Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mini vagy vegyes óvodai csoportba jobb íratni a kisgyereket? fórum

Mini vagy vegyes óvodai csoportba jobb íratni a kisgyereket? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
34. pmjudit (válaszként erre: 32. - Drnéni)
2009. febr. 13. 14:29

Ha rám hallgatsz nem iratod vegyesbe.

Nem értek egyet azzal, hogy a nagyobb huzza a kicsit, miért kellene húzni? Miért nem fejlődhet a saját ütemében?

A nagyok 5-6 évesen türelmetlenek, nem bírják kivárni a kicsiket.

Az óvónőkre sokkal több hárul, nem igz, hogy könnyen megoldható a differencált foglalkozás. Már ha csak a munkaidejüket tekintjük, abból is látszik, hogy amikor foglalkozásidő van, csak az egyik óvónő dolgozik, a másik utána érkezik. El lehet itt szépen mondani, hogy nem, dehogynem...

Pedagógus vagyok, anyukám óvónő tudom miről beszélek!

2009. febr. 13. 14:25
ép=épp
32. drnéni (válaszként erre: 30. - Pmjudit)
2009. febr. 13. 14:23

Persze, nekem is ép azzal van problémám, hogy ne kelljen a kis- vagy nagycsoportot ismételni. Én még vacillálok a mini- és a vegyes között (Correct állításával ellentétben a Hoxán jelen lévő óvó nénik nagy része a vegyescsoportot részesíti előnyben).

Nekünk vagy a mini lenne jó szeptembertől (ha egyeltalán mehet), vagy jövő márciustól a vegyes (hogy ne egy összeszokott csoportba kerüljön). Mondjuk anyagilag jobb volna a mini, mert nem kéne olyan sokáig fizetni a bébiszittert, de hát a lányomtól függ leginkább a dolog.

31. Mirr_Murrka (válaszként erre: 11. - 3a0842d373)
2009. febr. 13. 14:21

sziasztok, macska, nem a csoporttal van baj itt, hanem a hozzáállással. Amikor egy óvónő nálunk (bocs, anyunál...) megkap egy vegyest, az úgy néz ki, hogy minik, kicsik, és óvodakötelesek, akik együtt kezdenek.

Tehát: 3-4 évesek együtt, egyszerre. Mert tudjátok, gondolom, hogy az ovi csak az utolsó évben kötelező. Amikor egy ilyen csoport náluk elindul, az attól vegyes, hogy minden "korosztály" ott van. Aztán, mikor ballagnak, a kisebbek búcsúztatnak meg minden. tehát az óvónő végig viszi őket.

30. pmjudit (válaszként erre: 29. - Drnéni)
2009. febr. 13. 14:18

Nem, sőt. Ebben a csoportban jobban érzi magát. Jobban megtalálta helyét, az óvónéni szerint azért, mert közelebb vannak hozzá korban. A lányom októberi az előző csoportban voltak olyanok, akik egy egész évvel voltak idősebbek nála és ez 3-4 évesen nem volt annyira jó. Az is igaz, hogy ez később derült ki, mikor átkerült ide. Nem egyedül, egyszerre 5 gyerekkel.

Egyházi óvodába jár, ahol 3 csoport van összesen, így nem volt minden idegen.


A kiscsoportot a termete /kb. 1 fejjel magasabb az átlagnál / nem akartuk ismételni, a nagyot pedig azért nem /és ez is hátránya szerintem a vegyescsoportnak/, hogy ne mellőle menjenek el iskolába. Ne legyen neki gond, hogy a többiek már mennek, ő még marad. Ezt az egyik óvonéni mondta tapasztaltból, én egyetértek vele.

29. drnéni (válaszként erre: 28. - Pmjudit)
2009. febr. 13. 14:09
És nem volt rossz a kislányodnak az ovi közepén csoportot váltani?
28. pmjudit (válaszként erre: 26. - Drnéni)
2009. febr. 13. 14:07

Nálunk minicsoprtnak azt nevezik, ahová a 2 évet betöltött gyerekek járnak és helyileg az óvodában van.

A 3 évesek kiscsoportosak, a 4 évesek középsősek és az 5 évesek nagycsoportosak.

Aki évvesztes, mint a lányom, ők vmelyiket kétszer járják. Eszterkém a középsőt járta duplán.

27. drnéni (válaszként erre: 24. - Marikati)
2009. febr. 13. 14:03
de mi volt a hátrány? (Már ami a korösszetételből származik, nem a személyzethiányból.)
26. drnéni (válaszként erre: 20. - Pmjudit)
2009. febr. 13. 14:01
Ez hogy lehet? minibe is csak 3 éves korától járhat, nem? (Látom, hogy a lányom szinte egyidős a kisfiaddal: ő feb.16-án született).
25. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 24. - Marikati)
2009. febr. 13. 09:04
Óvónénijeink 22 éve óvónők,ők voltak az elsők az ovinkban akik vegyes csoportot "kaptak",akiket ráadásul nem a hagyományos módszer szerint kell terelgetniük,van köztük több 3H s,2H s,SNI valamint előző tanévben volt olyan lurkó aki mindezeken túl kőkeményen nekik is nekikment,8 mult és még ott volt a sok 3 éves között...egyszerüen nem tudtam a vegyes csoport előnyét látni többször le is irtam fórumokba és máshová....az idei év tök jó már,valahogy az óvónők is belerázódtak és már azt mondják sokkal jobb ez így annak ellenére hogy most nálunk is javarészt kicsik vannak sok az új gyerek...itt van váltótárs,csak az egyik ép tagovivezető,emiatt nagyon sok más egyéb elfoglaltsága is van....az éve alatt egyre több előnye lett a vegyes csoportnak számukra is mint hátránya...
24. marikati (válaszként erre: 23. - 9ea67a7a1c)
2009. febr. 12. 19:27
24éve vagyok óvónő.Tavaly megtapasztaltam avegyes csoport előnyeit és hátrányait.5visszamaradt nagyom és 20 kicsikém volt,akik folyamatosan érkeztek.Ja,és váltótársam nem volt.Ez azt jelenti,hogy egyedül voltam óvónő a csoportban állandóan délelőtt.Ha mérlegelnem kellene az előnyöket és a hátrányokat:ebben az esetben több volt a hátrány.EGYÉBKÉNT IS A HOMOGÉN ÖSSZETÉTELŰ CSOPORT HÍVE VAGYOK.
2009. febr. 12. 19:11

Kezdek vegyescsoportpárti lenne bár régebben nem irtam jókat róla.

Óvónénijeink szerint nekik a legnagyobb előnye ép idén az volt,hogy most csak 5 gyerek készül iskolába,és sokkal könnyebb nekik 5 gyerekkel magasabb fokon eredményesen készülni majdnem egyénileg,mint egy csoportnyi különböző képességüvel.

2009. febr. 12. 17:28
Csak és kizárólag normál kiscsoportba. Még az óvónők is azt mondják, hogy a vegyesnek sokkal több a hátránya a gyerekekre nézve, mint előnye.
2009. febr. 12. 17:23

Kicsi lányomat homogén csoportba írattuk, egyrészt, mert csak ilyen van nálunk. Ha választanom lehetett volna is, így döntöttem volna.

Azért mert hasonló korú gyerekekkel van, óvónéninek is könnyebb hasonló korúakkal foglalkozni.

És mint tanár így gondolom jónak.

20. pmjudit (válaszként erre: 19. - Pmjudit)
2009. febr. 12. 16:58
Ja , igen a kisfiam pedig minicsoportba készül, ha sikerül beindítani, ha nem akkor bölcsödébe.
2009. febr. 12. 16:58

Én úgy választottam óvodát,, hogy homogén csoportba járjon a lányom.


Tudom azt szokták mondnai, hogy a vegyes csoport olyan mint a család, ott is különbözőek az életkorok. De az család, a másik pedig óvoda.


Nem igaz, hogy megfeleően lehet bármilyen fogalakozást tartani egyszerre 7 - 5 - 3 éves gyereknek. A 7 évesnek már közel 40 percig kell tudni figyelni, még a 3 évestől 10 perc bvárhtaó el.


Meg lehet nézni a homogén óvodákban mekkora különbség /időben, önállóságban/ van pl. öltözködésnél, udvarra indulásnál a 3 évesek és 6 évesek között.

2009. febr. 12. 16:51
én a homogén csoport híve vagyok
17. mtt80 (válaszként erre: 16. - Drnéni)
2009. febr. 12. 15:43
Igen, ott a 15. hozzászólásomban én is kijavítottam magam, mert akkor jöttem rá, hogy a címben hogy írtam. :) Bocsi!
2009. febr. 12. 15:36
Ez nevetséges. Mielőtt feltettem a kérdést, rákerestem, hogy van-e már ilyen, de nem találta meg a kereső, mert külön írtam! Buta a kereső!
15. mtt80
2009. febr. 12. 15:32

Sziasztok!

Az én kisfiam homogén csoportba jár, vagy nevezhetjük akár mininek is (bár ilyen hivatalosan már nincs). Tavaly ilyenkor én is nagy dilemmában voltam, hogy ez a csoport legyen, vagy a vegyes. Végül nem lett választási lehetőségem, mert a piciket, akik nyáron töltötték a 3-at a minibe írták. Én nagyon örülök ennek, mert tényleg jó, hogy ők 4 évig (mivel évvesztesek lesznek) együtt lesznek, ugyanazokkal az óvónénikkel, ugyanazokkal a társakkal. Együtt mennek majd iskolába is, persze lehet, hogy nem mindenki ugyanabba.


Az óvónéniknek a vegyes sokkal nehezebb, hiszen többféle korcsoport többféle elfoglaltsággal is jár. Az is igaz, hogy vannak előnyei is a vegyescsoportnak, amiket itt már írtak többen is, de a hátráltatás is igaz. Szóval ennek is és annak is vannak előnyei és hátrányai is.

Nem könnyű döntés, tudom! Sok sikert a választáshoz!


Ja, és én is indítottam tavaly ezzel kapcsolatosan egy tudásbázist, ha gondolod nézd meg, a címe:

Óvodakezdés: vegyescsoportba vagy azonos korcsoportúak közé írassam gyermekem?

14. drnéni (válaszként erre: 11. - 3a0842d373)
2009. febr. 12. 15:20
Elgondolkodtató. köszi az eddigi hsz-okat, várom a további tapasztalatokat!
13. 3a0842d373 (válaszként erre: 12. - 3a0842d373)
2009. febr. 12. 15:19
Hát persze hogy USZODÁBA.
12. 3a0842d373 (válaszként erre: 10. - Drnéni)
2009. febr. 12. 15:18
Lszodába ilyenkor csak a nagyobbak mennek a csoportból, a kisebbek addig a másik csoportban voltak vendégségben. Legalábbis nálunk.
11. 3a0842d373 (válaszként erre: 3. - Drnéni)
2009. febr. 12. 15:16

Szia drnéni,

a mi lányunk oviváltással hidalt át egy csomó nehézséget, nem is őt részletezném, hanem kisbarátnőnket, aki vegyesben kezdett. Lányunk csoporttársa volt nevezzük így: a KÉK csoportban, de két évvel fiatalabb. Lányunk sulit kezdett szeptemberben, tehát az óvónénik leadták a kisebb gyerekeket a soron következő, ZÖLD csoportos óvónéniknek, mert idén onnan lesznek elsősök. De a mi kis barátnőnk nem lesz még sulis. Átveszik majd őt a SÁRGA csoportos óvónők, onnan megy majd suliba. Ez testvérek között is három gigantikus váltás.

A kislány lelkibeteg, mert egymás után veszít el kapcsolatokat, barátságokat. Mire megnyugodna a kis lelke, megint arrébb rakják.

Ehhez képest nem tudom,milyen lenne a mini csoportban kezdeni, de kétség kívül nagy előny, ha a beszoktatós óvónő viszi végig a kicsit.


Lányunkkal a középső csoport félévében váltottunk ovit. 3 hónap volt az átszokás,bömböléssel, rémálmokkal (hogy elhagyjuk, nem szeretjük őt) pedig az elválással soha nem volt gondunk. Megviselte a barátok elhagyása, de annál jobban a beszoktatós óvónő hiánya. Itt az óvónővel volt még magánkapcsolatunk is, tehát szépen lassan le tudtuk szoktatni róla, de nem volt könnyű.


Ezeket a sorokat persze csak gondolatébresztőnek szántam, írd majd meg, hogyan döntesz.

Üdv. CSM

10. drnéni (válaszként erre: 8. - Cirmesitompika)
2009. febr. 12. 15:13
Mit jelent az, hogy hátráltatják a kicsik? Igazából én is emiatt aggódom: pl. nem tudom elképzelni, hogy egy vegyes csoportot uszodába vagy kirándulni vigyenek, vagy táncórát tartsanak (elég megnézni az én leányomat most).
9. jutta99 (válaszként erre: 6. - Drnéni)
2009. febr. 12. 15:09
ez máshol is így van:előfelvételi
2009. febr. 12. 15:09
Az enyém is vegyesbe járt, de amikor kicsi, tényleg jó, mert babusgatják, tanítgatják a nagyok, de mire ő lesz nagy, akkor a kicsik csak hátráltatják. ez olyan, mint az integrálás a suliban-ökörség és mindenkinek csak nehézség.
7. Mirr_Murrka (válaszként erre: 6. - Drnéni)
2009. febr. 12. 15:09

jaaa értem.

Tudod jelezni hogy milyen csoportba kéred?

Szerintem a vegyes a legjobb. Anyu 30 év szakmai tapasztalat után arra esküszik.

6. drnéni (válaszként erre: 4. - Mirr_Murrka)
2009. febr. 12. 15:07
Székesfehérváron azt a gyereket, aki aug. 31. előtt tölti a 3. szülinapját, már előző évben, az ovi áltaé megszabott időpontban be kell íratni, hogy tudják az igényeket.
2009. febr. 12. 15:07
az én fiaim vegyes csoportba jártak,de én nagyon meg voltam elégedve,mikor ők voltak kicsik őket babusgatták a nagyobbak,és mikor nagyobbak lettek akkor ők figyeletek a kisebbekre
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook