Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Milyen egy jól működő párkapcsolat? fórum

Milyen egy jól működő párkapcsolat? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Milyen egy jól működő párkapcsolat?

1 2
16. vekvik
2009. dec. 9. 14:53
az a baj, hogy ebben a "rohanó" világban mindenki türelmetlen, ideges és szerintem többnyire egymásra már nem marad energia, csak a feszültség levezetésére jók egymásnak a párok --- persze ezt most nagyon lesarkítottam, de lehet benne valami...
15. Erika25 (válaszként erre: 13. - Vekvik)
2009. dec. 8. 18:05

Köszi!

De tényleg megdolgoztunk érte... :)

Lehet, hogy vannak olyan párok is, akik olyan szerencsésen jöttek össze, hogy szinte semmit nem kell tenniük ahhoz, hogy boldogok legyenek mindketten sok-sok év után is, de sztem ez nagyon ritka.

A többség pár ezt nem kapja csak úgy ingyen... :)

2009. dec. 8. 11:41

Sziasztok!

Szerintem az embernek sok mindent meg kell tapasztalnia kudarcok árán, hogy boldog párkapcsolatban élhessen majdan. Legalább is az olyan EQ-al születő ember aki erre alkalmas az kevés...

Szerintem a tolerancia, önzetlenség, figyelmesség és megértésen alapszik minden. Fontos adni, de oda kell figyelni, hogy ez ne egyoldalú legyen és akkor marad meg az egyensúly szerintem.

13. vekvik (válaszként erre: 9. - Erika25)
2009. dec. 8. 11:37

25 év!

Gratulálok nektek:)

12. vekvik
2009. dec. 8. 11:36

sziasztok:D

Remélem hogy így is marad a kapcsolatom.

Sajnos az előzőt nagyon elszúrtam, hiába próbáltam őt okolni, akkor is az én hibám is volt...

2009. dec. 8. 05:59
A boldog párkapcsolatot, millió dolog mérgezheti.Én úgy gondolom, hogy az egymásra figyelés, a kompromisszumok, nagyon sokat jelentenek!Nem feltétlen az a jó, ha két ember hasonlít egymásra.A férjem nyugodt, higgadt, és tüzes, és nagyszájú vagyok.Tehát, tűz, és a víz.Viszont ez a ,,víz"mindig tudja, hogy mennyit kell az én hirtelen lobbanó lángomból eloltani:)
10. kingi7 (válaszként erre: 9. - Erika25)
2009. dec. 7. 20:27

Teljesen egyet értek!


Szerintem kevés, az, hogy nem ráülni a másikra egy év után még minden szép és jó...:) 25 év, az már művészet!


Fontos, hogy a két ember hasonló legyen és ne legyenek dolgokba nagy különbségek, fontos a hasonló gondolkodásmód (pl: ne legyen az, hogy az egyik szórja a pénzt a másik meg spórol) Én 33 évesen tudtam meg, hogy mi a jó társkapcsolat lényege.:)

2009. dec. 7. 20:11
Bizony ez is fontos, amit írtál, de ez csak egy dolog... Ezen kívül még egy csomó más van, amire nagyon kell figyelni egy párkapcsolat során... Én már 25 éve vagyok együtt a párommal, és állítom, hogy a boldogság megőrzése művészet. És szinte mindennap tenni kell érte valamit... sosem ülhet egyik fél sem a babérjain, hogy no most már mi szépen élünk... Mert mindig akad valami megoldandó, elrendezendő dolog, főleg ha már van az embernek két-három gyereke is.
2009. dec. 7. 19:25
szeriintem a legfontosabb a szerelem,és a kompromisszum.ha nem tudod elengedni a barátod sörözni,akkor menj el a barátnőeiddel arra az időre!
2009. dec. 7. 18:04
Számomra a beszámolódból úgy tűnik, hogy az első barátod nem is szeretett téged, vagy nem annyira, mint kellett volna. Ha igazán szerelmes lett volna, nem történhetett volna meg, hogy két hétig feléd se néz, nem a haverjait választotta volna, nem kellett volna magyaráznod neki, hogy miért veled legyen inkább. A tanácsom, hogy keress olyan férfit, aki viszontszeret, azért aki vagy, megbecsül és tenyerén hord. Remélem a mostani párod ilyen. :-)
2009. dec. 7. 17:25
Bizalom, szerelem,humor, ezek fontosak egy jól működő kapcsolatban, a kérdésre a válasz szerintem az, hogy párra szabott,ha jól érzitek magatok mindketten, akkor nincs baj.
2009. dec. 7. 16:51
Orulok, hogy boldogoki vagytok:) En is megtanultam teret adni a paromnak, en mindig is kaptam, csak a feltekenyseg nagy ur.
4. spinneli (válaszként erre: 3. - Syria)
2009. dec. 7. 16:13

és tisztelet.

:)

2009. dec. 7. 16:10

Megadtad a választ a cikk kérdésére:


"Teret kell adni a másiknak és nem szabad hogy sok kis dolog tegyen tönkre egy kapcsolatot!"


Ehhez még csak azt kell hozzátenni: őszinteség és bizalom.

2009. dec. 7. 16:06
nagyon örülök, hogy tanultál a hibáidból, de azt ne feledd, hogy nem csak neked kell kompromisszumokat kötnie hanem a párodnak is
2009. dec. 7. 16:03
Erre a kérdésre nehéz a válasz. Nyilván minden kapcsolatban más a jó stratégia és mindenki máshogy veszi fel a maga szerepét.
Egy kapcsolat főként kompromisszumokra épül és tény, hogy néha nem könnyű fenn tartani az egyensúlyt.

Ugrás a teljes írásra: Milyen egy jól működő párkapcsolat?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook