Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen fűtés éri meg a legjobban? fórum

Milyen fűtés éri meg a legjobban? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
32. simple (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 17. 23:22
Nálunk hőszivattyú van napelemmel kombinálva. Nem olcsó kiépíteni, de behozza az árát, nálunk gyakorlatilag nincs már se villany, se fűtésszámla, annyit termelünk, hogy simán fedezi a fogyasztásunkat. Ha meg padlófűtés van, alapból ez a legkézenfekvőbb.
31. katt2 (válaszként erre: 30. - Sanyinak)
2021. szept. 17. 22:12

Egyszer mérd meg ezt a 23 fokot.


A többit rádhagyom.

30. sanyinak (válaszként erre: 29. - Katt2)
2021. szept. 17. 22:08

A meleg levegő felfelé száll, ez nem volt kérdés.


Csak annak nincs kiemelt jelentősége, hogy télen mondjuk bent a padlónál 21 fok van, a plafonnál pedig 23 fok - mikor kint mondjuk mínusz 5 fok.


No igen, én az internetről tájékozodtam, te pedig csak a saját meggyőződésedben hiszel.

29. katt2 (válaszként erre: 27. - Sanyinak)
2021. szept. 17. 21:43

Ha nyári meleg elég hosszú ideig tart, akkor ha nincs hűtés, akkor ugyanolyan meleg lesz bent, mint kint. Legfeljebb alulról lesz valami hűtés, ami édeskevés.

Vagy, ha csinálsz egy 1 köbméteres hungarocell dobozt, kiteszed a napra, szerinted néhány óra, vagy akár hosszabb idő után, hány fok lesz benne?

És még valami: bemész egy lakásba, ahol konvektorokkal fűtenek. Szerinted hol magasabb a hőmérséklet? Mondjuk 20 cm magasan a padozat felett, vagy a plafon alatt mondjuk 20 cm-rel? Ha nem lenne az, hogy a meleg levegő felfelé száll, akkor nem lenne értelme a padlófűtésnek.


De meghagylak a hitedben, mindenki onnan tájékozódik, ahonnan tud.

28. katt2 (válaszként erre: 18. - Myra)
2021. szept. 17. 21:33

Csak ezek sem nem hőszivattyúk, se nem használnak megújuló energiaforrást, úgyhogy ezekre nem adnak sem H, sem Geo tarifát. Így már több mint kétszer drágább az üzemük, mint a gáz. De legalább kényelmesek.


[link]

27. sanyinak (válaszként erre: 26. - Katt2)
2021. szept. 17. 21:28

Ha ennyire lényeges lenne hőszigetelés szempontjából, hogy a meleg felfelé száll, akkor a nyári meleg ellen nem is lenne értelme szigetelni a házat, hiszen az be sem tudna jutni 😀


Éppen azért nem lehet a nyílászáró elemeket egybevenni a függőleges falfelületekkel, mivel az előbbin sokkal nagyobb a veszteség mint az utóbbin.


Szóval a tető sem kiemelt a veszteség szempontjából

[link]

26. katt2 (válaszként erre: 25. - Sanyinak)
2021. szept. 17. 21:16

Én ezt olvastam, amikor az első padlófűtésemet építettem. A nyílászárok meg beletartoznak a függőleges falfelületekbe. Ha meggondoljuk, egy nagyon modern ablaknak a hőátbocsájtási tényezője legalább 2-szer rosszabb mint egy a mostani szabványoknak megfelelő falnak. Az a szerencse, hogy a falfelületek jóval nagyobbak, mint az ablakok. Ugye nem az északi oldalra tesznek nagy üvegfelületet?

A padozaton sokkal kevesebb hőszigetelés kell a padlófűtés betonja alá, hiszen a meleg ott is felfelé száll.

25. sanyinak (válaszként erre: 24. - Katt2)
2021. szept. 17. 21:04

Akkor a padlózaton és a nyílászáróknál nincs is semmi hőveszteség? 🙃

Ez a 70% erős túlzás.

24. katt2
2021. szept. 17. 20:49

Hosszútávon a hőszivattyú a leggazdaságosabb, padlófűtéssel, feltéve, ha igazán jó a hőszigetelés a falakon, de leginkább a tetőn. A tetőn megy ki a betáplált hőenergia 70 %-a, az oldalfalakon meg a 30. Ugye a meleg levegő felfelé száll.


Csak az a baj, hogy egy ilyen rendszer megvalósítása 4...5 millió. Utána viszont nagyon megéri. Van rá H tarifa, tehát a villany is olcsóbb.

A fiamék 95 nm-t fűtenek, a leghidegebb hónapban is csak 11 ezer volt az áramszámlájuk. Cserébe elromolhat a hőszivattyú... ( Daikin )

23. sanyinak (válaszként erre: 22. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 17. 20:12

Nyilván az anyagi lehetőségek is erősen meghatározzák, mennyire korszerű fűtési módot választotok.


De ha a szakemberek nem tudtak meggyőzni a fűtési módokról, akkor most itt hogyan fogod megtalálni a választ?

22. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 21. - Borian)
2021. szept. 17. 19:41

Nem tudom továbbra sem, hogy mi érné meg jobban. Mindenki mást mond.

Szigetelve le lesz az egész ház és a tető is.

21. Borian (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 17. 19:40
akkor mi a kérdés?
20. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 16. - Borian)
2021. szept. 17. 19:33
Villanyszerelő nem kell, a férjem az. FAM-mal rendelkezik, regisztrált szerelő.
19. Borian (válaszként erre: 17. - Bless the child)
2021. szept. 17. 19:22

természetesen, csak nem mindegy, kell-e bővíteni, vagy sem


Nekünk kellett (nem a fűtés miatt, csak a ház nagysága, háztartási gépek miatt), épp azért tudom, hogy ez sem olcsó. Az ELMÜ-vel szerződött villanyszerelőt lehetetlen volt kivárni, a sima dolgozott (az is volt 1 milla), a másik 250-ért aláírt.

18. Myra
2021. szept. 17. 18:43
Most ahogy utananeztem az infrapanel, film ezek a legjobbak allitolag. Es legolcsobbak.
17. Bless the child (válaszként erre: 16. - Borian)
2021. szept. 17. 18:39
Szerintem, ha valaki vesz egy házat, az alap, hogy a villanyrendszert is korszerűsíti.
16. Borian
2021. szept. 17. 18:00

Gáz vagy áram?


"Egy lakásban üzemelő, nagyon jól tervezett és kivitelezett kondenzációs kazános központi fűtéstől egy korszerű elektromos fűtés végeredményben kb. 50-80%-al fogyaszthat többet."


[link]


Igen, villanyfűtéshez nem kell gázeerv, de lehet, hogy teljesítménynövelés igen. Ez az adott hálózaton vagy lehetséges, vagy nem.


Ha igen, akkor is egy elég bonolult folyamat:


[link]


a leírt összegek senkit se tévesszenek meg, engedéllyel rendelkető villanyszerelők díja 0 mnka esetén is plusz 250 ezerél kezdődik és biztisan találnak áthelyezni-jaítani valót.

15. Channa* (válaszként erre: 12. - Bless the child)
2021. szept. 17. 17:58

De jó!

Na, valami ilyesmire gondoltam. Ide is tetetnék, csak már nem akarok ide költeni...

14. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 17. 17:57

Hőszivattyú.

A gázt felejtsd el.

13. Channa* (válaszként erre: 8. - Bless the child)
2021. szept. 17. 17:57

Igen, a szigetelés mindenképp fontos. Mi gázzal fűtünk egy régi társasházban, ahol csak a téglák vannak és a vakolat, ráadásul a mellettünk lévő házat lebontották, így ott kevesebb tégla maradt, és parapet konvektoraink vannak, aminek a 40% kifelé megy.

Hát nem olcsó felfűteni a lakást.

Sajnos a lakás nagy részét csak belülről tudtuk szigetelni, ami nem a legjobb megoldás elvileg, de nem földszint, így állványozni kellett volna, ha kívülről akarjuk csinálni...

12. Bless the child (válaszként erre: 11. - Channa*)
2021. szept. 17. 17:54
Raktam egy képet
11. Channa* (válaszként erre: 9. - Scherlock)
2021. szept. 17. 17:54

Pont a tervek amik miatt zavaró.

Nem rég elromlott a gázbojlerünk és ahhoz, hogy újat tegyünk fel, tervek kellettek volna és engedélyeztetni.


Ezen teljesen kiakadtam...

10. Bless the child (válaszként erre: 9. - Scherlock)
2021. szept. 17. 17:53
A gázfűtés sokkal drágább, ha egy "csupasz" házba azt akarsz
9. Scherlock (válaszként erre: 6. - Channa*)
2021. szept. 17. 17:51
Valóban nem drágább, és még csak engedélyeztetni sem kell meg külön fizetni a tervekért".
8. Bless the child (válaszként erre: 6. - Channa*)
2021. szept. 17. 17:51
Persze, hogy nem az, akkor, ha energetikailag tökéletes a házad.
7. Bless the child (válaszként erre: 4. - Channa*)
2021. szept. 17. 17:49
Áramos
2021. szept. 17. 17:48

Mi is tervezzük, hogy hamarosan veszünk házat és én nem szeretnék gázfűtést a szénmonoxid miatt, azaz csak úgy, ha a kazán vagy bármi lakáson kívül lesz, de jobban szeretnék villanyfűtést.

Villanyszerelők azt mondják, hogy már nem drágább azzal fűteni, mint gázzal.

2021. szept. 17. 17:48

Padlófűtés villanykazánnal.

Napelemeket lehet telepíteni "állami támogatással", és valahol minden fűtés pénzbe kerül, ez viszont abszolút nem terheli a környezetet.

4. Channa* (válaszként erre: 2. - Bless the child)
2021. szept. 17. 17:47

Milyen fűtő panelek? Tudsz képet linkelni?

És mitől megy? Áram?

3. Borian (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 17. 17:43

[link]


itt olvasgass


én a 2016-os építkezésünk óta olvasgatok hőszigetelés, alternatív fűtési módszerek témában, még mindig nem éri meg, hacsak nem teljesen passzív házat építesz, de az egy külön téma...


szerintem járd körüla gáztervet, szeretnekelrettenteni, de nekünk volt gépészmérnök, aki tervezte anno a fűtést, vizet, gázt, hőszigetelést, igaz, hogy plusz kötség volt, de ,egérte, minden tökéletesen működik és azóta többszörösen megtérült a hozzáértése - és egyébként az építészhez képest nem is annyira drága

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook