Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mit lehet enni szénhidrátmentes diéta idején? fórum

Mit lehet enni szénhidrátmentes diéta idején? (tudásbázis kérdés)


1 2
23. Malika
2011. nov. 18. 10:05
Ez jól hangzik:)
22. michelle.r (válaszként erre: 12. - Malika)
2011. nov. 18. 10:05

Ahogy már többen is leírták, elég csak az ún. rossz szénhidrátokat kiiktatnod, mint az egyszerű, finomított szénhidrátok, azaz fehér liszt és a cukor.

Az agynak szüksége van szénhidrátokra a működéséhez. Ha mindent megvonsz magadtól, csak kikészíted magad.


Az almában egyébként emlékeim szerint 70 gr. szénhidrát van, ami nagyon magas, mégsem hízlal, ráadásul a pektinre, mint az egyik legfontosabb vízben oldódó rostra szüksége van a szervezetnek.


Ha egészségesen és hosszú távon akarsz fogni, a vízben oldhatatlan rostokat sem kellene kiiktatnod - búzakorpa, zabkorpa, paprika, paradicsom, szilva, szőlő, körte - még van egy csomó, de ennyi jutott most eszembe. Ezekre azért van szükséged, mert a bélcsatornán változatlan minőségben haladnak át és felszednek egy csomó méreganyagot.


Ha kizárólag fehérjéket eszel, felborítod a test biokémiai folyamatait, amit persze vissza lehet állítani, de kevés pénzedbe fog kerülni :)


Ami pedig a virslit, párizsit illeti, az update termékekben a legmagasabb a hústartalom, 70%, a többiben mutatóban van és minden vacakból áll egyébként.

2011. nov. 18. 10:04

Hogy példát adjak, ha szereted a bőségesebb reggelit, egy kiskanál olívaolajon megpirítasz egy marék félbevágott koktélparadicsomot például (lehet gomba is, sőt, spenót, brokkoli is), ráütsz két tojást, elkutyolod rántottának, kész az omlett


Ez főleg fehérje, zsír, és persze rost a zöldségből, szénhidrát minimális.

20. mkriszti81 (válaszként erre: 17. - 3fd432567f)
2011. nov. 18. 10:03
milyen teát iszol? (és gondolom üresen iszod...)
19. mkriszti81 (válaszként erre: 10. - 07c4794583)
2011. nov. 18. 10:02

Sziasztok!


Én is a fent leírtak alapján étkeztem eddig, pár hónapja próbálok átállni a lentebb említettre, de valóban nehéz.

Fő gondom, hogy vacsorázni szoktam nagyobbat, mert akkorra vagyok a legéhesebb, de eszerint amit lehet enni, attól egyszerűen nem lakom jól és már éjjel éhes vagyok :(


Erre mi lehet a megoldás?


Meg ebédnél a rizs és krumpli helyettesítése - oké, néha veszek fagyasztott zöldséget, megpárolom, de minden nap nem lehet ezen élni, és nem is olcsó :(

18. 07c4794583 (válaszként erre: 16. - Malika)
2011. nov. 18. 10:00

Én most nem diétázom, de egyszerűen nem veszek "preparált" ételeket, de én nem is magyarországon élek, szóval könnyebb dolgom van.


De otthon se vettem soha zacskós levest, mirelit pizzát, mikróban felmelegítős instant izéket...


Ha a hideg kajára gondolsz, akkor én rendes sonkát veszek (amit levág szépen a hentes), vagy pármai sonkát, svájci sajtot, természetesen rengeteg retket, paprikát, paradicsomot. Ha mindenáron szendvicsszerűséget akartam enni, ezt vettem:

[link]


ezek ilyen magas rosttartalmú szeletek, nagyon kevés kalóriával, erre pakoltam a zöldséget, sonkát, stb


vagy salátát készíteni saját öntettel

(ehhez sem dráma egy szeletet megenni ebből a crispből)


A meleg étel, hát az teljesen más. Liszt nélkül kell főzni. Veszek csirkét, halat rákot, olívaolajon (csak semmi margarin), esetleg olaj-vaj keveréken megpárolni, kis vízzel a húst, és zöldségköretet készíteni hozzá, ezt nagyon meg lehet szeretni, legalábbis én az ilyen párolt kelbimbó, brokkoli, pirítot répa stb köreteket nagyon szeretem. :)

17. 3fd432567f (válaszként erre: 14. - Malika)
2011. nov. 18. 09:59
Nem szokott leesni, és nem tör rám a farkaséhség, soksoksok teát iszom,ami eltelít, ez a 4. hetem, és ezalatt 6-7 kilót fogytam, persze, mozgok mellette, napi legalább 10 percet. Most vagyok 78 kiló, még egy tízest legalább le akarok dolgozni. Amúgy, párom nem diétázik, de ő is kiiktatta ezeket a dolgokat az étrendjéből, és semmi baja, sokkal fittebbnek érezzük magunkat. :)
16. Malika (válaszként erre: 15. - 07c4794583)
2011. nov. 18. 09:55
Akkor te miket eszel?
15. 07c4794583 (válaszként erre: 12. - Malika)
2011. nov. 18. 09:51

A virsli tipikusan olyan, mint a párizsi, hogy minden sz*t beledarálnak, van abban szójától kezdve az állat körméig, nyesedékig minden, úgyhogy én hozzá nem nyúlok, megmondom őszintén, és általában a csomagolt húsipari hulladékokhoz szintén nem...


de ha szereted, akkor próbálj olyat venni, aminek a csomagolásán fel van tüntetve a szénhidráttartalom


elvileg egy húskészítménynek nem lenne szabad, csak nagyon kevés szénhidrátot tartalmaznia, de nem lennék meglepve, ha a virslit cukkoral készítenék, hiszen beleraknak mindent, csak húst ne kelljen (mert az drága)


sajtból ugyanez. a trapista is ilyen vegyi úton készített zsíros izé, nem sajt. inkább veszek egy normális ementálit, vagy holland import sajtot, de eszem belőle kevesebbet, mint ilyen műcuccokat mint virsli meg medvesajt meg ezeket az "olcsó", de kétes eredetű készítményeket

14. Malika (válaszként erre: 13. - 3fd432567f)
2011. nov. 18. 09:49
Vércukrod nem szokott leesni, nem jön rád a farkaséhség? Mennyit fogytál már?
2011. nov. 18. 09:46
Én most a szétválasztó diétát csinálom, és pl. még szénhidrát- napon sem eszek fehér lisztből készült dolgokat...nagyon rég ettem igazi kenyeret, teljes kiőrlésű kétszersültet eszem, azt is csak szénhidrát- napon, és csak 5 dkg-ot maximum. Főzelék sűrítéséhez semmiféle lisztet nem használok: vettem étkezési keményítőt, így is lehet sűríteni, vagy pedig leturmixolod a főzelék egy részét, és az lesz a sűrítő...Amúgy, nem olyan nehéz átállni, én is egyik napról csináltam a másikra kb., és mikor pl. 3 hét után ettem egy hamburgert, amit imádtam, rosszul voltam tőle, elszokott tőle a gyomrom, és már nem is kívánom a szénhidrátos dolgokat...most már a sonkás-sajtos szendvicset is kenyér nélkül eszem, csak a sonkát és a sajtot, próbáld ki, így is finom, és sokkal egészségesebb...:)
12. Malika (válaszként erre: 10. - 07c4794583)
2011. nov. 18. 09:45

Én eddig pont úgy ettem, ahogy fent leírtad :(

És mostantól úgy szeretnék, ahogy lent leírtad.)

De azt még mindig nem tudom,mi a helyzet a virslivel, felvágottal.

2011. nov. 18. 09:43

Ja és a panírozott cuccok is csupa szénhidrát a zsemlemorzsa miatt, szóval rántott izék felejtősek. Galuska mint köret szintén.

Sajnos a magyar konyha bőviben méri a cukrot, lisztet szinte minden ételbe - ha te főzöl, meg kell tanulj "másképp" főzni

10. 07c4794583 (válaszként erre: 9. - Malika)
2011. nov. 18. 09:41

Attól függ, eddig hogy ettél, mert ha ahhoz vagy szokva, hogy reggelire kenyér megkenve valamivel, ebédre a szokásos magyaros hús krumplival vagy rizzsel, vacsorára megint kenyér vagy pizza, jó kis milánói, stb, akkor baromi nehéz lesz átállni...


Nagyjából ha betartod, hogy kenyeret max. kétszer 1 héten kétszer, akkor is reggelire, és csak 1 kis vékony szeletet, a húshoz köretként zöldséget eszel (a főzelék nem zöldség, ha lisztes rántással vagy habarással készül.. max egy mokkáskanalat engedj meg magadnak!), és vacsorára végképp nem eszel se krumplit, se tésztát, se kenyeret, se rizst, akkor az már elég komoly változás.


Amit még nem árt kiiktatni, bár nem szénhidrát, az a tejivás, természetesen ilyen kóla, sőt még a rostos gyümölcslevek is felejtősek


nem lesz könnyű...

2011. nov. 18. 09:37
Én fogyni szeretnék. Eszem CH-t de csak délelőtt, és akkor is mértékkel.
8. 04fcdde522 (válaszként erre: 5. - Rozália)
2011. nov. 18. 09:36
Nem banánra gondoltam hanem almára!! Abban is sok van ??
2011. nov. 18. 09:35

Azért válasszuk el, hogy valaki azért nyomja a szénhidrátmentes diétát, mert így akar lefogyni, vagy orvos által előírt szigorúan széthidrátmentes diétáról van szó súlyos diabétesz vagy egyéb ok miatt.


Előbbi esetben ugyanis azért minimális szénhidrátbevitel nem csak megengedett, de ajánlott is, az egészséges szervezetnek azért erre szüksége van, gyümölcsöt, kevés barna rizst, magas rosttartalmú teljes kiőrlésű gabonát meg magvakat nyugodtan lehet enni mértékkel, sőt, be is kell építeni az étrendbe.


Orvosi diéta esetén az orvosnak vagy a kórháznak kell étrendet adni.

2011. nov. 18. 09:33
Köszi! Akkor a felvágott, virsli mehet? Mert nem tudok minden nap egy-két szelet husit sütni-főzni. Ezekkel lehet helyettesíteni, vagy ezek már nem tiszta szénhídrátok?
5. Rozália (válaszként erre: 4. - 04fcdde522)
2011. nov. 18. 09:32

A gyümölcsben és a zöldségben, sőt a tejtermékekben is van szénhidrát.

Hús kell enni, abban nincs:)

2011. nov. 18. 09:27
gyümölcs,zöldség,tejtermék,
2011. nov. 18. 09:25
Mindent, amiben nincs liszt, cukor, rizs vagy krumpli. Kb. ez a lényege.
2011. nov. 18. 09:25
PL: felvágottat? virslit? sajtot?
2011. nov. 18. 09:25
Mit lehet enni szénhídrát mentes diéta idején
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook