Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mikor válik valaki biztos sofőrré? fórum

Mikor válik valaki biztos sofőrré? (beszélgetős fórum)


2023. márc. 17. 00:12

Jóval később, mint amikor már úgy érzi.


Amúgy a rutint inkább években, mint hónapokban mérik, szóval türelem :)

7. Soufflet (válaszként erre: 6. - Soufflet)
2023. márc. 16. 21:53

Volt egy hihetetlen baratom, o szarra heroinozva levezetett 200+kmt. Meg ha kifogyott is a kokobol.

Amugy tok fax volt :D eltorte a keramia kesem, a masikat elhajlitotta. Meg a beherozott haverjat hozzam hozta okadani. De vezetni tudott.

6. Soufflet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 16. 21:47

Schumacher is megmondta, a vezteshez az onbizalom a lenyeg. En eltiiltott, "ujra keptzett" voltam, de otthon jo.

Itt nem erzem a masik oldalon.


Otthon valtott autokkal mentem. Az oktatok meg pszichiaterek szerint qrva jol, mert tudtam a jatekszabalyokat.

Es

"Ha meg kell baszodni, akkor meg kell baszodni."

Ket savos korforgalom, villamos, akarmi Sopron utan. Nem kell becarni, csak menj, csinald!


Amikor az akku lemetul Becs kulvarosaban, akkor raersz gondolkodni :D

5. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 16. 14:12

Ha a korábbi autóval amit vezettél, hasonló lefulladások, meg kocsi-megugrások nem voltak, akkor semmi más, mint még nem szoktál hozzá az új kocsihoz.

Ezek a tünetek a lábmunka: fék-gáz-kuplung egyelőre hibás kezelése. Gyakorolni kell, ha tudsz olyan tanpályát, ahol emelkedő, lejtős útszakasz (és ahova beengednek gyakorolni), az lenne a legjobb. Gyorsan belejössz, csak rá kell érezni, mikor, hogyan mozdul ez!! a kocsi. A régit már ismerted, majd megismered és összhangba kerülsz ezzel is.

4. Channa* (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 16. 13:49

Majd bele fogsz jönni. Ilyenkor sokat kell vezetni, meg kell ismerni az autót.


Na, de körforgónak hívni a körforgalmat....:D

3. Pasionella (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 16. 13:47

Szerintem menj gyakorolni városon kívül, próbálj ráérezni, finoman kell bánni a gázzal is és a kuplunggaal is, ha a kuplunggal finoman bánsz akkor nem ugrik. A gázzal indulásnál azért merj rálépni de ne bőgesd meg, a kettő között és nem fulladsz le.

Egyébként míg megy tanul az ember mindig :-)

Én 3 éve vezetek folyamatosan, mostanra jutottam el oda, hogy ténylegesen azt is gondolom jól vezetek :-)

Türelem, ne add fel :-)

2023. márc. 16. 12:14
Van, aki gyorsabban ráérez, van, aki később.:) Légy türelmes, és vezess. :) Én is féltem mindig a lefulladástól, zöldnél elinduláskor. Ez az idő még semmi :) Sztem 3-4 év után már sokkal stabilabb.:)
2023. márc. 16. 11:57

Egy éve van jogosítványom, és két hónapja vezetek saját autóval napi rendszerességgel, ám elégedetlen vagyok a teljesítményemmel.


Minden váltáskor érzem,hogy picit ugrik az autó, nem kapom el megfelelően a fogáspontot. Vagy hamar ugrok le róla, vagy túl sokáig vagyok rajta, akkor meg bőg a motor.



Körforgónàl, mikor annyian várakoznak, hogy egy másodperc áll rendelkezésre,hogy gyorsan két kocsi közé be tudj ugrani előfordul, hogy lefulladok.



Amennyire imádtam a vezetést, most annál inkább érzem gáznak,hogy nem javulok.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook