Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit lehet tenni kancsalság ellen?:( fórum

Mit lehet tenni kancsalság ellen?:( (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... ❯❯
2011. okt. 10. 19:39

Sziasztok! Ma voltam Sényi doktornőnél Pesten a szemészeti klinikán. Mondtam neki, hogy műtétet szeretnék, nagyon alaposan, körültekintően megvizsgált (ilyen talán még sosem volt, Szegeden Deák doktornő kb. kidobott a magánrendelőjéből és még sorolhatnék hasonlókat...). Számomra nem ajánlotta a műtétet.... Jelenleg tórikus kontaktlencsét hordok, amivel vagy látszik a kancsalságom, vagy nem (kb. 50-50). Ehhez a lencséhez felírt a doktornő egy 0 dioptriás prizmás szemüveget, amit a lencsével együtt kell hordanom (tehát kontaktlencse és szemüveg egyszerre!). Ajánlott itt valakinek hasonló megoldást a doktornő? Én elég érdekesnek tartom, nem hallottam még ilyet... De bízok a dologban nagyon, holnap ki is váltom a szemüveget.


És annyira kedves és aranyos volt a doktornő:) 3 hónap múlva vissza kell mennem.

1185. jatszolany. (válaszként erre: 1184. - Valaki001)
2011. okt. 8. 19:54
hogy hogy súlyt emelni?: oo
1184. valaki001 (válaszként erre: 1183. - Ricco 82)
2011. okt. 7. 13:41
2 hét azért kell neki, míg nagyjából letisztul a szemed, vagy fél évig nem lehet nagyobb súlyt emelni, itt mindenki Sényi doktornőt ajánlotta, olvass kicsit vissza :)
1183. Ricco 82
2011. szept. 27. 08:31
Sziasztok! Először is nagyon örülök,hogy rátaláltam erre a fórumra.:) Én 29-éves vagyok,4-éves korom óta vagyok kancsal a bal szememre. Nagyon zavaró érzés,de gondolom,hogy erről nem kell senkinek sem bővebben beszélnem. (sajnos én soha nem merek az emberek szemébe nézni...)Nagyon sok jó dolgot olvastam itt a fórumon,akiket megműtöttek. Nagyon szeretném,ha én is részt tudnék venni egy ilyen műtéten és végre az emberek szemébe tudnék majd nézni én is. Gyerek koromban azt mondták,hogy "jó van ez így",meg utána lehet,hogy kettős látásom lenne stb... Most viszont a segítségeteket szeretném kérni abban,hogy kivel és hol érdemes felvenni ez ügyben a kapcsolatot? Egy ilyen műtét után mennyi ideig tart a lábadozás? Aki tud nekem segíteni az legyen szíves írjon nekem. Segítségeteket előre is köszönöm.
1182. barbicz.gorbara (válaszként erre: 1171. - Viktorrrr)
2011. szept. 3. 23:43
Nekem annyit mondott az orvos, hogy ha kettős látás van, akkor nem szabad máshova nézni, az agy majd kialakít egy gátló reflexet, és ezáltal csak egy kép marad. :)
2011. szept. 3. 23:39

Sziasztok! Írtam már egy hozzászólást 2009-ben. ( [link] Akkor még semmit nem tettem annak érdekében, hogy megműtsenek, és egy ideig jegeltem is a témát, mert a szüleim nem nézték jó szemmel/nem is nagyon tudtam, hogy hol kéne elindulni. Aztán 2010 elején felvett msn-re az egyik sorstársunk, akit már előjegyeztek műtétre. Ő segített mindenben. Hozzátenném (nem mellékesen), hogy ezután mindennap beszéltünk, majd 3 hónap múlva találkoztunk is, és már egy éve boldogok vagyunk együtt. :) Úgymond a kancsalságunknak és ennek a fórumnak köszönhetjük egymást és ezt az egy év boldogságot. :)

Először egy pécsi orvoshoz mentem el, aki azt mondta, hogy nekem egyáltalán nem kell műtét, mert a szemüveg teljesen korrigálja a kancsalságomat. Ez kissé elszomorított, tehát ezután kb. egy évig nem is nagyon gondoltam műtétre. Majd egy év múlva újra felmerült a műtét gondolata, miután a párom már sokszor végighallgatta, hogy mennyi bajom van a szememmel. Ez áprilisban volt, felhívtam Fodor doktornőt, (akit már olyan sokan említettek) és kaptam is időpontot, május 18-ra. Nagy szerencsém volt, hogy nem kellett sokat várni a vizsgálatra, csak kb. 3 hetet. Közelre 20, és távolra 17 fokos kancsalságot állapítottak meg, és a műtétem időpontja szeptember elseje volt. Budaörsön műtöttek tegnapelőtt, az Europ-medben, és 100%-ig meg vagyok elégedve. Mindenki nagyon kedves volt, minden simán ment. Másodikán (azaz tegnap) mentem kontrollra, a 17 és 20 fokból lett 2 és 3 fok. Egyelőre még elég csúnyán vörösek a szemeim, de ez el fog múlni, és remélem mostmár élhetek rendes életet, ahogy mások :)


Összefoglalva: örülök, hogy itt ismertem meg azt, aki pillanatnyilag a legfontosabb az életemben, és aki mellettem volt a műtétem napján, sőt, mindennap, minden pillanatban, amikor szükségem volt rá. Továbbá örülök annak is, hogy belevágtam ebbe az egészbe. Nem bántam meg, mindenkinek ajánlom ezt a műtétet, akit zavar, hogy kancsal. Fodor doktornőt is csak ajánlani tudom, ő tényleg a legjobb! :)

1180. tifi87
2011. szept. 2. 21:53

Sziasztok!


Már nagyon régóta olvasom a fórumot, de csak most szántam rá magam, hogy elmeséljem a saját történetemet, hátha valakinek segíthetek vele. Az én családomban a kancsalsági arány majdnem 100%-os. Kivétel anyukám. Én is és a bátyám is örököltük a betegséget. Apám fél szemére szinte vak, mert gyerekkorában nem kezelték és ő úgy volt vele, hogy nekünk megpróbál megadni minden lehetséges kezelést. A testvéremet Nyíregyházán kezelték, ahol olyan magas dioptriájú szemüveget írtak fel neki, hogy a fejét alig bírta tartani, de látni se látott benne. Majdnem megvakult, de a szüleim felismerték, hogy itt valami nincs rendben és elvitték Debrecenbe, ahova már engem is vittek. Itt apám évekig tömködte a zsebüket, hátha majd jobb bánásmódban lesz részünk, de mondanom sem kell, semmi értelme nem volt és a pénz jó lett volna másra is, nem vagyunk/voltunk gazdagok.Az iskolában folyton cseszegettek a vastag szemüveg miatt, nagyon gátlásos vagyok azóta is. Tompa látó lettem a "helyes" kezelés ellenére is. 70%-os a látásom a bal szememre. Ahogy itt mindenki, annyi jót olvastam én is Sényi doktornőről. Budapesten tanulok, így bejelentkeztem a Naphegy optikába. Nagyon vártam, hogy mond valami biztatót. Kb 10 percet foglakozott velem(egyéb dolgai közepette) és elmondta, hogy ő boldog lenne, ha ilyen eredményt érne el egy műtét után. Mondtam neki, hogy nagyon nehezen fókuszálok, napvégére bekancsítok. Ő nem értette mi a bajom, de a végére azt mondta, hogy akkor a bal szememre csináljuk meg a műtétet, de szerinte nem kell. Miközben vizsgált egy kis gyerek már az ajtóban ugrált, hogy ő jön. Lehet én vagyok túl érzékeny, nyilván ő mindennap ezzel foglakozik, de nem éreztem, hogy megértene. Le is tettem a műtétről. Eddig lágy kontaktlencsét hordtam, de folyton összemosódik a kép és kancsítok, így úgy döntöttem átváltok kemény lencsére, mert az élesebb képet biztosít a mi esetünkben. Még nincs kész, de nagyon várom. Remélem jobb lesz, mint a jelenlegi. Röviden ennyi. Mindenkinek kitartást és próbáljuk meg elfogadni magunkat!

1179. dem1982 (válaszként erre: 1175. - Rózsaszirom84)
2011. aug. 15. 16:17
Már nem zavar az agyam egy idő után ha nem gondolok rá ki kapcsolja de sajna ilyenkor behúzza szememet.Gondoltam prizmás szemcsire de nem volt idő még a dokihoz elmenni.
1178. viktorrrr
2011. aug. 15. 14:33
Hát,mnivel erdélyi vagyok,egy romániai professzor műtött,aki a legismertebb az országban ilyen műtéteket illetően
1177. jatszolany. (válaszként erre: 1176. - Viktorrrr)
2011. aug. 15. 14:08

Kedves viktorrrr!

Téged ki műtött meg?

1176. viktorrrr
2011. aug. 15. 08:54
Hát,megszoktam,de azért nem kellemes, h akármire nézek,mindenből kettő van.Még nem tisztult le teljesen az a véres hártya,lehet az is befolyásolja,de amig a doktornővel nem beszélek addig el kell viselnem.Csak ne maradjon igy örökre
1175. Rózsaszirom84 (válaszként erre: 1172. - Dem1982)
2011. aug. 14. 22:28
Jó ég,és abszolút nem zavar a mindennapi teendőidben?Vagy hát gondolom,megszoktad,de nem tudom elképzelni a dolgot...
1174. Rózsaszirom84 (válaszként erre: 1171. - Viktorrrr)
2011. aug. 14. 22:26
Ajjaj...nekem a műtét napján,amikor este egy pillanatra levették a kötést a krémezés idejére,akkor megijedtem,mert a nővérkéből kettőt láttam,de ez másnapra teljesen elmúlt.1 hétig szédültem,feküdtem,de most így másfél hét után minden ok.Ez a kettős látás szerintem nem egészen normális,mindenképp kérdezz rá!!
1173. viktorrrr
2011. aug. 14. 18:33
Hát semmit!Jelenleg szabadságon van,igy nem tudunk beszélni vele.Én arra gondoltam hogy mivel eddig 2 kép alakult ki az agyban ezért még kell egy kis idő,szemtorna amig visszaáll a rendes látás.Dem,neked műtét óta van kettőslátásod?
1172. dem1982 (válaszként erre: 1171. - Viktorrrr)
2011. aug. 13. 20:44
Volt én 17 éve kettős látással élek sajna.És mit mondott az orvos?
1171. viktorrrr
2011. aug. 13. 15:07
Sziasztok!Én 18 éves vagyok.A bal szemem volt kancsal,3 hete sikeresen megműtöttek,de van egy kis problémám:a kettőslátás.A műtét óta mindenből kettőt látok,és nem igazán tudom h mit kezdjek ezzel...Nektek volt műtét után kettőslátásotok?
1170. jatszolany. (válaszként erre: 1167. - Rózsaszirom84)
2011. aug. 10. 23:53
Én szerdán megyek megnézetni magam, mivel még nem voltam soha, kivéve itt ahol lakom, de nem a kancsalság kérdésével kapcsolatban, így elég feszült vagyok, hogy lehet-e egyáltalán engem műteni, és ha igen, akkor azt most szeretném nem később. Számomra képtelenség még legalább 10 évet várni, hogy így éljek ...
1169. Rózsaszirom84 (válaszként erre: 1168. - Buzast)
2011. aug. 10. 17:15

Zalaegerszeg-Pózva

dr. Szalczer Lajos

1168. buzast (válaszként erre: 1167. - Rózsaszirom84)
2011. aug. 10. 08:13

Gratula!


Ki műtött és hol?

2011. aug. 8. 21:38

Sziasztok!


Leírnám én is az esetemet,hátha valakinek segítek ezzel:

Először is,nagyon örülök,hogy idetaláltam és volt szerencsém elolvasni sok történetet.

Nekem születésemtől indul a történetem,bal szememre kancsalon születtem(befelé állt).2,5 évesen műtöttek...sajnos utána azonnal kifelé lettem kancsal.

Hát aztán az ember ugye cseperedik,iskola,különböző élethelyzetek...és gyűlölöd az érzést,hogy az emberek azt hiszik,mögéjük nézel,mikor velük beszélsz.

Takarod az arcod,vakargatod a szemed,hogy ne vegyék észre...és ezáltal érdektelennek tűnsz a másikkal szemben...és nincs egy rohadt fénykép,amin a kamerába néznél...

26 éves vagyok...tanár lettem...fogalmam sincs,mi folytán,de kipattant belőlem,hogy mi lenne ha... ha megkérdezném,lehet-e...elmentem a vizsgálatra...múlt csütörtökön műtöttek...és most hihetetlen boldog vagyok!

Még vérben úszik,dagadt a szemem.,sokat szédülök..de miután levették a kötést,tükörbe néztem...leírhatatlan az érzés,amit éreztem...hogy a tükörképem visszanézett rám...és csináltam fényképet is magamról...és igen,belenézek a kamerába...vicces,hogy az ilyennek örülni tud az ember...

Tudjátok,sokan kérdezték,miért zavar,mert hogy nem mindig látszik..de én nem akartam ezt tovább...azóta sem hiszem el,amikor megkérdezem a családtagokat,hogy most rájuk nézek-e,és a válasz igen...

És igen,harcoljatok érte,hogy jobb legyen, mert lehet jobb!

1166. rizsa31 (válaszként erre: 1160. - Dem1982)
2011. aug. 7. 23:00
Sziasztok.Nekem a jobb szemem rövidlátó,és befelé fordult,talán mert nem hordtam a szemüveget.Elég gáz,de így élek már 4-5 éve.Jobb lenne megműttetni,de eddig annyi más bajom volt.
1165. Tam1981 (válaszként erre: 1162. - Jatszolany.)
2011. aug. 7. 14:16

Üdv. !!

Engem Sényi doktornő, tavaj januárba.

2011. aug. 5. 07:34

Írna valaki a műtét lényegéről?Köszi.

Engem műtöttek vele 3x,de az nem mostanában volt,ezért érdekelne,lett-e valami változás a műveletben.

1163. dem1982 (válaszként erre: 1162. - Jatszolany.)
2011. aug. 4. 16:26
Engem Paxi Klára Szolnokon még 94 ben
2011. aug. 4. 11:35
dem1982 és Tam1981.: titeket ki műtött meg? Sényi doktornő?
1161. Tam1981 (válaszként erre: 1160. - Dem1982)
2011. aug. 3. 11:21

Először 15 fok volt.

Műtét után aztmondták hogy 7 fok.

De szerintem most már újra 15 körül lehet.

Másfél éve műtöttek.

1160. dem1982
2011. aug. 2. 23:19
Hát ezt nem értem. Ezek szerint, akkor neked elméletileg olyan közeli szemállásod van ,hogy már az agyad összeilleszti a képet vagy annyira távoli hogy nem log bele a másik képébe ha utóbbi akkor tényleg műttesd meg. Egyébkén nagyfokú kancsalsági szöget több műtéttel korrigálnak. Nekem is így volt sajnos.
1159. Tam1981 (válaszként erre: 1158. - Dem1982)
2011. aug. 2. 22:18

Még "csak" egyszer.

De erősen gondolkodok a másodikon.

Nem volt és most sincs kettőslátásom.

De ráadásul én még szintévesztő is vagyok. :D

1158. dem1982 (válaszként erre: 1157. - Tam1981)
2011. aug. 1. 23:29
Hányszor műtöttek? Műtét előtt volt kettős látásod?
1157. Tam1981
2011. aug. 1. 22:12
Nekem is dettó ugyanilyen.
❮❮ ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook