez a lényeg!!! (de megnézheted a képeimet, mostaniak...olyan, mint aki ilyen beteg???)

625. Pirosalma (válaszként erre: 622. - Marica615)
2008. nov. 24. 15:06

Szia, Marica!


Az elfogultság azt jelenti, hogy valamilyen érzelmi ok miatt nem tudsz reális megítélni valamit.


Ez erre a topikra - neveket nem említek, a legjobb, ha mindenki magába néz - különösen jellemző.

2008. nov. 24. 13:36

???


Viszont egyet nem értek...ha zöldségevő, mint neve is mutatja, csak vagy többnyire zöldséget eszik...miért kezdett bele a lúgosításba???

623. 471d5eded8 (válaszként erre: 622. - Marica615)
2008. nov. 24. 13:34
Teljesen egyetértek veled! Hisz egy betegség alatt a szervezetnek nyilván nincs tartaléka, s ilyenkor nemcsak a betegséget kell legyőznie, hanem tölteni is szükséges!
622. marica615 (válaszként erre: 621. - 471d5eded8)
2008. nov. 23. 21:49
Hagyd ő ezt nem érti én is használok más vitaminokat mint az InnerLight, mert jónak tartom.Pl, grepefruitmag olaj és c 1000 vitamin, vagy antioxidans. Az elfogultság az amikor csak egyet tartasz jónak, a többit pedig rosszabbnak. Más termékek is lehetnek jók, de nem helyettesíti az orvost ez igaz. Az a jó ami NEKED jó mert ez mindenkinek más és attól is függ "jól esik e " a szedése, vagy nem. Ha undorodunk valamitől az nem jó... A mindennapokban az a jó, ha élvezzük a szokásainkat, különben ártanak. És ez mindenre igaz.:-) Van aki azt élvezi, amit más nem...:-)
621. 471d5eded8 (válaszként erre: 620. - Zöldségevő)
2008. nov. 23. 19:27
Magukért...lásd: 614-es hozzászólásodat!
2008. nov. 23. 19:25

És megértetted?


Én is a véleményem mondom....de nem kérdőjeleztem meg senki értelmi szintjét , mint te!


A hozzászólások magukért beszélnek:)

619. 471d5eded8 (válaszként erre: 615. - Zöldségevő)
2008. nov. 23. 19:24

Ha nemcsak írnál, hanem olvasnál is, akkor megértetted volna, hogy a két eset között eltelt néhány év! :-)))


Persze már a magánlevelezésedkor is kiderült, hogy rendkívűl szelektív a felfogásod!

Én békében búcsúztam tőled, azt hittem megérted, hogy attól te nem leszel betegebb, ha mi meggyógyulunk!

2008. nov. 23. 18:33

Azért írtad ezt le magánlevélben is, hátha kétszer kell leírnod, hogy egyszer megértsem ?


Mondd, miért kötekszel ?


Itt szeretnénk a tapasztalatokról véleményt cserélni. Te már nem fogyasztod, megértettük, ezáltal több tapasztalatban nem lesz részed, tehát .... :)

2008. nov. 23. 17:37
olvass vissza, majd megérted.....talán:)
616. Honleány (válaszként erre: 615. - Zöldségevő)
2008. nov. 23. 17:26
Te normális vagy ?
615. zöldségevő (válaszként erre: 593. - 471d5eded8)
2008. nov. 22. 23:25

Mentőt hivtatok?


Miért nem ittál meg 1-2 liter csoda vizet?

Ha annyira jó neked a zöld lötty, miért használsz más, több étrendkiegészitőt is????

Az alaptalan elfogultságoddal többet ártassz a terméknek mint használsz?

Sajnos te még ezt sem fogod fel!

Ja... atomtámadás esetén hány liter vizet kell az embernek a fejére önteni?


És a nyugtatót bevetted?


Csak nem????


:)

614. 471d5eded8 (válaszként erre: 611. - Pirosalma)
2008. nov. 22. 19:32
Köszi! :)
613. Pirosalma (válaszként erre: 605. - 471d5eded8)
2008. nov. 22. 19:16

Igen, éppen ezért mondják, hogy "inzulinfüggő", nem pedig hogy "inzulinos". Ha te annyit írsz, "inzulinos", abból nem derül ki, hogy ténylegesen 1-es típuső, vagy pedig olyan 2-es, akinél az orális antidiabetikumok (ill. a speciális diéta és a mozgás) nem elégségesek, ezért inzulint adnak.


Hogy vizsgálják-e, nem tudom.


"...és van a kevert, azaz gyógyszert és inzulint is igénylő gyerek cukorbeteg." - igen, ez a 2.-es típusúnak azon formája, amit fent említettem. Tehát nem kevert, hanem valójában 2-es típusú. (Legalábbis amennyire én tájékozott vagyok.)


(Vannak még egyéb típusok, de mindegyikük a 2-eshez áll közel.)


Igen, szörnyű az egészségügy helyzete, tudom...:-(

612. Pirosalma (válaszként erre: 603. - 471d5eded8)
2008. nov. 22. 19:08
Őőő...a cukorbetegséget azért még ismerem valamennyire;-)
611. Pirosalma (válaszként erre: 604. - 471d5eded8)
2008. nov. 22. 19:04

Ezek szerint nem tudtad, mire utaltam:-)

Egy kis néznivaló (ebben van az idézet): [link]


Szalacsi Sándorral készítettek egy interjút, melynek témája Fogarasi Árpád, aki szintén kocsordi lakos. No, ő - Árpád - épített egy "betonbunkert", egy nagy építményt betonból (a fickó nem teljesen egészséges elméjű).


Jó szórakozást!:-)

2008. nov. 22. 16:23
De, megértelek és értelek...csak a tapasztalat mondatja velem, hogy a greens nem drasztikus szer! Előzőleg 4 orvos-természetgyógyásznál jártam, akik tisztítást kezdtek nálam, ők is megijedtek, hogy életveszélyes állapotba kerültem, s azonnal abba kellett haggyam! Gondolhatod, hogy ők is körültekintőek voltak. Ezzel csak arra akarok rámutatni, hogy a greens, nem egy drasztikus szer, mert a tüdőgyulladás, amit nálam előhozott, az sem volt olyan veszélyes, mint a korábbiak, amit 1-1 vírustól is megkaptam.
609. 1e958693ca (válaszként erre: 600. - Cszsuka)
2008. nov. 22. 16:20
Nagyon igaz. :-)
608. Cszsuka (válaszként erre: 607. - 471d5eded8)
2008. nov. 22. 16:11
Igen, tudom, hogy jót akarsz, de valamiért nem akarsz megérteni, úgyhogy inkább hagyjuk. Aki akarja, úgyis érti :/
607. 471d5eded8 (válaszként erre: 602. - Cszsuka)
2008. nov. 22. 16:05

Több esetben hallottam (fogyasztók személyes tapasztalatai), hogy nem változtattak az étkezési szokásaikon és mégis fogytak tőle!

Mert a táplálkozási szokásainkkal nem pótolunk semmit, s ezáltal a greenssel visszük be! Nem mindenből raktároz a szervezet...tehát pótolni kell. És a természetes ásványianyagokat, vitaminokat nem lehet túladagolni!

606. 471d5eded8 (válaszként erre: 600. - Cszsuka)
2008. nov. 22. 16:00

Persze, hogy van mindkét tábor létezik, mint mindenben!

Kérdem én, hogy mi a megoldás, ha nem maga a teszt...hogy az ember kipróbálja, ha azt érzi, hogy neki használhat!

Engem a legnagyobb professzorok kezeltek félre és külföldön is nem egy orvosnál jártam, az "átlagosnak" indult tüdőgyulladásommal...melyre steroidot adtak 2 évig, ahelyett, hogy antibiotikumot írtak volna fel! Hiába kértem őket...Saját tapasztalataim miatt álltam le, pedig azt mondták, ha leállok, meghalok! Közben kiderült, hogy ennek a döntésemnek köszönhetem az életem!!!!!! Tudod, amikor ennyit tanult emberek így játszhatnak a másik egészségével, s nem vizsgálják ki rendesen...akkor én azt mondom, hogy igenis, az ember hagyatkozzon a megérzéseire és a mások tapasztalataira! nem mondhatod, hogy bárki is életveszélybe került volna a greenstől...mert ezt azért kétlem, én lettem volna az első! De még én sem...Tehát én nyugodt szívvel mondom, hogy óvatosan igenis el lehet kezdeni és mindenki figyelje a reakcióit!

605. 471d5eded8 (válaszként erre: 598. - Pirosalma)
2008. nov. 22. 15:51
Nem, hivatalosan így használják! NIDDM vagy IDDM, azaz nem inzulin függő cukorbetegség vagy inzulin függő cukorbetegség! És van az 1-es típus, ami minden esetben IDDM és van a 2-es típus, ami lehet diétával, mozgással tartható Vagy diétával és gyógyszerrel...ebben az esetben ritkábban mozognak. És van a diétával, gyógyszerrel és inzulinnal tartható cukorbetegség. Gyerekeknél többnyire az 1-es típus van...de ha nem, az se gond, mert egy kalap alá veszik őket, nem vizsgálják! Pedig mostmár vannak 2-es típusú gyerek cukorbetegek is, sőt egyes földrészeken megfigyelték, hogy gyakori...és van a kevert, azaz gyógyszert és inzulint is igénylő gyerek cukorbeteg. sajnos nálunk még nem jutottak el oda, hogy ezt pontosan megállapítsák, hiába cipeltem a gyereket egyik orvostól a másikig...
604. 471d5eded8 (válaszként erre: 597. - Pirosalma)
2008. nov. 22. 15:40
Húzd a fejedre, s majd kiderül! :-)))
603. 471d5eded8 (válaszként erre: 596. - Pirosalma)
2008. nov. 22. 15:39

Teljesen különbözik a két betegség, ha az alapokat tekintjük! Egyiknél (2-es) van termelés, csak nem jut el a receptorok miatt a megfelelő helyre, azokat kell megnyitni...míg az 1-es típusnál a béta sejtek halnak el folyamatosan, amik alapból termelik az inzulint. Itt egy önmagát pusztító, autoimmun folyamatról van szó, mely a béta sejtek teljes elhalásához vezet és leáll a termelés.

Hogy ki mennyi szénhidrátot eszik, ez nem kor, hanem egyén függő! :-)))

602. Cszsuka (válaszként erre: 596. - Pirosalma)
2008. nov. 22. 15:33
Akkor használ valójában, ha ténylegesen visszaveszi a szénhidrát fogyasztást az illető. Sokan azonban úgy akarnak fogyni, hogy ugyanúgy kajálnak mindent, mint eddig, s hozzá isszák literszám az SG-t. Ezért sem használ. Valójában nem az SG használ, hanem az életmód-étrend változtatás. Az SG csupán pótolni lenne hivatott a sok hiányzó vitamint és ásványi anyagot. De annak is van határa. Nem értem, miért kell olyan sokat és olyan hosszú ideig inni belőle.
601. Cszsuka (válaszként erre: 598. - Pirosalma)
2008. nov. 22. 15:30
Jójó, de aki I-es típusú, az inzulinos. Ő ezt akarta mondani:)
600. Cszsuka (válaszként erre: 593. - 471d5eded8)
2008. nov. 22. 15:30

Azt kellene végre megértened, hogy itt nem a SG-től való félelemről van szó, hanem arról, hogy nem minden jó mindenkinek. Még egy gyógyszer, vagy antibiotikum felírásakor is egy komoly orvos jól meggondolja, hogy esetenként kinek mit ír fel. A táplálékkiegészítőknél ugyanez a helyzet. Itt nem csupán az SG-ről van szó, hanem mindenről, ami gyógyhatásúnak, vagy táplálékkiegészítőnek számít. Az emberek, mihelyt egy valakit hallanak, hogy jó volt nekik, nekiugranak, mindenféle háttérinformáció nélkül. Sokaknak ezért nem használ, ugyanakkor sokaknak használ is, mert a véletlenek úgy hozzák, hogy esetenként valóban pont az kell nekik. A hibákat, káros utóhatásokat ki lehetne kerülni, ha nem a szomszédasszony tanácsaira hallgatnának az emberek csupán, hanem megtalálnák a valóban hozzáértőket is- csakhogy a mai rengeteg ál-hozzáértő közül elég nehéz kiválogatni, mivel ezutóbbiak sok esetben merészebbek, mint a valódi hozzáértők. Tehát: tök jó, hogy neked használt, s kár, hogy márnemiszomnak nem használt, de ettől még sokan lesznek, akiknek használ, s sokan, akiknek jó esetben nem használ, nem is árt.


"Okosabban kéne élni, annyit mondhatok!.."

:)

599. 471d5eded8 (válaszként erre: 578. - Bea70)
2008. nov. 22. 15:07

A menstruáció borulása visszaállt vagy azóta is tart? Lehet, hogy azáltal tisztultál?

Azért érdekes számomra, mert nekem ( igaz egyszer történt), de 4.5 éve először időre jött meg! Az arcomon csúnya barna foltok és egyéb foltok jelentek meg a betegség alatt, a hormonális változástól, borulástól (hosszasan steroidot szedtem 2.5 éve) és a foltjaim nagyrésze elmúlt vagy gyönyörű halovány lett. Márcsak én látom, más nem!

598. Pirosalma (válaszként erre: 595. - 471d5eded8)
2008. nov. 22. 15:06
A félreértések elkerülése végett: az 1-es típusú és az inzulinos cukorbeteg nem feltétlenül egyezik (utóbbi hivatalosan nem is használják önmagában, mert félrevezető).
2008. nov. 22. 15:05
Atomtámadás ellen is véd amúgy?:-)
❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook