Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen tapasztalataitok vannak a X.kerületi Bajcsy-Zsilinszky kórház szülészetéről? fórum

Milyen tapasztalataitok vannak a X.kerületi Bajcsy-Zsilinszky kórház szülészetéről? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
72. Karyka
2014. aug. 23. 13:51
szuper :) és terveztek még babát?
2014. aug. 22. 22:40
Eléggé megviselt,nem csak engem az egész családot,de minden jó,ha a vége jó. Most ahoz a dokihoz járok aki műtött,nagyon korrekt szerencsére,és csak jót hallottam róla. :) Nem a Mosonyi volt.
70. Juttta
2014. aug. 22. 22:16
Rencsi,sajnálom, szörnyű lehet ilyet megélni!
69. Karyka
2014. aug. 22. 22:13

huh Rencsi,sajnálom drága! Örülök,hogy végülis jól vagytok mindketten és remélem nem Mosonyi volt a dokid.

Ő mindig minden pici eltérő eredménynél kongatta a vészharangot,de inkább ez mint ne figyeljen a dolgainkra!

Gondolom ezek után már nem akarsz a Bajcsyba járni..


Mi most költözünk, a dél pestibe fogok tartozni viszont én visszajárok inkább

2014. aug. 22. 19:45

Előre szólok, elég hosszú lesz a történetünk!


Nem fogom nevén nevezni a fogadott orvosomat, többen említettétek, hogy milyen jó orvos, és többen említettétek, hogy nem kedvelitek.


Én 6 éve jártam már ehez a dokihoz, így mikor teherbe estem egyértelmű volt, hogy nála szeretnék szülni, hisz addig teljesen meg voltam vele elégedve. Nagyon szépen alakult a terhességem, nem voltak rosszúlléteim, teljesen panaszments voltam, nagyjából a terhességem 28. hetéig. Ekkor hirtelen elkezdtem vizesedni, 4 hét alatt feljött +10 kg, ami a védőnőm szerint nagyrészt víz volt. Mivel nem egy egészségügyis van a családban, köztük egy szülésznő is, javasolták, kezdjek vérnyomásnaplót vezetni. Napi 3 X mértem, és a 30. hétig minden rendben volt, csak a vizesedés ugye....

Amikor egyszer csak hoppá, megjelent az első 130-as vérnyomás, hívom a dokim. A reakció annyi volt a részéről, hogy a 130 nem magas, sómentes diéta és fogyjak...Hát jó.... A következő védőnőnél tett látogatásom során szintén kiugrott a vérnyomásom, az ő javaslatára felhívtam a dokim, hogy nem ártana Dopegytet szedni. Erre is annyi volt a reakció, hogy majd a következő kontrolon megbeszéljük... Addig még volt 1 hét hátra, mérjem a vérnyomásom és fogyjak.... Anyósom, hozott haza gyorstesztet, ami kimutatja, hogy van e a vizeletben fehérje. 2-3 napig szrencsére semmi. Aztán hoppá! Ott a fehérje, a vérnyomásom ekkor pedig rendszeresen 140 körül mozgott. Na gyorsan be a kórházba, itt 33 hetes terhes voltam. A dokim néz rám, hogy mi a f**zt keresek itt. Mondjuk mi a helyzet. Mutatom a naplót, mondom a vizesedést, fehérjét. ÓÓÓ,hát a 145-ös vérnyomás nem olyan vészes, de azért pisiljek egyet,megnézi ő is, hogy valóban van e fehérje a pisiben. ÁÁÁÁÁ, nem volt, csak annyi, hogy megállt a kémcsőben, na akkor gyors vérnyomás mérés.... 198!!!! Néz rám a szülésznő, kérdi mit szedek erre a vérnyomásra, mondom semmit, erre a doki, hogy majd most kap.... Közli velem fapofával, hogy csinálnak egy gyors labort, ha nagyon vészes az eredmény ÁTSÉTÁLOK a klinikára, ha nem annyira vészes felvesz az osztályra, de sietni kell,mert 14:00-től rendel.... Várjuk a leleteket, közben persze kiakadok és sírdogálok, erre pofátlanul megkérdi, csak nem eltört a mécses? Nem, végül is, csak 33 hetes terhes vagyok, amjdnem 200 a vérnyomásom nem nem tört el a mécses....

Elküldtek uh-ra. Hozzá kell tennem, hogy előtte 2 héttel voltam a kötelezőn és akkor mindent rendbentalált, ez a remekül képzett szonográfus akiről szintén negatív a véleményem.... Na az uh-n a nő mondja, hogy a placentám jó szar állapotban van és a gyerekem nincs még 2kg se.... De azért ne izguljak végülis.... Megjöttek a leletek, nem olyan vészes, hurrá, fölvett az osztályra. A mi kérdésünkre, hogy nem kellene e megkapnom a tüdőérlelő szteroidot, így rám néz és megszólal, hát végül is elkezdhetjük....

Ez április 14.e hétfői nap volt.Szerdán kikönyörögtem egy uh-t, szinte le lettem baszva, hogy 2 nap alatt nem történik csoda....ÁÁÁÁ,nem. Napi 5 gyógyszer mellett is 150 volt a vérnyomásom, stagnált...Összesen 2szer láttam a saját dokimat aki ugye a terhesgondozáson kapta a kis borítékjait.... Eljött a 17. csütörtök, édesanyám megkérdezi a főorvost,hogy a hosszúhétvégére kiengednek e, ugye húsvét. A főorvos megjugtatta anyut, hogy nyugodjon meg 150-es vérnyomással nem megyek sehova.Persze nem mentem sehova, dehogy is nem. 18.án reggel az osztályvezető, nagyon okos nagytudású tanárúr közli, hogy mehetek haza húsvétozni, kedden menjek vissza. Értesítik majd a dokim, hogy hazaengedtek. Hát sejthetitek, hogy nem mentem én kedden már vissza. Másnap 19. én szombaton, 190-es vérnyomások mellett kora este spontán elfolyt a zavaros magzatvízem. Este negyed 7 kor jött a mentő, a délpestibe akartak vinni, mondom oda nem szeretnék menni, erre megkérdik hova jártam tg-re, mondom a bajcsy, és ott van dokim is, de oda meg még inkább ne vigyenek, kérésre az I.sz. Szülészetre vittek, nagyon rendesek voltak a mentősök.

A klinikán pedig le a kalappal az orvosok előtt. Olyan gyorsan cselekedtek ahogy tudtak, a pici fiam már be volt fordulva a szülőcsatornába, a vérnyomnásom az egekben volt gyógyszerek ellenére is, belekakilt a magzatvízbe....Azonnali császár. A műtétre alig emlékszem, mert a 225!!!-ős vérnyomásom eléggé kiütött. 20:33-ra már baba voölt, szerencsére remek süllyal született 2480-al, még se kevesebb mint 2 kg.... Aztán ugye a történetem itt nem ért véget. Felkerültem az intenzívre megfigyelésre,mint minden császáros. Nagy szerencsémre nagyon odafigyelő nővér volt aznap ügyeletben. Észrevette, hogy jobban vérzek mint kellene, azonnal hívta a dokit aki műtött. Kb. 1 órával a szülésem után nagyműtőbe kerültem és 3,5 órán keresztül küzdöttek értem és a méhemért, ugyanis bevérzett, a doki pedig nem akart 22 évesen kipakolni.... 4 nap intenzív, ebből 2 nap magatehetetlenség, olyan szinten vizes voltam, hogy a kezeimet nem tudtam használni, nagyjából 20-30 l fölös víz volt bennem, amire felhívtam a fogadott dokim figyelmét.... Szerencsére a picinek nem lett semmi baja, ez az ő nagy szerencséjük, külöben a bajcsy mára már csak por és hamu lene. Sajnos elvettélk tőllem a lehetőséget, hogy egyből láthassam a fiamat, 2 naposan láthattam csak,akkorra kerültem olyan állapotba, hogy tolókocsiba tudtak tenni....12 nap kórház, lélegeztetőgép, és 3szori transzfúzió. Ezt köszönhetenm én a bajcsynak.....

67. Karyka
2014. aug. 22. 14:34

Jujj Rencsi :( Én se Kubicseket, se Sulyok dokit nem kedvelem, de biztosan minden dokival van negatív tapasztalat.

Mi történt, ha szabad kérdezni?

66. Juttta
2014. aug. 22. 13:58
Jajj,ez nem jó! Megosztanád velünk?
65. rencsifank (válaszként erre: 54. - 72497ec515)
2014. aug. 21. 22:46
Nekünk majdnem az életünk ment rá,annyira jó....
64. Karyka
2014. máj. 11. 18:04
de szuper,hogy ilyen elégedett voltál mindennel :D
2014. máj. 11. 07:31

Elsejen szultem itt, ugyeleteseknel, total meg vagyok elegedve! Iszonyat kedves szulesznot fogtam ki, Erikanak hivjak, gatvedelmet is csinalt, es egy doktornom volt, talan Erzsebet lehetett? Nem tudom, de batran ajanlom oket!

A csecsemosok is nagyon kedvesek voltak, nem is talalkoztam bunkoval, sot, tok jokat beszelgettunk :)

A szuloszobak is szepek, es igenis tisztasag van, en nam fizetos szobaban voltam, hanem egy 4 agyasban, es a furdovel is meg voltam elegedve, a takaritono folyamatosan dolgozott es ez latszot is, szoval ajanlom a korhazat :)

62. 72497ec515 (válaszként erre: 61. - E022bedc06)
2014. máj. 3. 20:26
Sajnálom ami veled történt én nála szültem és semmi baj nem volt igaz amikor varrt rámripakodott hogy ne balettozzak mert nem tudja így megcsinálni !
61. e022bedc06 (válaszként erre: 60. - Cirmi3)
2014. máj. 2. 19:24

Akkor nem is hagytam, rászóltam hogy nem hiszem, hogy ilyen viszonyban vagyunk, hogy csak úgy rám csapjon ilyen mondattal megkísérve. A férjemnek meg sem mertem mondani, hogy melyik doki volt, mert be akart menni hozzá :S

Ezzel csak annyi a baj, hogy hiába írtam volna bárkinek bármit, senki nem volt bent a vizsgálóban, nem tudom bizonyítani. Pár hónap múlva kaptam volna egy válasz levelet, hogy megkapta a doktor úr az ejnye bejnye leszidást és kész. Illetve egy barátnőm is hozzá járt 9 hónapig, majd nála is szült, semmi problémája nem volt vele, és itt is a hoxán csak jókat írtak róla eddig. Szóval nem értem velem miért volt ekkora egy bunkó paraszt :(

60. Cirmi3 (válaszként erre: 57. - E022bedc06)
2014. máj. 2. 11:52
Én biztosan nem hagytam volna ennyibe a dolgot. Nekem volt már peres ügyem orvossal. Mindenesetre ha ilyen történik a Magyor Orvosi Kamara etikai bizottságához megérne egy levelet írni....némelyik orvos nagyon el van szállva, az ilyen emberrel ezt kell csinálni! Legközelebb nem fog előforduli az garantált!
59. e022bedc06 (válaszként erre: 58. - Karyka)
2014. ápr. 29. 17:41

Ez az eset még 2012 augusztusban volt, hozzá azóta sem voltam :)

Köszönöm meg, most már nagyjából beállt a ciklusom és legalább minden hónapban megjön. De amúgy abban az évben már januártól nem védekeztünk, szóval az volt a 8. hónap védekezés és menstruáció nélkül, mert babát szerettünk volna. De a lényeg, hogy neki még így is teljesen normális volt ez a jelenség :S

58. Karyka
2014. ápr. 29. 17:36

teljesen normális, az idióta pfff. Biztos van valami érdeke ezzel a rákszűréssel..

Azóta remélem megoldódott!?

57. e022bedc06 (válaszként erre: 56. - Karyka)
2014. ápr. 29. 15:38

Sajnos ami Kubicsekről a véleményem, azt a hoxa nem engedi leírni...

Úgy látom, ennek a "dokinak" a rákszűrés a mániája. Teljesen más dolog miatt mentem hozzá, és a gép jelezte, hogy 10 hónapja volt utoljára rákszűrésem, és közölte, hogy addig nem enged el, amíg meg nem csinálja a rákszűrést, mert már úgy is mindjárt itt az ideje, stb. És amikor végzett, és leszálltam az asztalról, megpaskolta a fenekem, és azt mondta, hogy "na ugye nem is volt olyan rossz". Szóval egy ilyen beteg, orvosnak nem nevezném emberhez én soha többet nem megyek vissza. Ja és amiért eredetileg mentem, hogy hónapok óta nincs menstruációm, azon pedig nem segített, hanem csak annyit válaszolt rá, hogy ez teljesen normális, várjak, hát ha meg jön majd magától....

56. Karyka
2014. ápr. 29. 10:40
Nem volt még orvosom mikor teherbe estem annó, már barnáztam sajna azzal mentem Kubicsekhez, ő meg szépen csinált egy rákszűrést ha már lúd legyen kövér, na onnatól kezdve véreztem is, a baba elment :(
55. Karyka
2014. ápr. 29. 10:37

Bajcsy-s kismamák és anyukák

Én ennyit írtam be a keresőbe és azonnal kiadta

2014. ápr. 28. 16:08
Kubicsek doki tényleg nagyon jó, de szerintem a legjobb doki Sulyok Csaba !!
53. Cirmi3 (válaszként erre: 51. - Grenik)
2014. ápr. 28. 15:06
nem találom a csoportot! :-(
52. Karyka
2014. ápr. 26. 16:23

SZió!


Hááát a névmemóriám abban a helyzetben nem volt megfelelő:))

Nekem egy nagyon fiatal szülésznővel volt szerencsém megismerkedni, a nevét nem tudom. Egy másik hosszú barna hajú szintén nagyon fiatal kicsit keményebb hangú,de nagyon kedves és segítőkész volt ő is,míg a megfigyelőben voltam. meg próbálom megkérdezni majd, hátha a férjem emlékszik a nevére:))

Megkereslek facen ;)

51. grenik
2014. ápr. 26. 13:52
Sziasztok! Van a Facebook-on egy csoportom, Bajcsy-s kismamák és anyukák. Akit érdekel esetleg, csatlakozzon! :)
50. grenik (válaszként erre: 35. - Karyka)
2014. ápr. 26. 13:49
Szia Karyka! Melyik szülésznőt ajánlanád, kik a rendesek?
49. grenik (válaszként erre: 44. - Cirmi3)
2014. ápr. 26. 13:35
Toldi Lászlót ajánlom!
48. Szilke* (válaszként erre: 46. - Karyka)
2014. ápr. 25. 13:52
Koszi! Nem talaltam azon az oldalon, de lehet csak elbenaztam :)
47. nitnita (válaszként erre: 44. - Cirmi3)
2014. ápr. 23. 18:01
Dr. Kubicsek Tamás!
46. Karyka
2014. ápr. 23. 10:49

Sziasztok!


Cirmi: megbízható nőgyógy Mosonyi Péter dr. Bár lehet ezt már olvastad tőlem itt:)


Szilke: Ruhát nem kell bevinni,csak sapkát és kesztyűt. Én vittem takarót is,de adnak rá amúgy.

popsitörlő,pellus,popsikenőcs kell. Én kis csomag pellust vittem kb 24 db. inkább több legyen.

Egyébként szerintem a bajcsyszul.hu oldalon le lehet tölteni,mit kell bevinni.

Apa csak a vajúdásnál volt bent,vittünk neki papucsot,kaptunk hozzá lábzsákot vagy mit is :)

Saját hálóingben lehet szülni.

Első estére nekem elvitték a babám,mert császár volt,sima szülésnél nem tudom hogy van.

Elvileg éjszakéra vagy zuhizás alatt beviheted megőrzésre,de ha jól hallottam nem nagyon szeretik.

2014. ápr. 17. 20:37
Sziasztok! Mit kell bevinni a babanak? Pelus, ruha, mennyit, popsitorlo, takaro, hogy mukodik itt? Apu ha bejon a szulesre kell valami ruha, vagy adnak? Sajat haloing, vagy korhazi? Velunk van a baba, vagy estere elviszik? Szoval ha valaki le tudna irni, hogyan mukodik, megkoszonnem :)
44. Cirmi3
2014. ápr. 17. 11:38
Sziasztok! Tudna valaki megbízható nőgyógyászt ajánlani a Bajcsyban?
43. Karyka
2014. márc. 26. 17:22

Haba, nem lenne így szerintem (hogy aki fizet arra jobban odafigyelnek) ha az egszségügyi dolgozók meg lennének fizetve.

Másrészt viszont sokan vannak ott akik abszolút nem odavalók, kutyámat sem bíznám rá ha tehetném nem egy csecsemőt vagy egy most szült ,kiszolgáltatott kismamát.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook