Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Minden doktori iskolában feltétel a 4-es diploma átlag? Vagy csak ott ahol feltüntetik? fórum

Minden doktori iskolában feltétel a 4-es diploma átlag? Vagy csak ott ahol feltüntetik? (tudásbázis kérdés)


1 2
2021. márc. 11. 15:52
Minden doktori iskolában min.4-es a feltéte.Közeli családtagom doktorandusz hallgató.
2021. márc. 11. 15:50

Természettudományi terület. :) Tavaly egy jelentkező volt előtte kettő.


Sajnos azzal nehéz volt mit kezdeni, hogy 3-asig pontozta le az opponens a témavezetőm által 5-ösre pontozott diplomamunkát. Ez pedig közvetve hatással a védésre is.


Egyébként úgy vagyok most vele, hogy veszteni valóm nincs, ha beadom most és megpróbálok a témával pontokat szerezni. Viszont közben a téma egy részével elkezdek komolyabban foglalkozni, hogy legalább egy cikk összejöjjön a témában decemberig.

8. a32f396a94 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 11. 15:44
Szia! Megkérdezhetem, melyik tudományterületen szeretnél ledoktorálni?
2021. márc. 11. 15:39

Nálunk pl. a korábbi tanulmányi eredmény az egy dolog csak a kb. 5-6 szempontból ami alapján rangsorolják a jelentkezőket, szóval simán lehet mással kompenzálni szerintem is.


Hajrá, sok sikert a felvételihez!

2021. márc. 11. 15:29

Köszi a válaszokat. Akkor emiatt annyira nem idegeskedek tovább. A kutatási témámban amúgy lehetőség szóval próbálok ezzel kompenzálni a múltbéli hibákon.


Mondjuk néztem azóta sok iskolát különböző egyetemeken, de pl. Pécsen ugyanezen a szakon 3.0 az alja a jelentkezésnek. Máshol pedig szintén nincs feltüntetve. Bár, ha más nem jelentkezéskor kiderül. :)

2021. márc. 11. 15:22
Ha a felvételi tájékoztatóban nem szerepel, hogy ez követelmény, akkor nem követelmény. Viszont valami alapján rangsorolják az embereket, és abban szerepet játszhat a korábbi tanulmányi eredmény.
2021. márc. 11. 15:17
Jelentkező amúgy az elmúlt évek tapasztalata szerint rajtam kívül nem igazán lesz most sem.
2021. márc. 11. 15:16
Azt már megtettem, de lekoptattak egy olyan válasszal, hogy az átlagot majd ők írják a jelentkezésre én pedig ne foglalkozzak ilyen dolgokkal mivel nem az én feladatom a lehetséges pontszámot kiszámolni. :D Szóval segítőkészek voltak.
2. asgardi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 11. 15:09

Írj e-mailt a Doktori Iskola titkárságára, ott biztos lesz valaki, aki erre tud neked válaszolni.


Ha nem tüntetik fel, akkor szerintem nem kritérium, viszont nyilván előny, ha differenciálni kell.

2021. márc. 11. 15:04

Sziasztok


Nekem sajnos ilyen olyan okokból 3.4 lett az összetett átlagom. Sajnos az opponens durván lepontozta a diplomamunkámat, hiába a témavezetőm jobb pontszáma.


A kinézett iskolában csak ennyit írnak a felvételi követelményekhez.

"Doktori képzésre az vehető fel, aki mesterképzésben szerzett fokozattal és szakképzettséggel, valamint legalább egy „C” típusú középfokú államilag elismert –középfokú (B2 szintű) általános nyelvi, komplex –vagy azzal egyenértékű nyelvvizsgával rendelkezik."


Viszont van olyan iskola, ahol a kettesre is jár pont és olyan is főleg jogi és doktori, ahol a sok helyen látott 4-esre jár pontszám. Ezért is vagyok kétségek között hiszen ahova én mennék nincs csak a fenti idézet feltüntetve.


Köszönöm a hasznos válaszokat!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook