Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit lehet tenni erőszakos hittérítés ellen? fórum

Mit lehet tenni erőszakos hittérítés ellen? (tudásbázis kérdés)

1 2 3
55. 5e48d37001 (válaszként erre: 53. - C1e9612cd3)
2009. máj. 26. 08:00

Hozzám is mindig csengetnek,ajtót nyitok ,megköszönöm a folyóirataikat,elbeszélgetek velük és ennyi.Nem akarnak bejönni és nem nyomulnak.

De vannak olyanok akiktől valóban nem lehet megszabadulni,na Ők a zaklatók.Ellenük a feljelentés a legmegfelelőbb megoldás.Ez a véleményem.

54. Gligi
2009. máj. 26. 07:35

Nekem nincs bajom azzal, hogy valaki a hitét gyakorolja és pl. Jehova tanuja!

De szeretném megérteni azt, hogy náluk mennyire fontos a családi együttlét, mert érdekes, hogy hozzánk hétvégenként csöngetnek be!

Nekik nem kell otthon főzni,gyerekkel foglalkozni és nem fontos, hogy a mai rohanó világban hétvégén a családi ebédet zavartalanul tölcsék az egymáshoz közel álló emberek???

Miért nem tartják tiszteletben az ember otthonában tölthető idejét?

Dobjanak be ismeretterjesztő füzetet és elolvasom ha akarom, és akkor amikor én akarom!

53. c1e9612cd3 (válaszként erre: 51. - 5e48d37001)
2009. máj. 25. 23:36
Az ő vallásuk alaptétele, hogy minden hónapban x időt hittérítéssel kell eltölteniük. Ilyenkor mennek házalni, és nyomják kezedbe az újságjaikat, különböző kiadványaikat. A vallási vezetőik nem fogják őket leállítani csak mert vannak emberek, akik már kivannak tőlük. Ők így is gyakorolják a hitet. Róluk írtam a szakdogámat annó, tudom hogy épül fel az egyházuk, és milyen kritériumokat támasztanak híveiknek. Én annó szerencsésen megúsztam, pedig nálam is próbálkoztak az "üldözéssel". Amikor megtudta 1 kis közösség, hogy az ő egészségügyi ellátásuk nehézségeivel kapcsolatos a TDK dogám, orrba-szájba üzengettek nekem. Szerencsére több 100 km-re volt a sulim ettől a közösségtől, így nem értek utol, csak anyuékkal üzengettek. Nem rosszindulatúan, hanem sztem azt hitték, hogy szimpatizálok velük, és jó alanynak tartottak a térítéshez...
2009. máj. 25. 23:30
Kezd el szidni nekik a vallást, a hitet, stb és mellé mindenféle erkölcstelenséget kezdj el hadoválni. A csunya szavaktól hidd el, úgy megrettennek, hogy többé a közeledbe se mennek!
2009. máj. 25. 22:53
Fogjatok össze a házban,és tegyetek feljelentést ellenük,lehet nem ér sokat,de elképzelhető,hogy értesülnek a vallási vezetőik a dologról és leállítják őket.
2009. máj. 25. 22:46

Csak annyit fűznék hozzá, hogy nekem jó pár rokonom Jehova tanúja és ők nem erőszakosak. Ha valaki nem akar tanulmányozni, nem erőszakoskodnak. És mindegyik dolgozik, kivétel ügye a gyerekek és nyugdíjasok. :) De sajnos a mai világban sokan msá vallás nevében mászkálnak, kéregetnek vagy nagyon erőszakosak. És sokszor nem is az a céljuk,hogy pénzre tegyenek szert, hanem hogy egy becsületes valláson foltot ejtsenek. Ez a mai világ!

Szép estét.

49. Rozália (válaszként erre: 6. - Drnéni)
2009. máj. 25. 18:23

Még csak most néztem, ki tette fel a kérdést...

Már ne haragudjál, pszichiáter orvos vagy és nem tudod kezelni a dolgot?!

2009. máj. 25. 18:19

Ha nem meggyőződésed az amit mondani akarnak, egyszerűen el kell köszönni és ott kell hagyni őket. Nem kell beengedni, nem kell leállni beszélgetni velük.

Mi az, hogy erőszakos?! Rádtörik az ajtót? Vagy mi?

2008. nov. 30. 15:31

Az is lehet hogy egyik sem, csupán csalók akik az emberek jóindulatára apellálva kicsalják a pénzüket.


Tőlem is kéregettek már nem egyszer, munkát ajánlottam nekik amivel pénzt kereshetnek .. az nem kellett. A csúcs az volt amelyik azt mondta rá: 'de én nem szeretek dolgozni' a többinek meg rokkant lett fél perc alatt.

2008. nov. 30. 14:52
Olvasom a sorokat és sok durva dolgot olvasok, sajnos ráadásul, nőktől., nem a Vera 69-től. Mindegy tudja aki ilyet irt le. Lehet vissza olvasni. Tőlem még soha nem kéregettek, lehet, hogy nem egy vallásről szól a történet? Jehova tanuiról még nem hallottam, hogy kéregettek volna, s ennyire erőszakosnak sem tapasztaltam őket. Azt sem hallottam amiről Vera69 irt. Tudja valaki, hogy melyik vallás "tiszteletreméltó" kedves képviselőiről van szó ?
45. vera69 (válaszként erre: 44. - Rozsazsa)
2008. nov. 30. 05:44
Nem vagyok utszéli és nem vagyok trágár sőt goromba sem.De nagyon unom mikor ojat akarnak belém beszélni ami nem akarok és nem is fogok tenni az életben HINNI.De miben?Ha ők hisznek az ő dolguk de ne álítsanak meg az utcán és ne kéregessenek a Tescó előtt.A téritő szövegnek a végén mindig kérnek.És ha sok ídőt fektetnek be mikor van idejük dolgozni?Egy nagyon jó barátnőmet belehúzták az utcát járta ő is el adományozta kocsit, lakást mindent amije volt amért addig dolgozott .A munkáját felada.Nagyon szerették a gyerekek óvonő volt .Ma csak a hite maradt semmije nincs.És az szerintetek mire elég?A boltban lehet vele fizetni?
44. rozsazsa (válaszként erre: 41. - Vera69)
2008. nov. 29. 15:20

Én olyanokkal találkoztam akik dolgoznak. Asszonyokkal a kik gyerekeket kisérte és hoztak oviból, suliból, a piacon a Tescóban a közértben.

Biztosan van naplopó,talán itt is nem tudom, én nem ezt tapasztalom. Sajnálom Őket mert sok időt fektetnek valamibe aminek nem az lesz a vége amire számitanak. Talán ezért beszélgetek velük, meg azért mert nem az a normális dolog, hogy goromba, utszéli és trágár legyek. Ez nem emberszeretet. Szerintem mindenkit a saját viselkedése alapján lehet megitélni. Az jó dolog volt, hogy dolgozni hivtál két erős férfit. Szégyenük, hogy nem segitettek egy nőnek. Ez meg az Ő szégyenük. Legalább nem mennek többet hozzátok.

2008. nov. 29. 07:06
Ha elkezdesz a földönkívüliekről beszélni, azt utálják ;-) Meg azt is, ha a saját hitedet akarod elmondani... Ők téríteni akarnak, nem kíváncsiak magára az emberre.
42. supin (válaszként erre: 41. - Vera69)
2008. nov. 29. 06:34
Na pontosan ez. Nagyon nem látszik,hogy dolgoznának!!
41. vera69 (válaszként erre: 37. - Rozsazsa)
2008. nov. 29. 06:25
Akkor miért mászkálnak egésznap.Nálam két jó erőben lévő fiatal férfi járt .Napmint nap látom őket különböző időben délelőtt délután mindenkit leszólítanak.Akkor mikor dolgoznak? Meghozták a fát a férjem hetelni járt nem akartam hogy kint maradjon,látták kint vagyok egyből le támadtak a hitükkel .Én csak megkérdeztem nincs-e kedvük segíteni hasogatni addig is elmondhatják amit akarnak .Elkezdtek habogni nagyon sürgős dolga lett mindkettőnek. Még nem láttam ennyire megkimélt kezeket.Elértem ,hogy még a közelembe se jöjjenek.
2008. nov. 28. 21:04
Résnyire kinyitom az ajtót, köszönök, kiszólok, hogy vendégek vannak és elköszönök, ennyit megérdemelnek.
39. drnéni (válaszként erre: 29. - 55edd6f951)
2008. nov. 28. 20:58
Ez a kedvencem egyébként, amikor a mézes-mázas modor egy pillanat alatt lemállik az arcukról, és nem átallnak pokolra küldeni nemcsak engem, hanem a pici babámat is. Pedig én eddig nem tettem többet ellenük, mint hogy nem engedtem be, amikor nálam nyomták a kaputelefont.
38. drnéni (válaszként erre: 28. - 52d67c6df3)
2008. nov. 28. 20:55
Atyaisten, még csak az kéne! Ezek tuti bejönnének!
37. rozsazsa (válaszként erre: 35. - 8ee31e318f)
2008. nov. 28. 18:10
Ugyanúgy dolgoznak mint bárki más, ezt azért nem kellett volna. Hitük az, hogy meg kell menteni az embereket, és ezt a szabadidejükből teszik. Én nagyon kellemesen elbeszélgettem két fiatal hölgyel a minap. Hitről,Jézusról, az Isten Igéjéről. Velem illedelmesek és kedvesek voltak, pedig nem vallom a vallásuk s nem fognak tudni meggyőzni a sajátjukrólsem. Ezt ők is tudják. Jót beszélgettűnk. A szomszédba is bekopogtak és első szóra tovább mentek. Mégse egyformák szerintem.
2008. nov. 28. 17:31
Elküldjem az apósom,neki sikerült.
35. 8ee31e318f (válaszként erre: 32. - Vera69)
2008. nov. 27. 12:38

ez jo. :DDDDDD

na igen az ilyeneknek mindig is budos volt a munka.

2008. nov. 25. 08:14
Ezek szerint az udvarias szóból nem értenek. Az ilyen erőszakos emberekkel nem kell finomlelkűsködni. Ellentmondásn nemtűrő határozott hangon közlöd velük hogy takarodjanak és ne merjenek mégegyszer zaklatni, és nehogy megválogasd a szavaidat, abból láthatóan nem értenek. Ha ebből sem értenek esetleg a koszos felmosóvized nyugodtan borítsd rájuk, abból már biztos fognak. A rendőri intézkedésre várás szerintem elve halott dolog ma magyaroszágon ilyen ügyben, magadnak kell megoldanod a helyzetet.
2008. nov. 25. 06:53
én egyszer azt mondtam ha érdekel akor megkeresük öke ugy néha rákérdezne hogy gondolkodtunk e és azt mondtuk még nem és azota nem kérdeznek semmit
32. vera69
2008. nov. 25. 06:29
Amig elküldtem őket mindíg vissza jöttek.Hívjátok be őket egykis fizikai munkára.Én megtettem azóta még az utcán is ki kerülnek.
2008. nov. 25. 03:01
Egyszeruen nem veszek rola tudomast. ha elem lep kikerulom, ha megegyszer elem lep az mar zaklatas, es fellokom szo nelkul mert nem allok meg neki akkor sem. azert ez durva, es egyszer fordult elo hogy szo szerint felre kellett loknom hogy tovabb tudjak menni
2008. nov. 22. 21:41

az aluljárókban is osztogatnak az öreg nyanyák valamilyen újságot én már messziről kerülöm őket.

Egyszerűen nem állok szóba ilyen emberekkel. A Nyugatinál a kisfiamnak még csokit is akartak adni. Ki tudja miből készült?

2008. nov. 22. 21:30
Amikor engem zaklattak kimentem a kapuhoz, halál komoly képpel mekérdeztem hallják-e a kutyákat? Mondták, hogy hallják. Erre én: Oké, akkor most nagyon gyorsan távozzanak, mert kiengedem őket. Felvilágosítottak, hogy pokolra fogok jutni (ez nem rázott meg különösebben, mert ateista vagyok), de nem jöttek többet. Ja, és két pöttöm tacskó keverékem van, de nagyon komoly a hangjuk! :)))))
2008. nov. 22. 18:19
Be kell hívni őket egy közös imára. :)
2008. nov. 22. 18:13
*csúnyábban
2008. nov. 22. 18:13

Én is ismerek pár ilyen "hittérítőt"


Küld el őket a picsába :D Ha a szép szóból nem értenek, akkor mondd csúnyábabn :) Hátha megértik :)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook