Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miről szoktak az emberek beszélgetni? fórum

Miről szoktak az emberek beszélgetni? (beszélgetős fórum)


1 2 3
38. újnév (válaszként erre: 36. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 7. 13:38
Mi az érdeklődési köröd? Mit csinálsz szivesen szabadidődben? Mit sportolsz? Mi a kedvenc állatod? Ha van érdeklődési köröd, hobbid, akkor tudsz beszélgetni.
37. K-né Zsóka (válaszként erre: 26. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 7. 13:32
Azért 10 -15 perces ebédszünetben ne várd el, hogy valaki mély eszmecserét folytasson veled Voltaire munkásságáról. Ilyen helyen a teljesen hétköznapi témák a nyerők. Álétalában család, főzés, hétvégi programterv, gondok, bajok, örömök, de semmi mélyenszántó. Ilyen beszélgetésekre ne a munkahelyeden számíts. Nálunk szokott a könyvtárban előadás lenni, írók, költők, művészek, természet és állatvédők a meghívottak. Szerintem egy ilyen helyen te is találnál olyan embereket akikkel hasonló az érdeklődésed.
36. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 30. - Auróra2010)
2022. aug. 7. 13:23
Pillanatnyilag pl azért, mert van valaki, aki érdekelne, van egy csomó lehetőség is beszélgetni, de sosem tudok átlendülni 1-2 felszines mondaton. Néha látom hogy szinte várja, hogy mondjak már valamit, kicsit viccelődik hogy oldódjak, de a vicceken is csak nevetek és ennyi. Nem tudok hozzászólni és ez nagyon zavar.
35. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 24. - Papája)
2022. aug. 7. 13:20
Nade képzeld, milyen jó lehet egy ilyen ember párja lenni. Aki nem dumál folyamatosan mindenről, hanem tudunk nagyokat hallgatni együtt :)
34. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 23. - Dfc04c70e4)
2022. aug. 7. 13:19
Sajnos meghallgatni tudok, ezt márs sokan mondták, és talán ezért is akarnak közölni mindent. Nem sokat szólok bele, nem kötekedek (csak tűröm).
2022. aug. 7. 13:17
Kutya jó tema :) azok engem is érdekelnek.
32. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 18. - Epresturmix)
2022. aug. 7. 13:16
Jujj a legközekebbi munkatársakról valóban mindent...ilyen közlési kényszerük van.
31. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 17. - Globus)
2022. aug. 7. 13:13
Városban voltunk ugyan, ott is van látnivaló, de ilyesmi eszembe sem jutott.
2022. aug. 7. 13:13

Sok beszédnek sok az alja. Ha intro vagy, akkor minek erőlteted magad ? gondolom van családod, velük tudsz és kell beszélni és melóhelyen a kollegákkal is ami feltétlenül szükséges.

Mással celebekről, divatról pletykáról, lehetne, de mi értelme van?

Tv-ben sokszor elszörnyedve nézem, hogy milyen hülyén és milyen zagyvaságokról beszélgetnek a szereplők a filmekben, nehéz elképzelni, hogy ilyen szófordulatok a való világban léteznek, legfeljebb fogyiknál, vagy piás írók műveiben.

2022. aug. 7. 13:12
Hasonlóan gondolom.
28. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 11. - Birebora)
2022. aug. 7. 13:12

Lerágott témáktól falnak megyek, komolyan. Ha valaki elkezd az időjárásról beszélni,legszivesebben otthagynám.

Ezek a témák olyanok, hogy valaki csak azért beszél, hogy ne legyen csend.

27. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - 845783fc97)
2022. aug. 7. 13:10
Így is fel lehet fogni, igen :)
26. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - 845783fc97)
2022. aug. 7. 13:10

Hát, azért jo lenne néha kommunikálni.

De engem azok a témák, amikről pl az étkezőben cseveknek, nem érdekelnek. Hogy kinek milyen betegsége van, meg milyen fáradt, milyen idő van, eza rohadt kovid, vitya kontra fecó, világ vége lesz, vagy hogy meséli a tegnapi napját, stb.hát ezektől falra mászok.

Normális mély beszélgetésekre lenne igényem, lelki dolgoról, okokról és következményekről stb, de ilyekről senki nem akar csevegni, csak zavartan hallgatnak ha esetleg belemélyedek.

25. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Janszi)
2022. aug. 7. 13:06
Hu köszönöm ezt a részletes elemzést. Átrágom magam még néhányszor rajta :)
24. papája (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 7. 11:13
Ne aggódj, mert a melletted sétáló sem különb. Ő sem tudott, vagy akart beszélgetést kezdeményezni, így nem kell magad hibásnak érezni.
2022. aug. 7. 09:31

Szerintem egy beszélgetést nem lehet erőltetni. Az jön magától. Vagy nem.

Sosem tudnék kényszeredetten beszélni, csak azért, hogy kedvesnek tűnjek.

Viszont soha nem volt gondom a kommunikációval. Hallgatni is tudok, meghallgatni másokat. Csak lelki szemetesládának ne képzeljen senki, és ne legyen energiavámpír. Azt tényleg nem bírom.

2022. aug. 7. 09:26
Hát ez úgy van, hogy csinálni kell valamit, amiről tudsz beszélni. Pl. ha sportolsz, vagy állatot tartasz, virágokkal foglalkozol, tudsz főzni, bármi, ezekről órák hosszat lehet beszélni.
21. Epresturmix (válaszként erre: 20. - Kacsahercegno)
2022. aug. 7. 09:14

Ilyen hogy: Gábort nem láttad? Kellene a segítsége!

Válasz: szerintem szarni ment!

Kösz!

Gábor visszaér: Bocsi, dolgom volt…

Tudom!

20. Kacsahercegno (válaszként erre: 18. - Epresturmix)
2022. aug. 7. 09:12
😂😂
2022. aug. 7. 09:11

Az emberek alapvetően szeretnek magukról beszélni, úgyhogy nem nehéz beszéltetni őket. A legtöbben amint kapnak egy kis figyelmet, már öntik is a másikra a sok gondolatot, ami a fejükben kavarog. Viszont ha nem vagy rájuk kíváncsi, az lerí rólad, így nem fognak késztetést érezni, hogy beszélgessenek veled.


Legyen a tarsolyodban pár téma, amit bedohtasz. Néha egy igényes vicc is elég. Az aktuális témákról mindenkinek van véleménye. Megemlíted, hogy olvastál egy cikket a járvány/háború/infláció/klíma/akármi kapcsán, és már hallgathatod az önjelölt szakértőket.

Amiről még ellenállhatatlanul szeretnek beszélni, az a gyerekük vagy kutyájuk. Láttam, hogy milyen aranyos kutyád van. Milyen fajta?

Az emberek szeretik fontosnak érezni magukat, így az is jó apropó, ha tanácsot vagy véleményt kérsz bármiben.

18. Epresturmix (válaszként erre: 15. - Kacsahercegno)
2022. aug. 7. 09:08
Vagy hozzánk! Azt is tudom ki mikor szart!
17. globus (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 7. 09:07
Ne mondd már, hogy kiránduláson, azaz közös élményen voltatok, és semmi nem jutott eszedbe 🙂 Pl. Láttad azt a faodút? Micsoda búvóhely!
2022. aug. 7. 08:57
Csak annyit kellett volna kérdezned, hogy Stark vagy Targaryen?
2022. aug. 7. 08:17
Ha nem vagy kíváncsi, hagyd a francba. Nekem sokszor pont az a bajom, hogy nem érdekel milyen volt a kolléganő hétvégéje, szabija, élete, aztán mégis részletekbe menően elmeséli. Pedig én aztán nem kérdezem. 😅 Gyere hozzánk dolgozni. :D
2022. aug. 7. 07:31
Ő bocsika nem ide akartam
2022. aug. 7. 07:31
Nem
12. Napsugár8 (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 7. 07:29

Mondhattad volna, hogy: jó itt lenni, jó már egy kicsit kiszakadni a megszokott hétköznapokból, vagy hogy jólesik ez a kis séta...


Munkahelyen kérdezheted, hogy ki látta ezt-azt a műsort a tv-ben előző este. Mi a véleménye róla? Ha sorozat, akkor szerinte hogyan fog folytatódni. Ebédnél szóba hozhatod, hogy otthon ti ezt nem így csináljátok, vagy neked ez jobban/kevésbé ízlik... vagy éppen dicsérheted a másik frizuráját, ruháját. Megkérdezheted, hol vette az új cipőjét, mert tetszik...

2022. aug. 7. 07:22
időjárás, covid, háború, celebek, aktuálpolitika, divat, filmek, mozi, könyvek, stb.
10. 845783fc97 (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 7. 07:20
Miért nem beszélt ő? Ő szalasztotta el a lehetőséget, nem te. Nem kell bátorítani. Ha töketlen, így járt.
9. 845783fc97 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 7. 07:13
Nem vagy kíváncsi? 😄 Akkor miért erőlteted? Kit zavar, hogy ilyen vagy?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook