Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mik a tapasztalatok a spa méregtelenítő készülékről? fórum

Mik a tapasztalatok a spa méregtelenítő készülékről? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
2007. szept. 6. 15:36

GVH VERSENYTANÁCS

53. Az egészség megőrzésével, helyreállításával kapcsolatos termékek bizalmi termékek. Az

adott termék egészségre/egészséghelyreállításra való hatásának tényleges megvalósulásáról a

fogyasztó teljes bizonyossággal soha sem győződhet meg.

54. Ezt a bizonytalanságot hivatott mérsékelni, hogy mindazok a vállalkozások, amelyek az

emberi egészséget gyógyító, de egyben veszélyeztető termékeket kívánnak forgalomba hozni,

az erre hivatott hatóságnál kötelesek terméküket megvizsgáltatni.

Az eljárás egyik fontos célja az, hogy az emberi egészségre ártalmas termékek ne kerüljenek

forgalomba, és a forgalomba hozás és fogyasztás feltételei egyértelműen legyenek

meghatározva. E szűrés elengedhetetlen velejárója, hogy az esetleg hatásos és jó termékek

később, nehezebben kerülhetnek a piacra, illetve aki e szűrőn nem kíván átesni, nem is viheti

piacra - még esetleg akár nagyon is jó - termékét, vagy legalábbis nem adhat termékéről olyan

tájékoztatást, amely gyógyhatásra utal.

Mindazon vállalkozások, amelyek a jogszabályok szabta utat megkerülik, nem állíthatják

termékeikről azt, hogy annak gyógyhatása van.

83. Dork-a (válaszként erre: 81. - Szeszipuszi)
2007. szept. 6. 15:25
milyen géped van?
2007. szept. 6. 15:18
műkédi=működési...bocsi
81. Szeszipuszi (válaszként erre: 80. - Szeszipuszi)
2007. szept. 6. 15:17
Nekem - be kell valljam - nem az kell, hogy kijelentsék valamiről, hogy jó és hatékony. A magam bőrén szeretném megtapasztalni a hatását. Persze, csak a józan ész határain belül. Egyébként az én készülékem nem a lentebb említett cégé. Kialakításában, kivitelében más. De a műkédi elv ugyanaz lehet.
80. Szeszipuszi (válaszként erre: 78. - Castellina)
2007. szept. 6. 15:14

Most találtam, a teljesség kedvéért ez is a témához tartozik...


"A Manufaktura Bt. ellen azért indult eljárás, mert a GVH azt gyanította, hogy a társaság két termékének ("SPA méregtelenítő készülék", "SymBioGel") reklámozása során megtévesztette a fogyasztókat. A Manufaktura Bt. által adott tájékoztatások egészét áthatotta az a törekvés, hogy a két terméknek gyógyhatást tulajdonítson. Például a méregtelenítő készülékről a társaság azt állította, hogy megszünteti és/vagy csökkenti az álmatlanságot, fejfájást, menstruációs fájdalmat, puffadást, székrekedést, súlyfelesleget, alkohol-, drog- nikotinfüggőséget, bőrproblémákat, magas vérnyomást, vesebetegséget, cukorbetegséget, májproblémákat stb. A SymBioGel pedig a tájékoztatások szerint megszünteti a felfúvódást, a vastagbélgyulladást, rendben tartja az emésztést és alkalmas a rákos megbetegedések megelőzésére.


A GVH vizsgálata feltárta, hogy a két termékről nyújtott tájékoztatással kapcsolatban az Országos Gyógyszerészeti Intézet több kifogást fogalmazott meg. Ráadásul a SPA méregtelenítő készülék hatásossága a Szegedi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kara Orvosi Genetikai Intézetének véleménye szerint nem bizonyítható. Felmerült az is, hogy hosszabb távon, rendszeres használat mellett a készülék mérgezést és fémallergiát okozhat. A versenyhatóság feltárta azt is, hogy a SymBioGelt a Manufaktura Bt. saját felelősségre forgalmazza, mivel a készítmény étkezési rostját adó cellulózt gyártó mikroorganizmus hazai forgalmazású termékben eddig még nem fordult elő.


Mivel a vállalkozás nem tudta igazolni, hogy két terméke gyógyhatással rendelkezik, a Manufaktúra Bt.-nek 10 millió forint bírságot kell fizetnie. A hatóság súlyosító körülményként értékelte, hogy az érintett termékek az egészség megőrzésével, helyreállításával kapcsolatos bizalmi jellegű termékek, a jogsértő magatartással érintett fogyasztói kör pedig egészségügyi problémákkal küzdő, s ebből adódóan fokozottan kiszolgáltatott. ..."

2007. szept. 6. 15:07

Nekem van. Nem rendszeresen használom, hanem kúraszerűen - és nagyon szeretem. Ha kínoz az allergiám, vagy fáradékony vagyok, elég 1-2 kezelés és máris jobb. Próbáltam már vadonatúj elektródával, meg elkoszolódottal is. A víz színének és állagának nincs köze hozzá. Miután én túl voltam az első kúrán, ( a vizem tiszta volt - gyakorlatilag)anyukáméknak is vettünk egy külön elektródát és akkor kipróbáltam a tisztát. Azzal ugyanolyan lett a víz. Azután elkezdték anyumék a kezelést. No, ne tudjátok meg, milyen trutymókos volt a vizük...no ennyit arról, hogy a vas színezi a vizet, meg hogy kamu az egész.

Egyébként épp itt a hoxa-n olvastam bele az előbb egy fórumba a miaomei- kúráról. Mint kiderült számomra, a fent nevezett komplex, orvos által is ellenőrzött fogyókúra 5 alkalmas SPA méregtelenítéssel kezdődik.

2007. szept. 6. 15:04
A lényeg az, hogy a Manufaktura Bt méregtelenítő gépét kivonták a forgalomból, mert nem felelt meg a feltételeknek. Engem ez mgnyugtat, mert akkor a többi forgalomban lévő gép valószínüleg be lett vizsgálva, és megfelel a feltételeknek. Gondolom én.
2007. szept. 6. 14:59

Találtam még: Ha egy adott orvostechnikai eszközre vonatkozó követelményrendszer teljesítésre kerül az Európai Unió bármely tagállamában, akkor az ott lefolytatott megfelelőség-értékelési eljárás

eredménye Magyarországon is elfogadásra kerül, ugyanakkor a megfelelősség-értékelési

eljárás minden egyes orvostechnikai eszközre le kell folytatni, ez a forgalomba hozatal és

használatba vétel feltétele [lásd az Egészségügyi Engedélyezési és Közigazgatási Hivatal

Orvostechnikai Igazgatóságának (a továbbiakban: OTI) 2007. március 21-i határozatát, Vj-

12/2007/20.).

2007. szept. 6. 14:57

Ide másolok néhány versenytanács által közölt adatot:

A széles körben elterjedt „méregtelenítő” módszerek és kúrák valójában nem méregtelenítenek, csupán a szervezet természetes kiválasztó működését segíthetik (Vj-12/2007/10.).

..A rendelet 4.§-ának (1) bekezdése rögzíti, hogy minden forgalomba hozott, illetve használatba adott eszköznek meg kell felelnie az 1. számú

melléklet szerinti, a rendeltetése alapján az adott eszközre vonatkozó alapvető

követelményeknek. A klinikai értékelésre vonatkozó előírásokat a jogszabály 10. számú

melléklete tartalmazza. A rendeletben meghatározott követelményrendszer teljesítése minden egyes orvostechnikai

eszköz forgalomba hozatalának és használatba vételének feltétele....

Én ebből azt veszem ki, hogy azok az eszközök kerülnek forgalomba, amik ennek a feltételnek eleget tesznek. Ha ennek ellenére forgalomba kerülnek, akkor eljárás indul ellenük, mint az a bizonyos Manufakturás cég ellen. De ez nem jelenti azt, hogy egyetlen forgalomba hozott termék sem felel meg a forgalmazás feltételeinek.

De szóljatok, ha rosszul gondolom.

75. Huncutka84 (válaszként erre: 73. - Castellina)
2007. szept. 6. 14:27

Nálunk is teljesen más színű mindenkinél... ráadásul vkinek inkább a víz színe változik meg, míg nálam pl inkább az ilyen darabkák :-) sötétitik el az egész trutyit.

De mellékesen szerintem csak az írja le a véleményét, akinek van ilyen kütyüje és nem az, aki minden baromságot összeolvass róla!!!

74. Dork-a (válaszként erre: 69. - Castellina)
2007. szept. 6. 12:20
Köszönöm szépen elérhetőséget,azt gondolom ez a gép lesz a befutó.Holnap fogok kipróbálni egyet,aztán rohanok venni.Még egy kérdésem lenne: a pótelektródát mennyiért árulják?Köszi
2007. szept. 6. 10:44
Még azon is elgondolkodom, hogy ha igaz NOA állítása, akkor mindenkinél ugyanolyannak kellene lenni a víz szinének, állagának. De amikor a fizetősre jártam, világosan láttam az előttem ülő termését, és ugyanazzal az elektródával én már teljesen mást produkáltam. Ez akkor hogy lehetséges?
72. Castellina (válaszként erre: 71. - NOA)
2007. szept. 6. 10:39
Csak az nem fér a fejembe, ha ez működik a láb behelyezése nélkül is, akkor miért áll le a folyamat abban a pillanatban, ahogy kiveszem a lábam a lavórból?
71. NOA
2007. szept. 6. 09:56

Egyértelműen kamu, már a GVH is kirótta a 10 millás büntetést rájuk.

Egy másik topikban olvastam:

Az elso reakciom az volt, hogy talan valami vegyszer lehet a felelos a viz elszinezodeseert. Utana megtudtam, hogy csak desztillalt viz es so megy bele. Internetes utananezes utan kiderult, hogy hogyan is mukodik a "csoda lavor". Valojaban az elektrodakbol az egyenaram hatasara levalo rozsda (oxidalt vas) az ami elszinezi a vizet. A jelenseget nagyon egyszeruen elo lehet allitani. Nem kell hozza mas mint egy auto akkumulator, amire ra kotunk ket vas szoget, amit sos vizbe rakunk. Mar jonnek is elo a "mereganyagok".

Tehat teljesen mindegy, hogy az illeto belerakja-e a labat a lavorba. Mindenki kiprobalhatja a kovetkezo "meregtelenito kezelesnel"!

Itt van az angol Guardian ujsag cikke a keszulekrol. Elmentek egy vizsalatra, amit "szabalyosan" vegigcsinaltak. Mintat vettek a vizbol, amit elkuldtek labor vizsgalatra, aminek az lett az eredmenye, hogy valoban csak vas volt benne. (toxinoknak nyomuk se)

[link] 2 980 ,1294819,00.html

Itt pedig egy masik cikk:

[link] l

Méregtelenitő lavór:))))

2007. szept. 6. 09:43
Hüha! De hülye vagyok! Ezt lehet hogy privibe kellett volna! Megkövezem magam.
69. Castellina (válaszként erre: 66. - Dork-a)
2007. szept. 6. 09:39
Szia! Én egy Spa Life készüléket vettem, akciós áron , 66 eFt-ért. Három programos, mindent adnak hozzá. Ebben az árkategóriában szerintem ez a legjobb készülék, amennyire utánanéztem. Van persze jobb is, de az már 100 eFt fölött van. Szerintem ez is tudja azt. Én gyógyászati termékeket árusító üzletben vettem, vidéken. De bármelyik ilyen üzletben meg lehet venni. Az internetről, házhoz szállítással is lehet. Egy orvosi készülékeket árusító cég a forgalmazója. Honlapjuk: www.arteria.hu
68. Dork-a (válaszként erre: 67. - Huncutka84)
2007. szept. 5. 12:28
Szióka!Köszi,megkaptam, már nézem is a lapot!
67. Huncutka84 (válaszként erre: 64. - Dork-a)
2007. szept. 5. 11:35
Szia! Elküldtem privátba a weblapcímet... nem tudom, h ide be lehet-e másolni:-), így tisztább. Nekem egy bnőm dolgozik a cégnél, neki egy ezer évvel régebbi van, nála próbáltam ki először. Ő mondta, h ha veszünk, akkor ezt érdemes. Egyel jobb változata a bambuszöves... dehát elég ez nekünk:-)
66. Dork-a (válaszként erre: 63. - Castellina)
2007. szept. 5. 10:35
kérlek írd meg nekem,hogy milyen géped van,hol és mennyiért lehet beszerezni,nagyon fontos lenne!Köszi
65. Dork-a
2007. szept. 5. 10:31
Lányok,segítsetek!Ajánljon valaki légyszi egy működő gépet-ami neki bevált!Köszi mindenkinek!!!!
64. Dork-a (válaszként erre: 60. - Huncutka84)
2007. szept. 5. 10:30
kérlek írd meg,hogy milyen típusu géped van,hol és mennyiért lehet beszerezni.Köszi
2007. szept. 5. 09:18
Lányok! Köszi a segítséget! Hazafelé veszek a benzinkútnál ioncserélt vízet. Otthon lemosom ecetes vízben az elektródát. Huncutka! Köszi, hogy megnyugtattál, ha mindenkinél más színe van, biztosan nem az elektróda teszi. Már alig várom, hogy másokon is kipróbáljam, kiváncsi vagyok az eredményre. Sajna a párom nem hisz benne, nem tudom rávenni, hogy legalább kipróbálja. Édesanyámnak protézis van a lábában. Az orvos megtiltotta, hogy így méregtelenítsen.
62. Huncutka84 (válaszként erre: 61. - Pirosalma)
2007. szept. 4. 22:18
Hulla vagyok... nézzük el:-), azért köszi
61. Pirosalma (válaszként erre: 60. - Huncutka84)
2007. szept. 4. 21:12

Szia!

Ioncserélt víz, nem ionizált;-)

60. Huncutka84 (válaszként erre: 56. - Castellina)
2007. szept. 4. 21:10

Nekünk is ilyesmi gépünk van... csaj nekünk azt írja h 1,7 és 2,2 között kell lennie. Mi ionizált vizet használunk, így az érték mindig kb 0,08nál kezdődik, ughy kell bele mindig sósvíz... Leöblíted használat után ecetes vízzel az elektródát?

Egyébként nem hiszem h az elektróda színezi csak el, mert apunak habosvörös a dzyuva benne, anyunak fehérhabos de maga a lötyi zöld, nekem meg el sem szineződik a víz, csak ilyen zöld algaszerű vmivel van tele... borzasztóan gusztustalan:-)))

2007. szept. 4. 20:32

Castellina,

nem ismerem a gépedet, de minden kezelés előtt igyatok meg egy nagy pohár vizet, Sokszor segít megindíteni a méregtelenítést.

Miután a lábvíz bediffundál a bőr alá, akkor inkább tisztított víz diffundáljon, ha mód van rá.:)

58. Dork-a
2007. szept. 4. 13:58
Én is teljes dilemmában vagyok!Kérlek segítsen valaki...Mit várhatok hydrosana géptől? Tud valaki jobbat ajánlani?
2007. szept. 4. 10:30
működtetitek...ezügyben, bocsi
2007. szept. 4. 10:29
Már rendszeresen használom a gépet. Eleinte nem színeződött el semmi, most már valamit produkál. Azért gondoltam arra, hogy talán csak az elektródák színezik el. Az én gépem méri a... gőzöm sincs mit, valami energiaingadozást. Ez 1,6-2 érték között kell, hogy legyen. Sóval tudom növelni az értéket, ha ebben a tartományban üzemel, akkor méregtelenít. Ha lecsökken, akkor nem csinál semmit, ha ennél több, akkor vészesen sípol és leáll a folyamat. Szóval sóval tudom növelni az értéket, de ha nem teszek bele sót és kapásból magasabb értéket mutat, akkor mivel tudom csökkenteni az értékét? A ti gépetek is ilyen bonyolult? Csapvízzel működiktetitek vagy ionizáltal? Az én gépemet lehet csapvizzel is, azt írták. De most annál folyamatosan sípol és nem akar működni. Segítsen valaki, akinek több tapasztalata van ezúgyben! Köszi előre is.
55. dee
2007. aug. 30. 22:19
Nos akkor milyen készüléket érdemes venni?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook