Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen emberek azok akik lelövetik a kutyákat? fórum

Milyen emberek azok akik lelövetik a kutyákat? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
51. Havran (válaszként erre: 49. - Zsoka1984)
2012. jan. 22. 17:59
Elég érdekes a hozzáállásuk.
2012. jan. 22. 17:59
sutyiba?? hogy?
49. zsoka1984 (válaszként erre: 47. - Havran)
2012. jan. 22. 17:56
2 km-rel arréb 20 kobor kutya van ez meg nem bánt senkit ennyi a hozzá szólás. Ha gondolom magam is megoldhatom a problémát csak sutyiba.
48. zsoka1984 (válaszként erre: 45. - Timycat)
2012. jan. 22. 17:54

Én egyszer 5 dán dog közt mentem be egy tanyára azt mondta a gazda nem bántanak így nyugodtan mentem. Egyszer csak egy isten tudja miféle kis kutya elkapta a kezem.

Sokkal jobban tartok attól, hogy egy kis kutya megharap mint egy nagy, azok sokkal nyugodtabbak. Az is igaz, hogy egy kicsivel szemben én jobban megtudom védeni magam.

47. Havran (válaszként erre: 44. - Zsoka1984)
2012. jan. 22. 17:50
De ilyen meg akkor viszont nincs,hogy a gyepmester nem viszi el,mert teltházra hivatkozik.Ha annyira zavaró akkor jelentsd be az önkormányzatnál,kötelesek elvinni.
46. zsoka1984 (válaszként erre: 41. - Sly7105)
2012. jan. 22. 17:49
Igen érdekesek ezek az állatvédők, annyi mindent elvárnak az embertől. Ha már volt annyi benned, hogy bevidd, akár meg is tarthatnád.
45. timycat (válaszként erre: 34. - 6b006fc769)
2012. jan. 22. 17:49

Én tapasztalatból azt mondanám, hogy a pitbull az egyik legjobban fegyelmezhető, nevelhető kutya.


Nézzünk csak meg egy kutyakiállítást; mindig a nagytestű, vérszomjasnak tartott kutyák placcán van a legnagyobb nyugalom. Csak meg kell őket nevelni!

Nekem a legújabb "szerelmem" egy pitbull, aki ismeretségünk 1,5 percében a lábaim előtt fetrengett

44. zsoka1984 (válaszként erre: 42. - Havran)
2012. jan. 22. 17:45
Gyepmesternek szóltam az állatvédőkkel nem találom a közös hangnemet egy ideje. Ja és még két szomszéd is szólt.
43. Havran (válaszként erre: 41. - Sly7105)
2012. jan. 22. 17:45
Az állatmenhelyek adományokból léteznek az állam nem támogatja,a gyepmesteri telep állami pénzből müködik.
42. Havran (válaszként erre: 39. - Zsoka1984)
2012. jan. 22. 17:42
Gyepmesteri telepnek az a feladata,hogy a kóbor kutyákat begyüjtse ott nem lehet teltházra hivatkozni.Ha menhelyről van szó az már más.Nem mindegy a kettő nem ugyanaz.
41. Sly7105 (válaszként erre: 39. - Zsoka1984)
2012. jan. 22. 17:40
Ez az egyik, hogy folyton ezt mondják. A másik meg, hogy én már vittem be menhelyre talált kutyát és úgy néztek rám, mint az utolsó szemétre, hogy képes voltam odavinni. De hiába mondtam, hogy nekem van 3 kutyám, sajna többre nincs lehetőségem, attól még vágták a pofákat... De akkor minek is van az állatmenhely?
40. pillangó28 (válaszként erre: 39. - Zsoka1984)
2012. jan. 22. 17:40
A közeli kutyamentősöket próbáltad már?
39. zsoka1984 (válaszként erre: 36. - Sly7105)
2012. jan. 22. 17:37
Tölünk sem viszik el ezt cseppet sem sajnálatra méltó drága ebet, de még megfogni sem tudjuk hogy mi vigyük oda a telepre. Így hát csak hallgatjuk a telt házas dumát.
38. pillangó28 (válaszként erre: 35. - Mh07)
2012. jan. 22. 17:34

Egyetértek! Az emberen múlik minden, nem a kutyán.

És az, hogy sokan vannak utcán, az is az ember hibája. Nem a kutyát kéne kilőni,, hanem azt aki kitette!

2012. jan. 22. 17:34
*benzinköltségemen
2012. jan. 22. 17:33
Ma kb. 1 hete, hogy egy aranyos kis foxi idebútorozott a házunk elé. Megkérdeztem egy-két helyen a faluban, hogy kié lehet a kutya, de senki nem ismeri, van aki azt mondja, hogy látták, amikor kidobták egy autóból, van aki tudja ki a gazdája, és szerinte ő dobta ki. Na már most, ezek után elmentem (kutyástól) az állítólgos gazdihoz, aki közölte, hogy nem az ő kutyája, neki csak egy ilyen volt, de az elszökött, így mivel ő is tagadásban volt a kutya tulajdonlását illetően, nekem meg már elegem van abból, hogy itt ül a házunk előtt napok óta, mert sajnálom, egyszer már enni is adtam neki, lehet ezért nem megy tovább..., holnap felhívom a területileg illetékes állatmenhelyet, hogy jöjjenek ki és vigyék el. De félek az lesz a vége, hogy kijönni nem fognak, így vihetem saját benzinköltségemet a nem éppen közelben lévő menhelyre. De azt sem tudom sokáig nézni, hogy szélben, esőben, hidegben itt ücsörög a házunk előtt a fenyő tövében :(
35. mh07 (válaszként erre: 33. - Pillangó28)
2012. jan. 22. 17:29

Nekünk többek között van egy amstaffunk. Nyugodt, békés kutya. Nagyon sokat foglalkozunk vele, a férjem rendszeresen trenírozza. Akár póráz nélkül is sétáltathatjuk senkit - sem embert, sem állatot - nem bánt. Így lett nevelve!

Munkámból kifolyólag sokszor járok más családoknál. Kb. a felétől elvenném a kutyáját:-(

Egyébként az eddigi kutyaharapásaim egyike sem származott "harci" ebtől.

Egyébként már megfigyeltem a kutya olyan, mint a gazdája. Mára megtanultam: idegbeteg emberekhez nem megyek be csak ha elzárják a kutyát!

Szörnyű milyen felelőtlen emberek vannak!

2012. jan. 22. 17:23
pitbull a szomszédunkban van. nagyon értelmes, szelíd és szófogadó, kiválóan elvan az unokáival
33. pillangó28 (válaszként erre: 31. - Zefex)
2012. jan. 22. 17:20

Én is megszigorítanám az állattartást.

Egyébként, az, hogy pitbull, az nem jelent semmit, egy spániel is tud harapni! Nem csak a harci kutyák! Attól függ, hogy van nevelve a kutya.

Sok embernek, arra kell, hogy ugasson a kertben, ha nem megfelelően őrzi a házat, szintén váltanak, a régi kutya meg mehet az utcára!

2012. jan. 22. 17:16
Röviden, utolsó férgek!!!!
31. zefex
2012. jan. 22. 17:15

Boldog, boldogtalan állatot tart. Kivált kutyát. Én megszigorítanám az állattartását, annyi rossz példát láttam.

Olyan is volt, hogy amikor leszálltam a buszról, egy idős néni megkért, kísérjem haza, nem lakik messze. A bp-i társasházban, a közös udvarban ott randalírozott egy pit bull szabadon. A gazdájának két apró gyereke is volt, kb 24 nm-es lakásban laktak...

Kertes házban a szomszéd szabadon tartott harci ebje rendszeresen átugrált hozzánk, megharapta a gyerekemet, sebészetre kellett vinni. Többször rátámadt a kutyánkra, a hosszú bundája mentette meg. Amikor kértük, tartsa úgy a kutyáját, hogy ne veszélyeztessen bennünket, neki állt feljebb, leordította a fejünket.

Másik szomszédomat a saját - menhelyről befogadott - kutyája támadta meg többszőr, legutóbb mentőt hívtunk hozzá.

Másik gond, hogy sok helyen az emberek kutyával próbálják megvédeni a vagyonukat, mert másra nem számíthatnak.

Az állattartással kötelezettségek is járnak, nem csak jogok. Nem egyszerű sem ítélkezni, sem védeni.

30. pillangó28 (válaszként erre: 28. - Havran)
2012. jan. 22. 17:05

Tökéletesen egyetértek!!!

A kutya nem tud választani! nem tud pénzt keresni, hogy albérletet fizessen!

Az ember segítségére van szüksége. Csak hát.. sok ember nem törődik ezzel! kell a kiskutya, mert a gyerek kutyát akar, aztán megnő, és huuuu hát sok a gond vele!!! Irány az utca!

2012. jan. 22. 17:04

Itt is van egy kobor eb, soha nem bántanék egy élőlényt sem, de ezt már nem sajnálnám. Minden reggel kerítést javítok, gödröket temetek be, olyan az udvar sokszor mint egy harc tér. A száríton nem lehet ruhát kint hagyni mert leszedi széttépi. Most az az ötlete támadt, hogy alagutat fúr a csirke ólba. Ja és puszi pajtása az én két kutyámnak mert nem bántják, haggyák garázdálkodni.

Tehát most már meg értem, némely ember felindulását.

28. Havran
2012. jan. 22. 17:01
A kóbor kutya se tehet róla,hogy kóbor,ismételten az emeberek felelőtlensége miatt vannak ilyen esetek:((((
2012. jan. 22. 16:55
Jahh,, és a hajléktalanok is odaszarnak, meg pisálnak mindenhova!! Gátlástalanul! Kinyitom az ablakot, és nyáron bűzlik a pisa szagtól a beton!
26. timycat (válaszként erre: 24. - 6b006fc769)
2012. jan. 22. 16:52
Ja nálunk is ez verte ki a biztosítékot; főleg hogy a kutyák rendszeresen a játszótér környékén "bandáztak". Az hogy összehúgyoztak, -sz@rtak mindent még a legkisebb probléma volt velük. De amikor az egyik kapott valakitől valami kaját és a többi nekiesett; vagy te vitted békésen, pórázon a saját kutyádat és nekirontottak; a postás már nem mert a környékre jönni. Tarthatatlan volt a helyzet
2012. jan. 22. 16:52

A falkába verődött kutyák, pont olyanok mint a falkába verődött hajléktalanok,,, és idióta suhancok! Annyi a különbség, hogy az utóbbi kettő átvágja a torkod 100 Ft-ért! Még sem lehet őket kilőni!

Azért van ennyi kóbor állat,,, mert az emberek nem tesznek ellene!!

24. 6b006fc769 (válaszként erre: 22. - Andi6020)
2012. jan. 22. 16:47
Nálunk van egy félbolond öregasszony, akit falkában követnek, mert eteti és babusgatja őket, de persze póráz az nincs, mert "nem az övé". Félelmetes, amikor a kb 6 kegyeltje randalírozik, összemarakodik más kutyákkal, vicsorog a járókelőkre stb:S
2012. jan. 22. 16:43
Az egyik lány akarta őket befogadni azért nem tettem semmit nagyon sokan még a kiflijüket is nekik adták.Nekem négy kutyám van azért nem fogadtam be őket.
22. andi6020 (válaszként erre: 20. - Timycat)
2012. jan. 22. 16:43

Agyamra mennek a kóbor kutyák. Falkába verődve járják az utcákat, szépen kettesben, hármasban, négyesben. Bejönnek a kertbe, szarnak hugyoznak össze-vissza.

Nem tudom miért hiszik egyesek, hogy ez a normál falu képéhez tartozik.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook