Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mikor lehet aggódni egy kamasz viselkedése miatt...? fórum

Mikor lehet aggódni egy kamasz viselkedése miatt...? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
26. 388b941089 (válaszként erre: 24. - 388b941089)
2016. febr. 26. 14:25
*mogorván
25. 388b941089 (válaszként erre: 23. - MZsanett)
2016. febr. 26. 14:24
Ki mennyit enged a gyerekének, az egészséges középutat meg kell találni!
24. 388b941089 (válaszként erre: 20. - Dina2)
2016. febr. 26. 14:23
Az, hogy morogva válaszol a kérdésedre, normális, belefér a kamaszkorba. De az, hogy az érdekli mi lesz a helyi népszavazás eredménye, az nagyon-nagyon nem. Gondolom sokat van/volt felnőttek társaságában, mert nem a korának megfelelően viselkedik, ill. nem is a korának megfelelően volt kezelve.
23. MZsanett (válaszként erre: 22. - Dina2)
2016. febr. 26. 14:08

Szerintem ha biztatjátok, hogy majd később talál rokonlelkeket, akkor sokkal könnyebb lesz neki. Lehet, hogy eddig nem volt szerencséje az emberekkel. De még előtte az élet és nem ő az egyetlen átlagon felül intelligens gyerek.


Az egyetlen hátrányt abban látom, hogy az ő korosztálya az egész napját a gép előtt tölti... jó, a neten is lehet ismerkedni, de azért ez nem ugyanaz, mint élőben. Úgyhogy a szakkör nagyon jó ötlet.

22. Dina2 (válaszként erre: 17. - MZsanett)
2016. febr. 26. 14:02

Erre én is gondoltam már, hogy a középiskolában hasonló érdeklődésű kortársak közé kerül, akkor talán megtalálja a helyét...de addig még van 2,5 évünk a suliból...

Másik gondolatodra válaszolva: minden szakkört, amire jár, ő igényelte és szeret is járni, nem kell erőltetni. Én meg örülök, hogy legalább emberek közé kerül, és a néptáncon még nem kevés testmozgást is kap, és mellé némi illemet, kommunikációt és viselkedést tanul.

21. 5c54c8b1c1 (válaszként erre: 19. - 388b941089)
2016. febr. 26. 14:00

Már megtörtént, hogy a pszichiáter apuka azt mondta, nagyon megszenvedte a fia kamaszkorát :D

nehéz mindkettônek.

20. Dina2 (válaszként erre: 15. - Trapiti)
2016. febr. 26. 13:58

Nagyon bántó, amikor anyuka maximálisan pozitívan indít, és morgás kapok válaszul. A kérdésemre meg, hogy miért is morog, csak annyit, hogy "mittudomén"...

Tehát ez már túl halad az átlagos nehéz kamaszkoron...

19. 388b941089 (válaszként erre: 16. - 5c54c8b1c1)
2016. febr. 26. 13:52
Most kell nagyon figyelni rajuk, nèmi bezárkozas normális, de ennyire nem.
18. 388b941089 (válaszként erre: 6. - Trapiti)
2016. febr. 26. 13:50
Nem egyik naprol a masikra alakulnak ki a szemelyisegfejlodes zavarai, ez egy hosszu folyamat kovetkezmenye. Sok sok ido kell majd egy szakembernek a problema gyokerehez valo leasashoz. Es ha mèg meg is találja az okot - attol fugg mennyire nyilik ki a gyerek - akkor sem fogja tudni megoldani a helyzetet, de legalabb segiteni tud a szuloknek a kisfiu tovabbi neveleseben. Remelem azert mèg vmennyire helyrehozhato a dolog!!
17. MZsanett (válaszként erre: 1. - Dina2)
2016. febr. 26. 13:48

Nekem az jutott eszembe, hogy lehet, hogy most az éretlen kortársai között nem találja a helyét. Viszont ahogy átkerül középiskolába, vagy egyetemre, ki fog előtte nyílni a világ.


Nem tudom, jól gondolom-e, de nem lehet, hogy túl sok vele szemben az elvárás és hogy jár mindenféle szakkörre, de ő igazából mást szeretne? Most inkább csak magamból indulok ki. Nálunk abból mindig morgás volt, amikor gyerekként csak ültem, játszottam, és nem csináltam úgymond semmi hasznosat. Ez nagyon el tudja venni az ember kedvét mindentől.

2016. febr. 26. 13:42

Némi depresszív hangulatot is érzek.

Bár a szélsôséges érzelmek megjelenhetnek már ilyenkor; a hormontombolás már kezdôdik.

15. trapiti (válaszként erre: 14. - Dina2)
2016. febr. 26. 13:38

Az átlagnál értelmesebb, a világ dolgai iránt érdeklődőbb gyerekek hamarabb kikerülnek a gyermeki tudatlanság burkából. Viszont amiről tud, amit ért az eszével, azt egyáltalán nem könnyű feldolgozni egy gyerek lelkének. Csak egy okkal több hogy komoly segítséget kapjon. Szerintem ez már túl van azon a szinten amikor a "legyen anyuka kicsit pozitívabb" taktika működik, gondolom eddig sem traktáltad negatív gondolatokkal...


Igaz, nem kamasz még a gyerekem, de abban hasonlít hogy tájékozottságát, értelmét tekintve messze meghaladja a korosztályát, miközben sokszor szembesülünk azzal, hogy amit tud, ért, felfog a világból az a lelkének is el kell viselni és ebben bizony támogatásra szorul.


Körülnéznék pszichológus ügyben is, és nem lenne rossz valamilyen olyan lehetőség ahol ezeket a feszültségeket fel tudná dologzni. Pl. pszichodráma.

14. Dina2 (válaszként erre: 12. - 74eb6f8385)
2016. febr. 26. 13:32

Olyan szempontból van célja, hogy 5 éves korában elhatározta, hogy hol és milyen középiskolába és egyetemre fog járni, és ehhez a mai napig tartja magát. Vannak gyerekhez méltó felhőtlen álmai, hogy majd így meg úgy lesz ha ő felnőtt lesz.

Azon viszont valóban görcsöl pl.hogy mi lesz a helyi népszavazás eredménye, vagy hogy a városunk beleesik e a migránsok útvonalába...

13. Dina2 (válaszként erre: 11. - Trapiti)
2016. febr. 26. 13:28
Ha nem így érezném, nem kérdeztem volna. Inkább úgy mondanám, hogy kétségek között vagyok.
2016. febr. 26. 13:28

Az érdeklődési köre elég korán kinyílt. Manapság a politika, gazdaság és az őt érdeklő témákban napi szinten csak idegesítő híreket hallani.

Úgy érzem máris kiábrándult, céltalan, nem boldog, nem lát maga előtt egy tervezhető jövőt.

Sajnos, nagyon sok fiatalnak nincs semmi jövőképe, terve, célja. Amit meg is értek. Hogyan tervezhetne bárki, ha évente fordul a kocka?


De ő még egy kisgyerek. Felhőtlenül boldognak kéne lennie nagy tervekkel.

Beszélgess vele pozitívan! Mondd el neki, hogy az ember lehet boldog, eredményes az életben, ha nem is a gyermekkori álmait valósítja meg, hanem egy későbbit.

Próbáld elérni, hogy kicsit lazábban vegye az élet dolgait, ne görcsöljön rajtuk már gyermekként!

11. trapiti (válaszként erre: 9. - Dina2)
2016. febr. 26. 13:25
Szerintem a fórumindító hozzászólásban ott is a válasz. Te is érzed, hogy ez így nincs rendben.
10. Dina2 (válaszként erre: 7. - Magdalénia)
2016. febr. 26. 13:24
Nem olyan egyszerű változtatni...még kétségben vagyok.
9. Dina2 (válaszként erre: 6. - Trapiti)
2016. febr. 26. 13:22
Javasolták már, de nem egy megbízható ember, ezért érdekelne több, kívülálló ember véleménye is.
8. Dina2 (válaszként erre: 5. - 5c54c8b1c1)
2016. febr. 26. 13:21
Nem mindig előnyös az a tulajdonságom, de minden dolgát azzal tolerálom, hogy visszaemlékszem, hogyan is volt az én kamaszkoromban. És emlékszem.
7. Magdalénia (válaszként erre: 1. - Dina2)
2016. febr. 26. 13:15

Az apa hiánya és az élettársaddal való viszonya meghatározó egy kamaszfiú életében. Könnyen befelé forduló lehet. A benne felgyülemlett kérdések megválaszolatlanok maradnak.

Gyerekpszichológus tudja feldolgoztatni vele, akivel majd kötetlenül tud beszélgetni, feloldódni.

Ehhez a Te és élettársad hozzáállására is szükség lesz.

Ha nem jó a családi légkör, miért nem változtatsz? Ha Te sem találod jónak, akkor miért kelljen elviselnie a gyereknek és benne élnie? Ez neki sokkal rosszabb lehet.

6. trapiti (válaszként erre: 1. - Dina2)
2016. febr. 26. 13:14
Nem is értem, hogy eddig miért nem fordultatok szakemberhez... Nem átlagos gyerek az biztos, de az is hogy nem érzi jól magát a bőrében. Valószínűleg az adottságai nagyon jó irányba is vihetik, de lehet rossz vége is. Szerintem segítségre van szüksége a gyereknek, keresnék egy jó pszichológust.
2016. febr. 26. 13:02

Sajnos ez a kamaszkor.

Ilyenkor nem árt, ha az anyuka is visszagondol a saját korára.

Tapintat, kevés prédikáció, no meg a saját életed rendezése.

4. 388b941089 (válaszként erre: 1. - Dina2)
2016. febr. 26. 12:46
Nem igy :)) beszelgessetek sztem az iskola gyerekpszichologusaval. Sok sikert a problema megoldasahoz!🍀
3. 73829699c0 (válaszként erre: 1. - Dina2)
2016. febr. 26. 12:45
Én még egyenlőre nem aggódnék.Ő egy kicsit "más" mindig is más lesz.Fogadd el , és szeresd.
2. lusza (válaszként erre: 1. - Dina2)
2016. febr. 26. 12:43
Szerintem ez normális, mindenkinél kijön valahol a feszültség. Vannak magányosabb típusok és társasági lények. Ennél nagyobb gond ne legyen vele. :) Persze jobb lenne, ha több időt töltene a társaival, lennének barátai, de ezt erőltetni úgysem lehet, és elég nyitott másra, érdeklődő, ahogyan írtad.
2016. febr. 26. 12:31

13 éves kamasz fiú édesanyja vagyok, és érdekelne, mi a még "normális" a szélsőséges kamaszkori viselkedésben, és mi az a szint, amikor esetleg elkezdhetek aggódni amiatt, hogy gond lehet vele, és nem csak a kamaszkori hullámok tüneteivel küzdünk?

Tanulás terén nincsenek gondok. Picit leromlottak az osztályzatai a folyó iskolaévben, de nála ez azt jelenti, hogy a színötös bizonyítvány helyett 4 tantárgyból lett 4ese.

Barátkozás, társasági élet terén már jobban kétségben vagyok. Igaz ugyan, hogy kisgyermek-sőt, kisbaba korában sem volt társasági, barátkozós típus. Jól el van magában, motyog, írogat, rajzolgat, mindig tervrajzokat és térképeket rajzol. A számítógép, mint szinte minden korabeli gyereknél, a nagy kedvenc, és az állandó konfliktusforrás is. Nemigen jár a kortársaihoz, ők sem hozzánk. Játszik 2 hangszeren, jár néptáncra, tehát nincs begubózva folyamatosan. De ezeken a foglalkozásokon csak felszínesek a kapcsolatai, ahogyan az osztálytársaival is. nincsenek olyan igazi barátai.

Nagyon széles érdeklődési köre van, többnyire egészen más dolgok érdeklik, mint a kortársait. Űrkutatás, atomenergia, politika, gazdaságtan, államberendezés, és hasonló dolgokkal foglalkozik.

Mindeddig még nem is lenne gond, de sajnos borzasztóan hirtelen haragú és agresszív. Az agresszivitás nem fizikai formában van jelen, hanem ahogyan az emberekhez viszonyul. Azonnal robban, azonnal sértődik és a végtelenségig morog, negatívan viszonyul mindenhez.

Mint említettem, nincs gondja a tanulással, mégis azon morfondírozik, hogy minek is tanuljon ő, amikor a végén úgyis meghalunk és az egész elvesz a fenébe(idéztem).

Említem még, hogy 5 éves volt amikor elváltam az apjától, aki egy ideig teljese erővel harcolt, nem értük hanem ellenem. Aztán fordult egyet és az utóbbi 3 évben 2szer látta őket.

Élettársi kapcsolatban élek, nem mondhatom felhőtlennek a kapcsolatunkat, sem az életünket.


Hogyan kell viselkednie egy "normális" kamasznak?

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook