Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mikor kell megmondanom a főnökömnek, hogy terhes vagyok...? fórum

Mikor kell megmondanom a főnökömnek, hogy terhes vagyok...? (tudásbázis kérdés)


1 2
21. katie_rose (válaszként erre: 19. - Újonccc)
2012. aug. 11. 08:26

Igen is meg nem is. :)

Évek óta határozott idejű de mindig velem hosszabbítják :) Nem tudom ez miért jó nekik...de nem is számít,amíg mindig engem vesznek fel magam helyett :)

20. d@nu (válaszként erre: 17. - Újonccc)
2012. aug. 11. 08:25

A terhesség miatt nem, de csak ha tud róla. Ha nem közlöd vele, akkor kirúghat. :/

Tehát szerintem, hála az új törvénynek, jobb, ha azelőtt mondod el neki, mielőtt magától rájön.

19. újonccc (válaszként erre: 15. - Katie_rose)
2012. aug. 11. 08:23
neked is határozott idejű a szerződésed?..
18. katie_rose (válaszként erre: 17. - Újonccc)
2012. aug. 11. 08:20

biztos,hogy nem rúghatnak ki emiatt! :)

Ilyen alapon engem is ki kellett volna hiszen a 18. hét óta csak "pótkerék" vagyok.

2012. aug. 11. 08:16

köszönöm mindenkinek :)

átolvasgattam a linkeket

úgy tűnik csak azért nem rúghatnak ki, mert terhes vagyok :)


most kicsit nyugodtabb vagyok :)

köszi

16. vakri (válaszként erre: 13. - Katika23)
2012. aug. 11. 08:14
Ennek számolj utána még egyszer :-D. Áprilisban fog szülni, az asszem május előtt van :-D
15. katie_rose (válaszként erre: 1. - Újonccc)
2012. aug. 11. 08:12

Én úgy tudom,hogy maximum a 12. hét végéig "illik" várni.

Nekik pótolniuk kell majd téged,ami szintén időbe telik. (én a 10. héten mondtam a főnökömnek, nekünk jó a kapcsolatunk) 18. hét óta pedig nem dolgozhatok, táppénzen vagyok. (ez viszont a főnököm döntése, mert gyógymasszőr és gyógytornász vagyok,ami azért elég komoly fizikai munka)

Szerintem a közvetlen főnöködnek szólj,mert az rosszabb ha egy-egy rosszullét pl. munka közben kap el vagy esetleg nem tudsz időben elindulni.

14. d@nu
2012. aug. 11. 07:57

[link]


Még nem láttam neten az új munka törvénykönyvet, de ezt azért elolvashatod, csak hogy kb. lásd, mire számíthatsz.

2012. aug. 11. 07:57
Szerintem de nem okoskodok ha majustol vagy ott mielott szulnel kitelik az 1 ev ami meg van hatarozva.De azert varj 12 hetes korig mielott szolsz.Tehat teljesiteni tudod az egy evet hacsak nem tortenik vmi gond es nem fogsz tudni dolgozni...de ne ugy legyen!Kivanok egeszseget es minden jot!
12. Lexike (válaszként erre: 1. - Újonccc)
2012. aug. 11. 07:57
Küldök egy privit , nem tudom szabad-e linkelni más oldalról remélem segít.
11. hajini
2012. aug. 11. 07:45

Sziasztok! nekem határozatlan volt a szerződésem, nem is mondtam meg, a 7. héten a kórházból hívtam őket, h bocsi nem tudok menni. bennfogtak, terhes vagyok: )


nagyon kellemetlen volt …

de a helyedben én sem szólnék még: )

10. újonccc (válaszként erre: 8. - 107da09275)
2012. aug. 11. 06:55
az elmúlt 5 évben folyamatosan dolgoztam, olyan szerencsém volt, hogy pár napig sem voltam munkanélküli ellátáson... szóval ez jó a gyes/gyed szempontjából, azt hiszem....
2012. aug. 11. 06:53

Ezt találtam:

"A határozott időtartamú munkaviszony megszüntetése

88. § (1) A határozott időre szóló munkaviszony csak közös megegyezéssel vagy rendkívüli felmondással, illetőleg próbaidő kikötése esetén azonnali hatállyal szüntethető meg.

(2) Az (1) bekezdéstől eltérően is megszüntetheti a munkáltató a határozott időre alkalmazott munkavállaló munkaviszonyát, a munkavállalót azonban egyévi, ha a határozott időből még hátralévő idő egy évnél rövidebb, a hátralévő időre jutó átlagkeresete megilleti."


...


az nem lehet indok, hogy terhes vagyok....


talán nem akarnak kicseszni velem... a közvetlen főnökömmel nincs gond... szeritnem ő nem tenne alám.. de lehet, a központban kitalálnának vmit... :/

8. 107da09275 (válaszként erre: 5. - Újonccc)
2012. aug. 11. 06:50
Hát, ők biztosan jobban tudják! Elég sok negatív változást fognak bevezetni, vagy már vannak is tán:( Engem már nem érint, ezért pontosan nem tudom. De a lényeg, hogy folyamtaos munkaviszony kell, asszem, már több mint egy év... (egy helyen, de ez se100 %.
2012. aug. 11. 06:49
Ja, és indokot bármikor találnak...
2012. aug. 11. 06:48
Határozott idejű szerződéssel szerintem konkrétan NE mondd meg, amíg nem látszik. Manapság bárkit, bárhonnan elküldenek szívfájdalom nélkül. Főleg egy határozott idejű szerződéssel.
5. újonccc (válaszként erre: 4. - 3f5c7e70e6)
2012. aug. 11. 06:47

köszi szépen :)


de vajon ez vonatkozik rám is a határozott idejű szerződésemmel? :/


mert egy határozatlannak oké...


kitől tudnám megkérdezni ezt tutibiztosra?.... munkaügyi hivatalban?....


nem tuom...

2012. aug. 11. 06:40

Szerintem is várj, legalább a 12. hétig.


Védelem??...nem értek hozzá, de valamiféle terhesek védelme szerintem van, vagy lehet rosszul gondolom.


Nini! Ezt találtam, a 11. oldalon olvasd! [link]



Különben a munkáltatód hozzáállása biztosan attól is függ majd, hogy meddig akarsz dolgozni a szülés előtt. Ezt majd beszéld meg vele!

Sok sikert!

3. újonccc (válaszként erre: 2. - 107da09275)
2012. aug. 11. 06:32

igen, tudom, azért várnék mindenképpen a 3. hónapig...


ismersz vmi konkrét törvényi hátteret?...

2. 107da09275 (válaszként erre: 1. - Újonccc)
2012. aug. 11. 06:26
Szerintem, is várj még, mert (nem akarok vészmadárkodni) de még bármi megtörténhet:( Védelem, pláne, ha határozott idejű a szerződésed, már nem nagyon van. Sajnos elég szemét törvények vannak, akár indok nélkül is elküldhetnek, és akkor mi lesz a Gyed-del,stb. :(
2012. aug. 11. 06:21

Valószínüleg 5-6 hetes terhes vagyok... Dokinál még nem voltam, de két teszt is pozitív lett :)


a jelenlegi munkahelyemen május óta dolgozom... határozott idejű, 1 éves szerződésem van...


mikor kell megmondanom, hogy terhes vagyok?...

(várnék a 3. hónapig....)


el tudnak-e bocsájtani? vagy van vmi kismama-védelem? :)


előre is köszi

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook