Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Minek az a fránya pelus? fórum

Minek az a fránya pelus? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Minek az a fránya pelus?

1 2 3 4 5 6
2012. szept. 26. 14:10
Nekem két és fél éves a kislányom. Vettünk neki már jó régen bilit is és wc szükitőt is. Nem érdekli illetve sír ha rá kell ülnie, így nem eröltetem. Nem mert lusta vagyok csak látom hogy szenved tőle, nem eröltetem. És igenis agyi érettség kell a bilizéshez. Van aki 3 évesen semmit sem beszél Ő már beszél mindent, szóval ez a cikk semmit sem ér. Gratulálok neki ügyes a gyereke de mondjuk számomra felfoghatalan hogy egy 7 hónapos gyereket érdekel már a bili... Na mindegy szerintem minden gyerek más és majd az enyim is megérik rá:)
2012. szept. 26. 14:06

Ez több sebből vérzik, nem olvasom el a hozzászólásokat, de megpróbálom összefoglalni a "véleményemet":


1. Tudományosan bebizonyított, hogy az emberi pszichikai fejlődés anális szakasza 2-4 (esetleg másfél-három) év közé tehető, a gyerekek ebben az életkorban tanulják meg a bent tartás-elengedés mechanizmusát, ami beépül a személyiségükbe is (képesek lesznek beosztani a pénzt, és értelmesen költeni, a kapcsolataikban is megfelelő megtartás-elengedés működőképes lesz, vagyis ez az életkor lesz hatással a későbbi zsugoriságra, vagy épp oktalan költekezésre, a féltékenységre és még folytathatnám), ÉS hangsúlyozom ez egy magától bekövetkező folyamat, amibe egyáltalában nem kell beleavatkozni, mert minden normálisan fejlődő egészséges gyereknél végbemegy, és nem kell biliztetni, stb, mert a gyerek magától jelzi ilyen irányú igényét


2. ezen életszakasz kb. két évet ölel fel, tehát elképzelhető, hogy vannak másfél-kétéves gyerekek, akik szobatiszták, bár a legtöbb gyereknél még ilyenkor tart az orális szakasz (sokuk még szopizik is pl., ami teljesen rendjén is van), tehát az érdeklődésük teljesen más irányú

Egyébként megjegyzem minden szakaszon át kell menni, azt kellő mértékben és hosszúságban megélni, az abban létrejövő "problémákkal" egyénileg kell megküzdeni.


3. minden gyerek eltérő fejlettségű, és érettségű, de kizártnak tartom, hogy egy néhány hónapos gyerek felfogja, hogy mi történik most, és egészséges lenne ültetni (lehet magától még nem is ül), azonkívül tényleg csodával határos, hogy egy örökmozgó gyerek képes percekig trónolni a bilin mire tényleg valami produktum lesz.


Nekem is van gyerekem, de eszem ágában sincs biliztetni, mert tudom, hogy majd magától fogja jelezni (az első lépést már gyakorolja hónapok óta, elbújik, ha kakil, vagyis tudja, hogy ez egy intim dolog), és semmiféle erőltetést, de még rávezetést sem kívánok alkalmazni nála.

25. zsuzsika83 (válaszként erre: 24. - 186bcfb5ca)
2012. szept. 26. 14:05
Pedig ezek szerint te nem is vagy egy lusta anyuka... : )
2012. szept. 26. 14:01
Én 8 hónapos korától biliztettem a lányomat,másfél éves korától vécén ül szűkítővel.Nyáron többször több napra is levettem róla a pelust,és semmi eredménye,illetve sírt,ha bekakilt a bugyiba,szóval szerintem nem tudja még visszatartani,júliusban volt kettő,erről ennyit:)
23. gabi.k
2012. szept. 26. 13:59

a szobatisztaságra pszichésen kell megérni egy gyereknek. nem kényszeríteni.

régen meg, kényelmetlen volt a textil pelus, hideg volt stb. hamarabb hagyták ezért is el talán. mint most

22. 6f257fd90e (válaszként erre: 1. - Nagynéedina)
2012. szept. 26. 13:56
Gratulálok a babádhoz, hogy ilyen korán és rögtön első alkalommal sikerült rászoktatni a bilire, de nem kellene azért rögtön másokat degradálni azzal, hogy más anyukának + babának ez nem megy ilyen könnyen. Ez gyerekfüggő. Gondolj bele, mi lett volna, ha a lányod egyszerűen nem hajlandó bilibe pisilni...
2012. szept. 26. 13:56

Valóban minden gyerek más. És lehet, hogy a 7 hónaposok zömét csak ternírozni lehet. Mégis azt hiszem, hgy valahogy így kell, ahogy te csináltad. És nem az baj, ha ez néhány hónappal később történik.

Sajnos a rokonságunkbanvam olyan "anyuka", aki -újságban olvasott pszihológus vélemény alapján- még pelenkázza az 5éves fiát, mert a mai pelenkák olyan jók (?). Közben a gyerek meg szégyenkezik, szívfacsaró szégyent és zavart látni egy óvodáson...

2012. szept. 26. 13:56
Vannak korán érő gyerekek és vannak későn érők. Hiába szeretném, hogy a 2 éves kislányom bilibe pisiljen, ha egyszer nem hajlandó ráülni. Én meg nem erőltetem.
19. j357
2012. szept. 26. 13:55

az idén született gyermekem egészésgügyi kiskönyve szerint 4 éves korra várható el a nappali szobatisztaság, 5 éves korra az éjszakai is.Nyilván a lusta kismamák miatt tették későbbre ezt az elvárást (a nappali szobatisztaságot 2 évvel ezelőtt még 3 éves korra várták el!), akik boldogan veszik meg havi 10 ezer forintért a pelenkát csak ne kelljen bilire ültetni a gyermeket!!!

nem hiszek a gyerek terenírozásában, nyilván rákérdezek én is a gyereknél 2 éves kora után, hogy akkor használja e a bilit, oda is teszem elé, de órákra ráültetni és utána ezzel dicsekedni az utcában nem fogok!Nem ettől ügyes egy gyerek az én meglátásom szerint.

2012. szept. 26. 13:53

Szerintem is gyerekfüggö...

Az én kis lány nyáron volt 2 éves, akkor próbálkoztam,h leveszem a pelust, de szegény nem értelmezte még egyeltalán, h mit akarok.

Az egyik anyuka a játszón megnyugtatott,h a ök is ugyanigy voltak, aztán télen, pelusban!!! is egyik napról a másikra magától leszokott az ö kislánya.

Kb.nálunk is igy történt..mivel bölcsis volt , máriusban megvártam egy 4 napos hosszu hétvégét, akkor levettük a pelust, és hétfön immár TELJESEN szobatisztán ment a bölcsibe.Soha nem volt egyetlen baleset sem.Megérett rá.ö akkor , nem elöbb!

MInek siettetni, nem értem...rajtam is volt nyomás, föleg anyukám részéröl , aki aggódott, meg bezzeg az én idömözött :o), de én kitartottam amellett, hogy ha megérik rá, el fogja hagyni.


Amugy az ismeröseink eröltették már 2 évesen, a kislány most már 1 hónapja ovis, és sajnos mindennap bekakil az oviban...

2012. szept. 26. 13:51

Érdekes cikk.

Kár, hogy nem igazán hiteles.

Nagyjából pont nem érdekel MagritkaII véleménye a témáról, inkább a gyerekelélektannal foglalkozó szakembereké. Ha nem érett a gyerek rá lehet akármilyen pillangós bilit, szűkítőt, egyebeket venni... Nem hiszem, hogy kényelmi kérdés, hogy a gyereket nem hagyja az anyja bömbölni a bilin órákig, mert "Nem akarom, nem kell pisilni/kakilni". Ha nem megy, nem kellene eröltetni. Ha a gyerek érett rá és akarja, akkor viszont oda kell figyelni rá és rá kell tenni.

Amúgy tök jó, ha szobatiszta a gyerek.

Azt számomra egyébként elég fura volt olvasni, hogy valaki öt hónaposan bilire tette, általában ennyi idősen még nem is tudnak önállóan ülni.

16. egypt (válaszként erre: 11. - Cooltim)
2012. szept. 26. 13:46

Én is így voltam a fiammal. Ő 2,5 évesen lett szobatiszta, megvártam én is a nyarat. Viszont gyakorlatilag azonnal szobatiszta lett, ahogy kivettem alól a pelust, nem voltak balesetek, megértette, hogy bilibe kell pisilni, így nem kellett állandóan mosnom, öltöztetnem, és utána sem pisilt be soha, se oviban, se máshol. Kényelmes volt ez nekem is, valóban, volt ezer más dolgom mellette, így örültem, hogy ezzel nem kell kínlódnom.

A kakilással sokáig mi is úgy voltunk, hogy kérte hozzá a pelust, ő mondjuk nem ment még akkor oviba, így nem okozott gondot, ráadtam, aztán pár hónap alatt magától elhagyta. Mikor 3 éves lett, ő maga szólt, hogy éjszakára már nem kér pelenkát, és onnantól éjjelre is szobatiszta lett. Örülök, hogy semmit nem erőltettem, kivártam, és abszolút problémamentesen ment nálunk a dolog, nem is volt soha semmiféle problémája a kakilással meg egyébbel.

15. Zebra25 (válaszként erre: 13. - Egypt)
2012. szept. 26. 13:43
Például szorongás, ami ahhoz vezet, hogy mégkésőbb lesz szobatiszta. Tényleg erőltetni semmit nem szabad.
14. egypt (válaszként erre: 12. - XXXT)
2012. szept. 26. 13:42
A gyereknek is kényelmesebb az eldobható pelus, nem is érzi, ha pisis. Régen a textil pelusoknál persze hogy hamarabb szobatiszták lettek.
13. egypt
2012. szept. 26. 13:41

Nem értem, miért baj, ha 3 évesen pelusa van a gyereknek? Na és??? Soha nagyobb baja ne legyen ennél! És ha kényelem is közrejátszik, akkor mi van? Kinek mi a fene köze van hozzá? Foglalkozzon mindenki a saját gyerekével!

Azokkal értek egyet, akik szerint a gyerekek különbözőek, máskor érnek meg rá. Ha erőltetik, abból meg rengeteg probléma lehet később, az ilyen gyerekek csurgatnak be még iskolás korukban is.

12. XXXT (válaszként erre: 9. - Zsuzsika83)
2012. szept. 26. 13:35

Egyetértek. Az anyuka büszke lehet magára azért, de csak akkor, ha vlaóban semmiképpen sem erőltette. Lehet ismerkedni a bilivel, meg a legjobb ötlet, ha nyáron nincs pelus. Nem hiszem, hogy az anyukák nemtörődömek, egyszerűen csak arról van szó, hogy a papírpelenka terjedésével kényelmesebb lett a világ, nem kell siettetni a dolgokat, és valóban kell érettség hozzá. Nem kell erőltetni, ha nincs idegrendszeri vagy bármi oka, olyan nincs, hogy pelusos maradjon élete végéig.

Egyrészt jó dolog, hogy az anyuka megosztotta a sikerélményét, de minden gyerek más... és ebben az a tipikus "az én gyerekem már tudja, na és a tied?" dolog van.

2012. szept. 26. 13:35

Ez nagyon gyerekfüggő. Barátnőm kisfia decemberben lesz 3 éves. Nyáron elkezdték a bilizést... Nem ment nekik. Az lett az eredménye, hogy a kisfiú azóta visszatartja a kakilást és napokig nem kakil magától. Csak valamilyen segítséggel, kúp, Leavolac stb. 4-5 napig tartja vissza tudatosan. Elmentek gyermek pszichológushoz, aki közölte velük, hogy "túl hamar" szerették volna a szobatisztaságot nála és rágörcsölt a gyerek.

Nekem egy 3 éves lánykám van. Kb. május környékén egyik napról a másikra közölte velem, nem szeretne pelust felvenni, szép bugyit szeretne inkább. Hírtelen lett szobatiszta, egyetlen baleset sem törént, 3. napon már a délutáni alváshoz sem kellett pelus. Egyszer-kétszer előfordult baleset alvás közben, de akkor ebédre sok levest evett. A kaki viszont nem megy wc- be, sőt! Most elkezdte az óvodát és az első két hétben tudatosan visszatartotta a kakit Ő is napokig. Ez két hétig tartott. Most minden nap kakil, de sajnos még mindig csak pelusba!!!

Hozzáteszem: nem voltam lusta, nem volt könnyebb nekem állandóan pelust adni rá majdnem 3 éves koráig. Én lettem volna a legboldogabb, ha 2 évesen szobatiszta lett volna, de hiába... A szobatisztasága előtt kb. 3-4 hónapig minden este fürdés előtt ráült a bilire, vagy wc- re és pisilt ügyesen. Ő később érett meg rá.

Nem kifejezetten csak a szülőn múlik - szerintem!

10. urbanszkyviki (válaszként erre: 9. - Zsuzsika83)
2012. szept. 26. 13:33

Ha a te gyermeked nappal nem pisil be - akkor szobatiszta... ;) Ha már éjjel sem pisil be, akkor lesz ágytiszta (is).:) Tehát Ti akkor szobatiszták vagytok! :D

Egyébként az én kisfiam is (a 3. lurkó) májusban lett szobatiszta, pár nap múlva ágytiszta is, és ezt szépen fenn is tartotta vagy 2 hónapon keresztül (mondjuk a kakihoz kellett még az elejétől számítva vagy 2 hét, míg kialakult az is), de nyár végefelé ismét becsurgott neki, és a kaki is besikeredett - pedig 2 hónaon át egyetlen baleset sem történt. Na pár nap múlva ismét 100%siker, most 2 napja ismét bepisilt mindkét éjjel - akkor a cik szerint mégsem vagyunk szobatiszták, mert a cikkíró elfelejtette megemlíteni a teljesen normális visszaeséseket, amikor az agya egy másik részére összpontosul a gyermek figyelme - és ez általánosan megfigyelhető minden kisgyermeken, akinek még fejlődik az agya - márpedig nekik még elég szépen fejlődik....

2012. szept. 26. 13:27

Az ezzel a cikkel az egyetlen baj, hogy sok benne az általánosítás és nem veszi figyelembe, hogy minden gyerek más és más. És a szobatisztasághoz igenis kell idegrendszeri érettség. Mert az, hogy 7 hónaposan bilire ültetem, az max. trenírozás, de nem szobatisztaság. Az én kislányom 21 hós korában teljesen szobatiszta lett nappalra, egyik napról a másikra magától. éjjel viszont még mindig bepisil. Pedig csináltam azt is, hogy heteken át nem adtam rá éjjelre sem pelenkát, és mostam napi 3 adagot. Ezt most már nem merem, mert túl hideg van hozzá, hogy pisis ruhában legyen éjjel. Bugyis pellust ráadom, van hogy bepisil, van, hogy nem. Na akkor ez kinek a hibája, hogy éjjelre még nem szobatiszta? Nappalra viszont már egy fél éve?

Nagyon sok olyan többgyerekes anyukát is ismerek, akinek egyik gyereke jóval kétéves kora előtt, másik jóval 3 éves kora után lett szobatiszta. Pedig mindkettőnél ugyanakkor kezdte, mindent ugyanúgy csinált.

Én nem a pelenkás 3 évesektől vagyok rosszul, hanem attól, ha egy anyukának 2 évesen szobatiszta a gyerek, veregeti a mellkasát, hogy ez az ő érdeme! Aztán ha a következő gyerekén még 3 évesen is pelenka lesz, remélem arról is ír egy cikket...

2012. szept. 26. 13:26

Ez a téma nem újkeletű dolog, én már a mindjárt 8 éves lányomat is ilyen módszerrel szoktattam le a pelusról. 2 évesen a fiam is szobatiszta lett, és 2 éves kora előtt a 3. lurkónk is, aki végülis most a nyár végén töltötte a 2. évét. Viszont van ennek másik oldala is ám! Hiába lett pl. a 3 gyerekem is - egyébként majdnem teljesen önszántából - kisgatyis lurkó, amikor van olyan helyzet, amikor ismét bepisil/bekakál. Pedig érett rá, be is bizonyította. De akkor is, hiába szobatiszta 2 évesen már egy gyermek, aki természetesen érett is már a dologra, akkor is csak egy 2 éves, akinél még rengetegszer fog előfordulni baleset.

És igen, igazad van abban, hogy némely családoknál "kényelmi" szempontok is közrejátszanak (ismerek ilyen szülőket is), de általánosítani akkor sem lehet ebben a témában sem.....

De ettől eltekintve nagyon ügyesek vagytok, gratulálk a gyermekednek! :))

2012. szept. 26. 13:24
Jól rá erőltetted, minden gyerek bilire szokik de rőltetni nem kell!!
2012. szept. 26. 13:23

Gyermeke válogatja szerintem.Nekem 16 hónapos a lányom,egy ideje nagyon érdeklődik a wc-s dolgok iránt,mondogatja ha bemegy valaki,hogy:pisi,hát vettünk neki egy bilit.Van,hogy nem akar ráülni,nem erőltetjük,de van,hogy igen,és volt pisi,meg kaka is.Fürdés előtt ha akar üldögélhet rajta,de majd úgyis kialakul mikor lesz érett arra,hogy szobatiszta legyen.Márpedig akkor ha tudja tartani,szerintem.Ő még biztosan nem érett rá,de jó játéknak tartja.

Én anno 2 éves koromra szobatiszta lettem,de én pl.egyik napról a másikra.

2012. szept. 26. 13:22

Gratulálok a cikkedhez!!!! Igen, nem lehet szerintem sem elég korán kezdeni. A kisfiam 5 hósan kapta az első bilijét, mi is úgy kezdtük, hogy reggel és étkezés után ráültettük. Most már 16 hónapos, déli alvásnál ritka hogy pisil, szól ha kakálnia kell. Persze fárasztó az állandó biliztetés, de szerintem megéri.


Aki pedig azt mondja nem a szülők felelőssége, akkor kié? A gyerek azt csinálja, amire tanítják. Ha arra tanítják, hogy pelusba kell pisilni, kakálni, akkor oda fog. Ha bilibe, akkor abba.


Még egyszer gratula!!!

2012. szept. 26. 13:21
Tényleg nem egyformák, nálunk még mindig becsurog, ritkán szól hogy pisilni kell és két éves. Gratulálok a gyerekedhez. Ügyes vagy.
2012. szept. 26. 13:17
A gyerekek különbözőek, de teljes mértékben egyetértek veled. Nem árt időben rászoktatni a bilizésre:-)
2012. szept. 26. 13:16

Megint csak azt tudom mondani, hogy mindenkinek a magánügye. A gyerekek sem egyformák. Nem hinném, hogy lustaság kérdése lenne.

És ezt úgy mondom, hogy a fiam 9 hós lesz és már Mi is pisiltünk bilibe.

Egyébként gratulálok, tényleg ügyes a gyerkőcöd, hogy ilyen hamar szobatiszta lett.

2012. szept. 26. 13:08
Szobatisztaságunk történetét szeretném megosztani veletek, függetlenül attól, hogy tudom nagyon sok anyuka meg fog szólni azért, amiről, jobban mondva amit írni fogok.
Azért remélem lesz olyan is, aki egyetért majd velem, vagy esetleg olyan, aki cikkemnek köszönhetően kipróbálja majd, amit leírtam, és remélem, hogy hasonló sikerekben lesz majd része.

Ugrás a teljes írásra: Minek az a fránya pelus?
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook