Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen házi praktikával tudnám megszüntetni a lakásban a párásodást? fórum

Milyen házi praktikával tudnám megszüntetni a lakásban a párásodást? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
35. Dorka29 (válaszként erre: 34. - 5fbb0bd9cd)
2009. okt. 27. 09:51

Jaj, ne is ijesztegess ilyesmivel..


Igaz, a lányom csak most beteges. Amióta elkezdte a bölcsit (egy hónapja), folyamatosan náthás és köhög, de nagyon remélem, hogy ez tényleg CSAK a bölcsi rovására írható.

34. 5fbb0bd9cd (válaszként erre: 29. - Elfelejtett jelszó)
2009. okt. 27. 09:24

Szakszerű orvosi magyarázatot ne várj tőlem, csak azt tudom, hogy a kisfiam (aki abba a házba született) sosem tudott meggyógyulni a legegyszerűbb betegségből sem. Folyton köhögött, mindenre azonnal a legmagasabb lázzal reagált (40 feletti)...

Amint elköltöztünk már aznap este jobban lett, pár napon belül pedig teljesen meggyógyult. Azóta egy év telt el és egy vírusos megfázáson kívül nem volt beteg, de azt is egy héten belül legyőzte a szervezete.

Lehet persze, hogy véletlen, de kötve hiszem, mert mi felnőttek is jobban érezzük magunkat.

33. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 31. - Dorka29)
2009. okt. 27. 09:14
Most nézem, hogy Te is írtál. Akkor egyre gondoltunk :)
2009. okt. 27. 09:12
De ott fekete penész van, a szekrényben meg zöld. Szerintem a magas páratartalom miatt csak penész szempontjából kell aggódni önmagában az egészségre nem találom károsnak. Tudsz valamit amit én nem?
31. Dorka29 (válaszként erre: 29. - Elfelejtett jelszó)
2009. okt. 27. 09:10

Igen, ebből a szempontból jó.:) Szerintem a következményre, a penészesedésre gondolt, ami az allergián kívül más komoly betegségeket is okozhat.


(Az mondjuk "vicces", hogy a magas páratartalalom penészt okoz, amitől asztma alakul(hat) ki, amire viszont jó kezelés a magas páratartalom...)

30. Dorka29 (válaszként erre: 28. - Elfelejtett jelszó)
2009. okt. 27. 09:08
Mi is valamilyen klórtartalmú készítménnyel (a lényeg, hogy ne színes legyen) szoktuk írtani a penészt, 3-4 hétre eltűnik.
29. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 26. - 5fbb0bd9cd)
2009. okt. 27. 09:05
Miért lenne káros? Asztmásoknak és légúti betegeknek pl kifejezetten hasznos én gőzfürdőt szoktam csinálni a zuhany alatt. Van is penész a plafonon... .:(
28. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 23. - 5fbb0bd9cd)
2009. okt. 27. 09:03
A Domestos nem csak bacikra hat?
27. Dorka29 (válaszként erre: 26. - 5fbb0bd9cd)
2009. okt. 27. 09:02

Igen, tudom, hogy egészségtelen, és azt is, hogy sokkal magasabb a normálisnál.


Sajnos egyelőre nem tudunk elköltözni...

26. 5fbb0bd9cd (válaszként erre: 24. - Dorka29)
2009. okt. 27. 09:01

80-90% és nyáron is???

Hihetetlen! Ez számos betegség melegágya lehet. Ha gyermek is van a családban szerintem sürgősen költözzetek el! A kisfiam a megmondhatója, hogy megéri.

50-70% más forrás szerint 40-60% az egészséges tartomány

25. Dorka29 (válaszként erre: 16. - 00346cf747)
2009. okt. 27. 08:55
Nálunk szintén ez van, főleg most, hogy már nem vagyunk napközben otthon, csak hazaérkezés után kapcsoljuk be a fűtést.
24. Dorka29 (válaszként erre: 15. - Elfelejtett jelszó)
2009. okt. 27. 08:54
Nálunk van, télen-nyáron 80% fölötti értékeket mutat. Ha két adag ruhát kimosok, akkor eléri a 90%-ot. Tisztára, mint a dzsungelben...
23. 5fbb0bd9cd (válaszként erre: 16. - 00346cf747)
2009. okt. 27. 06:36

Naki igazad van. Mi is spóroltunk a fűtéssel, csak a szobákat fűtöttük, az előszobát, gangot, konyhát nem. De így sem bírtuk anyagilag (átalányban fizettünk 30 ezer körül egész éven át), ha az egész házat kifűtjük éhenvesztünk volna.

Illetve nálunk gond volt az is, hogy beköltözésünk előtt 3 évig lakatlan volt a ház. Hiba újítottuk fel, az a 3 fűtetlen tél valamit végérvényesen tönkretett benne.


Másik

Franciaágy és egyéb bútorok penészesedése. Amit még tehettek, az, hogy húzzátok el a falaktól a szoba közepe felé és ha tehetitek próbáljátok megemelni (alápolcolni), hogy járjon alatta is a levegő. De persze így is sokszor ellenőrizni kell, és amint az első foltocska megjelenik neki kell esni ecettel (sósavval, penészölővel, sima domestossal)

2009. okt. 26. 21:24

Ettől ugyan nem szűnik meg a párásodás,de ha megteheted szellőztetéskor kapcsold be az elszívódat is /ha van/.Sokkal hatásosabb.A lakás legtávolabbi pontján nyisd ki az ablakot.....és úgy menjen az elszívó is.

/Arra viszont vigyázz,ha van cserépkályha vagy kandalló /begyújtva/,akkor ne menjen az elszívó,mert visszaszívhatja a füstöt is.(tapasztalat:(((()/

21. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 20. - Mókicaaaa)
2009. okt. 26. 20:54
És nem lehetett megmenteni? :S Az enyém alig van fél éves és nem volt olyan olcsó hogy lecseréljem
20. Mókicaaaa (válaszként erre: 19. - Elfelejtett jelszó)
2009. okt. 26. 20:42
Mi is így jártunk, hogy egyszercsak felnyitottuk és vastagon állt benne a penész..:-(((
2009. okt. 26. 20:39
Nekem a szekrényem nagyon penészes, mert silány minőségű műanyag. HIába nyitogatom az ajtót, törölgetek ecettel, szellőztetek pakolászok benne hetente valami mindig megpenészedik :S. A dohszag pedig nem múlik el akkor sem ha kitakaritottam a penészt (gondolom ecet elpusztitotta de a szag mégsem múlik) Attól félek a franciaágyam is penészedni fog mert annak meg az ágyneműtartóját nem is lehet kinyitni!
18. sajert (válaszként erre: 16. - 00346cf747)
2009. okt. 26. 20:39
Mi szénnel, fával fűtűnk (nem, nem olcsóbb, mint a gáz, 60 nm, és eddig 300.000Ft-ért vettünk tüzelőt, reméljük elég lesz), így reggelre áthűl a lakás, mikor be van gyújtva - igaz most még csak délutánonként, akkor van meleg, de minden helyiségben megy a fűtés.
2009. okt. 26. 20:32

Szijjasztok!

Úgy látom akkor talán én tudok a legdurvább penészes "élményről" besztámolni... Konkrétan egy kanapét, egy franciaágyat áés egy iságyat kellett kidobni.. az hogy csak a falak penészesednek, leányálom lett volna... sajnos nálunk állítólag nem lehet megszüntetni, mert az egész lakás alatt kapuátjáró van, és ha igazán hideg lesz akkor óhatatlanul nagy a hőkülönbség a kint is a benti hőmérséklet közt.. Így már előre félek a mínuszoktól...


Iylen esetben nem segít se ceresit, se szellőztetés...sőt a szigetelés sem.. mert akkor mégkevésbé tud szellőzni a fal.. tavaly brutális volt, talán valamennyit száradt a lakás és nem lesz az idei tél anyagi csőd...

16. 00346cf747 (válaszként erre: 14. - Sajert)
2009. okt. 26. 20:18
Szia, ez nálunk akkor volt ugyanígy, amikor erősen spóroltunk a fűtéssel. Később rájöttünk, hogy egyforma hőmérséklet kell mindenhova, a nem használt helyiségekbe is.
2009. okt. 26. 20:15
Nálunk penészedik minden, pedig rendszeresen napi több órát szellőztetünk. Egyszer veszek egy páramérőt és megmérem, nem igaz hogy ezzel kell szenvedni mindenhol.
14. sajert
2009. okt. 26. 20:13

Mi is párásodunk, rendesen. Reggel, ahogy felhúzom a redőnyt pár perc múlva már tiszta pára az egész :-(((.

Szellőztetés nem vált be, minden reggel, este, gyerek alvása közben nyitva van az ablak, de ha becsukom, akkor indul a párásodás. A gyereknél meg akkor van nyitva, mikor nem mehet be oda (főleg most, hogy jön a hideg). A ceresit nem sokat ér. Ezt a só dolgot kipróbálom.

13. 5fbb0bd9cd (válaszként erre: 11. - 9c6a3d164e)
2009. okt. 26. 19:35

Ezt a hőhíd fogalmat most már megjegyzem, annyian írtátok (eddig még csak nem is hallottam)...

De, hogy te panelben is a párásodással szívsz???? Ez érdekes. Mi pont azért költöztünk panelbe, hogy végre megszabaduljunk a trópusi klímától. Persze most meg már párásítanunk kell, meg állandóan port törölgetni, de ez azért mégis milliószor könnyebb, mint párátlanítani.

2009. okt. 26. 19:29
Ja és a drága penészölő helyett sima hypo ugyanolyan hatékony és olcsó!!!
2009. okt. 26. 19:27
Sziasztok! Nálunk (Panellakás 8.emelet)a fal belső borítása hungarocellel vállt be.A szélső falat szigeteltük le belülről.Így nincs akkora hőhíd.A ruhákat a fürdőben szárítom fregolin, gyorsabban szárad,mint a szobában( mert a meleg fölszáll)Így csak a fürdőm volt penészes,míg be nem indult a fűtésszezon.Az ablakokról pedig leszedtem a vastag függönyöket,így nincs közte s az ablak közt is hőhíd
2009. okt. 26. 15:50

Áhá,jól van senki nem tud semmi tuttit.

A só már nálunk is mindenhol kint van.Vettünk szárítógépet is,de sajna az még vár arra hogy megjavuljon.Most erősen gondolkodok vmi párátlanító készüléken is,mert nekem még gáz az is,hogy allergiás vagyok a penészre és főképpen a hálóban jelentkezik a legjobban.Sajna én meg jóformán csak ott tudom kiteregetni a ruhákat,mert nincs máshol hely.Na akkor most megyek és lefújom a falakat penészölővel:))))

2009. okt. 26. 11:05

Sziasztok,

okaosabbat én sem tudok mondani mint az előttem szólók. A ceresit nálunk sem töklétes megoldás, a szellőztetés meg nem mindig kivitelezhető, kisbaba mellet. Már rettegek a téltől, mert ugye a mosógép állandóan megy, és a ruhákat ke kell teregetni, jobb híján a lakásban.

Ha valaki tud valami megoldást én is szívesen venném.

2009. okt. 26. 11:03

A tökéletes megoldás a megfelelő szellőztetés. Minden reggel és este kell szellőztetni, ha sütünk-főzünk, akkor a konyha ajtót bezárni, az ablakot pedig kinyitni, majd a munka végeztével az egész lakásban kiszellőztetni. Fürdés, tusolás után szintén szellőztetni. Mosás után szintén. A ruhákat én egy külön szobába teregetem, ha érzem, hogy nedves lenne tőle a levegő, akkor ott kinyitom kicsit az ablakot.

Nem kell túl melegre fűteni a lakást, az ideális hőmérséklet 20-22 fok, mi 20 fokra fűtünk. Ha ennél melegebb van, akkor párásodnánk mi is kegyetlenül. Reggelre így is néha vizes lesz az ablak, ha a hálószoba ajtaját bezárjuk. Jobb nyitva hagyni és reggel szellőztetéssel kezdeni. Ha nem zárjuk be a hálószoba ajtaját, akkor nem lesz pára.

Skóciában élek, itt az a szokás, hogy az ablakokat nem szigetelik le tökéletesen, itt is ugyanazok a műanyag nyílászárók vannak, de fent vagy lent van rajtuk szellőző, amit meg lehet nyitni és le lehet zárni. Azt nyitva tartva egyáltalán nem lesz pára a lakásban. A hálószobák ajtaja fölött is szokott lenni szellőző. A fürdőszobákban mindig van páraelszívó. Ezek nagyon sokat segítenek, viszont ha jön egy szélvihar, akkor azt kívánom, bár ne lennének ezek a szellőzők, a fürdőszobában a páraelszívó visszafele elkezd pörögni a szél miatt és jön be a por. Ezért azt én cellux-szal leragasztottam. :D

2009. okt. 26. 09:23

Sziasztok!


Nálunk is hasonló a helyzet. Bérlakásban lakunk, amit teljesen felújítottak. Kivülről hungarocellel van szigetelve, így nem lélegeznek a falak. Az ablakoknál pedig a hőhíd miatt a fűtési szezonban végig penészesedik.


A pára ellen nálunk sem vált be a Ceresit, az egyetlen, ami hatásos, az a szellőztetés.


A ruhaszárítás egy rémálom, olyankor ha pár órára elmegyünk otthonról, akkor lezárom a fűtést és kinyitom az ablakokat, ha otthon vagyok, akkor meg jobb híján rátekerjük a fűtést, mert különben nem száradnak, csak bebüdösödnek a ruhák.

A ruhaszárítás ügyében egyetlen megoldásnak a szárítógépet gondolom, bár még sosem használtam ilyet.


A penészesedésre is kipróbáltunk mindenféle gátlóklat jó pénzért. Ami bejött és kb. 3-4 hétig hatásos az az, hogy a penészesedő részen (az ablak felett) cloroxos vízzel lemossuk a falat. Ehhez persze az is kell, hogy valami nagyon halvány színre (fehér, vaj, bézs) legyen festve a fal, mert ebben az esetben nem szedi ki a klór a festék színét,illetve nem látszik.


A magas páratartalom miatt nálunk is összeáll a só, cukorkát nem is lehet otthontartani, mert összeragadnak állásukban. stb.


Ha valakinek van valami tuti ötlete a párára, én is szívesen fogadom.

2009. okt. 26. 09:14

Szia!


Nálunk is ez a helyzet. Télen nagyon nedves a ház, és nem ez okozza a legnagyobb gondot, hanem a penészesedés. :(((

Ceresit-et mi is vettünk, nem tudom igazán, mennyit használ, de gyűlik a víz rendesen.

Ha olyan hideg lesz, hogy nem tudok kint teregetni a teraszon, mert csak megfagynak a ruhák, nem tudom mi lesz.


A "régiek" sót tettek ki edényben, az megköti a vizet. Lehet benne valami: egy edényben maradt illóolajos só, beraktam a szekrénybe, és egy héten belül teljesen vizes: szó szerint magasabban áll a víz az edénykében, mint a só, legalább 1 dl összegyűlt benne.


Állítólag egy megoldás van még: a külső szigetelés, hogy ne alakuljanak ki hőhidak. De az borzasztó drága.


Szintén kíváncsian várom, van-e valakinek valami szuper megoldása.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook