Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Milyen személyiségzavar? fórum

Milyen személyiségzavar? (beszélgetős fórum)


2017. júl. 7. 21:17
Nem lehet hogy emberünk egyszerüen csak magányos?Vagy nem talál számára érdekes személyt.Mindkét esetben nem ritka jelenség az agy kreativitása.
2016. szept. 3. 13:50
hát azt írod, "teljesen normális ember" ha ilyeneket képzel, akkor ezt kétlem. de mindenképpen keress fel pszichiátert
8. csikil4ny (válaszként erre: 7. - Kmeli)
2016. aug. 29. 16:24

Fiatal?


A tünetek kamaszkorban lesznek furcsák, gyermekkorban még elfogadott a képzelt baráttal való beszélgetés, ezért hamarabb nem diagnosztizálják.


Gyógyszeres kezeléssel megszűnnének a tünetei, kezelés nélkül viszont egyre rosszabb lesz. Téves az, hogy olyan erős gyógyszereket adnak, amelyekkel zombi lesz. Van olyan egyetemi tanár ismerősöm, akinél csak a beavatottak tudnak a betegségéről.

2016. aug. 29. 16:20
Én is skizofréniára gondoltam. De egyébként meg,semmi egyéb más jel nem mutatkozik,ami bármilyen rendellenességre utalna. Egy tök átlagos életet élő,és normális gondolkodású személy.
6. csikil4ny (válaszként erre: 5. - Kmeli)
2016. aug. 29. 16:05

Nem tudom, hogy mi, de nem természetes.


Nem konkrétan üldözési mániára gondolok, hanem, nagyon frusztráló tud lenni, hogy folyton valaki figyel. Hidd el tapasztalatból írom: a férjemet a végén annyira zavarta, hogy a rögeszméje szerinti édesapja állandóan figyelteti, hogy hajlandó volt eljönni pszichiáterhez. Így derült ki, hogy skizofréniás.

2016. aug. 29. 15:59
Ez nem üldözési mánia,mert nem érinti kellemetlenül a dolog,nem zavarja.....csak állandóan jelen van a "létezése" más személynek.Lehet hogy nem is személyiségzavar? Mindenesetre furcsa.....
4. csikil4ny (válaszként erre: 3. - Sirga)
2016. aug. 29. 15:54

Ezt nem értem: bizonyos személyekre, vagy területre gondoltál?


Az üldözési mánia elég kellemetlen tud lenni.


Azért érdemes elmenni ezekkel a tünetekkel orvoshoz, mert akár komolyabb mentális betegségeknek is lehetnek a jelzői.

3. Sirga (válaszként erre: 2. - Csikil4ny)
2016. aug. 29. 15:42
Nem mindenkit gyógyszereznek ilyen esetben: van, ahol ezt a személyiség részének veszik.
2. csikil4ny (válaszként erre: 1. - Kmeli)
2016. aug. 29. 13:52
A pszichiáter is csak akkor állít fel diagnózist, ha személyesen áll szóba a pácienssel. Ezekkel a tünetekkel pszichiáterhez kell fordulni! Nagyon sok mentális betegségnek ez az egyik tünete, gyógyszeres kezeléssel viszont féken tartható, anélkül az illető előbb-utóbb benne ragad egy ilyen rögeszmés állapotban.
2016. aug. 29. 13:33

Milyen személyiségzavarra utalhat az,ha valaki gyerekkora óta úgy érzi,hogy amikor egyedül van,akkor is ott van valaki/valakik? Gondolatban,de sokszor hangosan is ( vagy csak halkan tátogva) beszél hozzá/hozzájuk,megosztja velük a gondolatait,és úgy érzi hogy a cselekedeteit is figyelik ezek a személyek?

Egyébként egy teljesen normális emberről van szó,de ez szerintem valamit mégis jelenthet.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook