Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mióma műtét utáni teherbeesés fórum

Mióma műtét utáni teherbeesés (beszélgetős fórum)


2012. szept. 8. 20:10

Sziasztok!


Nekem is van miómám 4x3 centis és vannak kisebb göbök is. Sajnos rossz helyen van és az orvosom egy speciális gyógyszert javasol, amivel zsugorítani lehet és könnyebb kivenni. 32 éves vagyok és szeretnénk még egy gyermeket, nem szeretném elveszíteni a méhemet. Most megyek egy másik orvoshoz is, akinekk kikérem a véleményét, mert félek ettől a hormon tablettától, ami persze nagyon drága is és csak 3 hónapig lehet szedni és 120.000 ft-ba kerül. Kíváncsi vagyok hasonló cipőben jártaknál. Főleg, hogy tudok-e még szülni, megmarad-e a méhem. Kicsit kétségbe vagyok esve.....

2. Millimolli (válaszként erre: 1. - Tündérbogár77)
2012. jan. 28. 17:33

Szia!


Nekem 4 hónap várakozást javasoltak a dokik. 2010 októberében műtöttek, jelenleg 31 hetes terhes vagyok, tehát hamar összejött a baba.


A műtéttel kapcsolatban kérd ki több doki véleményét (én is azt tettem), mivel nem csak a méret számít, hanem hogy hol helyezkedik el. Nekem is 5 cm-es volt a legnagyobb +több kisebb, de ki kellett venni. Az egyik ismerősöm pl. 7 cm-es miómával simán szült.

2012. jan. 18. 13:53

Sziasztok!

5 éve diagnosztizálták nálam a miómát.Akkor 3cm-es volt, nem foglalkoztam vele. A doki mondta, hogy valószínűleg nehezebb lesz teherbe esni, de szerencsére elsőre sikerült.Igaz veszélyeztetett terhesként, de szerencsésen megszületett a kisfiam. A mióma viszont háromszor akkora lett. A szoptatás végére (20 hónap után) ment vissza 5cm-re. Most nagyon gondolkodom abban, hogy megműttetem, ugyanakkor nagyon félek is a műtéttől. A doki szerint ha megműt is újra veszélyeztetett lennék (akkor meg mi értelme is lenne...gondolom), azt meg most nehezen tudnám elképzelni, mert míg az elsővel nyugodtan tudtam feküdni és szigorúan be is kellett tartani, így ezt egy 26 hónapos örökmozgó mellett nem igazán tudom megtenni. Műtét vagy sem? ezen dilemmázok. A kisfiam egyébként (valószínűleg a megnagyobbodott mióma miatt 1 hónappal jött korábban).

tapasztalatokat várok miómásoktól, illetve az ügyben is, hogy műtét után mennyi idővel lehet próbálkozni, illetve sikerült a teherbeesés.

nagyon köszönöm!

Tündér

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook