Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen almot használtok a cicátoknak? fórum

Milyen almot használtok a cicátoknak? (tudásbázis kérdés)


1 2
22. Basset
2014. aug. 22. 14:51
Akinél 2 vagy több macska van lakásban, hogy oldja meg az almokat/kaját? Teljesen elszeparálja külön helyiségbe vagy egymás mellett vannak vagy hogyan?
21. 94cdcf3375 (válaszként erre: 14. - Sommersby)
2014. aug. 22. 14:51

Bioluxot használtam eddig én is, de nem találom jónak. Hiába pucováltam mindennap kétszer is, jött az illat. Valahogy szétfolyik a tálca alján a pisi, és ezért sokat ki kell szedni.

Szilikonosat még nem használtam.

2014. aug. 22. 14:48
Szilikonosat még nem használtam, drágának találom (mások véleménye alapján). Most tehát van a kamillás, és vettem a Fressnapftól egy 20 kg.os BioClean nevű almot. Majd elválik milyen lesz, de jónak mondják.
19. 94cdcf3375 (válaszként erre: 2. - 99279bb06f)
2014. aug. 22. 14:45
Most éppen kamillás van :szerintem ugyanarra gondolhatunk, én nmerég találkoztam vele, és nagyon jó. Kissé csomósít is.
2014. aug. 22. 14:38
Nekünk az ever clean nagyon bevált.
17. Sommersby (válaszként erre: 16. - ChrisTai)
2014. aug. 22. 14:04
Az igaz, hogy van olyan macska, amelyik a fedelesből is kikaparja, ha akarja. De nálunk a fedett azért jobban bevált.
2014. aug. 22. 14:00
Jah és a fedelesből is simán kisöpri a homokot,ha akarja,és ugyanolyan büdös,kijön az ajtón a szag :-p
2014. aug. 22. 13:59
Kicsi kavicsos ami összecsomósodik pisire. Naponta szedegetjük ki a kakit pisit, néha azért van szaga,ha egy napig nem szedjük ki. Nem cseréljük csak kiszedegetjuk és utántöltjük.
2014. aug. 22. 13:36

Nálunk a szilikonos nem vált be, van olyan cicám, amelyiket annyira idegesítette a keményebb állaga, hogy egyszerűen nem ment be az alomdobozba, hanem következetesen mellé pisilt, így a szilikonos alom el is lett felejtve.

Nálunk a Biolux (zöld csomagos) alom vált be a legjobban, egy idő után nyilván teljesen ki kell cserélni (nyilván a széklet ki van mindig külön szedve), az alom, meg már, ha nyirkosabb teljesen ki lesz cserélve, de elég jó nedvszívó képességű, és a cicák sem idegenkednek az anyagától. Ja, és a fedett alomdoboz praktikusabb, nem kapar ki belőle a cica.

13. Sommersby (válaszként erre: 6. - Emagdi)
2014. aug. 22. 13:32
Nálunk a csomósodós alommal úgy jártam, hogy (több cica van), és van amelyik kimondottan nem ment bele az alomdobozba (fedett), mert idegesítette az osszecsomósodott rész (kakinak vélte gondolom...), és egyszerűen utálta használta. Én az osszecsomosódókat nem találom olyan jónak, jó részét rögtön kibonhatom, cicák nem mind "imádja". Nálunk nem vált be.
12. Basset
2014. aug. 22. 13:20

Mi Obis-at használunk, ezt találtuk a legolcsóbbnak, 10 kilós 700 Ft körül van. Nem a legjobb, de egy hétig bírja vele, két hétre (2 csere) elég 1 zsák.

Nekünk is fedett van, bár a 2. héten letört a pöcke.

11. andi6020 (válaszként erre: 1. - 94cdcf3375)
2014. aug. 22. 13:18
Premiere Excellent-et a Fressnapf-ból.
10. Marjann (válaszként erre: 8. - Lara1984)
2014. aug. 22. 13:16
Pár hete volt a Lidlben akciós az egész nagy méret. Még én sem próbáltam, remélem belefér Szalmi. Mondjuk ő sem pici cica, de nem is egy extrém méret.
2014. aug. 22. 13:15

Bocsi az előzőben az elgépelésekért, közben holmimunkával zaklatnak :D


Szóval engem az érdekelne, hogy a ti cicátok mennyire tűrik az alomtípusok cseréjét? Én most próbálok ki valami nagyon gagyi tescóst. Összekvertem az előzővel 8ami amúgy teljesen jó, csak ha az olcsóbb si tud annyit, akkor minek - de amúgy nem, nem tud). Mindenhol olvastam, hogy keverni kell stb, különben nem megy bele a cica. Hát, az enyém szó szerint leszarta az új almot. Neki aztán mindegy mi van a tálcájában :) (bár a kajában épp ennyire nem válogat - lehet nekem van extracicám?)

8. Lara1984 (válaszként erre: 7. - Marjann)
2014. aug. 22. 13:15

Akkora fedeles macskavécét még nem láttam sehol, amekkorába a macskám beleférne! :D

(Különben elhiszem, hogy jobb és esztétikusabb.)

2014. aug. 22. 13:12

Nekem a szilikonos nagyon nem jtt be, elég undorítónak tartottam, hogy ott áll benne hetekig a pisi :)


Tesco színes csomósoró almunk van, azzal elégedett vagyok. Kakit naponta szedjük, meg a nagy pisi-göböket is, szaga csak akkor van, amikor friss a produktum, de ez nem az almon múlik.


Amire én esküszöm, az a fedett alomtálca. A simából kikotorja az almot, néha mellé is kakil véletlenül. A fedelessel megóv az ilyen balesetektől, a szagot is fogja illetve esztétikusabb is (pláne, hogy nálam a lakásba belépbe az alom az első, amit meglátsz).

6. emagdi (válaszként erre: 1. - 94cdcf3375)
2014. aug. 22. 13:09

hogyhogy cseréled az almot?

elég csak az összecsomósodott pisiket kiszedni, illetve nyilván a székletet.

ha ezeket kiveszed reggel és este, akkor semmi szag nem lesz.

(mondjuk nyilván csomósodós almot kell használni, de fel sem tételezem, hogy van, aki mást vesz:))


a legjobb alom az a fressnapf-nak a saját márkás premium excellence (vagy hasonló) nevű alomja, 12kg, de nagyon sokáig elég.


sokkal olcsóbb, de még mindig nagyon jó az aldi-s alom, az 10 kg-os zacskókban van, kb harmad annyi ideig tart, mint a fressnapf-os, viszont jóval olcsóbb.

5. Misteeq01 (válaszként erre: 1. - 94cdcf3375)
2014. aug. 22. 12:33
Én por állagú szagtalanítót használok. Az alomtálca aljára kell szórni erre az almot. Nekem bevált.
2014. aug. 22. 12:31

Egy ideig szilikátos macskaalomot használtunk.

De sokat mellépisilt.

Most az aldis macskaalmot használjuk (sheeba, vagy mi), tökéletesen bevállt.

Igaz, csak egy cica használja, ő viszont teljesen benti...

2014. aug. 22. 12:31

Sima illatmentes szilikonos almot használunk. Egy cicánk van és kb. 3 hetente cseréljük újra.


Persze az ürüléket naponta kiszedjük belőle, a pisis részt pedig összerázzuk a sima résszel.


Három hétig így nincs gondunk vele és az alomnak sincs semmi szaga.


Nekünk az olcsóbbik "kavicsos" változat nagyon nem jött be.

2014. aug. 22. 12:28

Milyeneket próbáltál?

Nálam most egy kamillás van. Semmi gond vele. 3 cica van.

2014. aug. 22. 12:26

Milyen almot használtok a cicátoknak?

Aki használta, bevált-e az alom sagtalanító?

Én próbáltam, de semmi eredmény. Gyakran cseréltem az almot (2-3 naponként), befújtam a szagtalanítóval, de semmi. Akkor már inkább maradtam a fertőtlenítős variációnál, és egy kicsit drágább alomnál. Az eredmény: kicsit drágább alom, de kevesebbet kell használni belőle és semmi szag.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook