Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Milyen előnyei vannak a házasságnak az együttéléssel szemben? Miért "kell" férjhez menni? fórum

Milyen előnyei vannak a házasságnak az együttéléssel szemben? Miért "kell" férjhez menni? (beszélgetős fórum)


1 2 3
41. Candy Apple (válaszként erre: 38. - Agis)
2011. jan. 14. 21:29
Lehet, hogy meglepő számodra és a hozzászólásaimból nem ez jön le, de teljesen egy hullámhosszon vagyunk. Csak olyan cikinek érzem, hogy ez igenis egy nyomós ok. Ezt már mind átpörgettem az agyamban. De most akkor Te mit tennél a helyemben? Álljak oda a pasim elé, hogy ok, még ne vegyél el, de azt tudjad, hogy ha gyereket akarsz Te is, akkor bizony meg kell ejtenünk azt az esküvőt. És akkor tényleg csak egy formaság lesz. Elvész a varázsa. Akkor minek a nagy cicoma? Akkor ez nem lesz életem egyik legszebb napja. Akkor ez az a nap lesz, amikor bebiztosítom leendő gyermekem jövőjét.
2011. jan. 14. 21:24
Most magadnak akarod bizonyítani, hogy nem baj,ha nem kérik meg a kezed? Csak mert még két hete, minden vágyad ez volt!
39. agis (válaszként erre: 36. - Candy Apple)
2011. jan. 14. 21:22
Hu, kicsit ferde a gondolkodasod.
38. agis (válaszként erre: 32. - Candy Apple)
2011. jan. 14. 21:22

Nem abbol indul ki, hogy elhagyjak, de gondold csak vegig. Dul a szerelem, szuletik egy gyerek (meg nem eltek 3 eve egyutt) es a pasas meghal. Baleset, betegseg, akarmi.


A gyerek orokol, ha tudod bizonyitani, hogy o az apa (ha nyiltkozott ez nem szukseges). Te leszel a haszonelvezo.


Ha nincs gyerek, es az o lakasaban laktatok, nincs bizonyitott, hivatalos egyutteles, de hu de nagy a szerelem, bevallaltok egy hitelt, megint a legrosszabbat hozom fel, a pasassal tortenik valami. Anyuka eppen nem kedvelt teged. Kipenderit a rovid ido alatt a kozosen (nem bizonyithatoan) felepitett othonbol. Minden nelkul.


Hova mesz, mit csinalsz?

37. 99c6cef036 (válaszként erre: 36. - Candy Apple)
2011. jan. 14. 21:21
szerintem a no ki kell varja amig egy ferfi megkeri a kezet.
36. Candy Apple (válaszként erre: 34. - 99c6cef036)
2011. jan. 14. 21:18
Nálam az elkötelezettséggel nincs gond. Épp azért nem értem, hogy, ha valaki lelkiekben elköteleződik, akkor ahhoz miért kell papír. A papír nem a lelki elköteleződéshez kell, hanem a piszkos anyagiakhoz!!! Mert a csaj nem biztos benne, hogy a faszi vele marad míg világ a világ...és mi lesz akkor a piszkos anyagiakkal??? Miből etetem a gyereket??? Miből iskolázom be? Miből veszek neki ruhát? Hol fogok lakni??? Ehhez kell a házasság....szerintem. Van esetleg valaki más véleményen???
35. Candy Apple (válaszként erre: 26. - 04e95f637a)
2011. jan. 14. 21:14
:)
34. 99c6cef036 (válaszként erre: 19. - Candy Apple)
2011. jan. 14. 21:14
a nok gyengedsegre szeretetre,es biztonsagra vagynak egy ferfi mellett,sokan azert nem akarnak hazassagot mert nem is akarjak hogy a kapcsolatuk hosszas legyen,hanem amikor ugytetszik kilephetnek belole,semmi elkotelezetseg nelkul.
2011. jan. 14. 21:12
De most komolyan! Van valami más pozitívum az anyagiakon túl?????
32. Candy Apple (válaszként erre: 27. - Agis)
2011. jan. 14. 21:05

Én tisztában vagyok ezzel. Lejátszottam én már ezeket a játszmákat magamban.

De, ha alapvetően abból indul ki valaki, hogy egyszer elhagyják, akkor mi a fenének megy férjhez? Akkor itt nincs bizalom. Akkor itt a férj a gyerek miatt kell. Akkor itt igazából gyerek kellett és a férj egy biztosíték arra, hogy legyen miből felnevelni. Nekem ez nem tűnik őszinte érzelemnek.

31. 04e95f637a (válaszként erre: 28. - Candy Apple)
2011. jan. 14. 21:00
Milyen sok nő????Sok nőnek párkapcsolata sincs,nemhogy férjhez menjen?!pff...Nézz csak körül,ezen a fórumon,mennyi csaj van egyedülálló!
30. agis (válaszként erre: 28. - Candy Apple)
2011. jan. 14. 20:59

Ha meg kell gyozni, ne menj ferjhez, ennyi az egesz.


De akkor ne is vard, hogy megkerjenek. De talana hozzaallasod miatt nem tortent meg, teljesen jogosan.

2011. jan. 14. 20:58
Aki esetleg közületek férjnél van, vagy férjnél volt: miért mentél férjhez?
2011. jan. 14. 20:57
Nem győztetek meg :D de gondolom nem is ez volt a cél. Én csak reálisan szeretném látni, hogy miért érdemes megházasodni. Hogy mérleget tudjak vonni. Miért megy az a sok nő férjhez?
27. agis (válaszként erre: 25. - Candy Apple)
2011. jan. 14. 20:56

Nem a penz miatt. Ha ezt is meg kell magyarazzam, tenyleg jobb egyelore nem eroltetni ezt a hazassag dolgot.


Az anyagi biztonsag nem csak azt jelenti, hogy a masik nyakan eloskodsz. Egy elettarsi kapcsolatbol kilepett pasas, akire meg 'rabizonyitani is nehez' hogy o az apuka..hat probalj meg belole a sajat gyerekehez tamogatast kiszedni.


A hazassagi kotelek egyben gazdasagi kozosseget is feltetelez.


De miert is magyarazom ???

26. 04e95f637a (válaszként erre: 25. - Candy Apple)
2011. jan. 14. 20:54
Hogyne,de legalább egy olyan faszihoz akinek jók a paraméterei! :)
2011. jan. 14. 20:53

Anyagi biztonság???


A pénz miatt menjek férjhez?

24. 04e95f637a (válaszként erre: 23. - Agis)
2011. jan. 14. 20:52
Pedig kivették a beszédből a hűségről szóló rovatot :)))
23. agis (válaszként erre: 22. - Candy Apple)
2011. jan. 14. 20:51

Tudom, hogy regimodinak hangzik, de a csaladjogi torvenyben is benne van, hogy a felek egymasnak huseggel tartozni kotelesek :D


Mashogy megfogalmazva, szerintem a normalis ertekrenddel biro emberek, es jobban belegondolva a kevesbe normalisabbak is nehezebben lepnek felre, rugjak fel a 'terhesse valt koteleket' mint azok, akik eskut tettek.

22. Candy Apple (válaszként erre: 21. - Agis)
2011. jan. 14. 20:46
Erkölcsileg? Ezt hogy érted?
21. agis (válaszként erre: 19. - Candy Apple)
2011. jan. 14. 20:44

Mar sokszor leirtam a velemenyem miert vagyok hazassagparti.


Szerintem a hazassagi esku az egy olyan lepes a ferfi reszerol, amit alapvetoen nehezen lepnek meg. Szerintem egy ferfi igenis 'vallalja' a not, es ne csak 'tarsuljon' vele.


Jogilag a hazassag nagyobb biztonsagot ad, tovabba anyagilag, es erkolcsileg is.


De ez csak az en velemenyem.

2011. jan. 14. 20:43

szerintem a mai világban is nagy jelentősége van a házzasságnak

szetintem így utólag

bár én elváltam párkapcsolatban született gyermekem

én nagyon vágytam a házasságra az exem viszont nem...

nem volt meg a kapcsolat...

19. Candy Apple (válaszként erre: 15. - Agis)
2011. jan. 14. 20:41

Lehet, hogy nem vagyok rá érett?

Mi a különbség az együttélés és a házasság között? Miért kell a papír?

Miről maradok le, ha nincs papír?

18. 04e95f637a (válaszként erre: 17. - Candy Apple)
2011. jan. 14. 20:37
de még a szüzesség is :))
2011. jan. 14. 20:36
Érték még a házasság egyáltalán? Érték még a család?
16. 04e95f637a (válaszként erre: 1. - Candy Apple)
2011. jan. 14. 20:35
Nem minden Nő álma férjhez menni,és gyereket szülni!Nekem sosem jutott eszembe,pedig 2x meg lettem kérdezve :))
15. agis (válaszként erre: 11. - Candy Apple)
2011. jan. 14. 20:35

Azert a hazassag nem a lelott vad korbecipeleserol szol.


Megujulni egy regebbi kapcsolatban is meg lehet, nem kell doglott oposszumot jatszani :D


Lehet, eppen azert nem kerte meg a kezed, mert meg nem vagy erett ra. A hozzaszolasaidbol nekem nagyon az az erzesem, hogy kell meg neked egy kis ido.


Nem a korulmenyek (kornyezet) miatt kell ferjhez menni, szakitani, gyereket szulni. Magad miatt kell mindent megcsinlani, hogy neked legyen jo.


A leghosszabb kapcsolatod sajat magaddal van. Meg anyukad sem all olyan kozel hozzad, mint te sajat magadhoz.

14. Candy Apple (válaszként erre: 5. - 9bbaa658f2)
2011. jan. 14. 20:33
Ezt úgy érted, hogy ő fél, hogy én visszaélek majd az érzelmeivel?
13. 68b1114f6e (válaszként erre: 7. - Candy Apple)
2011. jan. 14. 20:32

Az a darab papír még nem sok embert tartott össze, vagy ha igen akkor az olyan is volt.

Miért foglalkozol másokkal? A saját életedet kéne élni, nem?

2011. jan. 14. 20:31
Én szeptemberben mentem férjhez. Ez volt életünk legszebb napja. Csak kettőnkről szólt. Azóta is rendszeresen nézegetjük a képeket az esküvőről és nászútról, és olyan jó érzés visszagondolni! Hát ezért érdemes!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook