Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen gyerekekre NEM vagy legalábbis kevésbé veszélyes takarítószereket ismertek, használtok? fórum

Milyen gyerekekre NEM vagy legalábbis kevésbé veszélyes takarítószereket ismertek, használtok? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
12. 7130b15964 (válaszként erre: 8. - Kata193)
2008. okt. 17. 11:19

Van vagy 10 itthon :)))


Szuperek. Azért gondoltam, hogy összegyűjtök ötleteket, mert egy részét nyilván ismerem én is a lehetséges megoldásoknak, de itt sokan vagyunk, előjöhetnek olyan dolgok is, amire én (vagy akár te sem) gondoltál eddig és hasznos lehet.

11. 7130b15964 (válaszként erre: 7. - 9bbb5bd983)
2008. okt. 17. 11:18

Ááááááááááááááá, most minek ebbe belekapaszkodni?!


Nem akarok veszélyes szereket a házba, ha meg lehet oldani mással is. Nyilván ettől még lesz néhány és egyébként se lehet enni a sót se, meg a homokot se, meg az ecetet se!


Konstruktív ötleteket szeretnék, köszi:)))

10. 7130b15964 (válaszként erre: 6. - Virgilius)
2008. okt. 17. 11:16

A homok a kerámia főzőlapomnak nem biztos, hogy jót tenne:D

De mivel annyira új, hogy még nem is használtam (holnap cuccolunk át), semmi tapasztalatom, hogy mivel lehet szépen tisztítani. Gázfőzőlap, de kerámialapon vannak az égők. Nem hiszem, hogy különös problémát jelentene, de majd meglátom.

9. mmanoka (válaszként erre: 6. - Virgilius)
2008. okt. 17. 11:13
Valószínűleg az is jó. Nekem van otthon kovaföldem (nagyon finomított homok) ritkán ha olyan makacs a tűzhelyem én is szoktam súrolni. Az edényeknek is jó és az ékszereknek. Ezzel nem azt akarom mondani hogy irány a kert.Nem is tudom hol lehet e kapni. Nekem a férjem szokott hozni egy keveset.
2008. okt. 17. 11:06
Én évek óta jó minőségű mikroszálas törlőket használok.Nem olcsók,de csak langyos víz kell hozzá.Keress rá a neten.
7. 9bbb5bd983 (válaszként erre: 2. - 7130b15964)
2008. okt. 17. 11:06
Értem a problémádat. Az én lányom 9 hónapos múlt. Amióta mászik, mindent meg akar kóstolni, a szájába tenni. Szerintem ilyenkor az egyetlen módszer az odafigyelés. Semmi esetre sem az, ha olyan tisztítószereket veszünk, ami esetleg ehető. Azok olyan dolgok, amiket nem lehet megkóstolni, és kész. Ezt is meg kell tanulnia. Még akkor is, ha egymilliószor kell elmondani egy nap.
2008. okt. 17. 11:04
Egyébként vannak, akik szerint súrolásra pl legjobb a sima homok, pl tűzhely tisztítására. Még nem próbáltam. :)
5. virgilius (válaszként erre: 4. - 7130b15964)
2008. okt. 17. 11:03

A Froschban is ecet van elsősorban. Én alapból mindent azzal szoktam takarítgatni, illetve felmosni a parkettát samponnal, esetleg öblítővel.

Néhol persze erősebb szerre van szükség, de azt úgyse nyalogatja a baba. :) Padlót, asztalt bőven elég ezekkel az enyhe szerekkel tisztítani.

4. 7130b15964 (válaszként erre: 3. - Virgilius)
2008. okt. 17. 10:54

Mire, mit?


Pl. felsúrolni követ, lemosni csempét?


Mondjuk az ecet jótékony hatását ismerem, de nem kifejezetten szeretem a szagát :D


A Frosh az egy zöld flakonos termékcsalád, a címkéjén egy békával, igaz? Azt tudom, hogy környezetkímélő, de azt nem, hogy mi van benne.


Amit én ismerek és "ehető" az a bio-kő. De mondjuk az felmosásra tudtommal nem jó (bár nem is próbáltam).

2008. okt. 17. 10:48
Frosch vagy sima ecet. :)
2008. okt. 17. 10:38

10 hónapos kisfiam mindent megkóstol, lenyal. Tudom ezzel nem vagyunk egyedül, meg egyébként is szemmel kell tartani stb. , de én mégis nyugodtabb lennék, ha a házban minél kevesebb veszélyes szer lenne. Mivel most költözünk. Az új helyen szeretném, új szemlélet mentén kialakítani a házi vegyészetet:))


Várom a jobbnál jobb ötleteket, tapasztalatokat!

2008. okt. 17. 10:34
Milyen gyerekekre NEM vagy legalábbis kevésbé veszélyes takarítószereket ismertek, használtok?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook