Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mistral fogamzásgátló mellett menstruáció kimaradása fórum

Mistral fogamzásgátló mellett menstruáció kimaradása (beszélgetős fórum)


2022. dec. 3. 23:58

Szia! Hasonló jelenség van nálam is, viszont én másfél éve szedem a Mistralt. Nekem konkrétan az első 2 levélnél volt az, hogy beállt a menstruációm napra pontosan, azóta pedig hol van, hol nincs. Most pl. már a második egymást követő hónapban nincs vérzésem, tesztet biztonság kedvéért csináltam, természetesen negatív lett. (Évente 2x szoktam vérvételre menni, abban sincs semmi eltérés, ami utalhatna problémára.) A nőgyógyászommal konzultáltam, mondta, hogy ez természetes kimaradás, hiszen a fogamzásgátló tablettáknak van egy ilyen tulajdonsága, hogy meg is tudják szüntetni a vérzést. Vannak nők, akik kifejezetten azért is szedik a fogamzásgátlót, hogy kisebb mennyiségű legyen, vagy abszolút ne legyen vérzés.

Ha téged zavar, egyeztess a nőgyógyászoddal, és kapsz másik tablettát. Remélem sikerült egy kicsit megnyugtatni! Legyen szép estéd! 🙂

3. kannanana (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 2. 21:12
Előfordul, de konzultálj az orvosoddal. Ha 4-5 hónap után is lesz ilyen, akkor lehet, hogy másik gyógyszert kapsz. Amúgy ha csak kimarad a megvonások vérzés, az nem egészségtelen, pl: spirálnál nem is nagyon van, USAban meg nagy divat évi 4-szer “menstruálni”, mert vannak ilyen hosszú ideig szedhető tabletták, ahol 3 havonta van csak szünet
2. Ágio8405 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 2. 13:12
Kérdezd meg a nőgyógyászt. A szünet alatt meg kellett volna jönnie. Miért nem azalatt a hét alatt kerdeztél rá az orvosnàl hogy mi a teendő ha nem jön meg?
2022. dec. 1. 21:45
Sziasztok. 2 hónapja szedem a Mistral nevű fogamzásgátló tablettát. Az első levél beszedése után tökéletesen megjött a menstruációm, viszont most a második levél után sajnos nem jött meg egyáltalán. Csináltam tesztet, negatív lett, amin nem lepődtünk meg, hiszen mindennap bevettem a tablettát. Most elkezdtem szedni a 3. levéllel, már a 2. napnál járok de még mindig nem jött meg. Normális dolog ez? Valaki tapasztalt ilyesmit? Előre is köszönöm a válaszokat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook