Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit eszik a 7 hónapos baba? fórum

Mit eszik a 7 hónapos baba? (beszélgetős fórum)


1 2
58. EtelkaPóni (válaszként erre: 57. - Ladiné)
2015. nov. 2. 18:45
Szerintem csak mindenki a legjobbat akarja, és ez mindenkinél más, illetve nem feltétlenül segítenek a jótanácsok, mert ugye gyereke válogatja.
2015. márc. 27. 15:06
Sziasztok.Igaz mar nem mai kiirasok ezek,de olyan jokat nrvettem,h muszaj volt irnom.Az en kisfiam most 7 honapos,egeszseges kisfiu minden rendben megy.Nem volt 1 honapos amikor mar elkezdett forogni.Es most az ami 1-2 anyukanal biztos kiveri a biztositekot,1 honapos koratol eddte a repat es stb... szepen sorba.Kerdem en azoktol a preciz anyukaktol akik konyvbol nevelik a gyerkoceiket,h NINCS SZULO V NAGYMA aki ellasson jotanacsokkal?Orulet h mennyi ember milyen sarkos.Tovabbi szep napot
2013. márc. 27. 16:46

Sziasztok!

Kislányom 7 hónapos és 2 hetes.

Leginkább anyatejet eszik.

Eddig megkóstolta már reszelt almát,krumplit,sütőtököt,répát,tejpépet,de még mindig csak próbálkozunk a kanállal való evéssel,inkább visszafelé jön minden.

2013. márc. 25. 22:59
Ja, és a bolti bébiételek: én is kaptam olyat, aminek a cimkéjére az volt írva, hogy 7 hónapos kortól ajánlott, de az összetevők között ott volt pl a túró, amit 8 hós kortól javasolnak, kis mennyiségben. Aztán ott az a laktív baby, amiben meg van méz, aztán adjál a babának..
2013. márc. 25. 22:51

Úristen.. én is ki vagyok akadva, szalonnát meg kolbászt jaaj.. még kóstoltatás szintjén is durva. Füstölt hús és húskészítmények 18 hónapos kor után adhatóak. Tiltólistás ételek: cukor, babapiskóta, keksz (olvastátok, mi van a háztartási kekszben? nem tom mi az a kén-dioxid, de az is van benne..) ropi, chips, cukorkák, tartósítószert, ízfokozót, szinezéket, aromát, édesítőszert tartalmazó kaják, felvágottak, virsli, májkrém, szalonna, kolbász, füstölt húsok, zsír, velő, pacal, köröm, kóla + egyéb szénsavas üdítők. (Nagy Dóra, dietetikus, Baba magazain)

az én babám 7 hónapos, még reggel, este, és az alvások előtt szopizik. És napi kétszer kap vagy "főzeléket" vagy valami gyümölcskutyulékot. 6-7 hónaposan már elég sok mindent ehet, tehát lehet változatosan etetni. mindent turmixolva: főtt répa, krumpli, sütőtök, cékla, paradicsom, fehérrépa, pasztinák, tök, uborka sütve v. főzve, paraj, mángold, passzírozott zöldborsó héj nélkül. Alma, barack, szilva, görög-, sárgadinnye, cseresznye, meggy, banán, körte, narancs, citrom, gesztenye. Gabonapehely, liszt: búza, zab, rizs, árpa, rozs, kukorica. hús: csirke, pulyka. (tojás , máj, hal még nem.)

Mézet sem, 1 éves korig, tartalmazhat vmi baktériumot, ami botulizmust okoz.

Van, hogy a gyümibe keverek kis vízben főtt búzadarát, tököt barackkal, almát banánnal, cseresznyét banánnal keverek, húst rizzsel turmixolok, húst főttkrumplival, répával, fehérrépával turmixolok, vagy rizs anyatejjel, dara anyatejjel, krumli anyatejjel stb. van variáció.. Valahol azt is olvastam, hogy főtt hagyma, de én még nem adtam. Mire mindent végigetetsz a babával, 8-9 hós lesz, s jöhet a többi, mire az akkor ajánlott kajákat végigkínálod, lesz 10-11 hós aztán 1 éves stb, aztán egyszer majd jöhet a szalonna is..

53. kingi7 (válaszként erre: 1. - 2656c806ea)
2010. ápr. 6. 22:17
Vélemény :) találsz pro és kontra érveket, mindenki úgy csinálja,ahogy jónak gondolja, te is tegyél érzésed szerint, szűrd le ami megfog és cselekedj úgy :)
52. kingi7 (válaszként erre: 48. - Health)
2010. ápr. 6. 22:15

Minden gyerek más... én a hozzátáplálást 4 hónaposan kezdtem. A tejfehérjéről éppen a HA tápszer példát írtam...neki pont az NEM volt jó... na most írtál egy párat, ezek mind szerepelnek a repertoárban, nos talán a cékla nem, azt nem tudtam neki elképzelni soha...

Példa, ha húslevest főzők répa,fehérrépa és csirkehúsi bele és egy kis lével össze passzírozva.A kisasszony kezdettől fogva "igényes" volt az ízekre, az íztelen kosztot nem ette meg és hát a bébiételek többsége hagy némi kivánnivalót maga után...


példa 2 ismerős,

mind a kettő "kockásra" vette a figurát és szentírásnak vette, az egyiknek glukén a másiknak tojásérzékeny lett a gyermeke.

Egy másik eset, igaz felnőtt- rengeteg tejet ivott, aztán úgy hozta az élet, hogy kb 1 évig nem ivott tejet... nos mi lett? Laktózérzékeny...

51. kingi7 (válaszként erre: 50. - Health)
2010. ápr. 6. 22:06
A túró rudi az megy dresszingnek, csoki nélkül mert 9 hónaposan már ehet túrót. A sonkáról, szalonnáról ilyenekről írtam, de az összes íz bevezetését csak apránként tettem, egy egy falat majd később picivel több.Érdekes 6 hónpos kortól már van csokis dresszing, túrós mag 7 hónapos kortól, biztos elírták az üvegen :) a védőnéni is azt mondta, hogy mindent amit eszünk lehet adni, csak ne túl fűszereset. Most nézem a táblázatot teljesen ellentmond az olvasottaknak, a védőnéninek, a bébiételeknek... ha túrót 7 hónapos kortól lehet adni, akkor túrórudit csak 19 hónaposan? Na nee :) a csirkkehús szintén 7 hónapos kortól van írva, míg megnézed a bébiételen...de mindenki úgy csinálja, ahogy gondolja, én így látom jónak, én hallgatok jobban az anyukámra, nem mint sokan, hogy az hülyeség! Ő már felnevelt 2 gyereket és hála nincs ételallergiánk. Hála a babám jó kedvű,minden nap a reggeli után egyszer kakil normálisan, hízik-fogzástól eltekintve, mivel most jön a 9.-ik foga-
50. health (válaszként erre: 47. - Kingi7)
2010. ápr. 6. 20:59
Saját magaddal kerülsz ellentétbe. Lentebb azt írod, hogy egy fél Túró Rudi megy desszertnek. Most meg azt, hogy kóstoltatsz. A fél Túró Rudi elég messze van a kórtoltatástól egy kilenc hónapos gyereknél. Az meg megint egy másik kérdés, hogy mennyire van szüksége Túró Rudira egy 9 hónaposnak. Ha megnézed a táblázatot a gyerek egészségügyi kiskönyvében, akkor a kakaót, csokoládét jóval idősabb kornál fogod megtalálni.
2010. ápr. 6. 20:56

Én sem érzem magam ellentábornak, egyszerűen csak meglepődtem azon, hogy 7 hónaposan már miket kapnak a gyerkőcök.

Nekem épp ma lett 8 hónapos a kisfiam, eddig amit kapott: alma, répa, krumpli, banán és most pár napja kapott először csirkemellet. A babántól görcsölt a pocija, azt most hanyagoljuk még egy kicsit.

A héten veszek sütőtököt, azt is fog kapni mostmár.

Eddig egyszer kóstolt üveges bébiételt, nem is emlékszem milyen ízű volt pontosan(de bordó színe volt) és egyáltalán nem ízlett neki, én ettem meg:D

Én is mindent itthon csinálok neki, sajnos nekem a boltban kell megvennem a zöldségeket....

De nagoyn örülnék neki, ha a saját kertemből szedhetném le....talán annak is eljön majd az ideje...

Egyelőre ilyen az étrendje a kisfiamnak, de ennyi idősen még nem is kell hogy olyan változatos legyen az étrendje...szép fokozatosan jön majd a többi.

Én így látom jónak, nővérem gyereke pl. már 4 hónaposan csokis pudingot kóstolgatott....na én azt sem adnék neki.

Ez persze az én véleményem.

48. health (válaszként erre: 42. - Kingi7)
2010. ápr. 6. 20:52

Egy szóval nem mondtam, hogy túlféltsd a gyereket. De kérlek mondj már egy épkézláb érvet arra, hogy miért jó hamarabb adni a dolgokat. És igen vegyes táplálkozás. Egy hét hónapos már bőven ehet vagy hat-hét féle gyümölcsöt (alma, őszibarack, meggy, körte, ...), zöldségféléből egészen sokfélét (burgonya, sütősök, cékla, gesztenye, cukkini, saláta, brokkoli, fehérrépa, zöldborsó paszírozva), és már a csirke és pulyka húst is be lehet vezetni. Ja és már ilyenkor lehet cukormentes gabonapelyheket adni. Hát ha ebből szerinted nem lehet vegyes táplálkozást összehozni, akkor nem az én fantáziámmal van a baj.


Azt sem mondtam, hogy fél csülköt nyomtál a gyerek kezébe. De az még nem neki való kis mennyiségben sem. Felnőttnek is csak ritkán és keveset. A virsli meg a párizsi, amit még lentebb írtál az meg kifejezetten a nem minőségi felvágott. Hús alig van benne. Szója, egy csomó só. (Körülbelül 40 százalék bőrke /aprított darabka/, 20 százalék ipari szalonna, albumin, néha selejt húsáru, 15-20 százalék szója, és akkor még az E-ket nem soroltuk. Ja és szinte mindegyikben van tejfehérje, hogy az minek, azt ne kérdezd.)


Az én gyerekeim nagyjából azokat ették, amiket fentebb írtam. Pontosabban a lányaim nem, mert ők csak később fogadták el a szolidokat. A kisebbik ráadásul azonnal darabos verziót evett, a pépes nem kellett neki. De ettől még nem kapott olyanokat, amik nem ajánlottak az aktuális korban.

47. kingi7 (válaszként erre: 46. - Teleki_2007)
2010. ápr. 6. 20:40
Nekem is most 9 hónapos, reggel este tápszert kap, de az ízeket kóstoltatom vele és abból adok neki, amit eszünk... én is a jó minőségű termékeket adom neki, a HA-s tápszertől hasmenése volt, nem volt neki jó ő simát eszik. Mindenki máshogy csinálja,tény an aki 8-10 hónaposan csak tápszert ad neki, én sem adtam neki azt ami nem javasolt-bab, káposztafélék, tej- a tejtermékeket már ajánlják ennyi idősen.Az,hogy mi kell neki,mindenhol mást írnak... az üveges nem kellett neki,miután főztem neki, ma pl: sütőtök voltcsirkemellel az ebéd és nem konzerv
2010. ápr. 6. 20:28

Hát kicsit elképedtem azon amiket olvastam...Én három gyerekes anyuka vagyok, első fiam tápszeres volt a másik két csemetém anyatejes....Tehát mindkettőben volt részem...Nem akarok megbántani senkit...Na de én betartottam azokat amiket kellett...9 hónapos lányom most a napokban kapott először néhány kis falatka pépesített virslit ,azt is csak jó minőségűt...Egy napi étkezésünk kb ez: Reggeli szopizás, tízórai gyümölcs egy kis keksszel, ebéd zöldségpüré kis húsival, uzsira adok neki tejpépet, vacsi megint főzelék.Napjában még 2x, de van,hogy 3x szopik, persze már nem túl nagy mennyiséget.A másik két csemetémnél is így volt nagyjából az étkezdés..Most fogom majd a tojássárgát beiktatni, meg esetleg némi kis tejterméket...joghurt esetleg krémtúró vagy sima túró...Van,hogy üveges bébiételt is kap, abból evett már paradicsomos tésztásat és halasat meg hasonlót, de kizárólag olyat ami a korának megfelelt.Tejpépből HA-t adok neki, amit van,hogy frissen facsart gyümölcslébe, vagy gyümölcs pépbe keverek.Lehet,hogy én túl óvatos vagyok, de szerintem ez így a jó...Hangsúlyozom,hogy szerintem.,..Valószínűleg én nem vagyok rutinos anyuka:(

A környezetemben volt olyan akinek a korán bevezetett kaják és elhagyott tápszer miatt alakult ki emésztési problémája.Nevezetesen,hogy a kis bélrendszerében nem maradtak meg a jó baktériumok és állandó hasgörcsei és egyebek voltak.Aztán mindenféle széklet és egyéb vizsgálat után speciális tápszert és napi szinten speciális probiotikumokat kellett szednie hosszú ideig...Hosszú távon, mellőzve minden tej és tejes terméket...Amit a kora alapján akkor már kaphatott volna. Ja , amúgy mi gazdálkodók vagyunk, tehát saját termelésű a tojás, kecsketej, húsok és szinte minden.Nagyobbik fiam 1 éves koráig tápszert kapott, majd szépen fokozatosan szoktattam át a kecsketejre, amiből a kakaót reggel és este itta......Én nem vagyok ellen tábor, mindenki maga dönti el,hogy miként mivel táplálja gyerkőcét....Erről még nem hallottam,hogy "túlvédem" a gyerek szervezetét azzal,hogy nem adok neki nem javasolt dolgokat.

45. kingi7
2010. ápr. 6. 16:48
De érdekelne, hogy az ellentábor mit ad egy 7 hónapos kicsinek, várom a válaszokat :) hisz ezért fórum
44. kingi7 (válaszként erre: 39. - Csucsumucsu)
2010. ápr. 6. 16:48
tejet és házitojást eszünk, fél évig nevelt kukoricán nőtt csirkét és adalékmentes élesztős kenyeret.. mangalica termékeket... nos a többivel nem igen tudok mit csinálni. Kérdezem, ha a gyerkőc szervezetét túl véded, hogyan szokja meg és hogy alakul ki a védekezés? Ennyi erővel semmit nem kaphat...
43. kingi7
2010. ápr. 6. 16:45
Még azt hozzá teszem, hogy kislányomnak nem volt sem szájpenésze, sem hasfájása, a fogzási problémán kívűl semmi, és ha hiszed ha nem a HA tápszertől volt aztán minden,mig rá nem jöttünk, hogy a tejes jó neki.
42. kingi7 (válaszként erre: 40. - Health)
2010. ápr. 6. 16:42

Király, szóval akkor füvön tartsam, meg 6 hónapos korában kezdjem el a hozzátáplálást... nos ha nem tünt fel a mindenbe beletartozik a gyümölcs is és a spenót. ha jobban belegondolsz, akkor mi az ami egészséges körülöttünk? Szerény véleményem szerint az allergia a túlzott "féltéstől" alakul ki. Bocs, de nem értek egyet veled! Fontos a vegyes táplálkozás, meg nem egy fél csülköt nyomok a kezébe, ha meg apránként szoktatod egy egy falattal, ugy szokja meg.

Te mivel etetted a gyermeked?

41. a908366fdb (válaszként erre: 39. - Csucsumucsu)
2010. ápr. 6. 15:51

Végre valaki....én "civilként" hiába is mondom ezeket, senki nem hiszi el.

Hátha neked mint élelmiszeripari mérnöknek elhiszik.

De szerintem neked sem fognak hinni:):)

Úgyis lesz rá valami magyarázat:)

Én köszönöm hogy leírtad, nekem eddig is ez volt a véleményem, én is így gondoltam.

Úgy sem lehet mindentől megvédeni gyermekeinket(saját magunkat sem)de legalább amíg lehet addig próbáljuk meg őket egészségesebben etetni.

Már úgysem lesz olyan semmi mint nagyanyáink idejében, de talán ha egy kicsit óvatosabbak vagyunk....

40. health (válaszként erre: 32. - Kingi7)
2010. ápr. 6. 15:42

Kedves Kingi!


A vajkrém is tele van minden vacakkal, amire még egy felnőttnek sincs szüksége, nemhogy egy csecsemőnek. Aztán esetleg nézz meg néhány statisztikát a mai magyar lakosság egészségi állapotát illetően, meg arról, hogy mit okoznak a túl sós és a füstölt ételek, meg a pácoltak. Na a te felsorolásodban a párizsi, a virsli meg a füstölt hús, sonka pont beleillik a túl sok sót tartalmazó sorba, itt-ott kombinálva a füstölt dolgokkal. Természetesen hurrá, hogy per pillanat nincs ettől baja a gyermekednek. De hosszútávon ez sok minden, csak nem az egészséges táplálkozás. És erre nem azért lenne szükség, mert trend, hanem azért, mert tele vannak a gastroenterológiai rendelések ezen rossz szokásoknak a hosszútávú eredményével. Sajnos közelről látom.

2010. ápr. 6. 14:59

Sziasztok!

Azért nem helytálló az a vélemény, hogy ,,a nagyanyáink is ezt vagy azt adták,, mert ők általában maguk készítették el az ételeiket (kenyér, szalonna, túró, tejföl, tej(fejve)zöldség, gyümölcs stb.) és nem tartalmaztak annyi (ált. semennyi)hozzáadott mérget, mint amennyit ma megeszünk. Nem pusztán azért nem ajánlják a különböző ételeket manapság mert konkrétan zsírt, sót vagy cukrot tartalmaznak. Ezeken kívül ott van egy rakás potenciális méreg, amit sokszor a felnőttek szervezete is nehezen tolerál, nemhogy a babáké. A szervezet általában hosszútávon betegszik meg valamitől, függetlenül attól, hogy hat hónaposan mennyire ízlik neki mondjuk a nitrites szalonna vagy kolbász. Olvassátok el, hogy pl. a Túrórudi mennyi adalékanyagot tartalmaz. Élelmiszeripari mérnök vagyok, tudom, hogy mit beszélek. Üdv.: Enikő

38. kingi7 (válaszként erre: 35. - 2656c806ea)
2010. ápr. 1. 22:49
rutinos? Na neeee..:DDD főleg amilyen gondjaink voltak a 8 fog miatt...első baba, csak anyukámra hallgatok, és látom, hogy működik :) a védőnő is azt mondta, minden adjunk neki, csak túl zsírosat és fűszereset ne...tegnap kapott tojásfehérjét virslivel, ubival és kenyérrel, pl...igazából mindent adunk neki, jó apróra összetörve, nos káposztát, meg babot..azért nem, de lecsót evett rizzsel :) túró rudi, nos egy evésre egy felet :) nem minden nap, de azért kap és a háztartási kekszet jobban szereti,mint a babapiskótát, telán mert nem annyira édes :)
37. kingi7 (válaszként erre: 33. - A908366fdb)
2010. ápr. 1. 22:45
Persze, miért? :) Az allergia a túlzott óvatosságtól alakul ki, ha fokozatosan szoktatod hozzá, az működik :) Tejet még nem kapott, de tejterméket igen...tejjel meg majd valódi kecsketejjel kezdem :) Nagyanyáink, amikor nem volt tápszer, felesbe adták a tehéntejet egy kis grizzel... én hiszek ebben az elvben, az etetés olyan "trendi" dolog lett, szerintem...
2010. márc. 31. 12:54

én is első gyerekes anyuka vagyok, mégsem aszerint etetem a kisfiam ahogy azt a védőnő mondja, vagy mások...

Én úgy gondolom hogy egy anyuka érzi,hogy mikor mit lehet adni a kisbabának, mikor jött el az ideje egy új étel bevezetésének. És pont ezért nem is adtam sok mindent eddig neki, mert szerintem még korai lett volna(az én kisfiamnak) de mostmár úgy látom, hogy 1-2héten belül jöhet a husi is.

Én csak azért lepődtem meg azon amiket írtok, mert el sem tudom képzelni a kisfiam ahogy 7-8 hónaposan kenyeret, szalonnát, hagymát, rudit vagy épp palacsintát eszik.

De mindenki saját maga dönti el, hogy miből és mennyit kapjon a gyerek.

Mi is felnőttünk valahogy, és nem hiszem hogy pont pár falat ilyen "nehezebb" ételtől baja lenne a gyereknek....vannak ennél sokkal károsabb dolgok is az életben és mindentől lehetetlen megvédeni őket.

Én ettől függetlenül óvatosabb vagyok és nem adok neki még fűszeres, cukros, sós dolgokat.

35. 2656c806ea (válaszként erre: 32. - Kingi7)
2010. márc. 31. 11:27
na végre!!! ezt vártam!!! és szerintem ez a jó. én is mindennel megkóstoltatom amit mi eszünk,ha nem izlikk neki ugyis kiköpi. látszik,hogy te rutinos anyuka vagy. a sógórnőmnek első babája van ő is 7 hós és tápszeres. ő könyvből eteti,vagyis amit mond a védőnő és amit leirnak. persze a védőnőnek azt kell mondania amit tanítottak neki. és mindent igy csinál. a fürdetést percre pontosan mi pedig ahogy esik. ilyen hogy turó rudi? isten őrizz! ezért is inditottam a fórumot mert már nem tudtam,hogy ő a nagyon merev,vagy én jól csinálom. persze sokat jelent az is hogy már nekem is van egy nagy fiam. csak a sógórnőm állandóan hüledezik,hogy uristen mit adok a gyereknek,és már egy kicsit zavaró. pedig én lennék a tapasztaltabb vagy mi.
2010. márc. 31. 07:32
A babos és zsírossabb ételeken kívül én is szinte mindent adtam nekik.Sőt 8 hónapos korától már tejet is adtunk,a tej teszt után.
33. a908366fdb (válaszként erre: 32. - Kingi7)
2010. márc. 30. 22:40

ez komoly???

8 hónaposan???

te jó ég:)

32. kingi7
2010. márc. 30. 22:18

Én reggel este tápszer... amúgy meg mindent, abból adok neki amit mi eszünk.. nem kapott még tejet, meg apró magvas gyümit-pl :eper-

Én kóstoltattam vele mindent szinte már 5-6 hónapos korától egy-egy falatot, mert így szokik hozzá, egyből nem lehet egy komplett szendvicset adni... túró rudi a kedvence, most egy felet meg szokott enni desszertnek. :) valamelyik este szalonnát kapott hagymával és puhi kenyérrel :) no csak pár falatot, múltkor meg vajkrémes kenyeret ettem erős paprikával és véletlenül csípős kézzel kapott, könnyes lett a szeme, de meg se mukkant jött a következő falatért :) egyébként húsimádó :) párizsi,virsli, pörkölt, füstölt hús, sonka...minden jöhet

2010. márc. 30. 19:04
6 hónapos kortól meg lehet kínálni a babákat mindenféle étellel, csak kerülni kell a túl fűszerest, a túl édest, a túl sósat. A kínálgatással meg lehet állapítani, hogy melyik étel ízlik neki, és melyik nem. Ami ízlik neki, azt egyre nagyobb adagokban lehet adni, és 1 éves korára szinte tényleg mindent lehet adni. Ami nem ízlik neki, azt egy héttel eltolva ismét meg lehet próbálni megkóstoltatni, hátha előbb-utóbb mégis megszokja az ízért, és mégis megeszi. Ebben a korban indul meg az édesanya fantáziája is, hogy miket lehet elkészíteni a babának úgy, hogy minden vitamin és ásványi anyagot megkapjon. Ha jól csináljuk, ha következetesek vagyunk, akkor 5-6 éves korában nem lesz válogatós, és ez nagyon megkönnyíti az édesanya főzését, mert akkor nem kell külön a gyerekre másféle ételt főzni, meg fogja enni azt, amit a család többi tagja is.
30. Virág47 (válaszként erre: 29. - V.kler)
2010. márc. 30. 18:43
:) Ok, rendben.
29. v.kler (válaszként erre: 28. - Virág47)
2010. márc. 30. 18:41

Szia!


Lehet egy kicsit félreértettél! Igaz a kisfiam még szopizik, de mellette kap mást is már 6 hónapos korától: főzeléket, gyümölcsöt.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook