Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen laptopot vegyek és hol? fórum

Milyen laptopot vegyek és hol? (beszélgetős fórum)


1 2
2013. ápr. 4. 19:41
Az mennyire meghatározó, hogy a kijelzője LED-es vagy nem? Milyent érdemes venni?
47. 3c8d5fc874 (válaszként erre: 45. - Hungariana)
2013. ápr. 4. 19:02

Fogsz egy másolt XP SP3 telepítőlemezt és ennyi. A Linux nem mindenkinek fekszik - nekem van fönn a gépnem de más célból.

Mire egy gyakorlatlan feltelepíti hálózattal együtt lemegy a nap.

Oprendszer nélkül meg ugye kissé nehét bekapcsolni a gépet - sanszos, hogy egy "NO OPERATING SYSTEM" felirat fogad azaz benzin nélkül autózol:)

46. Anthico (válaszként erre: 45. - Hungariana)
2013. ápr. 4. 12:24

Én azon csinálom, de tény, h mikor volt még mellékötve egy monitor és két kijelzőn dolgoztam, sokkal élvezetesebb volt minden. Photoshop is.

De ettől függetlenül nem arra kell gondolni, h laptop kijelzővel totál használhatatlan vagy kín szenvedés lenne. :)

2013. ápr. 4. 12:21

Én is úgy látom, hogy op rendszer nélkül vagy Linux-szal sokkal olcsóbb lehet.

Úgy hallottam vkitől, hogy Photoshop használathoz nem ajánlják a laptopot, mert még a 17 colos kijelző is kicsi hozzá. Ez mennyire igaz? Van itt olyan, aki laptopon Photoshopozik?

44. Anthico (válaszként erre: 43. - Regin_a)
2013. ápr. 4. 12:06

Pl bármelyik Linux, ami ingyenes. Jobb, mint kiadni 20-30 ezret win7-re. Ha már nagyon spórolni akar az ember. Mert 120 ezres laptopnál a 20 ezer csak oprendszerre arányaiban véve nagyon sok.

És persze nem feltétlen kell win oprendszer nélkül élni, de ezekhez lehet, h a miscrosoft nem tapsikol, de MO-n kb mindenki hasonló megoldásokhoz folyamodik.

43. Regin_a (válaszként erre: 40. - Anthico)
2013. ápr. 4. 12:02

Ahol tudsz kicsit spórolni, az az oprendszer. "


Nem tudom mennyire gyakorlott a topik-gazda, de akkor honnan lesz op.rendszere?


Vagy mint az orosz főzési recept?

Lopj két hagymát....

42. Hudvig
2013. ápr. 4. 11:46
Nekem asusom van 4 gigás, 1 gigás videókártyával, duplamagos és 150 volt. Ezen a Tomb Raider is minden gond nélkül fut! Mondjuk csak akkor ha hálózatra van kötve. És igen, okosban sokkal olcsóbban lehet megoldani garanciával. Az okosság pedig a vatera és hasonló internetes webáruházak! Én még egyben sem csalódtam! Nekem is mindenki az acert és az asust mondta.
2013. ápr. 3. 22:08
Köszönöm, mindenképpen a prohardveren próbálkozok. Már regeltem, de még nem kaptam meg a visszaigazoló e-mailt.
40. Anthico (válaszként erre: 39. - Hungariana)
2013. ápr. 3. 22:05

Ahol tudsz kicsit spórolni, az az oprendszer. Ha anélkül veszel, akkor win7 esetében tízezreket spórolhatsz.


Vigyázni kell az akciókkal, mert sokszor találtam szemben magam, h pont a "szériahibásak" voltak a legnagyobb plakátokon. Dellnek is pár éve volt olyan gépe, ami az első generációs i3-as procikkal szétmelegedett, de úgy, h volt, aki mirelitkaját pakolt alá. Aztán ezt kiküszöbölték, de addig mindenhol ezt reklámozták.


Amit ajánlani tudok, h regisztrálj prohardverre, és tök részletesen írd le, mire használnád a géped, és kérdezz rá, mit ajánlanának. Ott olyanok vannak, akik naprakészen informáltak, és értenek hozzá:

[link]

Ezeket kell kifejteni:

(1) Maximális keretösszeg Ft-ban?

(2) Kijelző mérete, felbontása, fényes, matt?

(3) Notebook súlya?

(4) Felhasználási kör (játék, munka stb…)?

(5) Mi a fontosabb számodra, a megbízhatóság vagy a teljesítmény?

(6) Operációs rendszerrel, ha igen milyennel vagy FreeDOS-al kéred?

(7) Tárhely (HDD) és memória (RAM) mennyisége?

(8) Egyéb kívánság (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)

(9) Eddig kinézett notebookok, linkeld be a boltot (Ez azért fontos, mert ha jót választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresni)

(10) Mikor lenne esedékes a vásárlás?

(11) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?


És ne csak azt írd oda, h grafikai program, hanem pontosan miket is használnál, és milyen játékokat szeretnél. Mert mindenben van alsóbb és felsőbb kategóriás, és ezek rendszerigénye eléggé eltérő. Így tudnak csak pontos tanácsot adni.

2013. ápr. 3. 21:57
Sajnos nem tehetem meg, hogy több száz ezer forintos gépet vegyek, azért, hogy képeket szerkesszek. Nem kell hiperszuper, csak az előzőnél jobb legyen, ne faggyon össze-vissza le, ha két progi meg van nyitva stb.
38. Anthico (válaszként erre: 37. - Hungariana)
2013. ápr. 3. 21:52

Én is hobby fotósként rendszeresen használok HDR-ező, panorámakészítő, photoshop programokat, amikből talán a középső az, ami a legtöbbet zabálja. Nekem 2 magos procim van, 2,13 GHz, de az Autopano van, hogy bizonyos folyamatoknál 90%-ig lefoglalja a CPU-mat, amúgy szinte bármit bármivel kombinálva futtathatok, legrosszabb esetben is 50%-ig, ha felmegy. Memóriában 4GB alá nem adnám manapság, és ha lehet, olyat választanék, ahol lehet bővíteni.

Viszont azt kell mondjam, h ebben az árkategóriában ne nagyon álmodozz jó videokártyáról, sok memóriáról. :(

2013. ápr. 3. 21:44
A játék nem lényeges, de képileg ne legyen gagyi, mint az előző laptopom, azon egy átlagos képszerkesztővel is bénáztam. A Photoshop el sem ment volna rajta, nem is próbáltam. Hobbi fotós vagyok és fontos a kép szerkesztés. Az office is kell, de gondolom, annak nincs olyan nagy igénye.
36. Anthico (válaszként erre: 1. - Hungariana)
2013. ápr. 3. 21:36

Érdemes kicsit pontosítani, mert nem mindegy, hogy PhotoScape-t használ az ember, vagy mondjuk olyan progit, ami egyes műveleteknél szétzabál mindent a gépen (pl Autopano panorámakészítés közben).

Az se mindegy, milyen játékkal játszanál. Mert egyik kategória az egyszerűbbek, de a komolyabb grafikásakhoz (pl.: Call of Duty, Need For Speed, stb) már komolyabb teljesítmény és videokártya kell, amihez laptopot 120 ezer körül nem találsz, de nagyon 170 ezer alatt sem.


Vásárlásnál én körbenéznék a netes kínálatokban, persze csak a megbízható oldalakon. Semmiképp se mennék gépért a MM-ba, mert ott nagyon könnyen rádobnak pár tízezret még az árra. iPon ebből a szempontból nagyon jó.

35. Anthico (válaszként erre: 30. - Té-eM)
2013. ápr. 3. 21:29

Acerben régebben volt pár szériahibás, Asus-ból pedig én fogtam ki a K52J szériát, amit nem ismertek el hibásnak, de kb mindenkinek be-befagyott a gép rendszeresen (elveszett a kapcs az alaplap és a winyo között). Továbbá 2 év se telt el és 70%-os volt a winyom kondíciója és már volt vagy 4 hibás szektorom. A szervíz nem a leggördülékenyebb, a futárok meg szörnyen rossz. Az hazudta, itt volt, közben lestem egész nap 2 napon át.

Amikor visszakaptam, elvileg cseréltek alaplapot is, gyakorlatilag nem ( :D), ezzel végülis csak maguk alatt vágták a fát, és engem se izgat, mert nagyon ritkán jön csak a befagyási hiba amióta visszajött.


Szóval vásárlásnál azt is meg kell nézni, milyen a szervíz. Milyen a futárszolgálat. Asusnál ugyanis prohardver és hasonló fórumokon látni, h akár hetekig rajtaülnek (2 hónap is előfordult), és ezt úgy, h másnak azzal a hibával másnap szállították vissza. Szóval nem kapkodják el.


Fujitsu gépekre eddig nem hallottam panaszt, mióta a Siemens kivált. 2 éve Anyumnak szereztem 120 ezerért egy olyan gépet, ami tökéletesen megy, eddig semmiféle gond nem volt vele. Mondjuk rendben is tartom szépen, de azért nem azt vártam, hogy az én 180 ezres gépem haldokoljon 2 év után, a 120 ezres meg vígan él. :D Annyi a buktató, h a magasabb árkategóriásokban van jó videokártya, az olcsóbbakban Intel, de ahogy elnéztem, nem olyan durva a különbség. Jó, egy komolyabb grafikájú játéknál durván meglátszana, de aki nem akar pl CoD-ozni rajta, annak elég az is. HD filmeket is simán visz.

34. Babeck (válaszként erre: 30. - Té-eM)
2013. ápr. 3. 21:23
"okosba szerezve:)" - ez nem feltételezi a garanciát azért alapesetben :)
33. tixtina (válaszként erre: 28. - Té-eM)
2013. ápr. 3. 21:22

Érdekes,nekem pont fordítva mondták-a szomszédomnak számítógép boltja van-ő is a Lenovot ajánlotta a férjemnek.Meg egy szoftverfejlesztő haverunk is csak azt ajánlotta-és ez az egyetlen gép,amivel nem szívtam.Igaz ez régebbi-négy éves.Viszont lehet nyúzni,nagyon strapabíró.

Ahogy a fiam üti a billentyűket-egy modern gépnél,már rég szétment volna.

32. Babeck (válaszként erre: 28. - Té-eM)
2013. ápr. 3. 21:22
Milyen notid van amúgy?
31. Té-eM (válaszként erre: 29. - Babeck)
2013. ápr. 3. 21:22
Jó rendben ....
30. Té-eM (válaszként erre: 27. - Babeck)
2013. ápr. 3. 21:21
Ez is az 3 év garival... de mind1 majd eldönti mit vesz magának.Volt jópár lapim van tapasztalatom .sőt szedtem szét sokat.Acer-Asus-Samsung.ezek azok amiből nem spórolják az anyagot.Árban elérhetők.
29. Babeck (válaszként erre: 28. - Té-eM)
2013. ápr. 3. 21:20

Próbálj be egy valóban gépigényes játékot, pl. gw2 :)

Attól, hogy egy darab vacak valamiből, még nem biztos, hogy a többi is az. Nekem egy Dellem van és már két éve bírja a strapát, pedig az egyévesemtől azért kapja az ívet alaposan :)

28. Té-eM
2013. ápr. 3. 21:18
Lenovo volt a páromnak,hulladék.Dead space 3.netes játék ghost reacon,stb
27. Babeck (válaszként erre: 25. - Té-eM)
2013. ápr. 3. 21:15
A fórumindítónak feltétele, hogy új és garanciális notebookot vásároljon.
26. Babeck (válaszként erre: 23. - Té-eM)
2013. ápr. 3. 21:15

Tapasztalat a Dell és a Lenovo?


Mi neked a nagy rendszerigényű játék?

25. Té-eM
2013. ápr. 3. 21:12
Igen :)okosba szerezve:)
24. 130454e42d (válaszként erre: 23. - Té-eM)
2013. ápr. 3. 21:10
120 ezres laptopon?
23. Té-eM (válaszként erre: 18. - 7f68e43584)
2013. ápr. 3. 21:09

Ez hülyeség Laptopon nyomom az összes nagy rendszerigényű játékot fullgrafikán zökkenőmentesen.

Dell.lenovo meg hasonló nevek pocsék laptopok.

2013. ápr. 3. 20:56
Nekem a 3 éves Acer tipusu rövid használat után azzal indult, hogy kiment a hálózati kártya. Na jó, vettünk egy külső USB-s TP-LINK-et, majd ez is csak különböző "trükökkel" volt hajlandó hálózathoz csatlakozni. Majd nem akarta tudni kezelni a Mozillát. Hab a tortán, hogy egyszer csak néma lett az akkuja, így teljesen helyhez kötötté vált. Folyamatban van egy új beszerzése, mert ez már csak "alkatrésznek" lesz megbízható, nekem nem!
21. Babeck (válaszként erre: 20. - Hungariana)
2013. ápr. 3. 20:55
Akkor egy erős (intel) proci és jóóóó sok memória :)
2013. ápr. 3. 20:48
A játék nem olyan fontos számomra, azért is írtam, hogy esetleg. Meg lennék nélüle is, a photoshop és egyéb dizájner dolgok viszont fontosak lennének.
2013. ápr. 3. 20:46
Nekem sony vaio van, 130ért vettem, eddig abszolút semmi gondom nem volt vele, ezt tudom ajánlani. A dell gépeket is szeretem, mert ami nekem volt 6 évet simán kibírt anélkül hogy javítani kellett volna rajta bármit is, csak azért cseréltem le mert nagyon nehéz volt és minden nap hordanom kell magammal, de a szüleim most is használják..
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook