Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Nehezen nyelek, miután a férjem bántalmazott, lehet ebből valami baj? fórum

Nehezen nyelek, miután a férjem bántalmazott, lehet ebből valami baj? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
80. birebora (válaszként erre: 71. - Liliom10)
2022. nov. 25. 07:21
Erről jut eszembe, láttam régebben egy videót talán arab család volt. A férj agressziv, bántó viselkedését átvette az 5-6 éves kisfiú és már ő is verte az anyját. Nézni borzasztó volt.
79. PöttyösPanka (válaszként erre: 76. - 55Judit)
2022. nov. 25. 07:18
Mindegy is. Ezt már régen túltoltuk. Amit én szeretnék, hogy az emberek icipicit nagyobb empátiával forduljanak a bántalmazott nők felé. Az egy dolog, hogy az interneten támogatás helyett hibáztatást kap. De sajnos ugyanez van, amikor a rendőrségen kér segítséget. Elbagatellizálják, és ráfogják, hogy biztos megérdemelte, kiprovokálta. Ha meg addig nem segítenek, amíg egyértelműen be nem bizonyosodott, hogy tényleg ő az áldozat, akkor már sokszor túl késő. Rengeteg eset volt már, mikor a rendőrök nem vették komolyan, hogy a férj megfenyegette és megütötte a feleséget, csak akkor, mikor már a halottkémet kellett kiküldeni. Addigra bizonyosodott be számukra, hogy ki az áldozat a történetben...
78. PöttyösPanka (válaszként erre: 76. - 55Judit)
2022. nov. 25. 07:04
Te minden esetben ennyire elszántan ragaszkodsz a háttértörténethez, mielőtt megszavazod a bizalmat a FI felé? Ha valaki azt írja ki, hogy nagyon megfázott, akkor addig nem vagy hajlandó együttérző kommentet írni, amíg minden kétséget kizáróan be nem bizonyosodik, hogy nem szánt szándékkal ment ki pucéran a mínusz 5 fokba? Vagy ha valaki abban kér tanácsot, hogy nem sikerül a palacsinta, addig nem segítesz, amíg ki nem derül, hogy nem előre megfontoltan, direkt égeti oda? Vagy csak a komolyabb témákban ennyire fontos számodra minden részlet feltárása? Ha palacsintázásban átvernek, az nem olyan nagy katasztrófa, mintha bántalmazásban teszik? Ha más topikokban vállalod a kockázatot, hogy bár nincs minden apró részletre kiterjedő ismereted a háttértörténetről, mégis feltételezed, hogy a FI nem azért van ott, hogy mindenkit megvezessen, akkor ilyen esetben miért nem? És ami a leginkább érdekel: milyen hátrányod származik belőle, ha csak úgy elhiszed a történetet?
77. birebora (válaszként erre: 63. - PöttyösPanka)
2022. nov. 24. 15:42
Nem bizony.
76. 55Judit (válaszként erre: 75. - PöttyösPanka)
2022. nov. 24. 14:09

Nem. Lentebb írtam, a történetnek a töredékét ismerjük. Azt se tudjuk ki az áldozat. Annak a fojtogatásnak nem tudhatjuk mennyire volt súlyos az előzménye, hogy a reakció arra fojtogatás lett. Előfordulhat hogy én is elkapnám a torkát annak aki mondjuk késsel támad rám. Vagy bárhogy. Nincs előttünk bizonyítva, hogy a fojtogatásnak nem volt előzménye. De ettől még lehetett.

Én mindig magamból indulok ki. Isten legyen ahhoz irgalmas aki rám támad bármi módon. Lehet hogy ugyanolyan szintű lesz a válaszlépés, de az is lehet hogy az életével fizet. Ahogy sikerül. De hogy megvédem magam az biztos. Nem ismerjük a részleteket, ezért nem tudhatjuk ki az áldozat. Tök felesleges csak azért pártját fogni valakinek, mert panaszkodik.

75. PöttyösPanka (válaszként erre: 74. - 55Judit)
2022. nov. 24. 13:52
De ez miben releváns a jelen esetre? Ezzel azt akarod mondani, hogy a FI még örülhet is, hogy a férje nem nyomta ki a szemét, amikor ő megtámadta. Vagy azt, hogy a FI miért nem nyomta ki a férje szemét, amikor az fojtogatta?
74. 55Judit (válaszként erre: 65. - Michelle.r)
2022. nov. 24. 13:41
Miért tőlem kérdezed. Újra! Én olyat nem írtam hogy elfogadható, de reakció lehet egy másik erőszakos cselekedetre. Ha magamból indulok ki és engem valaki megtámad, én se gondolkodnék azon hogy mennyire indokolt a választott védekezési reakcióm. Vagy a tökét rúgom szét, vagy a szemét nyomom ki. Ezeket egyébként alkalmazták már nők, mikor meg akarták őket erőszakolni és hatásos volt. Lehet a torkát vágom el. Nem tudom. De ha védekeznem kell, biztos hogy nem mérlegelek hanem csinálok amit tudok reflexből.
73. PöttyösPanka (válaszként erre: 72. - Dad1f54482)
2022. nov. 24. 13:38
Tehát sikerült megragadnod a lényeget.
72. dad1f54482 (válaszként erre: 67. - PöttyösPanka)
2022. nov. 24. 13:32

"Tényleg azt feltételezed, hogy a FI-t azért szorongatta meg a férje, mert minden előjel nélkül késsel támadt rá? Komolyan ez az első és legvalószínűbb tipped?"


Én nem tippeltem ilyesmit. Hol olvastad? Te hoztad fel a késes verziót. Én csak kérdeztem. Ráadásul általánosságban önvédelmi szempontok alapján.

2022. nov. 24. 12:58

Rendkívül agresszív apa mellett nőttem fel. Időnként szadista is volt. Egyszer meg is mondta, az nem számít neki, hogy szeressük, csak féljünk tőle.

Aki ezt nem tapasztalta, pláne évekig, évtizedekig, el sem hiszi, hogy ezeknek az embereknek SEMMI OK NEM KELL, hogy üssenek, akár kézzel, akár eszközökkel ( fakanál, öv, vessző,stb.), mindenbe belekötnek, amibe akarnak, és jól felhergelik magukat, de azt gyorsan, és próbálj egy szót szólni, azért is ütnek, akármit mondasz a legszelídebben !

Ha egy feleség az elején nem kap észbe, nem hagyja ott, a helyzet egyre romlik, az agresszív férj egyre többet enged meg magának ! Ezt nemcsak én mondom, leírja a pszichológia. mielőbb ki kell lépni egy ilyen kapcsolatból !!!

Mostanában kezdődött egy sorozat a TV-ben : " A házasság buktatói". (Minden hétköznap este 8-kor megy a Super TV2-n ). Egy ügyvéd család és az ő eseteik... sokat lehet tanulni belőle !! Van egy házaspár, a feleség énekesnő, a férje a saját részére kötött nagyon előnyös szerződéseket, miközben terrorizálja, veri a feleségét. Van egy kisfiuk, már iskolás, és kezdi átvenni az apja gondolkodását, viselkedését. A feleség rendkívül nehezen tudott az ügyvédnővel beszélni, mert a férj minden lépését figyeli, de most talán sikerül ettől a vadállat férjtől megszabadulnia...

70. libikóka (válaszként erre: 69. - Liliom10)
2022. nov. 24. 12:55
Képletesen írtam az "elmebeteget" :))
69. liliom10 (válaszként erre: 68. - Libikóka)
2022. nov. 24. 12:45
Úgy emlékszem, nem elmebeteg volt, hanem bedrogozva tette. Ami szerintem még súlyosabb, mert az elmebeteg legalább beteg, de a drogos saját maga tehet róla, ő döntött úgy, hogy drogot használ ! És ilyenek még autót is vezetnek, és jöhetnek velem szembe ! :(
2022. nov. 24. 12:38

Kicsit eltér a témától,,de épp a héten belenéztem a híradóba,,ahol az elmebeteg állat bárddal fenyegette a másikat,,

Ami dupla gáz,,hogy utána elhajította épp neki egy autónak,,de épp úgy lehetett volna bárki,,akit nem "védett" az autó,,bár ebből is lehett volna baleset.


Szóval nem ,nincs pardon az ilyesmire se,,és az otthoni nyakfogásra se.

67. PöttyösPanka (válaszként erre: 66. - Dad1f54482)
2022. nov. 24. 12:30

Ritkán vannak késes támadások. De gyakrabban van családon belüli erőszak, mint hinnéd. Tényleg azt feltételezed, hogy a FI-t azért szorongatta meg a férje, mert minden előjel nélkül késsel támadt rá? Komolyan ez az első és legvalószínűbb tipped?


Természetesen meg kell védened magad, ha megtámadnak. De nem ezért kell ezerszer is elmondani, hogy az erőszak nem elfogadható, hanem azért, hogy a sok kedves fórumozó kicsi buksijába végre belemenjen az üzenet, hogy ha bántalmaznak valakit, nem az a normális válasz, hogy biztos megérdemelte. Szánalmas, hogy ezt magyarázni kell.

66. dad1f54482 (válaszként erre: 61. - PöttyösPanka)
2022. nov. 24. 12:21

Sajnos ritkán, de vannak minden előzmény nélküli késes támadások. Támadás esetén (mindegy hogy feleség, szomszéd vagy idegen a támadó) védekeznek kell, persze csak ha túl akarod élni.


Mantrázhatod, hogy az erőszak nem elfogadható és nem old meg semmit, de a támadót ez nem fogja érdekelni.


Ha elhiszed amit írtál, akkor nagyon nagy bajban lehetsz egy esetleges támadás során. A szép szó csak a mesében működik.

65. michelle.r (válaszként erre: 48. - 55Judit)
2022. nov. 24. 08:36

Újra megkérdezem, mire elfogadható reakció a nyak szorongatása?


Én tudok olyan szipirtyó lenni, hogy Buddhát is kihozom a sodrából. Volt rá példa, hogy a férjemnek napokig kék volt a keze, olyat boxolt a falba, de nem engem ütött meg.

64. michelle.r (válaszként erre: 40. - 55Judit)
2022. nov. 24. 08:32
Szerinted van olyan indok, amire ez indokolt reakció?
63. PöttyösPanka (válaszként erre: 55. - Birebora)
2022. nov. 24. 07:14

Nem tudsz rajta segíteni, de amikor valaki nagyon el van veszve, sokszor életmentő egy jó szó. Sokszor van, hogy az áldozat tudja, mit kellene tennie, de olyan rossz pszichés állapotban van, hogy képtelen cselekedni. Ha ilyenkor bátorítást és támogatást kap, képes lehet új erőre kapni, és tenni magáért. A lelkisegélyvonal másik oldalán ülő sem megy oda kivenni a kést az öngyilkosjelölt kezéből. Mégis sokszor képes pusztán azzal megelőzni a bajt, hogy együttérzően meghallgatja a végletekig elkeseredett embert. Az együttérzésnek nagyobb ereje van, mint hinnéd.


Mellesleg attól, mert nem tudsz segíteni, még nem kell belerúgni.

62. PöttyösPanka (válaszként erre: 52. - 55Judit)
2022. nov. 24. 07:03
Akkor sem elfogadható a nők elleni erőszak, ha már a kiabálás sem használ. Nem és kész. Nem ütjük, verjük, fojtogatjuk a másikat. Még egy másik férfit sem, de nőt vagy gyereket pláne nem.
61. PöttyösPanka (válaszként erre: 51. - Dad1f54482)
2022. nov. 24. 07:00
Ha valaki megtámad, nyilván meg kell próbálnod megvédened magadat. Viszont ritka az, hogy egy feleség minden előzmény nélkül késsel támad a másikra. Tehát azért ezt meg lehet előzni. Legalábbis egy normális férfi nem hagyná idefajulni a helyzetet. Ha netalántán mégis minden előjel nélkül történik a dolog, akkor a férfi jó eséllyel elegendő testi fölénnyel bír, hogy elkerülje a komolyabb sérülést. Ha igen, akkor utána a rendőrségre megy, és a FI nem nyit topikot arról, hogy fáj a torka. Ha nem, akkor is valószínűleg rendőrség a vége. A lényeg, hogy nem tudom, mondjuk egy kocsmai verekedésnél mi a teendő késsel való támadáskor, de ebben az esetben nagyon kicsi az esélye, hogy a férfi jogosan fojtogatta a feleségét. Az agresszió nem elfogadott, az agresszió nem megoldás.
60. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 59. - Cicamica3)
2022. nov. 23. 20:08

Az a probléma sok esetben, hogy megfélemlítik az áldozattá alázott embert.

Lehet, hogy nem is attól fél már vele mi lesz, hanem, mit tesz a szüleivel, netán a gyerekivel, mert bizony ilyen is van, hogy a családon torolják meg, ha elmeri hagyni. Persze vannak olyanok is, akik valamiért ebben a szerepben jól érzik magukat, volt egy eset, amikor megkérdeztem miért nem megy el, segítséget kapott volna, de azt mondta, ő annyira szereti a férjét.

2022. nov. 23. 20:01

Nincs olyan ok ami miatt egy férfi kezet emeljen egy nőre!


Ha egyszer megtette, meg fogja tenni máskor is.Tedd fel magadnak a kérdést: Igy akarsz élni: Megalázva,megverve,rettegve?

2022. nov. 23. 19:48

Borzalmasak ezek a hozzászólások, miért kellene részleteznie, hogy miért kapta? Miért kell feltételezni, hogy megérdemelte? Nem, senki nem érdemel tettlegességet semmiért, se azért, hogy odaégette az ételt, sem azért, ha megcsalta netán. Utóbbiban lépni kell, nem verekedni.

Aki meg tényleg nem tudja elképzelni, hogy lehet a semmiért is kapni, kívánom neki, hogy az utcán találkozzon egy ilyen vadbarommal és szerezzen tapasztalatot, hogy igen, akár egy utazás közben a semmiért megszúrhatnak Azt nem kívánom senkinek, hogy kárt tegyenek benne, egy egy pofont azért kaphatna, hogy elgondolkozzon cseppet, hogy bizony vannak állathoz sem hasonlítható egyedek.

A férfiak egy kivételével tisztességesebben reagáltak, mint a nől többsége. Szégyen.

57. birebora (válaszként erre: 52. - 55Judit)
2022. nov. 23. 16:52
Az utolsó mondatodnál a pont.
56. birebora (válaszként erre: 38. - Simple)
2022. nov. 23. 16:46
Ezt nem is lehet megérteni!
55. birebora (válaszként erre: 44. - PöttyösPanka)
2022. nov. 23. 16:42

Hogy tudod támogatni?! Hogy segitesz, mit javasolsz neki?


Sajnálkozol, megsimogatod a fejét, lemész érte kocsival (mert a busz napi egyszer megy, ezt irta), küldesz neki pénzt? Odamész és megvéded? Kiküldöd a rendőrséget?


Hogy tudsz tevőlegesen segiteni a FI-n?


Komolyan kérdezem.

2022. nov. 23. 16:35
Egyébként mehetünk itt ölre, de a FI tegnap óta nem volt itt. Remélem csak kamu az egész sztori.
53. birebora (válaszként erre: 31. - PöttyösPanka)
2022. nov. 23. 16:31

Nézd, én nem azt mondtam, hogy városi legenda és, hogy nincsenek bántalmazottak. De, aki egy ilyen helyzetben benne marad azzal nem lehet mit kezdeni, azon lehet segiteni aki akarja és tesz érte.


Nem akarok tájékozódni a témában és még csak csendben sem maradok, ugyanúgy leirhatom a véleményem, ahogy te. Az pedig, hogy minősitesz vagy sem és hogy, az cseppet sem érdekel. Nem kell egyformán gondolkodnunk.


Ha érintve vagy a témában, sajnálom.


Sajnálom a nőket, gyerekeket főleg, de ennél többet nem tudok tenni. Elitélem a bántalmazás, az erőszak minden formáját. Van erre külön szociális-védőháló, ahol a FI-nak és bárkinek aki ilyen méltatlan helyzetbe kerül segit és tanácsot ad illetve eljárást indit.

52. 55Judit (válaszként erre: 50. - PöttyösPanka)
2022. nov. 23. 15:25
Hát igen. Olyan is van ám aki nem hagyja. Lehet hogy az ő férje se hagyta magát. Sőt olyan is van aki az első rossz jelre lelép, vagy kipaterol. Nagyon sokféle problémakezelés létezik, most lényegtelen melyikről mi a véleményünk. Mert ahányan vagyunk, a vélemény is annyi féle. Fórumnyitó inkább marad lehet hogy nem kapott eleget a lelépéshez, és fórumon sajnáltatja magát. Persze hogy nem való ütlegelni, fojtogatni. Csak hát némelyik ember ilyen. Mikor már elfogyott a csendes szó, már a kiabálás is és mégsincs foganatja, akkor üt. Ha az se, később még nagyobbat és mégtöbbet. Pont úgy nem tudjuk ezt se megérteni, mint azt hogy valaki ott marad és tűri. Választási lehetőség minden helyzetben van.
51. dad1f54482 (válaszként erre: 50. - PöttyösPanka)
2022. nov. 23. 15:01

"Még ha a FI késsel támadt is a férje torkának, akkor sem az a megoldás, hogy kicsit fojtogatom, azt majd észhez tér"


Foglalkoztam önvédelemmel. Kíváncsi vagyok egy ilyen feltételezett szitura, szerinted mi a megoldás?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook