Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Minden áron gyereket, avagy mit tennél meg, annak érdekében, hogy babád születhessen? fórum

Minden áron gyereket, avagy mit tennél meg, annak érdekében, hogy babád születhessen? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
96. huszka (válaszként erre: 95. - PAnncsika)
2010. jún. 29. 21:31

Ne is foglalkozz vele!!!! Tényleg nem érdemes, csak idegesek leszünk!

Úgy érzem, hogy a lombikosok el vannak eleve ítélve...szomorúan olvasom...ha más nem lesz, én is a lombikot választanám...pedig eddig azon gondolkodtam, hogy nem lövöm magam hormonokkal, de látom a pozitív példát előttem és megéri! :)

2010. jún. 29. 20:45
"azok szaporodnának akik alkalmasak rá"- ez már több soknál!
94. huszka
2010. jún. 29. 19:29

Sziasztok!

Már elnézést, de mért kell tudni azt, hogy kinek mit ér meg, hogy babája szülessen? Ez mért kell, hogy fórumtéma legyen??!! Ezt döntse el mindenki saját magának... Nem hiszem, hogy erről beszélgetni kellene... Természetes szelekció...na arról inkább ne beszéljünk... Rengetegen szülnek beteg babát természetes úton és nem akarok most ujjal mutogatni bizonyos rasszokra...ez aztán tényleg természetes szelekció. Ne haragudjatok, de ez felbosszantott.

93. Agines
2010. jún. 27. 08:50

Hát, én szerencsére még senkitől és a saját belső hangomtól sem hallottam olyat, hogy azért szeretne gyermeket, mert ez a társadalmi elvárás, azt meg pláne nem, hogy a saját echte genetikai állományuk örökítésével foglalkoznának a családtervezés szobakerülésekor. Nagyon nem jó annak, akinek ilyen motiváltságok fogalmazódnak meg a kobakjában.

Az élet a szívben kezdődik.

Megítélni senkit nem szabad, mert mindenki legjobb tudása és legjobb érzése miatt éli a saját életét.


Köszönöm a sok infót a lombikos dolgokról.Ezekről eddig -szerencsére- keveset hallottam.

92. hte23
2010. jún. 26. 17:03

Visszatérve a sors akaratának.

Ahogy itt ülök a gép előtt és gondolkodom, kutakodom, rájöttem valamire.


1991 október - november - december hónapokra esett a lombikozásom. Nem sikerült. De! akkortájt foganhatott meg a fiam. 1992. julius végén született. 3 év mulva lett a sajátunk.

A sors akarta?

91. hte23
2010. jún. 26. 16:45

hte23(64)

Ha a gyerekeim vérszerintiek lennének nem biztos hogy ennyire hasonlitanának rám. ( belsőleg és hihetetlen de külsőre is. )


Trapiti (90)

Amúgy sem szebb, sem kedvesebb, sem okosabb gyereket nem tudtunk volna összehozni, mint a kislányom.


Ők a sajátjaink. Én érzésemben jobban mintha én szültem volna.

A gének: Nem vagyok genetikus, lehet hogy butaság amit gondolok, de felelősek az alkatért, a bőrszinért, hajszinért. Felelősek genetikailag hordozott betegségekért.

De nem felelősek azért, hogy milyen felnőtt válik belőlük.

Ezt az odafigyelés és a nevelés adja.


Tehát szerintem nem sok jelentősége van a genetikának abban, hogy vérszerinti vagy szivszerinti a saját gyermekünk.


Nagyon sok lombikos gyerek született már.

Az első szenzáció volt. (Az első lombikbébi születése. 1978. július 25) ( Azóta több mint három millió gyerek született már mesterséges megtermékenyítéssel.- ez egy 2006-os adat)


Hogy hány köztük a beteg? és mennyi a természetes uton fogant gyerekek között. Nem tudom.


De azt igen, hogy a végtelenségig nem érdemes próbálkozni. Rámehet a család - de ez rámehet egyéb esetekben is, pl örökbefogadásnál és természetes szülésnél is.

Nem mindenki alkalmas gyerekvállalásra, gyereknevelésre.



74. spinneli


én is így gondolom. . . ugyanakkor nem tudom milyen érzés, ha nem jön össze, mindenesetre olyan szintre én sem szeretnék kerülni, mint tapasztaltam itt sok gyermektelennél, ha az erről való lemondást dobta a sors, akkor azt el kell fogadnunk.


És ha a sors azért dobta, hogy valaki küzdjön érte, vagy felnevelje ugy a saját gyerekét, hogy tudja azt más anya szülte. Honnan tudjuk a sors mit kiván?


Aki szeretne anya lenni, igazán és szivből az megtesz érte mindent, Ki igy - ki ugy.

Van aki tud és hajlandó rá áldozni erőt és anyagiakat és talán az egészségét, van aki más utat választ, de eléri a célját.

90. trapiti (válaszként erre: 87. - Zsanetta)
2010. jún. 26. 16:10

"De ha nem avatkoznánk bele akkor nem szaporodnánk."


Dehogynem szaporodnánk... legfeljebb működne a termlszetes szelekció és azok szaporodnának akik alkalmasak rá... Ja, hogy ez kegyetlenül hangzik??? Lehet, de érdekes módon az emberiség több millió éve szaporodik lombik nélkül... Amúgy meg ha távlatokban gondolkozol, miért is kellene annyira szaporodni? Már így is többen vagyunk, mint ahányat ez a Föld elbír...

A szelekcióhoz csak annyit: az én családomban generációkra visszamenőleg problémás a teherbeesés. Nagymamám testvérének sosem lett gyereke, nagymamámnak csak egy lánya, pedig sosem tettek a gyermekáldás ellen. Anyukám 8 évig próbálkozott az akkor elérhető összes módszerrel mire összejöttem, a hugomra tivábbi 5 évet vártak. Amikor kiderült hogy nekem is gondom van, saját magát hibáztatta hogy ilyesmit örökített rám, de sosem mondta. Amikor megmondtuk neki hogy örökbefogadunk, sírva borult a nyakamba, óriási teher esett le a válláról azzal, hogy nem kellett tovább úgy éreznie, ő fosztott meg az anyaságtól. És bevallom, egyáltalán nem bánom, hogy a problémáim nem öröklődnek tovább.

Amúgy sem szebb, sem kedvesebb, sem okosabb gyereket nem tudtunk volna összehozni, mint a kislányom.

89. trapiti (válaszként erre: 87. - Zsanetta)
2010. jún. 26. 16:03

"DE a sajátod mégis sajátod szerintem."

"de én biztos ezért nem mondanék le a sajátról"


Én sem mondtam le a sajátról.

A nagy kérdés, amit sokan nemhogy nem válaszolnak meg a saját életükben, hanem fel sem tesznek: miért is akarok gyereket??? A legtöbbeknek persze ez természetes, nincs is min gondolkozni, jön magától aztán kész.

Hidd el sok meddő párt ismerek, sokat akik szó szerint bármeddig elmennek egy vér szerinti gyerekért. És sajnos az általános álláspont, az amit Te is képviselsz, a "saját ,égiscsak saját" tehát jobb, különb mint az örökbefigadott "nemsaját". Amit tapasztalok, az az, hogy sokan a saját egójuktól nem veszik észre, miről szól a dolog. A cél mindenáron szülni egy-két gyereket, mert ez az elvárás, mert ez a társadalmilag elfogadott, és mert elhitték hogy amit ők örökítenek tovább az annyival különb mindenki más génállományánál, hogy megéri érte minden kockázat.

Azon nem szokás elgondolkozni, mit veszek el a születendő gyerekemtől azzal az 5-10 lombikkal... elsősorban időt, amit vele tölthetek, nyugalmat harmoniát a családban - mert ne mondja senki hogy a lombikok sorozata nem gyűri meg a házasságokat - pénzt amivel lehetőségeket teremthetek neki. Én a magam részről azt a több százezret amit lombikra szórhattam volna el, inkább a gyerekemre költöm, a SAJÁTOMRA.

Annyi "jó" érvet hallani a lombik mellet... nem tudnak lemondani a szülés élményéről, nem hiszik el hogy ha nem szoptatnak akkor kötődhetnek a gyerekhez, azt hiszik, hogy az ő gyerekük maga lesz a genetikai tökély... Hát elárulom, ezek nem sokat számítanak VALÓJÁBAN. Ami számít az az, ami bennünk ANYÁKban van. Ha valakinek az egoján kívül más is fontos, tovább lát az orránál. Sok örökbefogadó családot ismerek közelről, és azt kell mondjam, nincs vér szerinti család aki jobban sajátjának érezné a gyerekeit mint Ők. De valóban, ez nem való mindenkinek. Aki nem tud túllépni az önző kis elképzelésein, jobb ha nem is gondol örökbefogadára. De a miértekkel tisztában kell lenni...

88. c75565e593 (válaszként erre: 87. - Zsanetta)
2010. jún. 26. 13:37

Nekem van egy ismerősöm, gyermek részlegen dolgozik...és ő azt mondja a babák zöme akik súlyos betegek lombikkal jöttek a világra.


Ez a téma még az orvos társadalmat is szépen megosztja...hát még a laikus embert...

Végig csinálni nem könnyű az biztos..

pl nekem egy rutin rákszűrés is fáj...és minden más nőgyógyászati beavatkozás...

akkor képzeljük el egy olyan nő miken mehet át?

lelkileg, fizikailag...és sokszor sokadik próbálkozásra sikerül.

én személy szerint nem tudnám végig csinálni...pedig imádom a gyerekeket..és ki tudja még nekem is lehetnek ilyen gondjaim...

de nem tudnám ezt végig szenvedni....

keresnék más alternatívát...talán örökbe fogadnék...nem tudom...

mindegyik megoldás nehéz dolog..

de sztem a gyermeknek nem az a lényeg ki szülte...

hanem ki neveli, ki szereti...és neveli fel normálisan..

Én attól, függetlenül, hogy simán lehet gyerekem..mivel enyhén mozgássérült vagyok...néha gondolok arra is mi lenne ha örökbe fogadnék egy babát?

És ezzel boldoggá tehenék egy életet.)

2010. jún. 26. 11:31

na figyeljetek.

Ma mindegy minden 10. pár vmelyike meddő.

Sajnos.

Hogy miért sajnos rengeteg olyan tényező van ami hát nem segiti elő a temékenységet.

Igen nagy üzlet a lombik ,hogyne hisz minden beavatkozás után az intézmény pénzt kap.

Nem igaz??

De ha nem avatkoznánk bele akkor nem szaporodnánk.

Vagy már bocsánat örüljünk neki hogy majd lesz olyan család akár nő akár beadja otthonba,alapítványhoz a gyermekeiket és hajrá ez legyen a megoldás a meddő pároknak.

Magyarország igen pénzt csinál ebből én vhol megértem azt hogy le akarják szükiteni a lehetőségek számát,mert ha külföldön sikerül ez 1 vagy 2 alkalomra akkor itt is sikerülne.

Igen sok helyen nem vizsgálják ki rendesen a dolgokat és túl vannak már pár lombikon mikor kiderül a baj.

DE a sajátod mégis sajátod szerintem.

Én sem mennék 10x vagy többször mert nem egészséges.

Igy van olyan hormokkal tömik az embert ami akár daganatot is okozhat és késöbbiekben okoz esetleg problémát.

És igen vannak beteg gyerekek lombikban és akik viselkedészavarosak,de természetes teherbeesésnél nincs??Látom klinikán dolgozom,mennyi beteg baba születik,és mennyi aki késöbbekben szerez komoly betegséget.

Szerintem mindkettőben meg van a kockázat.


Trapiti orvos vagy te is más szemszögből nézed a dolgokat hisz van rálátásod a dolgokra.

Nem tudom gyerek vagy felnőtt intenzíven vagy??

Nekünk egészségügyiseknek még nehezebb hisz rengeteg beteget látunk,de én biztos ezért nem mondanék le a sajátról,mert tudom hogy a lombiknak vannak veszélyei.

Van egy oldal itt lombikos oldal,küzdenek babáért és soknak meg is van már ,sőt ismerőseim is vannak személyesen és igen szép pici babájuk született így.

86. c75565e593 (válaszként erre: 81. - 00495ec28d)
2010. jún. 26. 11:18

Csak kérdeztem.

Nagyon jó volt az a film..

85. c75565e593 (válaszként erre: 84. - Trapiti)
2010. jún. 26. 11:17

nem vagyok orvos.

nem értek sajnos a lombik módszerhez..

Párom apjának a feleségeezzel a módszerrel lett terhes én nagyon..nem tudom mit kezdjek ezzel...párom apja közel 60 éves...és 3jára jött össze a baba..

Kétségeim vannak a dologgal..szemben.

Nagyon szépen levezetted a lényeget...egyet értek veled..

Persze ahogy te is írtad, itt nem a szülök a hibásak, hanem a kpzsi orvos túdomány...bocs, hogy ezt írom...de ez egy hatalmas üzlet...és egyre jobban virágzik.

A nők örülnek...csak a kívülállók állnak furcsán, mert lassan minden gyerek ezzel a módszerrel fogan meg..

Kb 20 év múlva kéne megvizsgálni, hogy a babák milyen írányba fejlődtek..

Nem elítélem én..hisz nem...mert egy nő életében az anyaság nagyon fontos,de ahogy te is le írtad..vannak következmények amivel sokan ne számolnak..

Sztem az örökbefogadást kéne valahogy járhatóbbá tenni...és sokkal több baba lelné magát szerető, gondoskodó családban!

84. trapiti (válaszként erre: 75. - C75565e593)
2010. jún. 26. 09:21

Erről az orvosok is sokféleképpen gondolkoznak.


Én azt látom, hogy sajnos itt is a pénz beszél. Azok, akik ezen szépen keresnek, sosem fogják azt tanácsolni a hozzájuk fordulóknak, hogy gondolkozzanak másban, mert az a pár százalék esély semmi. Nekem is megmondták, 8-10% hogy sikerül, de vágjak bele nyugodtan... Hát, ennyi esélyem spontán is van... Engem még az zavar nagyon, hogy a kivizsgálások közel sem olyan alaposak mint kellene. Rengeteg pár fog úgy bele a lombikok sorozatába, hogy valójában senkinek fogalma sincs, mi a probléma. Bizonyos jól meghatározott esetekben persze hatékony és megfelelő módszer, pl. ha valakinek vmi miatt elzáródik a petevezetéke. De sajnos azt tapasztalom, hogy rengeteg a felderítetlen eset, ahol valószínűleg hormonális, anyagcsere vagy egyéb oka van a meddőségnek, itt nagyon veszélyes játék a lombik. Sajnos elhitetik az emberekkel, hogy egy pár injekció az egész, senki nem beszél arról, milyen egészségügyi problémák várhatóak akár évekkel a hormonkezelések után, hogy beszéljünk pl. csak a hormonfüggő daganatok kialakulásáról. Konkrét esetet is tudok, ahol a 2-3 éves kisgyerek anyukája áttétes emlődaganattal harcol éppen. Igen, a gyerekét is a lombiknak köszönheti, és sajnos azt is ha nem látja felnőni. Az emberek hajlamosak azt hinni, a szürnyű dolgok mindig másokkal történnek. Én intenzíves vagyok, sok ilyesmit látok és már megtanultam, a szörnyűségek velünk BÁRMELYIKÜNKKEL történnek. Amikor engem akarta szó szerint belehajszolni a saját kollégáim a lombikba, a legegyszerűbb kérdéseimre sem kaptam választ, nem volt elképzelésük róla, mi lesz, ha a várható solgok bekövetkeznek. Persze nem az ő életük... Sajnos a szülészek - tisztelet a kivételnek - nem látnak az orruknál tovább. A lényeg hogy összehozzanak egy gyereket, mindegy milyen áron. És sajnos azzal is vitatkoznom kell, hogy a lombikok nem növelik a magzati károsodás veszélyét. A legtöbb meddő nőnél nem a fogantatás az egyetlen amire kihat a probléma, hanem az egész terhesség háttere nem optimális. Elhitetik az emberekkel, hogy pikk-pakk "beletesznek" egy magzatot és onnét minden rendben lesz. És a laikus ezt elhiszi... :( Egy évig jártam a lányommal Dévény Annához, jól ismerem őt. Nála tapasztalható amiről senki nem beszél: hogy a koraszülöttek, főleg az ikerterhességből született koraszülöttek, akik az ő segítségére szorulnak, mekkora nagy aránya származik lombikos terhességből Csakhát az ő képükkel egy szülész sem díszíti a rendelője falát... Tapasztalatból tudom, hogy az én lányom, aki egy makk egészséges fiatal lány véletlen terhességéből származik, és majdnem belehalt a szülésbe, mennyivel más esélyekkel indult ugyanabból a súlyos oxigénhiányos állapotból, mint a kis súlyú, retardált, korábban érkezett babák. Csak azért mert a terhesség alatt ideálisak voltak a feltételek a fejődéséhez - legalábbis biológiai értelemben.

2010. jún. 26. 08:51

Én lombik párti vagyok,de nem mennék el 6-6 akár 10 alkalomig.

Én megfogadtam 5 próba lesz mert ennyit támogat az állam,ezt aki nem ismeri az ne úgy vegye hogy ingyen van mert ugyan a beavatkozásokért nem kell fizetni,de a gyógyszerek a különböző elötte lévő vizsgálatokért fizetni kell.tehát 100 vagy attól többe is kerül egy próbálkozás.

Sajnos ezeknek a hormonoknak,vannak rossz mellékhatásai,daganatos elfajulásokat is tud okozni,én is láttam már ilyet,de nem erre kell gondolni.

Itt is fontos a mértékletesség.

Én úgy érzem tudom meddig mehetek el és azt is tudom hogy mennyi esélyem van igy babára.

82. 00495ec28d (válaszként erre: 68. - C75565e593)
2010. jún. 26. 00:41

Olvastam,és filmen is láttam!!!

Nagyon megható........:-)

81. 00495ec28d (válaszként erre: 80. - C75565e593)
2010. jún. 26. 00:16
Tizenegy hónapos a legkisebb...miért?
80. c75565e593 (válaszként erre: 79. - 00495ec28d)
2010. jún. 26. 00:14
Mennyi idős a gyereked?
79. 00495ec28d (válaszként erre: 62. - C75565e593)
2010. jún. 26. 00:12

Értelek...és dehogy tabu!

Csak arra próbálok rávilágítani,hogy egy gyermekrevágyó hölgy nem olyan tragédiaként éli meg az ilyen beavatkozásokat,mert élteti a remény...

Igazából nem születik több létrehozott baba rendellenességgel,mint simán létrejött baba...

Az ilyet igyekszik az orvostudomány idejében kiszűrni,és időben cselekedni...

A legcsodálatosabb az volt mikor tavaly júliusban szültem,és a mellettem lévő anyuka a Kaáli intézetnek "köszönhette" született kisfiát...

Azt az örömöt látni az édesanyán....átértékeltem sokmindent ezalatt a pár nap alatt,és megértettem,hogy mennyire nagy nagy kincs egy gyermek...és ezzel nem azt akarom mondani,hogy ezt egy hagyományos úton teherbe eső nem tudja,de ezt a hölgyet abszolút nem érdekelte mit élt át előtte....és újból meg fogja tenni,ha másikat akarnak!!!

78. c75565e593 (válaszként erre: 28. - Jenny30)
2010. jún. 25. 23:37

nem érint.

Csak érdekel...mert sokat hallok erről..és nem tudom mit gondoljak.

Speciál én nem csinálnám végig, tisztelem akik megcsinálják...de elgondolkodtató...ha minden második nő így válik anyává mi várható?

Lassan klónoznak embereket...és talán a lombik is veszélyben van, mert a tudósok kíváncsiak....

Érdekel...ennyi röviden.

77. c75565e593 (válaszként erre: 29. - Szemmelver)
2010. jún. 25. 23:32
Tudom...már felkészültem...de nem vita fórumot akarok...csak a dolgok háttere izgat...és remélem ez egy jó kis fórum lesz..:)
76. c75565e593 (válaszként erre: 39. - Trapiti)
2010. jún. 25. 23:30

Eddig te mondtad meg a dolgok lényegét!

erre akartam kilyukadni...remélem még írsz...

75. c75565e593 (válaszként erre: 39. - Trapiti)
2010. jún. 25. 23:25

Sztem jól csináltad...gondolom te orvosként többet tudsz erről...

Sok örömöt nektek:)

remélem még írsz .)

mert érdekelne mit gondol erről egy doki:)

74. spinneli (válaszként erre: 41. - Db5df1d25b)
2010. jún. 25. 23:24
én is így gondolom...ugyanakkor nem tudom milyen érzés, ha nem jön össze, mindenesetre olyan szintre én sem szeretnék kerülni, mint tapasztaltam itt sok gyermektelennél, ha az erről való lemondást dobta a sors, akkor azt el kell fogadnunk.
73. c75565e593 (válaszként erre: 41. - Db5df1d25b)
2010. jún. 25. 23:22
Van némi igazad:(
72. c75565e593 (válaszként erre: 45. - Pethoevi)
2010. jún. 25. 23:20

nem ítélt el senk senkit...csak beszélgetünk...sztem sok embert érizn a téma...

A fórumnak nem ez a célja...csak ...körbejárni a dolgokat....de sztem nem bántottam senkit...csak ez egy jó téma..és sokakat érdekel..

71. szemmelver (válaszként erre: 70. - Szemmelver)
2010. jún. 25. 23:13
ja bocsi, látom láttad:)
70. szemmelver (válaszként erre: 69. - C75565e593)
2010. jún. 25. 23:11
ez egy idézet egy filmből
69. c75565e593 (válaszként erre: 51. - Szemmelver)
2010. jún. 25. 23:11
Ez nagyon szép kis mondat volt:)
2010. jún. 25. 23:07

Van egy könyv ami nagyon tetszett, ami szintén hasonló témát boncolgat.

Danielle Steel. Áldott teher c. könyve..

67. c75565e593 (válaszként erre: 66. - Tücsimücsi)
2010. jún. 25. 23:01

Emlékszem..a filmet Almási Tamás csinálta....

Ebben a filmben végig kísérhettük ezeknek a pároknak a vivódásait...én akkor gondoltam bele először mi lenne ha....

Én nem ezt az útat választanám...de nyilván ez akkor derülne ki mit tennék...

Ezt a filmet minde párnak megkéne nézni...

A rendező mesélte, hogy bizony volt olyan pár akik elváltak....

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook