Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mindent a Sotret gyógyszerről! fórum

Mindent a Sotret gyógyszerről! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
2438. Gicus86
2012. máj. 19. 23:05

Sziasztok.

Csatlakoznék a Sotretet szedők táborához...

Pár évvel ezelőtt szedtem 1évig 20mg, majd a vége felé 10mg...Egy időre tényleg megszüntek a csúnya aknék, néha előjött egy-két pattanás...mostmeg kb. ugyanott tartok, mint annak idején... nekem "szerencsére" az arcomra (az egyik felén sokkal több van..másnál is van ilyen??) korlátozódik az aknék és a piros foltok megjelenése.. nincs már valami újabb gyógyszer, vagy újabb kúrába kéne kezdenem?! Nem nagyon szeretnék fogamzásgátlót szedni, ami ugye kötelező ennél a gyógyszernél...

A kúra előtt meg felírtak egy krémet, amit csak esténként lehetett felkenni...Aztán meg úgy lemarta az arcomról a bőrt..úgy néztem ki, mint aki odaégett...és úgy is éreztem..olyat még 1xer nem kérek... :( Most bőrradírral, arctisztítókkal probálom kordába tartani a bőröm...

2437. noémie (válaszként erre: 2435. - Vattacukooor)
2012. máj. 14. 21:21
nekem éppen fordítva. a testemen semmi gond, barnulok is egy picit. de az arcomon, főleg a homlokomon picike kis sebek lesznek. elmúlnak nyom nélkül és közel sem olyan csúnyák mint a pattanások, de na :) nekem lassan vége, utána még egy kis idő és napozhatok rendesen. alig várom már.
2012. máj. 13. 20:28

Azt elfelejtettem írni, hogy nem mindenhol van ez így nálam, hogy kisebesedek, csak a kezeimen. Az arcom pl nekem is csak max kipirosodik. Mondjuk ez elég fura, de így van. Egyébként tényleg egyénenként változó ez.

Viszont azért órák hosszat biztos nem mennék ki senki helyében sem, aki szedi a gyógyszert (és még utána jó ideig).

2012. máj. 13. 17:48
Köszi szépen a válaszod! :) Én tegnap kimentem napozni méghozzá dél tájba egy picit lett vörös a térdem.. De mára már elmúlt. Úgy látszik tényleg egyénfüggő az egész! :)
2434. felicita01 (válaszként erre: 2433. - Vattacukooor)
2012. máj. 13. 17:44

Szia!

Én ha napra megyek (néhány percre) akkor 1-2 órán belül elkezd kivörösödni a bőröm, majd felpúposodik (nem tudom máshogy mondani) és ezután kisebesedik elég rendesen és rondán. Szóval én egyáltalán nem is napozom, igaz így sem tudom mindig elkerülni, hogy ha valahova megyek ne süssön meg a nap, de próbálok minél kevesebbet napon tartózkodni. Persze akkor is napszemüveg és fényvédő krém.....

2433. vattacukooor (válaszként erre: 2432. - Felicita01)
2012. máj. 13. 15:31
És mi a következménye ha kimegyek napozni?
2432. felicita01 (válaszként erre: 2431. - Kristof050)
2012. máj. 13. 13:06

Szia!


A gyógyszer amit vattacukooor szed, az Aknenormin ugyanaz, mint a Sotret. (vagy épp a Roaccutan). Mind a 3 gyógyszer ugyanaz, csak a gyártójuk más, és így a nevük is.

2431. kristof050 (válaszként erre: 2430. - Vattacukooor)
2012. máj. 13. 11:26

Üdv!

Én a Sotret-et szedem és én is féltem h napozástól lesz-e bajom, de ez egyén függő.Nem ismerem a gyógyszert amit szedsz, de gondolom ott se minden betegnél jelenik meg mellékhatásként a fényérzékenység.

2012. máj. 12. 19:29
léci valaki válaszoljon!:)
2012. máj. 12. 15:14
Sziasztok! :) 15 éves lány vagyok 5 hónapja szedem az Aknenormin lágy kapszulát az arcomra amitől gyönyörű már alig van rajta valami aminek nagyon örülök! :) De most, hogy jön a nyár szeretnék barnulni és szoláriumba menni csak a gyógyszer fényérzékeny .. Nem szeretném abba hagyni se a szedést, de viszont szeretnék barna lenni. :) Ma is voltam kint a napon 2 óra hosszát. Ha napozok vagy esetleg szoláriumba megyek akkor mi lesz a következménye? Vagy a bőrömön jelennek meg kiütések? Mit csináljak, hogy egyszerre barnuljak és szedjem is a gyógyszert. Veszélyes lehet? Mik a tünetek? Előre is Köszönöm! :)
2428. nikeri (válaszként erre: 2427. - Kristof050)
2012. ápr. 28. 14:54
Fiamnak kb:3.héten és javulás kb 3.hónap után kezdődött. 5-hónapja szedi.
2012. ápr. 25. 14:43
Nektek a rosszabbodási idő hanyadik héttől kezdődött , és meddig tartott?
2426. lrgab (válaszként erre: 2424. - Csezol)
2012. ápr. 23. 12:14
Azért nem ajánlott az alkohol fogyasztás, mert a gyógyszer májban bomlik le. Ha inni akarsz lehetőleg ne közvetlen előtte szedd be a gyógyszered. Ha csak napi szinten nem iszod liter számra a töményeket nem lesz bajod. Azért kell a rendszeres vérvizsgálat is, hogy lássa az orvos okoz e valamilyen problémát a gyógyszer (májfunkció zavar és társai). Szóval összegezve az alkohol fogyasztás mértékkel, szerintem megengedett.
2425. noémie (válaszként erre: 2424. - Csezol)
2012. ápr. 21. 22:43
kedves csezol! nálam semmi következménye sincs az alkoholfogyasztásnak. mondjuk tegyük hozzá, hogy nem szoktam sokat inni, de ahogy olvasom, ezzel te is így vagy :) azért kérdezd meg a dokidat is, de szerintem meg fog nyugtatni!
2424. csezol
2012. ápr. 21. 14:09
Sziasztok! Én 5 napja kezdtem el szedni a Sotretet, tehát magáról a hatásokról még nyilatkozni nem tudok, egy dologban viszont a segítségeteket kérném. A betegtájékoztatóban ez olvasható: A legjobb, ha nem fogyaszt alkoholt, vagy legalábbis csökkenti az alkohol mennyiségét a kezelés alatt. Természetesen nincsenek az alkohollal problémáim, de mint sok 20 év körüli fiatal, én is szerettek időnként meginni néhány doboz sört vagy pohár bort. Számomra viszont az, hogy nagyjából mi megengedett a gyógyszer szedése mellett, a betegtájékoztatóból nem derül ki. Válaszaitokat előre is köszönöm!
2012. ápr. 11. 16:55
Szia nóóóz! Te küzdesz ilyen problémával (olyan aknés bőr, ami nem kozmetológiai probléma már, hanem mondjuk folytonos fájdalommal járó jelenség)? Bocsánat, ha már írtad, és nem olvastam el esetleg. Hidd el, én tényleg MINDENT de MINDENT megpróbáltam, 36 év alatt. Rengeteg költséges, fájdalmas, kiartást igényló vizsgálaton, diétán, természetgyógyászati, lelki kezelésen vagyok túl... Semmi nem hatott. Az van, hogy én ezt örököltem sajnos, az unokabátyám, apukám is ezzel küzdött. Nincs testi oka, ami kezelhető lenne: sem emésztési, sem lelki, sem fogászati, se nőgyógyászati oka nincsen. Egyszerűen kórósan túlműködik a faggyúmirigyem. Ezt jelenleg csak a Sotret kúra tudja ideiglenesen gyógyítani. Nekem is a második kúrám, és nagyon bízom benne, ez most hosszabb időre segített, netán örökre is. Szóval, hidd el van amikor csak ez a megoldás. Más dolog, hogy azzal én sem értek egyet, aki pár pattanásra szedi (sajnos én is láttam már, hogy mire is felírják ezt a kúrát...).
2422. 4f82b3ac10 (válaszként erre: 2421. - Bear-ry)
2012. ápr. 10. 10:28
komolyan nem értelek titeket, akik már túl vagytok 1-2 kúrán, és még mindig hisztek benne, hogy majd a sotret meggyógyít titeket, miután újra meg újra visszajön a problémátok... a sotret NEM fog senkit meggyógyítani, mert csak megöli a bőrötöket, ami - indikátor szerv lévén - a belső problémákat jelzi. ahogy abbahagyjátok a szedését, visszajönnek a tünetek, már ha szerencsétek van, és még magához tud térni a bőrötök... miért nem érdekel itt senkit, mik a problémák igazi okozói?!? :S
2421. Bear-ry
2012. ápr. 9. 22:19
Hahó, sziasztok! Néhány éve (2009-2010) én is szedtem a sotretet, 13 hónapig. Igen, ez szörnyen hosszú idő, rengeteg mellékhatás, köztük maradandó is. Mindegy, az a lényeg, hogy fél évre a tabletta szedése után kijött néhány komolyabb pattanás oldalt, az államnál, elmentem bőrdokihoz és isotrexint írt fel. Aztán néhány hónap múlva visszamentem, hogy még mindig nem jó, azt mondta: de, de jó lesz, ne akarjak újra sotretet. Tavaly novemberben másik városban felkerestem egy másik bőrdokit, akinek szintén ez volt a válasza, csak ő duacot írt fe, ami még annyira sem használt. Szóval már annyira kétségbe vagyok esve, hogy komolyan gondolkozok azon, hogy újra sotret kellene szednem. Nézegettem kozmetikai eljárásokat, meg mindent, hogy kikerülhessem a gyógyszert, de félek, hogy csak időhúzás lenne. Ezért nagyon várom Irgab tudóstását:) A mellékhatások komolyabbak, mint az első kúrádnál?
2420. nikeri
2012. ápr. 8. 09:38

Sziasztok!


Köszönöm mindenkinek a hozzászólást, és a privát üzeneteket is! :) .


Néhány napja új termékkel próbálkozunk,(ezt még eddig nem próbáltuk, némi változás van, amennyiben tartósan eredményesnek bizonyul feltétlen megírom minden érdeklődőnek. Még 1 hétig tesztelnénk, lesz-e továbi javulás, vagy csak ennyi volt.


Konkrétan, most azt tapasztaljuk, hogy ez a krém puhítja, és talán mintha nem repedne ki olyan könnyen. Viszont még nem nagyon látom, hogy gyógyulgatna. Mivel nagyon csúnya volt, pár nap alatt nem lehet csodákra számítani, szóval még tesztelgeti a fiam.


Jövő hét vége fele, megírom bevált-e. Ha igen, vissza olvasok, és az érdeklődőknek mint pl:felicita01 már küldöm is privátban a nevét.

2419. Zsuczi
2012. ápr. 5. 18:44

Sziasztok!

2010. december 31-én hagytam abba a sotretet, azóta egy-két pattanást( nem akne) levéve nem jöttek ki aknék, egysem!

nekem is fájdalmas sebeim, hatalmas nagy gumóim voltak, a mellkasosomon, a hátamon az arcomon, én is nagyon sokat szenvedtem miatta DE van kiút!! Csak idő kérdése!! Elhihetitek nekem, hogy igazat mondok. Ha bármi kérdésetek van, szívesen válaszolok. Amíg vannak aknék addig nem ajánlom a szolit és a napozást. A fényvédőszereket ajánlom, mert ha leég a bőrötök a napon akkor a hegek bebarnulhatnak, és akkor ott marad. Az összes hegem megmaradt, de nem számít mert mindenki elfogadja hogy ilyen a bőröm, és az már csak kis dolog az aknéhoz képest! Szóval kitartást, legyetek sokat a jóidőn, ( ne napozás céljából) sétáljatok, kiránduljatok, és ne szomorkodjatok az aknék miatt. ( 8 hónapig szedtem)

Szép Estét! :)

2418. felicita01 (válaszként erre: 2415. - Nikeri)
2012. ápr. 5. 09:49

Szia!

Ahogy az előző hsz-ben írtam, nekem is sajna a szám sarka reped szét, ugyan így, ahogy leírtad, kb gyógyul amíg nem beszélek vagy eszek, és ha kinyitom reped.... Nagyon rossz, és nem akar elmúlni, vagy ha valahogy begyógyul, akkor is csak 1-2 hétre, és kezdődik előlről.

Sajna nem tudok semmi hatásos módszert az elmulasztására. :(

Viszont ha te megtudnál valami jó gyógymódot erre, légyszives írd meg! :)

Előre is köszönöm! :) :)

2417. felicita01 (válaszként erre: 2414. - Vadmalna35)
2012. ápr. 5. 09:46

Szia!

Lehet én is írok majd így kb havonta, hogy mi a helyzet a kúra abbahagyása után. Én egy hete hagytam abba a sotret szedését, és igen, a hajmosásra nekem is vissza kell szoknom XD Még nagyon fura, hogy hamarabb/többször kell, mint régen.

Ja és én 11,5 hónapig szedtem 10 és fél hónapig 40 mg-ot, és az utolsó egy hónapban pedig 20 mg-ot.

A helyzetem változatlan, nem jelentek meg új pattanások. :)

Remélem nem is fognak :)

A szám még mindig nagyon szárad, és ki is reped állandóan a az egyik széle a számnak :/

Meg a napos dolog ami rossz és zavar is, de valahogy kibírom. Ha kimegyek csak 1 percre is a napra fényvédő krém használata nélkül egyszerre elkezd kipirosodni a nőröm, majd pár óra elteltével kissé felpúposodik vagy nem tudom hogy mondjam, és sebes lesz. Mire elmúlik...hetekbe telik. :(

Néha még fényvédővel is így járok, úgyhogy a napsütést kerülöm, ennyit tehetek.

De ennyit szerintem még mindig megér, hogy viszonylag jól rendbejött a bőröm :)

2416. lrgab (válaszként erre: 2415. - Nikeri)
2012. ápr. 5. 08:57

Szia! Én is 2*20 mg-t szedek és a 6. doboz fogy el. Nekem az egész bőrfelületem iszonyat mód szárad, és a szám is nagyon, berepedezik a sarka...Nem nagyon tudok olyan ajakápolót mondani ami tuti, pedig rengeteget kipróbáltam (a kicsavaros olcsótól a drágább kategóriáig, kakaóvaj, mézes ajakbalzsamok, sima méz, stb). Ha sorrendet kellene felállítsak (legjobbal kezdem): sheavaj, mézes ajakbalzsamok, kamillás ajakápoló....

(Én már túl vagyok egy kúrán, még 3 évvel ezelőtt volt ilyen problémám, akkor nem szárat ilyen iszonyat mód a bőröm. Akkor legjobban a sheavaj használt)

2415. nikeri
2012. márc. 27. 12:59

Sziasztok!

18 éves fiam december 1-e óta szedi a Sotretet. Előzményről annyit 14-éves kora óta szenvedett a pattanásoktól, - és itt nem 1-2 db.-ról hanem gyakorlatilag az egész arcát elborító mennyiségről beszélek. Egy vagyon volt a rengeteg felírt krém, a kozmetikai kezelések, de semmire nem reagált. Decemberben rábólintottunk a Sotretre. Az első két hétben szinte napról napra látványosan szebb lett a bőre (az egybefüggő aknek kezdtek viszahúzódni), aztán jött a fekete leves. A 3.-héttől romlás, az addigiaknál is rondább lett a bőre, a nyakán, hátán is hatalmas fájdalmas dudorok jelentek meg (sőt olyan helyen is ahol szerintem millió emberből egynek jön pattanás,akne : alkar, csukló,kézfej). Teljesen maga alatt volt, abba akarta hagyni a szedését,de itt a fórumon merített annyi erőt, hogy elhiggye innen már csak felfele vezet az út.

Február közepe fele megtört a jég!!! :) Már nem vagy csak csak inkább ritkán jelentek meg új pattik-dudorok.

Jelenleg ott tart, hogy az arcán többé-kevésbé eltűntek, elvétve 1-2 új megjelenik, de már nem lesz olyan csúnya (hegek vannak, de azzal ő már kibékül-akkor is ha megmarad), a hát-nyak lassabban regenerálódik a dudorok többsége ellaposodott, de piros.


Arc-száj szárazsága szinte a 2.-héten jelentkezett. Viszonylag kezelhető állapotban tudta tartani.

Az utóbbi 2-3 hétben azonban a szája sarkai szétrepedtek, amit már nem tudunk mivel kezelni. Minden nyitásnál újra és újra szétnyílik. Iszonyatosan szenved tőle. Érdekes mert a szája a használt ajakápolóval rendeben,az nem repedezik... Valakinek esetleg bevált valami ilyen problémára???


Ja amit nem írtam 2x20 mg-ot szed kezdettől fogva. 63kg. 6.doboz fogy el lassan.

2012. márc. 27. 10:53
Sziasztok! Én nagyon sokat kutattam a neten, hogy mi van a Sotret abbahagyása után??? Kinek mi a tapasztalata... Nem sokmindennel lettem gazdagabb, mindenki inkább a múltról ír, vagy az aktuális helyzetről a kúra alatt. Nos, én elhatároztam, havonta jelentek, hátha valakit, hozzám hasonlóan a jövő is nagyon izgat. Szóval, 11 hónapos napi 20 gramm Sotret abbahagyása után vagyok, 1 hónappal. A bőröm kicsit zsíros, sajnos a hajmosására is vissza kell szoknom:), és egész apró kis pattanásszerűségek előjöttek a nyakamon, amúgy minden szép:) Kitartás mindenkinek!
2413. felicita01 (válaszként erre: 2410. - SouthCraig)
2012. márc. 25. 22:22

Szia!

Szerintem reggel(től délutánig, azaz míg hazaérsz a suliból) használd a fényvédőt, a duac gélt és a skinorent pedig oszd el, hogy egyiket délután, a másikat pedig estére kend fel.

Remélem segítettem ;) :)

2012. márc. 25. 21:51
Sziasztok! Sotret után, aki babát vállalt, ki mennyi időt várt tisztulásra?
2411. dav3
2012. márc. 19. 14:44
Most már a legelső postomhoz képest azért javult az állapotom talán már ritkábban jönnek elő új pattanások sajnos a hegek továbbra is lassan tűnnek el az arcomról ,nagyon lassan halványodnak :(( Én most nem használok semmilyen krémet még sudocremet sem mert igy jobban száradnak talán le a pattanások és nem lesz nagy gennyel teli .. jelenleg most 20mg-os isotretinoin tablettát szedek már nem sotretet mivel levették ezeknek a gyógyszereknek az állami támogatottságát és ez a fajta olcsóbb mint a sotret :) Ahogy nézem 6db után jobbnak bizonyul mint a sotret de kitudja ezt lehet csak bebeszélem magamnak :DD A lényeg tényleg az hogy nenyulj hozzá a pattanásokhoz ne nyomkodjad és ha már száritja rendesen a gyógyszer a bőrödet akkor elfog tűnni(le fog száradni a pattanás ) és talán kissebb /halványabb nyom marad utánn :)
2012. márc. 16. 15:50
Sziasztok ! 16 éves vagyok és már lassan 3 hónapja hogy szedem a sotretet ! Nekem az lenne a kérdésem hogy írtak fel nekem 3 krémet duac gélt skinorent és fényvédőkrémet a nap ellen.Nem tudom most hogyan milyen időbe kenjem fel a fényvédőt,duacot és a skinorent mert reggelről ugye ha suliba megyek ér a nap és kettő egyszerre nem megy. Megköszönném ha válaszolnátok rá!!! Üdv:SouthCraig
2409. lrgab
2012. márc. 15. 16:35

Sziasztok! Én másodszorra csinálom a kúrát (Dav3 és 25 éves vagyok), nem tini koromban jöttek ki ezek a csúnyaságok, és okot sem találtak rá. Elsőre Sotretet szedtem, itt a kúrát nem csináltam végig (300 mg híján). És lás csodát 1,5 évre rá úgyanúgy előjött. Nem mondom, hogy annyira dúrván, de sokkal gyorsabban és ismét ősszel (érdekes). Jelenleg ugyan nem Sotretet, hanem Aknenormint szedek (ami hatóanyagban ugyanaz). 2100 mg-nál tartok, de az arcom lényegesen szebb a kezdeti fázishoz képest. A piros foltok megvannak, plusz hegek is, de kevesebb a csúnya, nagy, duzzadt pattanás. Használom a Sudocream-t is, nekem bevált. Gyorsabban múltak el a pattanások. A hegekről csak annyit, hogy több féle változata van (ha utána olvastok rájöttök), és ezeket a fajtákat a lézeres kezelés tűntei el leghatékonyabban sajnos. Hiába kensz rá bármiféle krémet, nem lesz olyan hatással.

És akkor a kedves "negatív" hozzászólónak csak annyit, mindenkinek a szervezete más. Van, akinél előjönnek a mellékhatások, van akinél nem így ne általánosíts. Nekem például a Sotret megemelte a kolesztereinemet, viszont se a májamnak semmi baja nem volt.

❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook