Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen tapasztalatok vannak a Clostilbegyt nevű tablettával kapcsolatban? fórum

Milyen tapasztalatok vannak a Clostilbegyt nevű tablettával kapcsolatban? (beszélgetős fórum)


6623. kismacskák (válaszként erre: 6620. - Márta82)
2013. máj. 22. 09:25
Jajj szegénykém!:) Ne görcsölj annyit, lazán válts orvost! ez így nem jó, hogy ennyire nem vagy biztos egyibe se hogy jót mond-e, nem? és ezáltal mindig ezen agyalsz, hogy jól döntesz-e.
6622. SunFlower01 (válaszként erre: 6620. - Márta82)
2013. máj. 22. 09:23

:D abszulút ezt érzem én is.

tök igaz! :)

6621. kismacskák (válaszként erre: 6616. - SunFlower01)
2013. máj. 22. 09:23
A tsh-ra most nagyobb dózist szedek. Remélem ezután már helyreáll. Sajnos van a kortizol nevű stressz hormon, nagyjából én is gondoltam amúgy hogy nálam ez magas lesz. Hát igen, szeritnem is konkrtét eredményekkel menj oda, kíváncsi leszek, hogy te mennyire leszel megelégedve vele. Nekem tényleg nagyon bevált ez a doki.
6620. Márta82
2013. máj. 22. 09:18
Úgy képzeljetek el mint a mesékben mikor a kis angyal és a kis ördög ráül az ember 2 vállára és ellentétes dolgokat mond. Csak én még azt sem tudom melyik a kisördög és melyik az angyal...
6619. Márta82 (válaszként erre: 6617. - Kismacskák)
2013. máj. 22. 09:15

nem tudom mert mondtam neki hogy azt nem kellene nézetni mert mondom a pco-val úgy tudom legtöbbször együtt jár és akkor azt mondta hogy á én nem az az eset vagyok, valahogy úgy jött ki nem az a kategória.

Pco-m nem régóta van, max. 3 éve, akkor még egyetlen ciszta sem volt, most sem vészes, mert néztem pco-s uh képeket, és az enyém nem olyan szörnyű, nekem ugye a menzim is mindig meg van és rendszeres, plusz szőrösödés, pattanás sem jellemző. Lehet ez még csak egy ilyen kezdetleges dolog és a hormonok felborulása miatt van. Aztán lehet ebből gondolja nem tudom.

Jókat hallok erről a dokiról, eyg másik hölgy is a váróba azt mondta fél év alatt helyre hozta a doki azóta elköltözött de mindig vissza jár hozzá kontrollba mert bízik benne. Nem tudom...

6618. Márta82 (válaszként erre: 6616. - SunFlower01)
2013. máj. 22. 09:12

Nekem is szokott darabos lenni az első nap, de mintha egyre kevésbé.

Igen a streszhormonból ha sok kell akkor "ellopja" a progidat, ezért egy huzamosabb stressz hatására abszolút lecsökkenhet. Nekem is így volt, mikor stresszes voltam barnáztam aztán mikor lenyugodtak kicsit a dologk ez abba maradt, de még így is alacsony, milyen lehetett akkor mikor barnáztam.

6617. kismacskák (válaszként erre: 6614. - Márta82)
2013. máj. 22. 09:11
Az sajnos biztos hogy csak következmény a progi hiány:( Az inzulint nem értem honnan tudja, lehet csak rámondta.
6616. SunFlower01 (válaszként erre: 6600. - Kismacskák)
2013. máj. 22. 09:08

Értem! Akkor én félre értettem a polip dolgot! Bocs!

Bízzunk benne hogy nem lát már legközebb semmit!

A TSH-ra utána kapsz még gyógyszert. Vagy azt már most is nagyobb dózisban szeded?


A stresszhormonról most tőled hallok először! Még azt is meg kell nézetni.

Bár én anélkül is tudom, hogy az egekben van nálam sokszor. :)


Én? Hát most egy 2 hétig lepörögtem a témáról.

elutaztunk ez nagyon jó volt, kizökkentett ebből is kicsit, de aztán most visszajöttem szabiról és a másik kolleganőm is bejelentette hogy terhes ... (az egyik már januárban babás lett)

ők még csak nem is tervezték nem oly rég, és mindegyik 3 hónapon belül babás lett, ahogy úgy döntöttek. én meg itt állok 1 éve és nem tudom mi lesz...most ez ismét némi letargiába ejtett...


egyébként művi úton beavatkoztam a menzeszembe a norcoluttal a 33.napon. Terhességi teszt után -amely persze negatív lett - 5 napig szedtem. Így elutazásunk előtt 2 nappal meg is jött. 2 nap alatt lement a nagyja (nekem az egy petefészkem miatt úgy is elég rövid a menzesz kb.4nap) így már nem kellett a repülőutat, meg az utazást mensivel végigcsinálnom.


Most várom, hogy mikor jön meg legközelebb magától. Ált.30-40 között szokott.

Most a 13.cn vagyok és 2 napja megőrülök úgy fáj a medencém, alhasam feszül, de LH teszt negatív, a hőmet meg már nem is mérem, mert felesleges, nem mutat az semmit. Csupa cikkcakk amiből semmi peteérés nem látható.


A nőgyógyászomat elhagytam, a múltkori óta. (Menjek repr.intézetbe) keresek másikat, aki valszínű az lesz, akit priviben beszéltünk.

De csak a köv.ciklusban elvégzett vérvételek eredményeivel akarok majd menni. Addig nem, mert felesleges pénzkidobás lenne.


Úgyhogy nálam stagnál a helyzet abszulút.

Még csak azt sem tudom, hogy a beutalón milyen cuccokat néznek majd meg. De majd megnézem, hogy van e pl. stresszhormon vagy d vitami szint rajta.


A mensikor viszont az első 2 napban olyan darabos cucc jött ki egyszer kétszer, hogy szinte ijesztő volt. (bocsi)

Biztos a sok kis tüsző, meg az egy nagy amit a doki látott a 14.napon utóljára, az távozhatott ilyen csodaszépen.

6615. Márta82 (válaszként erre: 6613. - Kismacskák)
2013. máj. 22. 09:08
Valószínű úgy lesz. Köszi hogy segítesz kiokoskodni valamit :)
6614. Márta82
2013. máj. 22. 09:07

Lehet csak simán a progi hiány miatt van ez az egész.

Elejétől fogva arra gyanakszom, lehet azt kellene pótolni és helyre állna bent a dolog, de ez mindig azt mondja arra ne szedjek semmit, mert rendbe kell hozni a többi dolgot és akkor beáll a progi is, de mi van ha pont amiatt van elcsúszva a többi?

Látod az inzulin dologra is azt mondta nekem az nincs, de nem tudom honnan szedi.

6613. kismacskák (válaszként erre: 6612. - Márta82)
2013. máj. 22. 09:06
Hát nem tudom,de ha uh-n látják a cisztákat akkor sajnos pco-d van:( Azért mondom hogy na vacakolj, keress gyorsan egy másik dokit, több szem amúgyis többet lát!:)
6612. Márta82 (válaszként erre: 6609. - Kismacskák)
2013. máj. 22. 09:05

Igen ettől tartok én is, hogy nem segítenek.

Van több doki is.

Úgy vettem észre nálatok rámennek ilyenkor az anyagcsere zavarra nálunk meg a hormonokra. Mármint PCO esetében.

A legfurább hogy nem tudom elhinni vagy elfogadni hogy PCO-m van meg hogy nincs ovum, olyan fura érzés, mint mikor az ember érzi hogy valami a képletben nem stimmel.

6611. kismacskák (válaszként erre: 6608. - Márta82)
2013. máj. 22. 09:04
Próbálok okosságokat olvasni a neten, hogy hátha segít:) Még az is eszembe jutott hogy inzulint meg cukorterhelést neked nem is néztek nem? Mert lehet ott a bibi! AZ inzulin okozhat pco-t, és ha azt kezelik gyógyszer+mozgás+diéta akkor helyre fog állni odabent a rend!
6610. Márta82 (válaszként erre: 6606. - Kismacskák)
2013. máj. 22. 09:02

Ez olyan fura doki, mert más dolgokat néz és nem tudom abból tudja a többit vagy fogalmam nincs, nekem nem is nézetett lh és fsh-t. Nem tudom az megmutatkozik más eredményekben, mármint tud következtetni rá vagy fogalmam nincs.

Ha felhúzom magam, akkor nem szedek semmit csak gyógycuccokat meg úgy eszek ch csökkentve, mozgok és akkor lehet helyre is jön magától. De mi van ha nem és veszítem az időt?

6609. kismacskák (válaszként erre: 6608. - Márta82)
2013. máj. 22. 09:02
És esetleg másik jó doki a környéken nincs? Amúgy nekem a gyógyteák meg ilyen olyan vitaminoktól semmi nem változott.
6608. Márta82
2013. máj. 22. 08:59

Tudja fene, lehet meg kellene próbálnom valami gyógynövény vagy homeopát szerrel. De tarok tőle hogy nem segítenek és akkor még azzal is húzom az időt. Tényleg nem tudom már mit fogok csinálni.

Direkt kérdezgettem a dokit hogy és addig próbálkozhatunk és már 2-ára azt mondja hogy értsem meg a szervezetnek idő kell még helyre áll és hogy egy fél évig ne számítsak rá, előtte 1 évet mondott.

És aztán mondta hogy amíg szedni fogom ezt a gyógyszert addig nem is szabad teherbe essek mert ugye veszélyes.

6607. kismacskák (válaszként erre: 6605. - Márta82)
2013. máj. 22. 08:57
Jah mostmár tiszta a kép. Akkor szerintem keress egy harmadik dokit. Nekem is a harmadik jött be:) Én a mostaniban nagyon bízok, látom hogy nagyon ért a hormonokhoz.
6606. kismacskák (válaszként erre: 6602. - Márta82)
2013. máj. 22. 08:57
Még az jutott eszembe, hogyha pco-d van akkor valszeg nem jó az lh és fsh hormonod nem? Azt nem tudják helyrehozzni? mert ha jól tudom ez a kettő szabályozza a peteérést és a repedést. Nézz utána esetleg a neten.
6605. Márta82 (válaszként erre: 6604. - Kismacskák)
2013. máj. 22. 08:55
Igen :(
6604. kismacskák (válaszként erre: 6602. - Márta82)
2013. máj. 22. 08:44
és az endodoki akarja azt a tesztoszteronra ható gyógyszert?
6603. Márta82 (válaszként erre: 6599. - SunFlower01)
2013. máj. 22. 08:39
És veled mizujs?
6602. Márta82 (válaszként erre: 6601. - Kismacskák)
2013. máj. 22. 08:39

Igen, erre mondta azt a nődokim hogy az veszélyes mert cisztásíthat és mikor kérdeztem hogy akkor jó de most mit csináljak, azt mondta járjak az endo dokimhoz és hozassam rendbe a hormonjaimat.

Sakk-matt :(

6601. kismacskák (válaszként erre: 6598. - Márta82)
2013. máj. 22. 08:24
Szia, igen biztosan azért vannak ott, mert nem reped meg. De ha más nem ilyenkor azt meg szokták érlelni+repesztő szuri és máris kész a dolog!:)
6600. kismacskák (válaszként erre: 6599. - SunFlower01)
2013. máj. 22. 08:21
Na szia!:)))Ez a polip csak gyanú, és remélem hogy nem az, mert azért én is furcsallanám hogy eddig egy hüvelyi uh-n sem vették észre! Szóval ha megjön újra uh, plusz tsh vizsgálat. Ha ezek rendben lesznek akkor jöhetne a progeszteron pótlás. Doki szerint nagyon nagyon magas a stresszhormonom, és az "megeszi" a progesztront, így azt muszáj lesz gyógyszerrel pótolni majd! És Veled mi újság?
2013. máj. 22. 07:52

Sziasztok!

Én is megérkeztem újra.

Visszaolvastam amennyit tudtam.


Márta82! Szerintem helyesen teszed, hogy nem fogadod el ezt a gyógyszeres kezelést. Ez még veszélyesebb lehet mint amennyit használ. Aztán persze az is lehet, hogy nálad már annyi a ciszta, hogy muszály lenne "kiüríteni" mert gátolják a további tüszők fejlődését?!

Nem tudom.

Egyet viszont igen. Mennék én is másik dokihoz, hogy annak mi a véleménye.


Azért hihetelenek ezek az orvosok. Jártál nála gondolom sokszor, tudja hogy babát akarsz jóideje, megvizsgálja a hormonjaidat, tudja miből van kevés és miből sok vagy elég, tudja hogy agyon stresszeli magát ezen az ember ki hosszabb, ki rövidebb ideje... és akkor jön azzal, hogy fél év szünet, meg egy ilyen kihatású gyógyszer...


kismacskák! Ez a polip téma is durva nálad.

Nem is értem, hogy ezt eddig hogy a jó életbe nem vették észre, amikor nem egyszer néztek meg UH-al.

Nálad most milyen kontrollt végeznek a köv. ciklusnál?

6598. Márta82 (válaszként erre: 6597. - Kismacskák)
2013. máj. 21. 17:29

Hát igen, én is elkezdtem félni tőlle.

A cisztákkal az a baj hogy valószínű azért vannak ott mert nincs rendes peteérés és az nélkül meg nincs baba sem, ezért kell a kezelés. Eddig értem is csak miért olyasmivel akar kezelni ami mellett nem lehet próbálkozni. Ez bánt engem, meg félek is ettől a gyógyszertől.

Csak ki tudja lehet elmegyek másodvéleményre, aztán ha meg pont jóba van a két doki és felhívja hogy leellenőriztem őt másnál...

6597. kismacskák (válaszként erre: 6596. - Márta82)
2013. máj. 21. 15:53
Hát amúgy szerintem is, bár én sose értettem, hogy miért pont most akarsz a cisztákkal viaskodni, elférnek azok ott. Attól még lehet babád! Meg mondjuk az én véleményem korábban is az volt erről, hogy én nem mernék nagyon ilyen hormontablettákat szedni amiknek ilyen hatása lehet a babára.
6596. Márta82
2013. máj. 21. 15:35
Azt hiszem keresek még egy orvost és kikérem azt a másodvéleményt.
6595. Márta82
2013. máj. 21. 15:32

Jaj, kezdek elbizonytalanodni lányok ezzel a PCO kezeléssel kapcsolatban. Nem akarok szünetelni.

Olvastam egy cikket hogy a terhes nő még csak meg sem foghat egy ilyen gyógyszert mert kihatással van a fiu baba nemi szervének a kifejlődésére.

Ha én ezt most majd elkezdem szedni...nem tudom kicsit beijedtem. Mi van ha utána nem ürül ki a szervezetből még egy jó darabig vagy mit tudom én bekavar még jobban...

Hogy legyek okos? Miért nem próbál meg először valami olyannal segíteni rajtam ami mellett próbálkozhatunk. Vagy nem tudom. Azt olvastam a PCO-oknál nagyobb a vetélési arány...teljesen össze vagyok zavarodva és az a "legszebb" hogy nem tudom ki tudna nekem segíteni ebben.

Lehet inkább homeopatához kellene elmennem?

6594. Márta82 (válaszként erre: 6593. - Kismacskák)
2013. máj. 21. 11:02

Igen, az fontos, mert sok mindenbe bekavar a stressz.

Igen, a remény hal meg utoljára :))) így én is remélem....

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook