Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mikor mondtad el a környezetednek(család, barátopk stb.), hogy terhes vagy? fórum

Mikor mondtad el a környezetednek(család, barátopk stb.), hogy terhes vagy? (beszélgetős fórum)


1 2
2007. okt. 26. 15:03

5 hetes voltam, mikor kiderült. Páromnak mondtam el és a szüleimnek. Ő oersze az ő szüleinek, de mindenkit megkértünk, hogy tartsák titokban, mert meg akartuk várni a 12. hetet. Anyukám annyira örült, hogy persze mindenkinek elmondta.

Egyedül a haverok előtt sikerült titkolni a 10. hétig, és akkor mondtuk el, de már majdnem mindenki tudta. Kicsi város, és azt nehéz letagadni, hogy miért állok kiskönnyvel a kezemben a terhesgondozóba...

2007. okt. 26. 11:22
mit mondjak én nem titkoltam el elmondtam mindenkinek melohelyen is erre mindkétszer elhalt a terhesség csucs volt ugy visszamenni dolgozni hogy mindenki sajnál. ugyhogy ha terhes leszek letegadom nem mondom 12-14 hétig
2007. okt. 18. 18:59
Mikor már biztos volt,hogy az vagyok.
26. laguna
2007. okt. 18. 17:15
Én magam is csak a nyolcadik héten tudtam meg,ugyanis előtte mindig késett, és én minden hónapban azt hittem...,de ekkor rögtön világgá kürtöltük,rá kétnapra elkezdődött a hányásom amit már ugysem lehetett volna titkolni,ugyanis végig kitartott utolsó napig hánytam a nap bármely szakában,de megérte...
2007. okt. 18. 17:11
Sehogy.Az anyukámmal csináltam meg a tesztet,mert egyedul nem mertem,és o mindjárt megtudta,hogy állapotos vagyok.Ez 17-18 éves koromba tortént,azóta eltelt még 10 év,és szuletett még 2 fiú.
2007. okt. 18. 17:04
Hát sehogy ,mert megtudták és azonnal leis támadtak miért nem mondtam meg !Pedig elötte 2 órával tudtam meg én is ! Valaki meglátott a nőgyógyásznál, és kint megkérdezte egy barátnőm ,hogy terhes vagyok-e ,mondtam már biztosan ,de a pletyka elöbb hazaért mint én ! :))))))
2007. szept. 20. 23:04
Mikor megtudtam hogy terhes lettem, az aki először megtudta az az édesapám volt, mivel ő vitt el a nőgyógyászhoz,utána a volt élettársam, majd édesanyám és az öcsém. Aztán pedig a rokonok.
2007. szept. 15. 15:17
12 hetesen mondtam el a szüleimnek
2007. aug. 23. 21:09
Nagyon babonás vagyok s amíg lehetett titkoltam!Volna!!!De amikor a tesztem pozitív lett sikítva sírva zokogva az örömtől telefonáltam a barátnőmnek!
2007. aug. 23. 18:03
A barátnőm 4 hetesen szinte mindenkinek elmondta.Nem értek egyet vele.Még a főnökének is szólt, hogy intézzen majd valakit a helyére(tanítónő).Meg is kérdeztem tőle,hogy nem vársz ezzel inkább a 3.hónapig?Ő azt mondta, hogy nem. Mi is babát szeretnénk, de már most megbeszéltük, hogy a szülőknek mondjuk el legelőször majd kb.10 hetesen, de megkérjük majd őket, hogy ne kürtöljék világgá egy darabig. Én már csak ilyen babonás vagyok.
2007. aug. 19. 11:50
Amikor 6 hetesen bekerültem a kórházba vérzéssel...Pici fejmosás.de mindenki boldog volt:-9
2007. aug. 14. 15:27
Amikor megtudtam,rögtön elmondtam.
17. RLindi (válaszként erre: 16. - Mongi)
2007. aug. 14. 14:33
Pedig már azt hittem:-)
16. mongi (válaszként erre: 15. - RLindi)
2007. aug. 14. 14:31
Áááááá!
15. RLindi (válaszként erre: 14. - Mongi)
2007. aug. 14. 14:30

Volna most mit elmondani amugy?:-))

Mi a szüleinknek rögtön elmondtuk,de a rokonságnak,barátoknak tágabbkörnyezetnek 10.hét után mondtuk csak el.

14. mongi (válaszként erre: 13. - Hannuka101)
2007. aug. 14. 14:22

Van benne valami,amit írsz,mert annyira tudnak kukacoskodni,szörnyűlködni az emberek,s ez egy terhes nőt érzékenyebben érint,mint másokat-Viszont letegadni sem illik.

Hát..nem is tudom.:)

2007. aug. 13. 20:16
Én 5 hónaposan kezdtem el híresztelni. Még a nővérem sem tudta! Az a baj, hogy mindenki nagyon járatos a témában, és az ijesztgetésen kívűl semmi jó tanáccsal nem szolgálnak. Arra meg kinek van szüksége, pláne az első terhességkor! A mostani terhességemnél letagadtam szegény gyerekemet, volt is lelkiismeret furdalásom, de megmondtam neki, hogy az Ő, és én nyugalmunk érdekében teszem! És sokkal jobb, nyugisabb volt, amíg nem tudta senki! Én ha lesz még babám, ugyanezt csinálom!! Nekem ne dumáljanak, hogy már híztál 2kg-t, mi lesz veled később??? Már dagad a lábad, milesz veled később??? És később sem lett semmi!!! Szóval, minél később, annál jobb! Persze hisztiztek, hogy nem is mondtad, de ki a fontos, Ők vagy a stressz mentes terhesség??
2007. aug. 11. 09:20

sziasztok!én a 2.héten tudtam h babánk lesz,de még vártunk h elmondjuk a 2,5-hónapig,mivel azért tartottunk attól h nem marad meg.Bár nagyon vigyáztam,igy már a21.héten vagyunk:)

Szerencsémre azon kivül h fájtak a melleim,semmi jele nem volt h terhes vagyok:)

11. nicci
2007. aug. 7. 12:08
Amikor a fiammaL voltam terhes szinte mindenkinek azzonnal elmondtuk,mondjuk titkolni se tudtam mert már 9.hetessen kismama nadrágot hordtam:),és egyfolytában hánytam!A második terhességemnél a család még nem ,csak egy -két közeli barátnőm tudta,ott elvetéltem a 6. héten.Most megint babát várok, nagyon az elején vagyok még senkinek se mondtuk,bár szerintem most is hamar látszódni fog a hasam.Szerintem Snowfallnak igaza van,letagadni sem szabad.Egyébként se ezen múlik,a baba egészsége és a terhesség kimenetele!
2007. aug. 7. 10:47

Apával Mi tudtunk, hogy Pontocskánk van, még a teszt előtt. 5 hetesen láttuk az uh-n is. :-)

A családnak és a barátoknak, kollégáknak a 12. hét után mondtuk meg.

Nem akartuk, hogy a család is velünk aggódjon az első hetekben (pláne amikor az orvos azt mondta, hogy kétesélyes, hogy marad-e a Babácskánk).

2007. aug. 6. 13:43

Az első gyerekemnél azután egyből hogy hazaértem az UH-ról. Ugyanis őt 7hetesen vették (végre!) észre. Előtte semmi sem mutatta ki a létezését :-)

Az ikreimmel már a teszt is kimutatta, hogy terhes vagyok, ekkor még csak a párom, anyós, após tudta meg és a legjobb barátnőm. A nagy hír itt az UH után már csak az volt, hogy nem 1 hanem 2! :-D

2007. aug. 6. 13:40
Közvetlenül az után hogy pozitív lett a teszt.
2007. aug. 6. 07:33
már a még meg se jött mensi elött pedzegettem. nem volt az a szokásos görcsölés elötte. aznap mikor megkellett vna jönnie én már 100%ig biztos voltam a terhességben. 2hétre rá a doki azt mondta nem lát, nem érez semmit. nem vagyok terhes... lazán hülyének nézett, hogy én bebeszélem magamnak.. orvostól hazafele vettem tesztet, ami igazolt engem.. sose késett amúgy a mensim, innen már tudtam...
2007. júl. 31. 17:00
7 hetesen mondtam el a szüleimnek és a párom családjának, vele közösen. És az is benne van a babonákban, hogy letagadni sem szabad :)
2007. júl. 31. 16:46
Amikor en megtudtam, utana mindenkivel kozoltem:)A boldogsagomat meg akartam masokkal is osztani:D
2007. júl. 31. 16:21
Az édesanyáméknak 7 hetesen mondtam el, amikor kijöttem a dokitól. A főnököm másnap tudta meg, mert volt már egy vetélésem, veszélyeztetett terhes vagyok, így tudnia kellett, hogy ha egyszer csak nem megyek dolgozni, akkor ne számítson arra, hogy 1-2 nap alatt rendbejövök. Végül a 15.hétig dolgoztam, azóta itthon pihenek.
3. Margitnéni (válaszként erre: 1. - Mongi)
2007. júl. 31. 15:31

A férjem tudta, nagyon örültünk, de én sem mondtam senkinek. Nem babonából, egyszerűen csak magánügynek éreztem.

Az igazság az, hogy a második babával 16 hetes voltam, amikor az orvossal is tudattam a helyzetet. Valahogy így alakult, és jó is volt így.

2. 92ba3c78f9 (válaszként erre: 1. - Mongi)
2007. júl. 31. 15:21
Én ilyesmivel nem foglalkoztam. Van már egy 8 éves fiam. Most 19 hetes vagyok és kb. 6 hetes voltam, mikor a teszt pozitív lett. Egy darabig még hallgattam róla, csak annak mondtam el, akinek a legszükségesebb. De nem vártam meg a 12. hetet. Én büszke voltam és vagyok rá! Nem kell róla hallgatni, úgy gondolom.
2007. júl. 31. 14:52

Az első 12 hétben még fennáll a vetélés kockázata,Te ezt figyelembe vetted,s inkább hallgattál még a pocaklakóról,vagy már a 2 csík megjelenése után szinte mindenki tudtára adtad?

Kíváncsi lennék,hogy ki milyen "bátor" volt?

Mi 12 hétig senkinek nem mondtuk meg,még a családnak se.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook