Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit lehet tenni erőszakos hittérítés ellen? fórum

Mit lehet tenni erőszakos hittérítés ellen? (tudásbázis kérdés)

1 2 3
25. smudlaagi54 (válaszként erre: 6. - Drnéni)
2008. nov. 22. 17:21

Kiraktok egy papírt a kapura :

Hittérítők kíméljenek!

Minden harmadik hittérítőt megverjük,és ma már ketten voltak.


Viccet félretéve,nem sokat tudtok ellene tenni.Nem értenek a szép szóból.Enged ki a kutyát ha legközelebb jönnek.

24. rozsazsa (válaszként erre: 6. - Drnéni)
2008. nov. 22. 16:37
Hozzánk is járnak A Jehova tanui. Ők tagadják Jézus Krisztus Istenségét. A második a mit tagadnak, hogy Jézus Isteni Lélekké támadt fel. A harmadik, hogy a Pokol nem létezik. A Bibliában amit a kezükben fognak /Károli G. forditás/ mind benne foglaltatik. Vagy ezekról kell beszélni velük, vagy amit én is csináltam, hogy meghivtam Őket a Gyülinkbe Istentiszteletre. Amikor megjelennek akkor mindig ezt teszem. Jó lenne ha helyre állnának de sajnos nem akarnak. Eljönni sem. Ez megakadályozza Őket abba, hogy engem ma- ceráljanak. Ugyanazt teszem velük amit Ők tesznek velem. El kell Őket hivni a saját Istentisztelet-i helyünkre és akkor leszoknak rólunk, legalábbis rólam leszoktak.
23. 52d67c6df3 (válaszként erre: 22. - Drnéni)
2008. nov. 22. 16:22

Mert jót akarnak neked.

De ha te nem akarod... :(

De hidd el, ez az áldásos módszer jó lesz! Minél nagyobb áhítattal csinálod, annál előbb mennek el. És már messziről elkerülik a házad. :)

2008. nov. 22. 16:19
Az a baj ám, hogy átmennek valami agymosáson, mielőtt téríteni kezdenek, ki vannak képezve az én szerény fegyvertáram ellen... Csak azt nem értem, minek?
21. c42a13b98c (válaszként erre: 12. - Drnéni)
2008. nov. 22. 16:17

Mondd nekik: "Katolikusok, tudja, mint az olasz maffia...";-)


De viccen kívül, valóban el kell, hogy fogadják, ha világosan közlöd, hogy más a vallásod és ne keressenek többször. Tedd tanúk előtt, szépen, szívélyesen, és meg lehet kérdezni, hogy tudnak-e idézni olyan részt a Bibliából, hogy mások akaratát figyelmen kívül szabad hagyni. Végül legközelebb meg lehet nekik mondani, hogy ha nem kopnak le, feljelentés jön. Zaklatásért, meg mert nem tartják tiszteletben a vallásszabadságodat és a magánéletedet. Ennyi. Ha szép szóval nem megy...

20. 52d67c6df3 (válaszként erre: 18. - Drnéni)
2008. nov. 22. 16:15
Szerintem többet nem is mennek. :)
2008. nov. 22. 16:15
Megmondod nekik határozottan ,köszönöd de nem kérsz belőle!!
18. drnéni (válaszként erre: 15. - 52d67c6df3)
2008. nov. 22. 16:14
Ez lehet, hogy jó. Persze latinul. A végén meghintem őket kis szenteltvízzel.
17. Sirga (válaszként erre: 9. - 19861160fc)
2008. nov. 22. 16:13
Én is ezt mondtam, de sajna ezek a térítők megpróbáltak meggyőzni, hogy az övék az "igaz hit". Mindenesetre nem vagyok a durván elküldés pártján, próbáltam türelmesen elmondani nekik, hogy kösz, de nem! Nem áll szándékomban beszélgetni a Bibliáról, stb. (Mondjuk, én olyan szempontból szerencsésnek mondhatom magam, hogy a kapun az jön be, akinek én - személyesen - kinyitom!)Sok sikert! Nehéz meccs lesz!
16. 19861160fc (válaszként erre: 12. - Drnéni)
2008. nov. 22. 16:13
De azt mondhatod nekik, hogy hithű, vallásgyakorló katolikus vagy és szívesen megadod az egyházi vezetőtök elérhetőségét, vele bocsátkozzanak vallási vitákba.
2008. nov. 22. 16:12
Minden alkalommal amikor megjelennek, meg kell áldani őket. :)
14. drnéni (válaszként erre: 11. - Raistlin Majere)
2008. nov. 22. 16:12
Nem hiszem, hogy nagyon szent emberek lennének, mert megjegyezték, hogy az én hozzáállásom miatt a kislányom a pokolra fog jutni.
13. mtt80
2008. nov. 22. 16:11
Ha ennyire erőszakosak, akkor meg kell mondani nekik, hogy hagyjanak békén, különben feljelented őket zaklatásért. Vagy kicsit kamuzni kell, hogy ha legközelebb jönnek, nem te nyitsz ajtót, hanem a kedves férjed és amit tőle kapnak az nem fog tetszeni nekik.
12. drnéni (válaszként erre: 9. - 19861160fc)
2008. nov. 22. 16:11
Egy zsidó barátom mondta, hogy valljam magam zsidónak, akkor nem mernek cseszegetni. De sajnos a múltkor a férjem már bevallotta nekik, hogy katolikusok vagyunk.
2008. nov. 22. 16:10
Én megmondtam neki, hogy már van vallásom és nem kívánok másikra áttérni. Ha igazán hívők, megértik.
2008. nov. 22. 16:09
Biztos van valami kötelező kvótájuk, amit teljesíteni kell, hogy x embert kell megkeresni egy nap, és mivel közel lakunk a központjukhoz, nálunk hamar letudják, azt csókolom. Mert hogy értelme nincs, az biztos. Szegény nagyikámat az utcán vették körül, ott agitálták, a férjem szabadította ki. Elegem van.
2008. nov. 22. 16:08
Mond nekik azt, hogy már másik egyház tagja vagy és nincs szándékodba áttérni, punktum!
2008. nov. 22. 16:07
Ezek nem mennek el.
2008. nov. 22. 16:06

Meg kell mondani nyíltan, hogy téged nem érdekel ez a téma, és hagyjanak békén.

Hozzánk a múltkor beadtak egy újságot, én hü..e meg elfogadtam. Akkor mentek is tovább, de kb. 1 hét múlva visszajöttek, hogy beszélgessünk az újságról. Én meg megmondtam nekik, hogy hagyjanak békén, és hogy hagyjuk inkább a témát. Szerencsére elmentek simán.

2008. nov. 22. 16:06
Folyamatosan zaklatnak egy kisegyház tagjai (nemcsak minket, az egész társasházat). Megvárják a kapuban, hogy valaki kijöjjön, és beosonnak mellette, mert már senki nem engedi be őket. Aztán nyomják a csengőt végtelenségig, hadd ébredjen fel a gyerek. Ha nem nyitok ajtót, annál többször csengetnek. Ha kinyitom, nem bírom elzavarni őket. Hetente többször eljatsszák. ?ár arra gomdoltam, szólok valami helyi vezetőnek, de erről lebeszéltek: egy ismerősöm mondta, hogy ezzel kitenném magam a még durvább zaklatásnak. Már odáig jutottam, ha még egyszer becsöngetnek, rájuk eresztem a kutyát. Valakinek ötlete?
2008. nov. 22. 16:05

Engem még nem akartak erőszakosan megtéríteni.


Néhány mondat után köszönik a találkozást és elmennek.

2008. nov. 22. 16:05
Mire gondolsz drnéni?
2008. nov. 22. 16:04
Ha az utcán állítanak meg, én kedvesen mosolyogva azt mondom: elnézését, de halaszthatatlan dolgom van és továbbsietek.
2008. nov. 22. 16:03
Becsapod előtte az ajtót! :)
2008. nov. 22. 16:02
Mit lehet tenni erőszakos hittérítés ellen?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook