Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen komplikációd volt a terhesség illetve a szülés alatt? fórum

Milyen komplikációd volt a terhesség illetve a szülés alatt? (tudásbázis kérdés)


2009. máj. 7. 07:58
Nálam a szülés alatt volt.A kicsi nyaka köré hurkolódott a köldökzsínor,és ez eléggé megnehezítette a szülésem.De szerencsére nem lett semmi probléma belőle.
17. 82a31ed4c7 (válaszként erre: 16. - 707655fba1)
2009. máj. 7. 07:56

Hát erre azt tudom mondani borzasztó. És itt merül fel bennem megint a régen indított topikom amit más néven indítottam mint "betegek jogai"

Gondolok itt az orvosi hibákra.

16. 707655fba1 (válaszként erre: 15. - 82a31ed4c7)
2009. máj. 6. 20:50

Én (állítólag) ez miatt nem estem teherbe (ami végül kiderült, nem volt igaz, mert már akkor babát vártam, csak a teszt nem mutatta még). Ezért műtöttek, feltöltötték a méhem, átfújták a petevezetékeket (mindezt állítólag ultrahang kontroll mellett).

Mégsem vették észre, hogy már akkor ott volt a baba.

(vagy nem vallotta be senki utólag, hogy akkor már látták.)

15. 82a31ed4c7 (válaszként erre: 14. - 707655fba1)
2009. máj. 6. 19:31
Ja értem az nekem is volt lány koromban amit pungáltak. A terhességemkor is volt, de az valószínű el mult, mert aztán nem mondtak róla semmit.
14. 707655fba1 (válaszként erre: 13. - 82a31ed4c7)
2009. máj. 6. 19:28
A PCO az, amikor több ciszta van a petefészkeken.
13. 82a31ed4c7 (válaszként erre: 12. - 707655fba1)
2009. máj. 6. 19:27

Te jó ég! Neked sem volt egyszerű:( Mi az a PCO? mert azt én nem tudom.


Miért kell ennyit szenvedni egy Nőnek? Miért nem sikerül azoknak gyermeket szülni akik nagyon akarják?

Miért van az, hogy akik nem akarnak gyereket, azoknak mindig sikerül.


Ez nekem nagyon elkeserítő!

2009. máj. 6. 18:32

Három terhességem volt, egyik sem volt problémamentes.

Az első 7 hetesen elhalt, (pont úgy, ahogy a tiéd zebra:(( ).

Második terhességem nehezen jött össze, gyógyszert kellett szednem. Aztán terhességi diabéteszem lett.

Szerencsére egészséges ma már 17 éves fiam született, de a szülés körülménye sem volt egyszerű. Végülis császárral vették el tölem hosszú órák után, mert kiugrott a vérnyomásom.

Szerettünk volna kistesót Daninak, de nem estem teherbe. Kiderült PCO-s vagyok. Műteni kellett.

Utána 2 héttel derült ki, hogy már a műtét idején 8 hetes terhes voltam!

1 hétig jártam orvostól orvosig zokogva, mire meg született az orvosi döntés: el kell vetetni.

:((

Dióhéjban ennyi.

11. dus (válaszként erre: 10. - 82a31ed4c7)
2009. máj. 6. 18:21

Sajnálattal olvasom a naplód!

Nem is tudom, mit lehet ilyenkor írni, mondani! Lesújtó a történeted!

2009. máj. 6. 17:48

A napló linkje ha nem találnátok.


[link]

2009. máj. 6. 17:47

De jó nektek, hogy babát vártok, bár mindenki valamilyen komplikáció árán, de megéri. Én most veszítettem el a babámat immár a negyedik vetéléssel.

Az egyik babámat 5-ik hónaposan szültem meg a klinikán a WC-n. Ezt nagyon nehezen viseltem még utána hónapokig depresszióba estem.

Sajnos nekem nem jött össze hogy a mostani férjemnek szülhessek egy babát. Amúgy van egy 16 éves fiam akire nagyon büszke vagyok, de őt is nagyon nehezen tudtuk megtartani, teli voltam komplikációkkal a terhesség idelyén. Hála az égnek egészséges mint a makk.

A naplómat úgy találjátok meg, hogy " 45 évesen babavárás" Ha érdekel valakit itt elolvashatja a mostani esetemet, és ott láthattok a fiamról is képeket.

2009. máj. 6. 17:43
Terhesség alatt semmi komplikáció nem volt, de nem indult meg a szülés, az oxitocinra se reagáltam, majd végül a második adag zselé indította meg a fájásokat. Gyorsan tágultam de nem tudtam kinyomni a babát mert nem illeszkedett be a feje a szülőcsatornába. A 42 héten végül császárral született meg a kisfiam teljesen egészségesen.
2009. máj. 6. 17:32
Nekem csak annyi,hogy előző 2 terhességem alatt,tehát mindkettőnél a 20. hét után kinyílt a méhszáj és ettől kezde fekvésre voltam ítélve.Szerencsére nem lett belőle nagy baj,szedtem a gyógyszert és a magnéziumot marék számra.Nagylányom 2 héttel a kicsi meg 5 nappal született előbb.Sajnos biztos,hogy most sem fogom megúszni,mivel gyenge a méhszáj,de megpróbálom homeopátiával lassítani a folyamatot.
6. dus (válaszként erre: 2. - 82a31ed4c7)
2009. máj. 6. 17:31

Szia.


Nekem a terhesség 11.hetében közölték, hogy a babám meghalt, amit előtt 3 hétig ne vettek észre és azonnali művi beavatkozásra volt szükség! Rettentően megrázott, mert nagyon-nagyon vártuk a babát.

A második terhességem viszonylag gyorsan jött, a végén nagyon vizesedtem, szüléskor a babám fejbőre "beakadt" a szegycsontba és egy darabon "megnyúzta a bőrt. Az ott is fog maradni, nem múlik el. A fiam ma 8 éve és a seb a feje búbján kb.5 forintos méretű. 4.200 grammal született a megállapított 3500 gramm helyett.

A kicsivel semmi baj nem volt. Minden rendben ment, a nemét nem tudták megmondani, mert állandóan elfordult. Vérszegény voltam mindkettővel, a kicsivel végig hánytam a 8 hónapot!


De minden terhesség más és más. Ha rosszakat olvasol, nem szabad egyből a legrosszabbra gondolni!

2009. máj. 6. 17:30

Szia!

Én mindig véreztem még a 3. hónap után is, kiderült,hogy rossz helyen fekszik a méhlepény,félig "rálóg" a méhszájra. Szigorú fekvés 3 hétig,még ülni sem ülhettem. Azt mondta a doki,hogy ahogy a méhem nő,a méhlepény is feljebb kerül. Igaz kicsit később,mint gondoltuk,de tényleg így lett és nem okozott problémát a szülésnél.

Nekem szülés után is volt problémám,de ide hosszú lenne leírni,írtam egy cikket,ami azthiszem januárban jelent meg, Hihetetlen történet címmel.Abban benne van sok minden,(ha nem is minden),ha érdekel olvasd el.

2009. máj. 6. 17:30
Mar a teherbeeses nehezkes volt, PCOS miatt. 7honap metforminnal sikerult. A 6.hettol a 11.-ig pecsetelo verezgetesem volt, aztan a 17.hettol kemenyedett a hasam szinte folyamatosan, erre kesobb gyogyszert is kaptam. Amugy a 35.hetig dolgoztam, a szules rendben volt! Azt leszamitva, hogy kicsit korabban indult, 36+6naposan.
2009. máj. 6. 17:22
Folyton vért találnak a vizeletemben, csak azt nem találják, hogy honnan is jön. De ettől függetlenül jól vagyunk. Jelenleg 28 hetesek vagyunk.
2009. máj. 6. 17:22

Ide azon emberek hozzászólását várom,akiknek a terhessége problémás volt, vagy a szülésnél komplikációk merültek fel.


Szivesen venném ha minden történetet leírnátok ami kapcsolatos volt a terhességed ill. a szülés alatt.

2009. máj. 6. 17:20
Milyen komplikációd volt a tehesség illetve a szülés alatt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook