Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mikor és hogyan hagyjuk abba a szoptatást? fórum

Mikor és hogyan hagyjuk abba a szoptatást? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
31. Adali
2011. jún. 22. 10:43
Hello lanyok...nekem az a helyzetem, hogy 6 es fel honapos lassan a fiam, es mi meg 24 ora alatt legalabb 6-szor szopizunk ha nem 7-szer. Elkezdtuk a hozzataplalast mar 4 honaposan, mar 3-szor kap szilardat, delelott gyumi, delben fozelek, este meg tejpep vagy maradek fozelek. megis csak cicin hajlando elaludni, kulonben visit, horog, vergodik. Korulottem sokan meglepodnek, hogy meg mindig ennyiszer szopik. Kevesebbszer kene. Szerintetek? Mit csinaljak, hogy kevesebbszer szopizzon?
30. Nicky100 (válaszként erre: 27. - Mackoni1)
2011. jún. 22. 10:30

Hát ezen olyan jót nevettem hogy még a könnyem is kicsordult.:D:D:Dmustáros cici


Hát az a helyzet nem könnyű anyának lenni.Minden korszaknak megvan a sajátossága.Mindig más gondokkal.

Amikor megszületett a lányom 4 hós koráig hasfájós volt és még a hasa is ment:tejallergia már szerencsére kinőtte.3 évesen kapott először tehéntejet.

Utána 2 éves koráig minden éjjel felkelt hajnalban az ágy szélén ágy mellett ágyban mindenütt altatgattam.Ő meg csaak nézett azzal a szép nagy szemekkel és mosolygott.Én sikítani tudtam volna az állandó átvirrasztott éjszakáktól.Megoldást csak akkor találtam amikor egyszer festettük a szobáját és mellettem aludt éjszaka azóta nincs alvásgondunk:)))

Én nem sok könyvet olvastam inkább csak a megérzéseimre hallgattam és ma már egy kicsit lazább vagyok mint voltam.Szóval fel a fejjel minden fáradt kismamának.Mindennappal szebb és jobb az anyaság.:)))

29. 2e0264df59 (válaszként erre: 27. - Mackoni1)
2011. jún. 22. 08:59
köszi, hogy leírtad :-)
28. 2e0264df59 (válaszként erre: 23. - Ildiko0914)
2011. jún. 22. 08:54

csak mi lehet az a módszer?

mert nemet mondani a gyeteknek mindenképp nehéz :-(

27. mackoni1 (válaszként erre: 1. - 2e0264df59)
2011. jún. 22. 08:10

Sziasztok!

Az én kislányom is az említett cicimániában szenvedett. Elaludni csak cicin volt hajlandó napközben és este is. Esetenként egy órát is nyammogott, majd mikor már azt gondoltam, hogy elaludt, felkapta a fejét, hogy "másikat is" és a másik is cicin is ugyanezt csinálta. Éjszaka legalább háromszor ébredt, sokszor a kimerültség miatt mellette aludtam el én is és arra ébredtem, hogy majd szétszakad a hátam. Napközben, amikor eszébe jutott jött és kiszolgálta magát, olykor félóránként. Mindezt majdnem két és fél évesen. Akkorra már odáig jutottam, hogy kimerültem fizikailag és tehernek éreztem a szoptatást - nyilván nem a tejre volt már neki szüksége-. Számtalan dolgot elolvastam , tanácsot kértem védőnőtől, s közben mondogattam a lánykámnak, hogy lassan elromlik a ciciben a tejcsi, mert elfáradt. Aztán egyszer, amikor már tényleg úgy éreztem , hogy minden energiám elmegy ezzel az állandó rajtam lógással hirtelen felindulásból bekentem mustárral a ciciket, jött nagy lendülettel, szegénykém látta hogy nem stimmel valami. " Csúnya, maszatos cici", mondta megdöbbenve, az egyiket azért megkóstolta, aztán megállapította, hogy tényleg elromlott. Azóta eszébe nem jut cicizni, persze megnézi, hogy megvan-e, hozzám bújik, de két perc alatt elalszik és végigalussza az éjszakákat. Nem gondoltam, hogy ilyen könnyen fog menni, és volt is lelkifurdalásom, hogy ilyen galádul bántam vele, de ha már az egyik félnek teher a dolog, akkor az senkinek nem jó. Mindezek mellett a szopizós évekre az életünk egyik legszebb időszakaként gondolok vissza.

26. 2e0264df59 (válaszként erre: 21. - Tevecca)
2011. jún. 22. 07:56
igen, sok meglepetést okoznak :-)
25. Tevecca (válaszként erre: 24. - Trinitas)
2011. jún. 22. 07:56

Nálunk is minimum 4x-ri szopi van, nem bírom lassan, meg négykézláb megy álmában, forog, nem tudok aludni....


Tényleg. Ti hogy oldjátok meg a házimunkát? Mert nálam mindig van egy adag mosogatni, hajtogatni való, de lányom még ölbebaba. Csak ha jól kialussza magát, akkor játszik egyedül, viszont iszonyú rossz alvó

24. Trinitas (válaszként erre: 10. - Nicky100)
2011. jún. 22. 07:45
Bevallom, én ettől érzem magam szerencsésnek, hogy ő meg még mindig kaphat anyatejet és igényli.. csak annyi a bajom, hogy ne akarjon már napközben is ennyiszer meg éjjel is többször cicizni :D
23. ildiko0914 (válaszként erre: 17. - Tevecca)
2011. jún. 22. 07:44
A fiam lassan négy éves de a mai napig nem szivesen emlékezem erre.Mindenki olyan módszerhez folyamodjon , amit lelkileg el tud viselni
22. Trinitas (válaszként erre: 8. - Ildiko0914)
2011. jún. 22. 07:44

jaj istenem... :( már előre félek..

valamelyik nap annyit lógott rajtam, hogy nagyon fájtak a bimbóim, bekentem őket popsikenőccsel.. egyből jött, hogy cicizne, kíváncsi voltam mit szól a keserű krém ízéhez. Nos, meg se rezdült. Ilyen alapon lehet az ecet se riasztaná el.. :)

21. Tevecca (válaszként erre: 19. - 2e0264df59)
2011. jún. 22. 07:43
na arra rájöttem már :D egyáltalán nem olvasta a nagy könyvet :D 2 hónaposan forgott mindkét irányba, a doki meg lehazugozott :D erre megmutattam neki a készült videót, na akkor elhitte :) iszonyú gyorsan fejlődik :) a szopi meg...cicimániás, kb rohamot kap ha nem akarom fél óránként az utcán szoptatni :D
20. Trinitas (válaszként erre: 7. - 2e0264df59)
2011. jún. 22. 07:41
Hát én se hiszem.. de abban bízom, hogy a bölcsi amiatt lecsökken ez a dolog szeptembertől :)
19. 2e0264df59 (válaszként erre: 16. - Tevecca)
2011. jún. 22. 07:23

:-)

akkor még van időd rájönni, hogy a gyerekek sok esetben rácáfolnak arra amit a nagy könyvben írnak és a WHO-t sem mindig hajlandóak figyelembe venni táplálkozásuknál :-)

18. Tevecca (válaszként erre: 15. - 2e0264df59)
2011. jún. 22. 07:22
jajj :( nekem kívülről is baja van...ráharaptam egy keményebb tönkölybúza golyóra és rotty...megyek én is :(
17. Tevecca (válaszként erre: 8. - Ildiko0914)
2011. jún. 22. 07:20
jajj szegényke :( de azért édes sztori..persze akkor gondolom nem volt annyira "édes"
16. Tevecca (válaszként erre: 9. - 2e0264df59)
2011. jún. 22. 07:20
Áh, még csak 5 hós :D Így nekem sok időm van még, azért is jöttem ide hogy ellesek pár "cselt" hátha szükségem lesz rá :)
15. 2e0264df59 (válaszként erre: 14. - Tevecca)
2011. jún. 22. 07:20
nekem kívülről semmi baja a fogamnak, de holnap el kell búcsúznom egytől
14. Tevecca (válaszként erre: 7. - 2e0264df59)
2011. jún. 22. 07:18
ezzel én is küzdök, már 3x mosok fogat egy nap, próbálok semmi cukrosat enni és mégis egyre rosszabb
13. 2e0264df59 (válaszként erre: 8. - Ildiko0914)
2011. jún. 22. 07:17
én ezeket a bekenős dolgokat mindig túl drasztikusnak éreztem, de amikor már másfél órája azon bóbiskol és rángatja mint a gumicukrot stb... akkor nem is tűnik annyira rossz ötletnek
12. ildiko0914 (válaszként erre: 9. - 2e0264df59)
2011. jún. 22. 07:15
lelkileg lehet h nem de fizikailag megterhelő,emlékszem nekem a hátizmom is begyulladt, mivel fekve szoptattam és csak az egyik cicit szopta
11. Nicky100 (válaszként erre: 8. - Ildiko0914)
2011. jún. 22. 07:13
:D:D:D:D:D
2011. jún. 22. 07:12

:))

Akkor én szerencsés vagyok.a lányom egyéves koráig szopizott pedig tejem volt bőven.Pedig 2 óránként szoptattam amíg pici volt végül már csak napjában 4-5 alkalommal amikor már kezdtük a hozzátáplálást.Végül már csak reggel meg este azután pedig már csak este.Nálunk így történt.De úgy éreztem már a végén csak cumizott rajta.Az első hét egy kicsit nehéz volt mert néha eszébe jutott hogy cicizni kellene de nem engedtem már neki utána.Így egy hét alatt feledésbe merült a szoptatás.Csak a tejem nem akart elapadni.:))

9. 2e0264df59 (válaszként erre: 6. - Tevecca)
2011. jún. 22. 07:11

mekkora most?


a WHO szerintem azt is írha, hogy ha az anyának ez nem teher

2011. jún. 22. 07:11

AZ én fiam két éves koráig szopizott,hazudnék ha azt mondanám, hogy nem volt terhemre, annál

is inkább mivel estétől reggelig 4x ébresztett fel. Tudni kell, hogy ketten aludtunk épp a szopi miatt.Nappal szopott délben elalváskor, a többi volt éjszaka.Mivel dolgozni kellett menni, el voltam keseredve, hogy hogyan fejezzük be a szopizást, mivel féltem hogy éjszaka nem alszom,nappal dolgozom, hogy ezt igy meddig fogom birni.

Sok anyukától hallottam, hogy bekente a cicit ezzel meg azzal, amit elég drasztikusnak tartottam, ezzel szemben én kitaláltam, hogy mi lenne, ha befesteném,kipróbáltam. Egy fekete szemceruzával egy haragos formát rajzoltam a cicire és kezdtem neki mondani, hogy a cici haragszik, mert elfáradt és nem lehet többet szopizni és közbe meg mutattam neki a csúnya cicit.Szegénykém nézte nagy kerek szemekkel, még ma is fáj ha eszembe jut, hogy milyen csalódott volt akkor a kincsem. De megelégedett azzal hogy este csak felfeküdt a mellemre, elalvásig párszor megnézte a cicit, majd nagy szomorúan elaludt. Első éjszaka a 4x sirt fel, második éjszaka 2x de sikerült megnyugtatni és többet nem volt baj. Inenntől kezdve én is átalszom az éjszakát:)

7. 2e0264df59 (válaszként erre: 5. - Trinitas)
2011. jún. 22. 07:08

biztos, hogy megterhelő

nekem rohamosan romlani kezdett a fogam (és nem olyan probléma ami gyakoribb mosással megoldható :-) ), az izületeim fájnak


Az a baj, hogy nem hiszem, hogy hajlandóak kompromisszumra. Már arra gondolok, hogy írod, egy-két cicizés beleférne.

2011. jún. 22. 07:05

A WHO 2 évig történő szoptatást javasol, meg majd elválasztja magát a gyerek ha érett rá. Majd ha ő akarja. Na ennyi volt az okoskodás :)


Amióta gyerekem van, boldog boldogtalan megszólít az utcán. Egyik ilyen sztori, amit buszmegálló közepén mesélt nekem az anyuka, hogy 3 éves volt a fia, elvitte nyaralni a nagyi 1 hétre és hát kényszerhelyzetből adódóan leszokott a ciciről. A másik azt mesélte hogy leragasztotta a mellbimbóját a 2 éves gyerek elöl, így nem volt más esélye mint leszokni. A harmadik azt mesélte hogy esti lefekvéskor elment otthonról, apuka fektette le, így nem volt esélye a gyereknek, ő is leszokott.

Remélem majd a lánykám magától leszokik 2 éves kora körül :)

2011. jún. 22. 07:02

Az enyém augusztusban kettő lesz és dettó.. bármikor képes cicizni, ha meg nem engedem, akkor csapkod, rugdos, hisztizik.

Nem szeretném még elválasztani, napi egy-két cicizést én szívesen hagynék.. de ennél sokkal többet igényel és nekem még tejem is van.. elgondolkodtam már, hogy ez nem csak, hogy túlzás a részéről de talán a szervezetemnek is megterhelő.. :-/

4. 2e0264df59 (válaszként erre: 2. - Vikasz)
2011. jún. 22. 07:02

a lányom volt ugyanígy :-)

nem cumizott, elalváshoz kérte csak a cicit

egyszer elmagyaráztam neki 16 hónapos korában, hogy már nagy és erre nincs szükség, majd különösebb sírás nélkül túl is tette magát a dolgon.

Szerintem nálatok is valahogy így lesz :-)

3. 2e0264df59 (válaszként erre: 2. - Vikasz)
2011. jún. 22. 06:59
az én kisfiamnak cumija is van, de ha cici helyett akarom felajnánlani dührohamot kap, elhajítja messzire
2011. jún. 22. 06:41
Mostanában én is ezen gondolkodok, csak nem tudom, hogy kéne kivitelezni. Igaz, a kislányom csak elalváshoz cicizik (Nem használ cumit), viszont újra rászokott az éjszakai ébredésekre, ami munka mellett szörnyen fárasztó. Most 15 hós, ősszel bölcsibe megy, és addig jó lenne abbahagyni. Tejem már alig van, inkább cuminak használ. :)
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook