Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Milyen étrendkiegészítőt / gyógyszert tanácsolnátok jódhiányból kialakult pajzsmirigy alulműködésre? fórum

Milyen étrendkiegészítőt / gyógyszert tanácsolnátok jódhiányból kialakult pajzsmirigy alulműködésre? (beszélgetős fórum)


1 2
12. csgal (válaszként erre: 10. - C12cd2b1c1)
2010. jan. 29. 20:43
Szerintem is hülyeség ez a babaháj dolog. Nekem meg abból lett elegem, hogy hónapok óta szenvedek a hülye mellékhatásoktól, még a mai napig, de a véreredményem szerint jól működik a pm-em. A doki nyugtatgat és türelemre int. Saját magam kezébe akarom venni a testem és a lelkem.
11. csgal (válaszként erre: 6. - 0d7d8ef616)
2010. jan. 29. 20:40
Sziasztok! Nekem is alulműködésem van, pár hónapja derült ki, persze visszahíztam a szoptatás után szépen lefogyott kilókat. Még mindig nincs valami sok erőm, de mostmár nagyon szeretnék lefogyni. Nekem is a kalóriaszámlálást ajánlották, illetve én is arra gondoltam. Bár eléggé el vagyok kenődve, nem nagyon tudom, hogy fogjak neki. Most pár napig számoltam, de valahogy nem jött össze. Tudnál nekem is segíteni egy kicsit?
10. c12cd2b1c1 (válaszként erre: 9. - D9d8721118)
2010. jan. 29. 20:37

Köszönöm a részletes választ :) meghökkentő, hogy a pajzsmirigyed kezelése nélkül most nem is lehetnének pocaklakóid :O


Természetesen várok amíg találok valami épkézláb dokit :) aki nem csak elhessegeti a problémát hanem keres is rá megoldást:)

9. d9d8721118 (válaszként erre: 4. - Pirosalma)
2010. jan. 29. 20:29

Nekem is jódhiány okozta pm. alulműködésem van. 18 éves koromban meghíztam hírtelen 10 kg-ot. Elmentem endokrinológushoz, aki mindjárt felírt Letroxot.

Ezzel nem szabad játszani, mert ha nincs jól beállítva további problémát okozhat. Én ikreket várok, és ilyenkor fokozottabban kell eljárni. Legutóbb a doki alig tudta kitapogatni a pm.-et. azt mondta már alig van ( mert ugye a babák elveszik ilyenkor )

Orvos tanácsa nélkül ne szedj semmit, mert lehet nagyonn problémát okozol vele. Persze a kezeletlen pm. sem megoldás. Az meg, hogy 21 éves korodig beáll a súlyod, egy nagy kammer duma. Keress másik dokit. Én sem voltam 21 éves, mégis elkezdtek kezelni. Lehet ha akkor nem kezdenek el kezelni még most sem lennék terhes.

Ahogy elkezdtem szedi a Letroxot, elkezdtem fogyni. Szerencsére több is lement, mint ami feljött. Viszont most a terhesség miatt több jódot kell szednem, így most a 100 mikrogramm Letrox mellé szedek Jodid 200-at és 2 kk. Sóshartyáni jódos vizet felváltva.


Azért se szedj orvos tanácsa ellenére bármit is, mert te nem tudod, hogy hány mikrogrammot kell szedni, és nagyon könnyen áteshetsz alulműködésből túlműködésbe.

8. c12cd2b1c1 (válaszként erre: 6. - 0d7d8ef616)
2010. jan. 29. 20:15
megköszönném :)
2010. jan. 29. 20:15

Ja a jódozott sóról annyit, hogy a dokim azt mondta, hogy ne egyem!!!

Tévhit állitólag.....

6. 0d7d8ef616 (válaszként erre: 1. - C12cd2b1c1)
2010. jan. 29. 20:14

szia


nekem 2008-ban derült ki, hogy alulmükődésem van, akkor már rajtam volt 18 kg plusz, és babát vártam pont.


Hosszan mesélhetnék a kg-ról, az éjjelekbe nyúló neten keresgélésről, hogy hogy lehetne lefogyni.

Aztán egy kedves hoxás lány nyomására elkezdtem számolni a kcal és ch-t és persze tornázok is, és bizony fogyok!!!


Azt hittem pedig sose fogok már lefogyni, nagyon elvoltam keseredve, de le lehet fogyni!


Ha gondolod segitek neked:)

5. c12cd2b1c1 (válaszként erre: 4. - Pirosalma)
2010. jan. 29. 20:13
jód; de ez nem olyan egyszerű :) egészségesen étkezem, jódos sót használok és magas jódtartalmú zöldségeket is eszem... ezért nem értettem, hogy mégis miért, vagy mitől lehetséges?
2010. jan. 29. 20:10
Ha jódhiány okozza az alulműködést, akkor vajon mi segíthet?
3. c12cd2b1c1 (válaszként erre: 2. - Megryan)
2010. jan. 29. 20:09
mivel 20 éves vagyok, azt mondta, hogy 21 éves korig állna be a normál testsúlyom... és hogy ami esetleg rajtam van 1-2 kiló - számomra - felesleg az babaháj (ezen csak kacagni tudtam) alapból vastag a csontozatom ezért nehezebb vagyok, de szerintem nem normális, hogy görcsösen figyelnem kelljen minden falatot ami lemegy a torkomon, hogy ne hízzak egy csöppet sem, hiába sportolok rendszeresen mégis hízom ha nem figyelek az étrendemre....
2010. jan. 29. 20:06
az orvos aki megállapította az alulműködést, nem írt fel semmit?
2010. jan. 29. 20:04
ha helyre állna a pajzsmirigyem elbúcsúzhatnék végleg a hízékonyságomtól :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook