Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit lehet tenni? Bántalmazás az iskolában... fórum

Mit lehet tenni? Bántalmazás az iskolában... (beszélgetős fórum)


1 2
23. Adlene (válaszként erre: 22. - Cippora)
2013. febr. 21. 19:20
Like.
22. Cippora (válaszként erre: 17. - Happy83)
2013. febr. 21. 19:19
És még a cigányokat diszkriminálják mi???? Szerintem már régen nem őket...:( idáig jutottunk,szégyen...
21. Cippora (válaszként erre: 14. - Happy83)
2013. febr. 21. 19:18

Párod?Férjed?

Te nő vagy lehet tőled nem tart úgy,egy férfitől biztos jobban megijet.Hát röhej basszus ez az egész,nagyon sajnálom :( és a gyereked?Ő nem elég erős hozzá,hogy visszaüssön?

2013. febr. 21. 19:15
Már előre félek, hogy lassan az én fiam is elsős lesz... Bár, szerencsére, ő már most sem hagyja magát:) Sajnos nincs ötletem, de együttérzek veled!!! :(
19. Adlene (válaszként erre: 17. - Happy83)
2013. febr. 21. 19:10
Na szép...és milyen gyakori ez náluk.Minden azért van,mert ők azok.Hát nem igaz.De rohadt könnyű e mögé bújni.
18. happy83 (válaszként erre: 15. - Spinneli)
2013. febr. 21. 19:06
Szerinted nem próbáltuk????
2013. febr. 21. 19:05

Az a legnagyobb probléma, hogy az iletékes kisfiú "C" kategóriás. És sajnos az oszifő is tehetetlen...Már minden büntetést megpróbáltak a gyereknél...beírás...nem mehetett ki szünetre...stb...Nem használ neki.Nem csak ez az egyetlen probléma a gyerekkel, hogy agresszív...majdne az összes osztálytársát terrorban tartja...De apuka kijelentette, hogy, ha a gyerekét kirúgják....oltári patáliát csap, mert egyértelmű, hogy az Ő gyerekét negatív megkülönböztetés éri, mert cigány. Nem a viselkedése a probléma, apuka szerint....

Itt, úgy kicsit kinyílik a bicska a zsebemben, hogy nekik mindent lehet????? Én meg tűrjem el, mert magyar vagyok?????

16. bázis22 (válaszként erre: 14. - Happy83)
2013. febr. 21. 18:59
Most lehet ostobaságot kérdezek, de nincs egy idősebb gyerek a családban, ismerősök között aki elkapná azt a kis szemetet és jól megverné? Olyanra gondolok akit nem ismerhetnek, mondjuk másik kerületből, városból.
15. spinneli (válaszként erre: 14. - Happy83)
2013. febr. 21. 18:57

Mi lenne, ha a férjed beszélne vele? Lehet, hogy hatásosabb.

Mennyire bántja a kisfiad, ő hogyan védekezik?

14. happy83 (válaszként erre: 3. - Cippora)
2013. febr. 21. 18:52

Ma reggel megtettem....mi volt a reakció....????

Látszólag úgy csinált a gyerek, mint aki megértette a dolgot. De ennek ellenére ma is úgy jött haza a gyerekem, hogy megverte...

13. Nívea (válaszként erre: 10. - Selena78)
2013. febr. 21. 18:39
Nem minden esetben :D De van, akinél bejön.
12. Nívea (válaszként erre: 9. - Adlene)
2013. febr. 21. 18:38

Nem mondom azt, hogy szívesen lekevernék neki egyet, mert nem szeretem az erőszakot, de sajnos egyet kell értenem veled :) Nekem még ártatlan létemre is jött a pofon annó, anyukám szerint pedig megérdemeltem, ha kaptam. Persze én nem így éreztem :DDD De nem ártott. Bizony így van, fenyegetés és veszély.

Még úgy is meggyanúsítanak, hogy hozzá sem érek a gyerekhez. Mi lenne, ha valóban megtenném?!

11. kszb (válaszként erre: 9. - Adlene)
2013. febr. 21. 18:31
nálunk Sárinénak, meg Tihanyinak hívták.... de a pad adta a másikat, az tuti....
10. selena78 (válaszként erre: 1. - Happy83)
2013. febr. 21. 18:31

Nagyon etikus fórumtársak fogják be a szemüket, fülüket.


Ha az iskola nem képes megvédeni a gyerekedet, neked kell. Sem az igazgatónak, sem az osztályfőnökneknek nem annyira fontos a gyereked, mint neked. Nincs hivatali eljárás egy 7 éves ellen.


Én annak idején végigjártam minden etikailag elismert helyet, eredmény nélkül, aztán megvártam a kis szemétládát az iskola elött, és közöltem vele, hogyha még egyszer a gyerekemhez nyúl, eltöröm a kezét. Na, ez használt.

9. Adlene (válaszként erre: 8. - Nívea)
2013. febr. 21. 18:26

Látom,tanár vagy,nyilván érzékenyen érint a dolog.Nem kell magyarázkodnod,nyilvánvaló,hogy nincs annyi lapod,mint anno a mi tanáraink kezében volt.Jönnek most a szülők a feljelentéssel,fenyegetőznek,tanárt vernek,stb.

Én azt mondom,hogy amikor én általánosba jártam,a drága Ondraschekné-csupa nagy betűvel PEDAGÓGUS- lazán lekevert egyet az arra érdemesnek,és mai napig azt mondom,hogy jól tette.Ha a szülő nem nevelte a kölyköt,akkor megtette ezt ő.

Na ez az,ami ma már elképzelhetetlen.Pedig nem ártana...

8. Nívea (válaszként erre: 6. - Adlene)
2013. febr. 21. 18:19
Inkább azt mondanám erre, hogy van amit enged a törvény, van amit nem. A másik meg az, hogy lépnél te, csak felesleges, mert hiába jelzed, nem történik változás. Most vágjam nyakon a gyereket, mert az anyja otthon nem teszi meg? Nem csak kirúgnak, de fel is jelentenek. Nem olyan egyszerű ez.
2013. febr. 21. 18:17

Én is tanítok. Az osztályomban van egy fiú, akitől fél mindenki. Valakit kiszemel, piszkálja és a többi. Általában indulatból támad erővel, amúgy csak szemétkedik. Lehúzza nyilvánosan a másik gyerek nadrágját és ilyesmik.

Hiába kapott figyelmeztetést, intőt, behívtam a szüleit, jeleztem az agresszivitását a gyermekvédelmi munkatárs felé, még sincs változás.

Ha rászólok, mert beárulják, akkor csak azért is a hátam mögött.

Én találtam egy jó megoldást. Mivel nem érhetünk hozzá a gyerekhez, mert rögtön feljelentenek, így azt találtam ki, hogy magam mellé állítom szünetben, ahol mindig látom. Kajaszünetet egy külön teremben tölti, ott eszik egyedül, mert nem merem a társaival egyedül hagyni. Persze ez nem állandó viselkedés, de ha egyszer előfordul, akkor már kénytelen vagyok ezt a módszert alkalmazni, mert elszalad vele a ló.

Esetleg járj a tanító nyakára többet. Javasolhatsz neki hasonló megoldást. A másik, ami bejött, hogy elkapod a gyereket és megfenyegeted, hogy feljelented bántalmazásért a rendőrségen, mert már büntethető korban van.

2013. febr. 21. 18:17
Pontosan.Sz*rasd be a hétévest,az iskolára hiába vársz.Manapság kínosan kerülik a tanárok a konfrontációt.Nyilván ennek is több oka van,semmi sem az már,mint régen volt.
5. kszb
2013. febr. 21. 18:17
én meg azt mondom, h akkor most jött el annak az ideje, h megtanítsd rá, h megvédeni magát nem bűn....
2013. febr. 21. 18:14

Tértivevényes levélben írd le a tanítónak, és igazgatónak, hogy legyen nyoma, tudod a szó elszáll az írás megmarad.

Ha kisfiad van írasd be önvédelmi sportra, lehet visszatartó erő a másik gyerekszemében, mert a Te gyermekednek nagyobb lesz az önbizalma.

Olyat is lehet, hogy meghívni az ellenséges gyereket hozzátok egy délutánra, és a gyerekek összebarátkoznának. Tudom, most ez rosszul hangzik, de hidd el ellenségből lehet barát is, ha nem is olyan akire vágytok, de nem piszkálná tovább a gyereket.

2013. febr. 21. 18:05

Elkapnám a kölyköt és megmagyaráznám én neki!

Most ez lehet durván hangzik,de anno engem is szekált állandóan egy hülye gyerek,senki nem tett semmit,tűrtük,tűrtem,majd egyszer belevágta a tollat a tenyerembe.Akkor apám bement és megmondta,hogy ha még egyszer hozzám mer érni az ő kezébe lesz belevágva.Na tőle megijedt,pedig nem ordított meg semmi,csak határozott volt.Ha mindenki szarik (már elnézést) arra,hogy bántják a gyereked,akkor majd én elintézném.Egy 7 évest nehogy már ne lehessen megfékezni senkinek.

2013. febr. 21. 17:58
Hát ez egy nagyon kényes és nehéz téma! Én , mint gyakorló pedagógus csak azt tudom neked javasolni, hogy folyaatosan, többször jelezd a problémádat a tanítónak, akár igazgatónak is hetente! Ha semmi reakció ezek után sem, keresd meg az iskolában gyermekvédelmi feladatokat ellátó padagógust(az osztályfőnök biztos tudja ki az), és kérd a segítségét! Akár a szülők megkeresését is hivatalosan! Hátha ez segít! Ha pedig végképp nem megy semmi és nem megoldható válassz másik iskolát!
2013. febr. 21. 17:48
A gyermekemet(7 éves) sorozatosan bántja az osztálytársa az iskolában. Már próbáltunk beszélni a szülőkkel, az osztályfőnökkel, az igazgatóval. Még sem történik semmi... Hová lehet fordulni? Tudtok valami hivatalaos eljárási módot???
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook