Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Milyen korban ideális a szőrtelenítés elkezdése ebben a modern korban? fórum

Milyen korban ideális a szőrtelenítés elkezdése ebben a modern korban? (beszélgetős fórum)

1 2
45. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 44. - Kannanana)
ápr. 3. 17:47
Köszi!
44. kannanana (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
ápr. 3. 13:07
12 évesen már szőrtelenítettem. Borotvát nem kérdeztem meg, egyedül használtam. A gyantázást be kellett jelentenem otthon.
43. levarosbukta (válaszként erre: 42. - Globus)
ápr. 2. 20:09
Ahogy mondod! :)
42. globus (válaszként erre: 37. - Levarosbukta)
ápr. 2. 20:06
+ fura szőrszálak nőnek az állunkon, orrunkban, sőt van akinek fülén is.
41. Tai (válaszként erre: 40. - Fórumnyitó (anonim))
ápr. 2. 19:38
Nagyon szívesen :)
40. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 38. - Tai)
ápr. 2. 19:17
Köszi a kifejtett válaszodat!
39. Tai (válaszként erre: 29. - Kacsahercegno)
ápr. 2. 16:47
Na az enyém már hullajtja magát,megvénültem :-)
38. Tai
ápr. 2. 16:45

Szia! Az én Kislányom is nagyon szőrös típus,ráadásul fekete.

12 éves korában vittem először kozmetikushoz,mert bajuszkája és "busman" szemöldöke volt. A lábán pedig iszonyú csúnya és hosszú szőrök voltak.

Havonta járunk neki gyantázva van,először fájt neki,manapság már meg sem érzi szinte és tényleg ritkul,mert szőrhagymával együtt jön ki gyantával,így mikor kezd nőni nem olyan vészes,mert nem egyforma...

Ő egyébként már 9 évesen menstruált,túl működnek a hormonjai.

Szombatra van időpontja,én maximálisan megértettem,mert bizony csúfolták az iskolában!

37. levarosbukta (válaszként erre: 27. - Enissa)
ápr. 2. 15:45
Ez csak legenda. Nem erősíti, csak az életkor előrehaladtával sűrűbb lesz a szőrzet ha borotválod, ha gyantázod tök mindegy. Aztán megfordul ahogy öregszik az ember annál jobban ritkul. Ez egyedül a bajuszra nem igaz. Ahogy öregszel a bajszod annál jobban nő, hogy a fene egye meg! :)
36. levarosbukta (válaszként erre: 23. - Alnisa)
ápr. 2. 15:41
Borotváld, de benne lehet a pakliban hogy akkor meg azért cikizik. Ezeknél a tiniknél soha nem lehet tudni.
35. levarosbukta (válaszként erre: 3. - Kacsahercegno)
ápr. 2. 15:40
Egyetértek!
34. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
ápr. 2. 13:55
Kb 10-11 éves kora óta jár gyantáztatni.
33. Panna.33 (válaszként erre: 27. - Enissa)
ápr. 2. 13:24

Ez tévedés, nem erősödik a szőr a borotválástól.

[link]

32. srcrss (válaszként erre: 23. - Alnisa)
ápr. 2. 12:42
Engem 3 pattanásért b@szogattak 16 évesen. Ők később lettek full ragyásak. Addigra én kinőttem. 😄
31. Kacsahercegno (válaszként erre: 30. - Srcrss)
ápr. 2. 12:41
Ja, az meg a másik. Anyukám mondta annó hogy ha elkezdem akkor onnantól már mindig szőrteleníteni kell majd, és jobb minél később! Közben a dolgok nagy valójában igazából pont full mindegy, hogy 11 v. 12 éves koromtól szőrtelenítek, az a +-1 év már nem oszt, nem szoroz 😅
30. srcrss (válaszként erre: 29. - Kacsahercegno)
ápr. 2. 12:34
+ nem mindegy, hogy erősebb vagy gyengébb, ha úgyis megszabadulunk tőle?
29. Kacsahercegno (válaszként erre: 27. - Enissa)
ápr. 2. 12:30
Ezt ezer éve tudjuk hogy városi legenda, ha erősítené akkor mindenkinek egy dzsungel lenne mindene x év borotválás után. 😅Magától is megerősödik egy bizonyos pontig, ilyen az élet, nem a borotválástól lesz jobb vagy rosszabb.
28. Kacsahercegno (válaszként erre: 23. - Alnisa)
ápr. 2. 12:28
Szerintem igen, az iskolai szekálás/bántalmazás nem vicc, persze lehet hogy a bántalmazók találnak mást, ami miatt szekálhatják, de hátha nem. Azért ezzel hatalmas teher együtt élni, még akkor is ha csak "kicsit" cikiznek. Engem csak kicsit és ritkán cikiztek gyerekkoromban, nyilván mostanra túltettem magam, de azért a mai napig fel tudom idézni, miket mondtak, és nem szép emlékek.
27. Enissa (válaszként erre: 23. - Alnisa)
ápr. 2. 12:25
A borotvát nem igazán ajánlanám, még inkább erősíti.
26. Enissa (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
ápr. 2. 12:24
Amint zavarja a kislányt. Nem korhoz kötött szerintem.
25. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 23. - Alnisa)
ápr. 2. 12:22
Megnézném a cikiző lányokat, majd amikor nekik is kinő! Hogyan reagálnak majd erre! Szomorú, hogy ilyenek! Nálunk szerencsére nincs ilyen, nem is látják, veszik észre. Nálunk a lassan kezdődő strandszezon miatt jutott eszébe. De majd megoldjuk a helyzetet!
24. Panna.33 (válaszként erre: 23. - Alnisa)
ápr. 2. 12:10

Én azt mondom, igen.

Főleg, hogy zavarja és cikizik miatta. Azért ez elég rossz neki. Nyilván nem védheted meg mindentől, de ettől egy pár célirányos mozdulattal igen.

23. Alnisa
ápr. 2. 11:45

Az én lányom csak 10 éves, és zavarja. Most borotváljuk?

Ráadás cikizik miatta az osztálytársak, mert ők még nem olyan fejlettek mint ő....

Én azért idősebb voltam, amikor szőrteleníteni kezdtem.

ápr. 2. 11:35
Amúgy mi is borotváljuk, az nem fáj.
21. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
ápr. 2. 11:34

Nekem ugyan fiam van, de bármikor megengedtem volna a lányomnak.

Szerintem nem árt magának vele, viszont ha nem engeded, és őt zavarja, az a jellemfejlődésére rossz hatással van...

20. Panna.33 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
ápr. 2. 11:32

Szia.

Ha zavarja, ne tiltakozz. Enyém is elkezdte a szörtelenítést, amikor nőni kezdett neki.

19. plavalaguna (válaszként erre: 16. - Kacsahercegno)
ápr. 2. 10:41
nekem is van epilátor is. DE végül mindig a borotvánál kötök ki, az a legegyszerűbb. Amióra meg vannak a krémezőcsíkos borotvák, azóta eltettem az epilátort teljesen
18. srcrss (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
ápr. 2. 10:38
Én kb. annyi. És régen volt...
17. K-né Zsóka (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
ápr. 2. 10:34
Nekem Remington elektromos borotvám van, pillanatok alatt simára borotválja a hónaljam. Próbáltam gyantával, de az ott nagyon fájt, ahogyan az epilálás is.
16. Kacsahercegno (válaszként erre: 15. - Plavalaguna)
ápr. 2. 10:15
Amúgy az epilátort ezért szeretem, nem kell vele várni, meg nem is egyszerre nőnek vissza a szőrszálak, így nincs az a borosta érzése/látványa mikor elkezd visszanőni. De nekem pl. a lábamra nem jó egyáltalán, érdekes módon ott gyulladt benövéseket okoz, valószínű a gyantával is ez lenne.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook