Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit lehet tenni a folyamatosan kiújuló hüvelyi candida fertőzés ellen? fórum

Mit lehet tenni a folyamatosan kiújuló hüvelyi candida fertőzés ellen? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
38. Cszsuka (válaszként erre: 37. - Zsugabubus007)
2008. ápr. 27. 19:48
Annak a terápiának, amit én végigcsináltam, a Candcell a része. Semmiképp nem ajánlom, hogy diagnózis és terápia nélkül valaki csak úgy elkezdje szedni, mert egy nagyon ütős szer, de ha nem megfelelő "körítéssel" tálaljuk a gombának, akkor a gomba felvértezi magát ellene. Ugyanaz a hatás, mint az antibiotikumnál: ha nem az előírásnak megfelelően használod, a baci, ami ellen adták kiröhögi.
2008. ápr. 27. 19:41

Az Ökonetnek van egy CAND CELL6 nevű cseppje.Elég drága, olajos-mentolos az íze és neked kell kis, emészthető kapszulákba töltened.

Valóban hatásos még a grapefruit csepp is, de a cand cell spec erre van!Én erre esküszöm!

Ha próbálta már valaki érdekelne, h neki is bevált-e?

2008. ápr. 27. 17:07

Sziasztok!

Azt mindenképpen tudnotok kell, hogy akinek hüvelyben elszaporodott a candida, annak előbb a bélben szaporodott el túlságosan, s hiába "pusztítjátok" ki a hüvelyből, ha a bélrendszert nem teszitek rendbe, mindig vissza fog jönni. Ez egy nagyon komoly dolog, amit két tablettával nem lehet elintézni.

Nem akarok vészmadár lenni, de az injekciós megoldást is csak átmenetinek tudom elképzelni. Annak az embernek ugyanis, akinek túlszaporodott a gomba a szervezetében, mikrobiológiai egyensúly-borulása van. Ezt kell helyreállítani. Ráadásul, ha van párod, valóban nem elég csak az egyiket kikezelni, még akkor sem, ha a másiknak látszólag nincsenek tünetei.

2008. ápr. 16. 09:55
szerintem ez nem normális, hogy mindig visszajön a hüvelygomba és csak gyógyszert adnak rá. az meg egy kicsit elmulasztja, de következő évre megint kint van, akkor ennek mi értelme van?
2008. márc. 27. 20:08

én is már évek óta járok rák szűrésre és minden évben folyamatos candida van irva az eredményemre, és mindig kapom a kétszemes tablettát.

most egy hónapja voltam és most megint kapttam a kétszemes tablettát, és négy hónap múllva kel vissza mennem kontrollra,

egy újjabb rákszűrésre és a doki valamilyen szkopiát mondott, hogy olyan vizsgálatott is végez.

hát nem tudom , hogy ez mitől jön, mikkor tiszta vagyok intim szappant használok, de hiába,,,,:(

2008. jan. 4. 22:13
Sajnos most hiánycikk Mo-on ez az injekció:((((
32. 484f197362 (válaszként erre: 24. - Vikike1980)
2008. jan. 2. 21:44
lenne egy kérdésem... hova kapod az injekciót? kézhajlatba? tudom furán hangzik de rettegek az injekcióktól ha nem vállba kapom :S
31. Jucus14 (válaszként erre: 30. - Rozália)
2007. szept. 30. 22:04
Köszönöm.
30. Rozália (válaszként erre: 29. - Jucus14)
2007. szept. 30. 05:30
Akkor remélhetőleg megoldódik a probléma - kívánom nektek:)
29. Jucus14 (válaszként erre: 28. - Rozália)
2007. szept. 29. 21:30

Köszönöm a tanácsokat. Tudom hogy így van mert jártunk orvosnál, csak lassan többet szedünk gyógyszert, meg a többit, minthogy házaséletet élnénk.

De ugy tünik kezd beválni a grapefruitos irrigálás, pedig csak 4 napja csinálom.

2007. szept. 28. 05:22
Én úgy emlékszem, hogy ilyen fertőzések alkalmával nem csak a nőnek kell gyógyszereznie magát, hanem a férfinak is kell valamit szednie. És tartózkodni a szeretkezéstől, amíg elmúlik. Ugyanis, ha csak a nő kezeli a gombát, a férfi nem, visszafertőződik.
2007. szept. 27. 20:21
Nekem még nem volt, de a szomszédasszonyom folyamatosan panaszkodik rá. Neki egy injekciókúrát ajánlottak, amit külföldről kellett megrendelni. Azt hiszem 6 injekcióból áll bizonyos időközönként. Már egyszer végig csinálta, és akkor 2 évig tünetmentes volt. Most megint kijött neki, ezért most megint kapja az injekciókat. Utána 2 évig megint jó lesz. És nem is olyan túl drága. Azt hiszem egy tizesből kijön!
2007. szept. 24. 20:00

Sziasztok.

Szeretném kérdezni, hogy volt-e olyan sorstársam akinek bevált a grapefruitmag olaj folyásra?

Vagy valami más tipp??

2007. aug. 6. 15:27

Sziasztok!

Én kb.1 éve küszködöm a hüvelyfertőzéssel.Számtalan orvosnál jártam,volt,aki a tüneteim ellenére azt mondta,semmi bajom.Beszedtem gyógyszert,használtam kenőcsöt,kúpot,hüvelyzuhanyt,ittam teát,de mindentől csak ideig óráig múltak el a tünetek.Talán egy hónap volt azóta a leghosszabb tünetmentes időszak.Már meguntam az orvoshoz járkálást is,úgysem segített.Regulont szedek.Decemberben letettem a gyógyszert,de májusban azt mondta egy nőgyógyász,hogy inkább gyógyszert szedjek,mint óvszert használjak,mert az óvszer is okozhatja a tüneteket,de eddig én a fordítottját hallottam mindig.Le kell mondanom a tablettáról?

24. vikike1980 (válaszként erre: 17. - Elba)
2007. aug. 6. 10:27
kedves elba én 10 éve szenvedtem a gombátol most tavasszal a nőgyógyászom irt fel inekciot és mostt sokkall jobb igaz 5 héten át tart heti 1szer de jobb mind a gomba természetessen a párodat is kezelni kell mert visszaferőzhet üdv vikike1980
23. emagdi
2007. aug. 6. 10:15
a szervezet lúgosításával. ez több szempontból is hasznos lehet, de többek között a gombák és baktériumok is elpusztulnak.
22. vikike1980 (válaszként erre: 10. - 12667dcac6)
2007. aug. 6. 10:11
szia katalin9090 bocs hogy "mondom"de szerintem a pevaril h.kúp a leggyengébb lehet azért ez a tapasztalatom mert mikor kezdödött a gondom folyamatossan ezt kaptam rá vikike1980
21. vikike1980 (válaszként erre: 17. - Elba)
2007. aug. 6. 10:05
kedves elba én 10éve szenvedtem a gombásodástol de mára már "ellmúllott"5 héten át kaptam egy inekciót nem volt keellemes,de a gombánálsokkall jobb persze a párodat is kezelni kell mert ő is visszafertőzhet sőt sexelni sem szabad legalább 1 hétig üdv vikike1980
2007. júl. 27. 11:31

sziasztok!

a candida nem mulasztható el kúpokkal, csak a tüneteket lehet átmenetileg elmulasztani és nincs is belőle teljes kigyógyulás...vett már valaki candida gyorstesztet?-DM, rossmann,patikákban kapható...a diagnosztikus candidaszűrés miből áll?

köszi a segítséget előre is.

19. Zizisicc (válaszként erre: 17. - Elba)
2007. jún. 28. 22:26
Olvasd el a 10-est
18. nyau82
2007. jún. 28. 15:46
naponta egyél meg egy kefírt,állítólag jó rá!
17. Elba
2007. jún. 27. 20:40

Sziasztok!

Teljesen kétségbe vagyok esve. Hüvelygombám van , és egyszerűen nem múlik el. Már harmadszor megyek vissza az orvoshoz mert folyamatosan kiújul. Ha valakinek van javaslata, ötlete, tapasztalata...szívesen fogadom.

2007. jún. 26. 08:56
amugy peravilt is használtam és elmulasztja kb 1 hétre aztán visszajön...
15. Évica01 (válaszként erre: 9. - 2c0bd9b733)
2007. máj. 23. 13:24
Niki ezt most nagyon jó hogy mondtad , mert én is azt a gyógyszert szedem , és azóta azaz szeptember óta állandóan visszatér. Kb kezelés után 3nappal... Valószínűleg akkor abbahagyom, és ha úgy járok mint te akkor örök hálám:) Előtte a lyndinettet szedtem , akkor is voltak ilyen gondjaim , de abbahagytam mert fájt tőle a hasam is ráadásul. Azt követően , hogy abbahagytam 3 hónapig semmi bajom nem volt , úgy hogy mindent ettem...DEhát akkor ezt is abba kell hagynom.
14. Zizisicc (válaszként erre: 12. - 12667dcac6)
2007. máj. 21. 00:20

Kedves Katalin8080!

Mivel az alapkérdés a folyamatosan kiújuló fertőzésekről szól, én is erről ill. ennek kezeléséről írtam. Nem lehetetlen az, hogy vkinek egy gyógyszeres kúrától elmúljon a fertőzése, de sajnos nem mindenki ilyen "szerencsés". Ha folyton kiújul, akkor viszont fontos megkeresni az igazi kiváltó okot és nem csak a betegséget kezelni, hanem az egész embert.( test, lélek, szellem egysége)

13. Elviracska (válaszként erre: 9. - 2c0bd9b733)
2007. máj. 18. 15:21

Köszike


Nemismerem ezeket...

12. 12667dcac6 (válaszként erre: 11. - Zizisicc)
2007. máj. 18. 14:51
Kedves Zizisicc!Mint írtam én ezt olvastam,ha érdekel priviben leírom,hogy hol .Én hálistennek nem hónapról hónapra kaptam gombás fertőzást.Eddig egyetlen egyszer volt rá szükségem(mármint a Pevarilra)és nekem segített.
11. Zizisicc (válaszként erre: 10. - 12667dcac6)
2007. máj. 18. 09:17

Kedves Katalin8080 és Mindenki, aki idetéved!

Én szülészet-nőgyógyászaton dolgoztam évekig, és szerintem az a doki nem normális(gondolom pasi), aki "normálisnak" tartja az évi 4 gombás fertőzést. Én tudom milyen ciklusról-ciklusra orvos által felírt kúpokat, kenőcsöket használni és azt is, hogy ezek mennyire "hatékonyak". Azóta "profilt" váltottam, alternatív gyógymódokkal foglalkozom és azóta(3-4 éve) semmi proplémám nincs. A "milyen term.gyógyászati módszert ismersz hüvelyi Candida ellen" c.tudásbázisban a 23. hozzászólásban leírtam néhány dolgot figyelem felkeltőként, amit ha tényleg gyógyulni akartok érdemes elolvasni.

(Az indulat nem Nektek szólt, hanem a dokinak,bocs.)

10. 12667dcac6 (válaszként erre: 4. - 484f197362)
2007. máj. 17. 16:52

Kedves Lollipop!!!!!

Bár nem vagyok orvos,de eü-ben dolgozom.A napokban olvastam,hogy évi 4 hüvelygomba fertőzés a "normális",ha ennél többször fordul elő sajnos nagy a nőgyógyászati daganatok kialakulása.Nem tudom próbáltad e már a Pevaryl-hüvelykúpot????Nekem ez eddig mindíg segített.Recept nélkül lehet kapni.

2007. máj. 17. 15:14
Azt hiszem Meliane volt a neve, aztán kaptam Regulont, most pedig a Lyndinett-et szedem.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook