Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Milyen természetes anyagok vannak, amivel serkenthetem magam, hogy jobban menjen a tanulás? fórum

Milyen természetes anyagok vannak, amivel serkenthetem magam, hogy jobban menjen a tanulás? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
2007. márc. 26. 15:27

Sziasztok!


Én is itt állok életem első nagy próbatétele előtt:...érettségi!Nagyon félek,és szeretném,hogy jól sikerüljön!

Nekem is többen javasolták a lecitint!A kérdésem csupán az lenne,hogy jó a szójalecitin is,amit tabletta formájában lehet kapni,vagy sima lecitin kell?Jah,és naponta hányat vegyek be,és mikor?!

Akinek van tapasztalata segítsen!:)

85. suani
2007. márc. 16. 11:16

Talán a szőlőcukor, bár én nrm igazán hiszek benne

: )

2007. márc. 15. 16:34
A banan is egy energia forrast ado gyumolcs.
2007. márc. 15. 15:40
Azt hallottam a tea is jó. (kávé helyett)esetleg mogyorót rágcsálni.
2007. márc. 14. 23:41

A keserucsoki ,es minel nagyobb a kakaotartalma,

annal jobb.En 75szazalekosat vettem a lanyomnak

vizsgaidoszakban,nagyon jo eredmenyeket ert el,osztondijas lett.De nem a keserucsoki miatt

hanem mert tanult-de azt mondta a csoki is sokat segitett

2007. márc. 12. 12:50
Csoki!:))
2007. márc. 11. 22:27

Én lecitint szedek vizsgaidőszakban.

Ha úgy érzem, hogy már nagyon kivagyok kihagyok egy napot, mert olyankor úgysem fog az agyam hiába is eröltetem és másnap újult erővel kezdem újra.

2007. márc. 8. 19:36
banán:)
2007. márc. 8. 19:29
Nekem a lenmagolaj használt a figyelemkoncentrálásban (bioboltban kapható viszonylag nagy üveg, naponta 2 teáskanál, az íze furcsa, de meg lehet szokni)és a noni viszonylag nagy adagban (szerintem integrálja az agyféltekéket, és átláthatóbb, világosabb lesz minden) A giko biloba serkenti az agy vérkeringését (közvetlen tapasztalatom nincs) Q10 ébren tart (nagy adagban akár fásult fáradtfágból is ki tud hozni) a ginzengről azt hallottam, hogy ha a szervezetben gyulladásoso folyamatok vannak, akkor felerősíti azokat. Van valakinek ez utóbbiról valami információja?
2007. márc. 2. 05:46
Az erős akarat :)
2007. febr. 26. 21:35
Szőlőcukor vagy valami hasonlo édesség.
75. ec63a7fc29 (válaszként erre: 56. - Virág krisztina)
2007. febr. 17. 11:15

C vitamin, de ne vidd túlzásba, ha csak nem vágysz vesekőre.


Gingko Biloba tea. ... s legalább 30-szor ismételni.

Nekem nem volt más választásom. Egy ismeretlen vírus miatt elkezdett zsugorodni az agyam. Rentgeteg mellékhatással. A tanulás segített. Most újra könnyen tanulok. A mellékhatások elmúltak.


A TITOK: HASZNÁLNI kell az agyat!!(nem tévézni.)

Nekem most ilyen a munkahelyem is, emiatt imádom.


Rászokik az agyad a tanulásra, s könnyebben fog majd bevésni.

Javaslom olvass el 1-2 cikket a tanulás pszichológiai menetéről.

Az agynak Oxigénre van szüksége a tanuláshoz, s minden más inger kizárására.


Reggel, amikor még mindenki alszik, vagy este szoktam tanulni, amikor már nem tudok más dolgot elintézni.


A tanulás folyamata:

Megfigyelés, bevésés, rögzítés, felidézés - röviden. Ha nehezen figyeled meg, akkor azt a lépést kell ismételned. Vagy a bevésést. felidézni csak bevésett ismeretet tudsz majd. Az agy csodás: ugyanazt az ismeretet századszor is ugyanarra a helyre vési be. Minél vésettebb, barázdáltabb az agyad, annál könnyebb lesz a bevésés folyamata. Ha a rögzítéssel van gondod, akkor bontsd a legapróbb lépésekre az anyagot, s amit apránként viszel be, jobban rögzül.


..s van még a homogén gátlás: Egyszerre hasonló adatokat ne akarj rögzíteni, mert keveredés lesz a vége.


Jó tanulást!

2007. febr. 13. 11:07
A csokoládé,bármely fajtája.Tuti,nekem bejött.
73. Rika1 (válaszként erre: 64. - Bionom)
2007. febr. 13. 03:31

Szia! Érdekelne mibe kerül,és hogy mi a neve.

Ha itt nem akarod leírni,írd meg aemailbe.Köszi előre is.

2007. febr. 12. 23:09
Szolocukor, dio!
2007. febr. 9. 15:08
persze, ugy hivjak: "...fenèk.. vagy segg" ezt kell sokat a szeken tartani ugy hogy elotted az amit meg kell tanulni... tuti mukodik!!!!!!!!! :-)))))
2007. febr. 2. 20:51
Ginkgo Biloba, gyömbértea és sok friss levegő!
69. szaniq (válaszként erre: 64. - Bionom)
2007. jan. 24. 21:12

Helló!

Engem érdekelne a neve is ennek a csodaszernek!

Sajna én a második csapatba tartozom, és már elég sok mindent kipróbáltam, de nem sok sikerrel.

Légyszi ird meg, hogy mi a neve, és mit jelent az a baromi drága :)

68. timeas (válaszként erre: 51. - Venika)
2007. jan. 24. 11:04
Szia kerlek aruld el mit hasznalsz? Mi az amivel serkenteni tudom az agyam?
2007. jan. 24. 08:28
ginseng
66. Venes
2007. jan. 14. 08:22

Zabpelyhet kell fogyasztani, az segít a gondolkodás beindításában.:) Mondjuk kásás formában elkészítve, reszelt almával, fahéjjal meghintve, vagy rá reszelve még mehet hozzá egy kis gyömbér is.:)


Illetok terén megh égetni kell egy kis fahéjas keveréket.


Ezen lazulás mellé pedig jöhet egy kis felpörgető zöld tea, mert igenis van koffein tartalma.

65. szika (válaszként erre: 64. - Bionom)
2007. jan. 13. 21:59

:)


Okésos...de a neve??? :D Ha tényleg ezerrel pörög majd tőle az agyam...ártani nem árt. :))))


Súgd meg azért, hadd okuljak. :)


Puszi érte. :)))

64. bionom
2007. jan. 11. 15:35

De mókás, hogy hányféleképpen írjátok le a Ginkgo nevét! :-DDD


Azt hiszem, két dolgot nagyon összemostatok a topicban:

1. van az a probléma, hogy álmos és fáradékony vagy, nem tudsz fent lenni, lefordulsz a székről tanulás közben stb.stb.


2. és van az, hogy egyszerűen nem fog az agyad! (Amit ma megtanulsz, azt holnapra vagy 4 nap múlva már elfelejted, és emiatt vagy kétségbeesett.)

Rosszabb esetben mindkét eshetőség fennáll, ilyen mind a bio-doppingszer, mind az agyfényesítő szellemi kapacitás növelő szükséges.


Sokféle Ginkgo Biloba alapanyagú terméket lehet kapni a boltokban és a zártláncú kereskedelmi csatornákon. Van azonban egy, amelyik kiemelkedik a többi közül: hihetetlenül megnő tőle a szellemi teljesítőképesség, mindez teljességgel ártalmatlan növényi kivonatok hatására, aminek eredeti receptje a Ming dinasztia korából megtalált agyagkatonák valamelyikében rejtőzködött vagy 400 éven át. (Félelmetes, mennyivel előbbre járt már akkor is a kínai orvoslás.) Naná, hogy megvették az amcsik!


Nagyon jó kis bogyó, baromi drága, de nagyon jó, 18-88 éveseknek, vizsgaidőszakban, illetőleg "időskori elbutulás" ellen! :-)

63. szika (válaszként erre: 56. - Virág krisztina)
2007. jan. 7. 13:09

Ez nem rossz módszer....én is szoktam..és ha van időm, akkor definiciókról, fontosabb dolgokról, felsorolásokról kis cetliket készítek...és előszedem a vonaton, a WC-n (vicces, de működ. :D), amikor sorban kell állni, eszegetéskor.

A felsorolt agy*kat meg nugodtan próbáld ki, tényleg működnek...de nagy adag koffeineket neeee. attól csúnyán lehet kinézni, és csak ideig-óráig hat, hosszú tvon inkább árt.

62. reki1
2007. jan. 2. 14:12
Mivel én is most fejeztem a nyáron a fősulit, van tapasztalatom.Enyhébb a C-vitamin, utána a Gingia ez rágótabletta,természetes anyagból vagy jó minőségű multivitamin ami szintén bio, csakis term anyagból.Ami a legjobb szerintem, az a glinkóból készült tabletta
61. totyy
2007. jan. 1. 16:49

Az aranykolloidot olvasd el itt fenn!!

Igaz nem túl olcsó, de bevált nálunk.

Zsu

60. kft
2006. dec. 31. 21:49
este tanulj. reggel minden beugrik,még amiről azt hitted,hogy nem is tudod. no meg sok étcsoki és ásványvíz.
2006. dec. 29. 12:09

Memo Life, Buer Lecithin

Nekem az első jön be.

2006. dec. 29. 11:42
Memolájf.A patikában lehet kapni. Nekem sikerült le vizsházmom vele.
57. Menyó
2006. dec. 13. 09:50

A Plussz ExtrActive-t én is nagyon szeretem. Eleve nyert ügye volt amikor megláttam, hogy grapefruit-os ízű. Vizsgák előtt, ha nagyon nem bírok az anyaggal általában bevetem. Bár lehet csak a tudatomnak kell és placebót is vehetnék be! :))

Anno amikor érettségiztem emlékszem ginzeng ampullákat ittam. Az íze mintha nem lett volna túl jó, mindenesetre akkor is sikerrel jártam.

Alvással is próbálkoztam, de amikor dolgozom, háztartást vezetek és mellette kell tanulni nem igazán tudom rávenni magam. Ugyanis rémálmaim vannak a vizsgával kapcsolatban. Én vizsga után szoktam egy nagyobbat aludni. :)

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook