Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit jelent, ha melegre érzékeny a fog? fórum

Mit jelent, ha melegre érzékeny a fog? (beszélgetős fórum)


12. ariana (válaszként erre: 10. - Katt2)
2021. márc. 26. 09:18
Köszönöm szépen!
2021. márc. 26. 05:42
Én úgy tudom, hogy ha hidegre, melegre érzékeny az már a foggyökérnél gyulladás.
10. katt2
2021. márc. 25. 22:03

Egy dolgot gondolj meg: el fog ez múlni magától? Tudod a választ, nem. Akkor már tudod is mi a következő lépés, irány a fúrász.


A fiamnak volt hasonló, pár éve. Felső volt és az volt a baj, ha ivott egy kis bort, akkor azonnal érzékeny volt. Doki, CT és kiderült, hogy a gyökéren van egy ciszta, ami akkorára nőtt, hogy már az arcüregbe is kitüremkedett. Kihúzták, kitisztították és kapott oda egy implantátumot. ez persze nem ennyire egyszerű, de minél hamarabb mész dokihoz, annál hamarabb túl leszel rajta. Lehet, hogy semmi komoly, csak szuvas és már közel van a luk az idegekhez.

9. ariana (válaszként erre: 8. - Kacsahercegno)
2021. márc. 25. 17:18
Hát biztos elmenetem volna már rég ha annyira fáj, de inkább fájdogál csak, meg érzékeny,de vigyázok se meleg,se hideg ne érje.
8. Kacsahercegno (válaszként erre: 7. - Ariana)
2021. márc. 25. 17:04

Szerintem egymilliószor rosszabb a fájós foggal szenvedni, iszonyatosan tud fájni, elrontja az egész közérzetemet... Most pont nemrég az említett bölcsességfogam miatt volt egy 4-5 nagyon szenvedős napom, már sírni tudtam volna ha nem vettem be napi 3-4 fájdalomcsillapítót.


A doki meg beadott egy injekciót, és negyed órával később úton voltam hazafelé, onnantól nem is fájt egyáltalán.

7. ariana (válaszként erre: 5. - Kacsahercegno)
2021. márc. 25. 16:46
Az jó, enyémen egy nagy tömés van kb. 30 éves. :(
6. ariana (válaszként erre: 4. - Amaunet)
2021. márc. 25. 16:42
Mennék, de még gyűjtöm az erőt. :(
5. Kacsahercegno (válaszként erre: 3. - Ariana)
2021. márc. 25. 16:39

Ami azt illeti, kettő is volt így, az egyiket ki kellett húzni (ez már egy régebb óta rosszalkodó bölcsességfog volt, nem kár érte) a másikat csak simán betömték, azóta jól van.


Mindenképp menj minél előbb fogorvoshoz!

4. Amaunet (válaszként erre: 1. - Ariana)
2021. márc. 25. 16:36

Van olyan kis rész azon a fogadon, ahol a zománc sérült. Lehet, hogy szabad szemmel még nem is látszik.

Vagy fogkő letolta az ínyet és az is lepattant így nyitott a fognyaknál.

S.O.S. fogorvos, mielőtt tovább romlana!

3. ariana (válaszként erre: 2. - Kacsahercegno)
2021. márc. 25. 16:29
És mi lett vele? Elmentél azonnal?Gyökérkezelték?
2. Kacsahercegno (válaszként erre: 1. - Ariana)
2021. márc. 25. 16:26
Nekem akkor volt érzékeny a melegre, mikor szuvas volt. Bár ilyen bizsergés nem rémlik, csak fájt ha meleg érte.
2021. márc. 25. 16:14

Régen, az egyik fogammal így jártam, és nem mentem el azonnal,csak később, de fájdogál.

Most egy másik fogam érzékeny a melegre.Lehet már késő elmenni? Vigyázok, hogy ne érje nagyon meleg, de bizsereg, és enyhén zsibbad is.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook