Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Milyen diétát csináltál már, milyen eredménnyel? fórum

Milyen diétát csináltál már, milyen eredménnyel? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2005. dec. 5. 09:49

Sziasztok


Újra jelentkezem, mert jelentem, sikerült!

ma lesz mérlegelés újra, de múlt hét hétfőn már 58 kg voltam! :-)))))


Amit korábban írtam, azt most is tartom mind a kaja, mind az edzések és testkezelések tekintetében. Mondhatom, remekül érzem magam.


Ami újdonság, és mindenkinek ajánlom, hogy kaptam a páromtól egy Polar-órát, ami méri az edzés közben elégetett kalóriáimat (ezt a súlyom, a magaságom, a korom és az aktuális pulzusból számítja ki), így nagyon jól tudom kontrollálni a fogyimat.

Sajnos ezek a kütyük nem olcsók, de nekem nagyon bejött.


Szóval ennyi a jelenlegi állás, most, hogy így belelendültem, szeretnék még 56-ig lemenni, és utána elkezdek izmosítani (most nagyobb részt kardió gyakorlatokat csinálok), hogy nyárra kőkemény popsim, és kockás hasam legyen... :-)


Mindenkinek szép hétfőt!

Pusszancs

32. gyöngyi (válaszként erre: 31. - 0f8105a07c)
2005. nov. 15. 18:04

Szia Tigrincs!

Irigyellek a mozgás miatt! Én sajnos a sétán és az egész napi álláson kívül nem mozgok szinte semmit. A hétvégi rendszertelen kirándulások nem igazán számítanak a sport kategóriába.Ezzel a diétával biztos, hogy gyorsan fogsz jó eredményt elérni.

2005. nov. 14. 19:21

Hali!


Az én "sikertörténetem" a következő:


Szigorú Atkinssel, és heti 3-5 edzéssel (1-1,5 óra kardiómozgás), plusz rendszeres szauna, és különböző testkezelések: -7 kg 6 hónap alatt.


Aztán stagnálás kb 2 hónapig.


Most pedig úgy néz ki, beindult újra, ugyanis csináltam 2 hét káposztaleves-kúrát. Borzasztó unalmas volt, de megérte.

Az eredmény -2kg.


Most pedig a kalória, ch és zsírbevitelre figyelek oly módon, hogy napi max 1000 kcal, max 40g ch, és nagyon kevés zsír. Az edzések és a testkezelések maradnak, bízunk a legjobbakban... :-)


Egyébként 173 cm magas vagyok, és 70 kg-ról indultam. Jelenleg 61 kg vagyok, de karácsonyra 59 a cél.

30. gyöngyi (válaszként erre: 29. - Rosewood)
2005. nov. 6. 09:08
Azt hiszem te is megtaláltad a bűnbakot!!!Szerintem mindenkori súlyfeleslegünk egyik okozója a tágulós nadrág és társai!!! Amíg beleférek addig nincs túl nagy baj!-gondoljuk.Ez nem így van, mert nekem plusz 12 kiló belefért!!!
2005. nov. 5. 17:28

Brigi! Eeez igen! Mintha magamat látnám... Bár jobb lenne szabályosan , folyamatosan tartani az ideális súlyt, de ez a hízékonyaknak nem mindig sikerül.Én is pontosan jegyzem a kilóimat, bár az első életmódváltás nem is volt olyan régen, íme:

19 évesen 60 kg voltam, puhahusi, 168cm

24évesen 75kg, hoppá, észbe kaptam, dietetikussal, 1200 kcal, konditermi edzéssel -5kg

25 évesen terhesség, +18kg, vizesedés

25 évesen szülés után egy év alatt -20kg, 87kg-ról 67kg-ra, módszerem heti 5 edzés, egészséges étkezés odafigyelve a mennyiségekre, este kevesebb étel, főleg fehérje, néha no vacsi, néha max. 1 alma

28 évesen deperesszió miatti zaba +5kg, amiből eddig lement 1kg, így vagyok 72 kg, izmosan.

A jelenlegi testem feszesebb és keményebb, mint 19 éves koromban, de azért tagadhatatlan, hogy most van mit fogni.

Ha 68 kg leszek, oké lesz, ha ennél kevesebb, örülök neki.

Ja, és én elsősorban a centinek hiszek, nem a mérlegnek, ennélfogva a ruháim mutatják, nem szaladt -e el velem a ló. (szeretem a testhezállót, a farmert,stb. ami nem tágul)

28. kisgé (válaszként erre: 27. - En26)
2005. nov. 5. 09:06

Hellóka!


Rég nem jöttél, sok a meló?:)

Hát tényleg horrornak hangzik!:) Bár én mégnem szültem, nekem eddig a legtöbb: 15 kg felesleg volt!

27. En26
2005. nov. 4. 18:22

Sziasztok!

Ha visszatekintek az elmult "néhány" évre, tényleg érdekes eredmény jön ki:

első fogyokúrám 18 évesen, akkor 74 ről indultam, 59 kg-ra fogytam, most 46 éves vagyok 85 kg.

A legtöbb ami voltam az 100 kg. Az elmult 28 év alatt kb 4o kg jött,- ment le-fel. Ezen elgondolkodva nem modható túl eredményesnek az a rengedet fogyókura amit kipróbáltam. Elég horror!

2005. nov. 4. 14:41

Sziasztok!

Arra döbbentem rá, hogy én 45 éves vagyok és gyakorlatilag 20 éves korom óta több-kevesebb sikerrel évente legalább egyszer fogyóztam.Így, ha én is kiszámolnám, hogy az elmúlt 25 év alatt mennyit is fogytam azt hiszem elég mulatságos eredmény jönne ki.Szerintem évente fogytam legalább 5 kilót ez 25-tel szorozva 125 kiló!!!! Ez agyrém!!

25. Hoxa (válaszként erre: 24. - Brigitte)
2005. nov. 3. 10:09

Brigi, ez bámulatos, főleg az, hogy így tudod mikor mivel mennyi. Az a durva, hogy ha összeadod őket (ha jól számolom) -90 kiló.


Talán jobb is, hogy én nem írtam így össze, végülis tizenéves korom óta jó sok mindent kipróbáltam már, jobb nem tudni mennyi kínnal, mennyi mínusszal nem jutottam sehová.

2005. nov. 3. 02:09

Most vagyok 35 éves, 168 cm, kb. 74 kg.

20 évesen: 2 hetes léböjt, -10 kg fogyás.

24 évesen: ugyanez, -4 kg,

24 évesen gyerekszülés után: 1. hónap kevés keksz és süti, -10 kg, 2. hónap 500-700 kcal, -10 kg.

27 évesen: fél év kcal számolgatás, heti 2-3 súlyzós edzés, 72-ről 58 kg-ra, azaz 14 kg.

30 évesen: kcal számolás, 16.00-kor 25-50 g csoki, némi edzés, -14 kg.

32 évesen szülés után: néha bicikli, pici odafigylés, ami nehezemre esett igencsak, -15 kg.

33 évesen: Atkins 2 hónap alatt 9 kg, ekkor 64 kg-ra lementem, ami majdnem az ideális súlyom, ami 62 kg.

35 évesen: 13 napos kurákkal, amiből 7 nap sikeredett, -4 kg.

Szép repertoár, ugye? :)


Brigi

23. subszi
2005. nov. 2. 13:49

Sziasztok!


Tudjátok, amíg anyuékkal éltem, addig semmi problémám nem volt a súlyommal, pedig nagyon sokat ettem. Anyu változatosan fôzött (egyik nap tészta, másnap fôzelék...). Mióta a párommal lakom, nem feltétlen eszem sokkal többet, de s?s?bben becsúszik a hamburger, a pizza, a zsömle akár ebédre is, na meg a sok édesség.


Én atkinseztem már kétszer, és nekem bevált, ezért elkezdtem harmadszorra is. így többször fogyasztok fôtételt, és változatosan is lehet csinálni, nagyon jókat eszem. :)

Mindenkinek sok sikert!

2005. nov. 2. 11:57

Sok-sokat! Jó eredményekkel. Nekem az Atkins nem tetszik a gyümölcsök hiánya miatt.De a kilók mindig visszajönnek.Apukám is régi motoros, neki jobban megy a szintentartás. Érdekes, hogy

ő is esküszik arra, hogy a héten egy nap együnk úgy, mintha nem fogyóznánk,de ne menjen 2500 kcal felé.Ezzel el lehet kerülni azt, hogy a szervezet anyagcseréje teljesen lelassuljon.

2005. okt. 30. 18:24

Nekem eddig mindig az jött be,ha nem kevertem a különbözőféle kajákat.Legjobb volt,ha egész nap csak egyfélét ettem,de legalábbis egy evésnél nem ettem össze mindenfélét.Szóval a hús-krumplit meg a hús-kenyeret tényleg el kell felejteni.

Már egészen megszoktam,hogy mindent zöldséggel meg savanyúsággal eszek.

És igen:a mennyiségek!Az én tapasztalatom az,hogy bármit is eszek,a jóllakásig ezt nem tehetem.Ez frusztrál leginkább,de biztos hozzá lehet szokni az egészséges mértékhez.Sajnos sokszor túleszem magam,nem is az éhség miatt,hanem mert szeretek enni!!!Fejben előre le kell játszani ezt a dolgot,és nem lehet gond.Csak hosszú távon, kilengések nélkül,ez nagyon nehéz.

De azért vagyunk itt,hogy tanuljunk,fejlődjünk, nem?

Sok sikert és kitartást mindenkinek!

20. Ekka
2005. okt. 30. 12:27

No, újra itt vagyok:-)

Szóval egy dologra jöttem rá, az ember akkor jár a legjobban, ha kikísérletezi, hogy mit bír a szervezete, mire reagál és mire nem.

Szóval 2hete a magam diétáját csinálom. Eddig bevált:-3kg. Rizs, hús, zöldség, tejtermékek és sok-sok torna. Héten 1nap, amikor zabálás van. Mindent eszem ilyenkor még csöpögős-cukros szirupot is.:-))))) Egyszer olvastam ezt egy testépítő oldalon, nem hittem el, de valóban hatásos a szervezet ilyen fajta becsapása:-)))Szóval most kísérletezek magamon.

19. zse pi
2005. okt. 27. 17:31
Atkins diétát csinálom lassan 6 hete. Ez az első olyan fogyókúra, amit jónak találtam, így belevágtam. Tartom magam, és tök jó érzés, hogy csinálom. Nem is olyan nehéz, még... :))
18. Hoxa (válaszként erre: 17. - Pirko)
2005. okt. 27. 08:57
Pirko, szerintem írd le egy történetben a honlapra. Az étrendedet pedig mellécsatoljuk letölthető állományként. Így mindenki elolvashatja és lementheti :) Szerintem sokakat érdekelne!
17. pirko
2005. okt. 26. 18:10

Én Atkins diétát csináltam 22 hét alatt fogytam 11 kg-ot.

151 cm vagyok 60 kg-ról fogytam 49 kg-re.

Akit érdekel mit ettem ezen időszak alatt szívesen elküldöm e-mail-be.

Puszi és kitartás mindenkinek!

Lehetetlen nem létezik számomra csak tehetetlen.

Üdv:Pirko

16. rika
2005. okt. 5. 08:16

Sziasztok!

Én sok mindent kipróbáltam. Csináltam villámdiétákat ilyen 14 naposakat, nem jöttek be. Csináltam a 90 napos diétát is (bár akkor még nem így hívták). Aztán jött az Atkins ami nagyon bevállt, amikor úgy éreztem, hogy most jól nézek ki és eleget fogytam áttértem a Norbi progira (gondolván ez majd szinten tart), de megint meghíztam (nem kicsit). Ugyhogy most újra Atkins és marad is.

Ez jó és nem fogom feladni.

2005. okt. 4. 21:14

Sziasztok!:)


Kb 5 éve 72 kiló voltam, sajátos módszerrel lefogytam 1 hónap alatt 15 kilót. Sajna drasztikus volt. De tartottam 3 évig, majd feljött 5-6 kiló. Megpróbáltam a Norbi updatét, az csak szintentartásra volt jó nálam :(

Most a South Beach diétát csinálom lassan 3 hónapja, eddig lement 4 kiló, még 1-et szeretnék fogyni...lassan de biztosan haladok! Nem éhezem, napi 5× étkezem, és energikus vagyok! Ez a legjobb diéta, vagyis inkább már újfajta életmód!Nekem nagyon bejött! És vannak napok mikor nem tudok ellenállni az édességnek vagy magas ch tartalmú kajáknak, jól bekajálok, és a mérleg másnap egy leheletnyit sem mozdul. :) Tehát a szervezet átállt...ami jóóóóóó! Csak ajánlani tudom mindenkinek! Lassú a fogyás, de tartós! Zsírból fogyok és nem izomból!

Ja, mikor Norbiztam minden másnap jártam edzeni, 1 óra kardió volt és egy kis izmozás, szépen megvastagodtam (8 hónapig folyamatosan):(, inkább abbahagytam! Most csak itthon tornázok minden nap, vagy másnap, gumiszalagozok, szépen formálódom ;) Egyre vékonyabbak és feszesebbek a lábaim!:)

Sok sikert akárki akármit is csinál!:)

Csak legyetek kitartóak! :D

175 cm és 56-55 kiló vagyok!


14. rozina
2005. okt. 4. 16:14

Nagyon aktív vagyok ma!!!:))

De térjünk a tárgyra.

Az egyik ismerősöm nagyon sokat fogyott akupunktúrával. Én is szemezgetek most vele. Esetleg van aki már próbálta?Mik a tapasztalatok?

2004. máj. 2. 15:44

-Mindent ettem Callaneticseztem 3 hónapot 95-97 között kezdtem és 65-67 lett a vége. Ja és a bőröm nem ment tönkre.

-zsírszegény diéta: ájulás és kórház lett a vége és csak híztam tovább.

-kizárólag gyümölcs és zöldség evés: ájulás majd újabb ájulás.

Eddig az Atkins a legjobb. Egyszer sem ájultam még be.

12. Zolii
2004. máj. 2. 09:47
Év elején csináltam egy 6 hetes Norbi diétát, ami szinte ua mint az Atkins, csak néha lehet rizst meg krumplit enni. Szóval 10 kg ment le, és utána még négy! Hát most innen folytatom a fogyást!!
11. satya
2004. ápr. 30. 10:35

Hali!

Én két éve lefogytam 23kg-ot januártól júniusig.

Saját módszerem volt.Zsírszegény (4% alatti átlag) ételek,sokszori étkezés,sok zöldség gyümölcs,tej tejtermék.

Este 6 után már nem ettem,vacsorára is csak 1 pohár kefír meg egy gyümölcsjoghurt volt.

Szépen lefogytam,pedig akkor nem is mozogtam.Sajnos 2 év alatt majdnem mind vissza jött.Akkor sem ettem kenyeret,tésztát,süteményt,cukrot.

De ettem banánt,almát és mindenféle gyümölcsöt.

Még hozzátartozik,hogy a fizikai erőm nagyon megsínylette a dolgot,legalább egy harmada oda lett.Ez a diéta jobban illik a szokásaimba és betarthatóbb mint a többi,bár a gyümölcs nagyon hiányzik.

10. Lindi
2004. ápr. 29. 20:09
A következőt csináltam: napi egyszeri evés kb dél és kettő között: 2 szelet pirítós (rozskenyérből) megkenve kefírrel,erre raktam pár kanál konzerv zöldborsót. + rengeteg folyadék, napi 2óra mozgás, 2 hónap alatt teljesen lefogytam,amint a mozdást abbahagytam, minden visszajött...még több is :(
2004. ápr. 29. 19:11

Sziasztok!

Én koplalállas (naponta 1x ettem, általában 1 kifli + 1 kefír) + mozgással. Hetente 3x játam konditerembe és nem aerob mozgás, hanem erôsítéseket végeztem. A koplalást késôbb elhagytam, normálisan ettem, de mozogtam tovább. 15 kg-t fogytam februártól júliusig. Mikor abbahagytam a mozgász, MIND visszajött. Most már nagyon bánom. Azt hiszem, ha az evésben el-el is bukunk, a mozgást sosem szabad abbahagyni. Véleményem szerin ez aa titka a testsúly megôrzésének. De ezt azt hiszem mindenki (ott mélyen legbelül) érzi és tudja.

2004. ápr. 29. 18:29

Na itt is hozzászólok.

Én akupunkturával fogytam másfél év alatt 20 kg-ot.

Ez hálistennek nem jöt vissza

Most az atkinst csinálom 5kg lement de ebből visszua jött 3 kg mert mostanában nem birom ki hogy ne egyek.

de ha előbb nem hétfőtől ujra ch megvonás

7. Hoxa
2004. ápr. 27. 12:53

almaecet+zsírszegény+mozgás - nagyon sikeres volt, sajnos 17 kg mínusz után valamiért abbahagytam :(

narancsdiéta - sikeresen, de nem bírtam az egyhangúságot

800 kcal - még sikeresebb, de mindig éhes voltam

90 napos - furcsa volt a sütievés, nem használt, nem fogytam semmit

Atkins - nem éhezem, nem fogyok olyan gyorsan, mint szeretném, de legalább könnyű

2004. ápr. 27. 12:41

Paradicsom kúrát, 2 hét hasmenés :)))))))

Kg: -1


5. 1d1ca5cb3a (válaszként erre: 4. - Edit)
2004. ápr. 27. 12:26
És az milyen fajta fogyi volt????? Mire épült? Mi volt a lényege??
4. edit
2004. ápr. 27. 10:45
Sok mindent próbáltam a legeredményesebb a 90(4) napos volt, csak az a baj, hogy rövidebb idő alatt visszajött, mint ahogy lement.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook